Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Recenze uživatele Eliott k tomuto seriálu (93)

Série 3 (2015) (S03)

Třetí série už je viditelně slabší a obsahuje spoustu historických i příběhových chyb. Stále si však udržuje vysoký průměr a dosti dobrou příběhovou linii plnou zásadních zvratů. Což vlastně dokazuje i velice promyšlený závěr, který bezpochyby poslední epizodou zachránil  tím pádem zajistil úctyhodné uzavření této série. Solidní čtyři hvězdy, ale dobrovolně bych si to už asi znovu nepustil. 82% PS: Poslední epizoda bezpochyby rozhodla o hvězdě. ()

Žoldnéř (2015) (S03E01)

Stále perfektně zpracované. Rychlý úvod, návrat do Wessexu s brialntně postavenou diplomatickou stránkou a vše vypadá tak optimisticky v prvním díle. Na závěr ještě bitva 90% ()

Poutník (2015) (S03E02)

Vývoj se opět trochu zpomalil, ale i přesto byla epizoda velice dobrá a vtipná. Jen chudák Torstein si tohle nezasloužil ()

Osud bojovníka (2015) (S03E03)

Řekněme průměrná epizoda s ucházející bitvou kdy byl hvězdou Torstein se svou legendární smrtí a zabednění vůdci z Mercie kteří se porazili sami. ()

Zjizvení (2015) (S03E04)

Výborná epizoda co se politické stránky týče. Nejlpeší na epizodě je vzájemný vztah mezi Krály a jejich rozhovory. Následující scéna s přípitkem k moci královny Kwenthrith je při nejmenším legendární. Naopak situace v Kattegatu zůstává velice nudnou, i když chápu, proč si tvůrci mysleli, že je důležitá. ()

Uchvatitel (2015) (S03E05)

Dobře zahráno Ekberte. A rvačka Rolla a Bjorna také famózní. ()

Znovuzrozený (2015) (S03E06)

Překvapivý a smutný konec jedné z nejlepších postav této show. ()

Paříž (2015) (S03E07)

Jedna ze slabších epizod. Je jasné kam Ragnar míří, když předal Flockimu iniciativu k útoku, ale vždy jsem si říkal, že za jakou cenu. ()

Před branami (2015) (S03E08)

To, že si tvůrci pohrávají s historickými fakty mi nikdy nevadilo, ale tenhle zoufalý pokus o dobytí Paříže jim prostě odpustit nemohu. Vikingové tehdy naprosto smetly slaboučké franky a tady nám bylo předvedeno jedno velké zoufalství a to vše jen pro lepší pocit z poslední epizody. Dal bych pouze hvězdy 3, ale musím uznat, že to bylo vskutku dobře natočené a vymyšlené. Každopádně jsem z bitvy neměl vůbec dobrý pocit. 75% ()

Obrat (2015) (S03E09)

Další útok byl zajímavější než ten předešlý a Ragnar nám opět ukázal proč je tak skvělým vůdcem. Také velice chválím popravu Siegfrida u které jsem se nasmál snad i víc než on sám. ()

Mrtvý (2015) (S03E10)

Epizoda která bezpochyby zachránila uvadající sérii. ()

Série 4 (2016) (S04)

Čtvrtá série se dělí na 2 části. S tím, že začátek ve Wessexu celkem ušel, ale hned potom neásleduje poměrně nudná část zaměřující se na Rollův vztah, Bjornův test muže a Ragnarovo feťácké zoufalství plné prazvláštní výplně a nezajímavých scén. Považuju je za velice slabou a bezvýznamnou část seriálu a ohodnotil 2*. Naopak Druhá část 11-20 epizoda šly hodně nahoru a přirovnal bych je kvalitou ke třetí sérii 4*. Zde se nachází Ragnarova osobní pomsta a především jeho opětovné shledání s králem Ekbertem bylo nesmírně dojemné. Celkově tedy dávám 3 hvězdy. 70% ()

Dobrá zrada (2016) (S04E01)

Hned v první epizodě šla kvalita seriálu prudce dolů a trvale zlikvidovala dvě mé oblíbené postavy. Jednak Flokiho, jehož příběhová linie již nikdy nebude znovu tak zábavná ani příliš zajímavá. Dále pak je to začátek konce Rolla, který odteď postává již jen na pozadí všech událostí a nebo je často nasilím vtlačen do děje na nehodících se místech, pokud se tedy vůbec na plátně objeví. ()

Zabijte královnu (2016) (S04E02)

Samotná finální bitka by si sice zasloužila celých 5 hvězd, bohužel je však celek vcelku nudný a vydá nanejvýš za 3. Královna Auslag je ošklivá, nesympatická a už mě docela dlouho nebaví se na ni vůbec koukat, dále pak mučení Flokiho a ani to začleňování opičího Rolla mezi Franky není příliš zajímavé. Takové scény bych nejraději přetáčel. Bohužel ani Bjorn, jehož mám rád na své ,,survival" nijak zvlášť nezáří. ()

Milost (2016) (S04E03)

Kvalita příběhu dlouhodobě stagnuje. Souboj s medvědem nebyl nijak zvlášť napínavý a dočkáme se hromady nových milostných vztahů a jednání za cizími zády jak v nějaké telenovele, ale ve výsledku se nestane vůbec nic. ()

Jól (2016) (S04E04)

Ragnar se stává feťákem, Rollo objevuje novou lásku. A tak jedinou dobrou částí zůstává Bjornův souboj s barsekrem a následný rozhovor v Hedeby. Zbytek bohužel za moc nestojí. ()

Přísliby (2016) (S04E05)

V seriálu začíná tento nešvar natahovaných epizod do absurdně dlouhých 45 minut, epizod postrádajících však cokoli zajímavého. Zejména tento díl obsahuje pouze hromadu nudných scén a nenabídne nic nového ani pro příběh důležitého Zatím nejslabší z celé série a úplně zbytečná epizoda. ()

Co se mohlo stát (2016) (S04E06)

Nikdy jsem neměl rád nové postavy, co se v téhle show z ničeho nic objevují a o to větší je škoda, že pak náhle dostávají tolika prostoru. Dále to konečně vypadalo na menší bitku, která však nebyla zobrazena. I když si říkám, že je epizoda mírně nadprůměrná, co se této série zatím týče, stále je to celkem slabé. Jsou tam zajímavé scény a rozhovory a rozhodně dávám bonusové body za konečné mučení. ()

Zisk a ztráta (2016) (S04E07)

Konečně další akční epizoda, i když jsme tedy dostali pouze zoufalství. Pěkně si to Rollo naplánoval to je pravda, ale nemohu odpustit fakt, že skupinka Franků o počtu zhruba 20-100 mužů odrazila takovou armádu a i přes všechnu snahu útočníků jsme viděli zemřít pouze jednoho Franka. To vše bitvu trochu degradovalo. Navíc to nejsou samostříly, ale normální kulomety co Frankové používají. Zbytek epizody klasická nuda a to převážně s Harbardem, jehož scény bych nejradši na hulváta přetáčel. ()

Portáž (2016) (S04E08)

Situace v Paříži byla zajímavá, Wesex také ušel a že by se Ragnar konečně vracel do normálu? Zato však situace v Kategattu je k uzoufání nudná vyplň seriálu. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku