Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA (director´s cut): MARKÍZA = 4.1.2015, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2014) = ŠTEFAN MANDŽÁR - Na plný počet hodnotím pôvodnú verziu filmu. Počítačovo sprznenú režisérsku verziu v láske nemám. (5.1.2015) ()

Deschain

Polnoc z 21.6. na 22.6. bola tým časom, kedy som konečne uvidela Exorcistu. V kine. Director's cut. Celé dobre. (kino Úsmev, Art Film Fest Košice - 21.6.2016) ()

Janek

Tento film ve mně kdysi vzbudil opravdovou hrůzu (posléze se to povedlo už jen Kruhu). Pro mě osobně je Vymítač ďábla otcem všech hororů a představa, že bych měl tento film vidět před více než třiceti lety je hrůzostrašná. 90% ()

HellFire

Já věděl, že dívat se na vymítače ďábla v noci neni dobrý nápad. Při scéně, kdy Linda Blair slézala ze schodů jsem okamžitě snížil volume a zapnul si lampičku, což mi vydrželo až do konce. ()

eraserhead666

Jak jsme se na to, jako puberťáci strašně těšili, nesli tu videokazetu z půjčovny domů jako malé božstvo a jak z toho nakonec byli docela zklamaní a půlka nás během filmu usnula. Dobrá, tehdy jsme byli ještě nevyzráli a čekali mnohem více, teď, po těch 20-ti letech jsem svůj názor trochu poopravil, je to velmi koukatelný film, který i když má zajímavou amtosféru, mi pořád nepřipadá nějak moc horrorový a ještě pořád jsem nepochopil, proč z toho lidi utíkali z kina. Ano, patří to k nesvaté trojici satanských horrorů (společně s Rosemary's Baby a The Omen) a příběh sám o sobě je zajímavý (a na filmu se musí ocenit jeho civilní podání) ale abych pravdu řekl, je to slabý horror, silné drama. ()

ARI50

Vymítač je děsivý film sám o sobě pač na něm prostě něco je, člověk se rychle vžije do filmu a pozoruje holčičku jež dokáže být dost nechutná a kněz má dost práce, hudba ve filmu je solidně nepříjemná a tak je o zábavu celkem dobře postaráno. Postrádal jsem sice větší dávku strachu a napětí ale samotný děj filmu vše vynahradí pro mě silnější troječka. ()

veru_needy

Dnes již kultovní horor. Přes jeho stáří dovede pěkně vystrašit, dokonce víc než dnešní horory založené převážně na velkém počtu mrtvol a jejich vnitřností. Viděla jsem ho už několikrát a pořád mě baví. Snímek určitě patří mezi klasiku filmového žánru hrůzy. Jako jediný zápor bych uvedla délku filmu, kterou převážně tvoří roztáhlé záběry, většinou o ničem. Třeba začátek by tam skoro celý být nemusel. Nebo sem tam trochu zrychlit tempo by také neuškodilo. Ale to už je holt trend dnešní doby, dřív to byl obstojný snímek se vším všudy a jak čas ukázal, pořád jím je. Ať už je to díky přesvědčivým hereckým výkonům, námětu či realisticky pojatém příběhu. Samotný akt vymítání démona působí přesvědčivě, až to vzbuzuje dojem, že si tvůrci pečlivě prostudovali vše o exorcismu. Nervy drásající napětí tu sice nenajdete, ale vaši pozornost si určitě tenhle snímek získá. ()

Necrotongue

Vymítače ďábla jsem viděl už velmi dávno a pouze jednou, takže jsem si před dnešní reprízou pamatoval pouze Maxe von Sydow, hrachovou polévku a kvalitní atmosféru. Rozhodně jsem si nepamatoval tak sáhodlouhou předehru před samotným "aktem" a musím přiznat, že jsem z ní byl poněkud zmatený a zklamaný. Stále jsem se těšil na výše zmíněnou kvalitní (rozuměj tísnivou) atmosféru, jenže ta velmi dlouho nepřicházela, protože se vázala na samotné vymítání, k němuž došlo až v poslední čtvrtině stopáže, z čehož jsem byl nutně zklamán. Dalším důvodem, pro který u mě film dnes neuspěl tolik jako před mnoha lety, byl ten prostý fakt, že už jsem mnohem víc použitý životem (a tedy i odpovídajícím způsobem otrlý), takže jsem nad mnohými záležitostmi, z nichž mě u sledování Kina nocnego příjemně mrazilo, už jen maximálně pokrčil rameny. A ne, není to tím, že bych v hororech preferoval prolévání hektolitrů krve a jiných tělních tekutin, může za to fakt, že až půjdu v noci na záchod, nebudu pociťovat potřebu hraničící s panikou, abych rozsvítil světla ve všech místnostech a ozbrojil se nějakým tupým nebo ostrým předmětem. Závěrem musím sebekriticky uznat, že ode mě bylo hloupé očekávat, že se budu jako ateista obávat nějakého démona. / Poučení: Pokud se dva katoličtí duchovní zavřou v pokoji s dvanáctiletým dítětem, půjde pro to dítě rozhodně o hororový zážitek. ()

mm13

Samozrejme hodnotím pôvodný zostrih Exorcistu, ktorý je najlepším hororom všetkých čias! Pri sledovaní žiadneho iného zástupcu tohto žánru som nezažil takú širokú (vlastne kompletnú) škálu strachu, ako práve tu a žiaden vo mne nerezonoval tak dlho. A to napriek faktu, že príbeh chápem tiež a hlavne v metaforickej rovine. Brilantne zrežírované a nezabudnuteľné! Verzia 2000 je popisnejšia a ani náhodou nesprostredkuváva plnší zážitok (i keď pavúčia scéna na schodoch je pekne silná káva, úplne by stačila v rámci vymazaných scén). Rozhodnutie prestrihávať tu nevyplynulo z umeleckých ambícií, ale z čisto komerčného záujmu. Vyhnite sa za každú cenu! [100%] ()

Bauer

Tak na tento film se se moc těšil a myslel sem že to bude super horor.Místo toho sem měl možnost vidět něco hodně nudnýho ale na druhou stranu něco originálního s pár opravdu dobrými scénami.Docela se divím tak vysokému hodnocení 87% to je docela dooost.No je to spíš tak 3,5*. ()

cunesk8

V první půlce se absolutně nic neděje. druhé půlka lepší ,ale stejne pomalá. Něteré scény jsou dobré, příběh taky. V té době to musela být pecka film. Vidět to kdysi tak dak dám za 5. Nyní 50% ()

JASON_X

Jo, jasně, je to klasika, ale jen proto nebudu tvrdit, že tenhle kousek kdovíjak zbožňuju. Vymítačské finále je trestuhodně krátké a nenápadité, zatímco předchozí děj naopak zdlouhavý. A třeba 'posedlé' blitky i krev mají prapodivnou barvu i konzistenci. Na druhou stranu je tam ale několik scén, při kterých i dneska zamrazí, třeba Regan sbíhající schody v záklonu po čtyřech, nebo její otáčení hlavy o 180°. Ale takový Omen, nebo Polańskiho Rosemary, na mě zapůsobily mnohem víc. ()

Morholt

Marná sláva, i po těch letech to má pořád něco do sebe a v rámci hororu jde asi od nejvíce nadčasové dílo. Ačkoliv jsem od té doby viděl řadu vymítacích scén, tahle je pořád nejlepší a to už vůbec nemluvím o tom, že otočit hlavu o 180 stupňů nedokáže nikdo tak "elegantně", jako Linda Blair. Jedinou výhradu bych měl k občas nesnesitelně hysterické Ellen Burstyn, ale jen Bůh ví, jak bych se zachoval sám, kdyby mi levitující dcera poblila pokoj zeleným slizem. 90% ()

Lucasion

Duchovní předchůdce The Conjuring série. A vlastně i Insidious. A taky mnoho nepovedených i povedených hororů. Hádám, že Vymítač ďábla bude oblíbený film Jamese Wana. Naprosto rozumím tomu, že v roce 73 lidi omdlévali a utíkali z kina. Ten film je ultra děsivý. A to jak je natočený muselo být v roce 73 něco naprosto nevídaného. Jistě, doba a filmové triky pokročily. Ale to co dělá tenhle film jiný je to, že byl vlastně průkopníkem děsivých hororů. On nemá žádné lekačky nebo kyblíky krve. On jen vytváří naprosto nepříjemnou a neviděnou atmosféru. A tleskám za opravdu skvělé triky na minulé tisíciletí. Za mě si tohle status kultovní a klasický horor opravdu zaslouží. [Director's cut] (78 %) ()

Handle odpad!

Napínavé, děsivé, mrazivé? No, já musím říct, že trapnější a směšnější horor jsem asi neviděl. Teď je otázka, jestli tak moc nerozumím hororu a nebo na blijící holce, která otáčí hlavou a pokřikuje věty typu "M*dej mě!", prostě není nic strašidelného. Musím říct, že jsem se vážně smál... všemu. A když jsem se nesmál, tak jsem se nudil. Místní hodnocení proto naprosto nemůžu brát vážně, nic víc přeceněnýho jsem tu snad ještě ani neviděl. PS. Scary Movie 2 ani příliš neparaduje, spíš je to takový remake... :) ()

ScarPoul

Od momentu ako zaznie ústredná melódia, som mal pocit že toto bude skrátka iné. Ja osobne dávam prednosť hororom s tou správnou atmosférou ako slesherom, preto som bol veľmi nadšený že som zohnal director´s cut jedného hororu, ktorý údajne patrí k najstrašidelnejšým. Od začiatku sledujeme nepatrné zmeny v správaní regan aj trápenie otca damiena. Všetko nakoniec smeruje podotýkam veľmi pomaly k vzájomnému stretu takpovediac Face to Face a aký je to stret. Atmosféra by sa dala krájať. Dôležité je že okrem Ellen burstyn a Max von Sydowa som viac menej nikoho s hereckému asnáblu nepoznal ale nie je to niečo čo by tomuto filmu uškodilo. Uznanie patrí hlavne Linde Blair pre ktorú bola toto prvá a ako som sa pozeral do jej filmografie asi jediná životná rola ale scéna masturbácie krucifixom je taká silná že aj keď tam zaznie " Nech te Ježíš vopícha" nie je to do smiechu ale naozaj vás to znechutí a to je plus, pretože tu aj veci na ktorých by sa úplný magor zasmial tu pôsobia skľučujúco a odstrašujúco a práve to robí tento film takým originálnym. Koniec mi prišiel osobne najoriginálnejšým a najúžasnejším koncom v celom subžánri hororu a konkurovať mu môže iba depresívny koniec Carpenterovej Veci ale scéna vyháňania je tak skvele natočená a spracovaná že som mal naozaj sto chutí vypnúť to a dopozerať až o mnoho dní neskôr s kopou ľudí vedľa mňa. Považujem za úspech že som to vôbec vydržal a tlieskam genialite tohoto diela, po ktorej návšteve kostola nikdy nebude taká ako pred tým. ()

Genero

Já se vůbec nedivím, že se tehdejší mravokárci nad tímhle bijákem zhrozili. Vzít dvanáctiletou holku, rozřezat jí obličej a nechat jí provádět lascivní pohyby a gesta je vážně ujetý i na dnešní dobu. I když je to v zásadě typický produkt sedmdesátých let (to znamená styl ¾ filmu se hovno děje a konec jízda), je to dodnes, na rozdíl od většiny ostatních vykopávek té doby, pořád koukatelné, děsivé a nářezová poslední pasáž vám vyrazí dech. A když se to stvoření na posteli napřímí, prohrábne mezi nohama a zakřičí Fuck me!, říkám si Hmm, proč ne? ()

BrooksW.Here

Najdesivejší a najstrašnejší horor všetkých čias, po ktorom ľudia odchádzali z kina úplne roztrasení a vyjavení. Aspoň to mi bolo pred zhliadnutím tohto kultového diela povedané, no ja osobne si myslím niečo iné... Tento film je starý, to všetci vieme... No mne neprišiel iba starý, ale dokonca aj nudný. Celý úvod mi prišiel veľmi, ale že, veľmi dlhý a pomalý. Veď naozaj aj bol. Podľa mňa sa všetko pred samotným záverečným exorcizmom dá pokladať za úvod. Iba sa tu zoznamujeme s hlavnými postavami a sem-tam si vypočujeme nejaký ten nezaujímavý rozhovor. A takto to pokračuje až do záverečného finále... Aby som to zhrnul, až na finálnu scénu, je Exorcista veľmi pokojný horor, ktorý by asi vydesil moje desaťročné ja, škoda len, že som si to nepozrel vtedy, asi by som už nezaspal ( :D ). No, ale keď si tento film pospájam v hlave z historického hľadiska, tak sa ani nečudujem, prečo sa z neho stal kult, ale aj cez to všetko by som sa doňho už druhýkrát nepúšťal, aj keď je natočený perfektne, ale mne jednoducho nesadol. 7,5/10 ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)