Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

Karlos80

Docela názorný příklad toho, jak se dá z daného žánru vytěžit maximum, jsou-li k dispozici nemalé finanční prostředky a vynikající herecké obsazení se svižnou Grayovou režií za zády..Víc už to, bohužel, nešlo..Zpracování výtečné, efektivní blesková akce, propracované důvtipné a inteligentní dialogy, rázně znějící hudba a, jak už jsem zmínil, kvalitní herecké obsazení, jsou hlavními klady tohoto rozhodně v druhé půli nenudícího filmečku, který odsýpá jak hodiny. Zároveň jsem si tímto filmem nejspíš doživotně zamiloval sporťáky zn. Mini-cooper a Charlize Theronovou.....Film nejen pro IT specialisty, film beze zbraní, někdy úplně zbytečných mrtvol a hlavně blbých keců:-) ()

movie

Hmmm, skutečně nevydařený film. Úvod jakž takž jde, ale zbytek nudí, chybí tomu jakákoliv vychytávka a ke konci už mě z toho bolela hlava! ()

Flipnic

Nelíbilo ... Je to jen pustá přehlídka známých herců a Charlize Theronové, na které se kamera a maskéři opravdu vyřádili. Postavy mluví, usmívají se, všechnoje tak nějak v pohodě, žádné napětí ...pak zjistíte, že se v tom filmu skoro fakt nic neděje! Ano je tam pár honiček s autama a nějaký ty zlodějský vychytávky, ale nic převratnýho a zajímavýho. Fakt nudnej film, nemůžu si pomoci... ()

Boss321

Já tyhle "loupežní" filmy alá Dannyho parťáci mám velmi rád a Loupž po italsku mě rozhodně nezklamala. Obsazení je příjemné, hlavně E. Norton v roli záporáka byla trefa do černého. Co se mi z tohoto snímku vždy jako první vybaví jsou samozřejmě mini coopři, pro které mám od té doby velkou slabost :). Doporučuji, ale ne všem to sedne...... ()

Jara.Cimrman.jr

"Tady je buď velkej provoz, provoz ve špičce nebo příšernej provoz." To totiž nejsou Benátky, kde se dá ukradený trezor odvézt i na gondole. Tohle je Los Angeles, kde se ničím jiným než Mini Cooperem tuna zlata odvézt nedá. A mě to hrozně baví, protože Charlieho parťáci nastoupili ve skvělé sestavě, přinesli mi dostatek pohodové zábavy a pak je tu ten problém. Myslel jsem si totiž, že svést Stellu bude snadné, protože jsem něco jako Hezoun Rob ... to jsem asi trošku přehnal, ale filmy jsou přece o snech. A ten můj sen mě vede tam, kam neomylně míří většina mužských diváků tohoto snímku - do fronty ke Stelle. Když zvládne tři chlapy denně, tak na mě dojde řada 18. 3. 2069. Navíc si myslím, že všichni nevydrží, určitě někdo umře a některým to zakážou manželky, takže by mohla být moje ještě o chvíli dřív. Už se těším. ()

dobytek

Je to taková průměrná béčková záležitost, při který nesmíte nad ničim moc přemejšlet a jenom sledovat, co se děje na obrazovce. Pak se to dá brát jako akční komedie. Pokud bych chtěl vidět thriller (jak je zde uvedeno), tak mě tento film zklame na plný čáře. 55% ()

ORIN

Líbí se mi, jak se film nesnaží doslovně kopírovat originál, protože to byla především komedie a navíc britská. Remake vcelku promyšleně pracuje s jednotlivými zápletkami/náměty - otrocky je nenapodobuje, ale vsazuje do nových dějových rámců a jednotlivá kauzální schémata nabírají nových významů, žánrová modifikace je oproti originálu již jen logickým vyústěním úvodní zápletky/motivu celého filmu. ()

gudaulin

Hvězdné obsazení a zručná, byť nikoliv oslnivá režie táhnou film nahoru, jenže co naplat, scénář, který řadu věcí neřeší a některé řeší jak z rychlíku, pro změnu stahuje snímek dolů... Pro mě jen průměrná podívaná na jedno použití. Akce pro mě ve filmech až na vyjímky není lákadlem a mozek vypínám jen málokdy, takže přes sympatické postavy a pár fungujících vtípků celkový dojem jen 55 %. ()

choze

Dřív mě ten film docela iritoval (nebere mě ani originál s Michaelem Cainem) kvůli průměrnému scénáři i režii, nesympatickým postavám a obsazení, které mi nesedělo, ale s odstupem času a po několikerém zhlédnutí mi to přijde jako svižný a zábavný heist a všechna ta žánrová klišé a pravidla si naopak užívám. ()

brit84

Na začátku docela slušná kriminálka, v pohodě by snesla 4*. No ale ten strašnej konec, nezničitelné auta, nepravděpodobné situace. Prostě konec strašná slátanina, nazdar. ()

Segrestor

Tohle je naprosto, naprosto, naprosto pohodový film, kterému nelze nic vytknout, ale také nejde úplně přechválit. Film neomrzí ani po letech, což je jen další plus. Lepší čtyři hvězdy. Víc není třeba dodávat. Ono už jen to herecké složení mluví za sebe... ()

Dudek

Velice zdařilý akční film, který nás ihned chytí za pačesy a nenechá nás ani na chvíli oddechnout. Po rychlém úvodu se ještě nestačíme uklidnit z předešlé akce a blíží se další. Pic bum, přichází zrada a pak efektně natočené scény. ()

Gilmour93

Jak si tak pročítám komentáře, spousta uživatelů by uvítala, kdyby C.Theron místo trezorů otvírala jejich poklopec.. Ledoborec Soderbergh kdysi dovedně rozčísl zamrzlou hladinu Oceanu elegantních heist filmů a na vlně vzniklé za jeho plavidlem se od té doby pokoušelo surfovat (se střídavými úspěchy) mnoho dalších tvůrců. Grayova parta, ač dle jmen zajímavě složená, bohužel postrádá potřebnou chemii a hlavně lehkost - asi za to mohou ty zlaté cihly po kapsách.. A mimochodem, nemohu se zbavit dojmu, že za volantem Mini Cooperu to jde mnohem líp tomu, co má problém obelstít závoru pří výjezdu z placených garáží.. ()

Hal_Moore

Když jsem uslyšel, že Mark Wahlberg zde bude hrát, začal jsem mít o filmu pochybnosti - ovšem po tomhle filmu ho mám moc moc rád :) Tady ukázal, že UMÍ. Zbytek obsazení je také fantastický - Edward Norton, Jason Statham, Seth Green atd. Film jsem chtěl vidět v kině, nakonec se mi to podařilo, a byl jsem unešen. Film je hodně zábavný, obsazení skvělé. Hudba Johna Powella (složil hudbu k Agentu bez Minulosti, ale ještě lepší - dokonalou - práci předvedl ve filmu Bournův Mýtus, čili Agent bez Minulosti 2) byla taktéž fantastická. Vynikající film... PS: První Mini Cooper (bylo jich použito celkem 32), který se ve filmu objeví (řídí jej Charlize Theron - MŇAM - moc pěkná děvoša) je z původního filmu z roku 1969. ()

Kryšpín

Neviděl jsem původní film, ale i přesto se mi tento snímek velmi zamlouval. Výborné herecké obsazení a ta hudba. Auta super a nápaditost vynikající. ()

Brouk

Zas jedno remake, co se zdařilo... Naprosto pohodová, ač přes malinké posuny a zvraty ve scénáři svěží a nikoli přiblblá odpočinková záležitost... Film je hlavně zábava ... a když je to zábava vkusná a je na co koukat, je vyhráno.. A Italian Job vyhrál... Aspoň u mne... :-) ()

TeeAge

Žánrovka s obrovským potenciálom, dobrou hereckou gardou a výpravou. Faktor X však chýba, a tým pádom je to len lepší priemer, a žiadna výnimočnosť. Škoda. Najhorší efekt na film majú určite produkcie komerčnývh televízií, ktoré to púšťajú ostošesť s neúnosným kvantom reklám... Ale to je už s tv proste tak :( ()

Aluska88

Na tento film jsem se chtěla dívat hlavně kvůli hereckým osobnostem Nortona a Sutherlanda. Ale film začal ubíhat a já zjistila, že po odchodu pana Donalda ze scény věnuji větší pozornost ústřední čtveřici a Ed Norton zůstal kdesi v povzdálí. Trochu jsem ho odsunula na vedlejší kolej a se zájmem jsem sledovala celý "plán" tří mladíků a jedné krásky, který byl naprosto geniálně vymyšlen a také realizován. Jak jsem již psala, na tento film jsem se začala dívat kvůli němu, abych později zjistila, že jsou tu také jiní herci a jiné postavy, kvůli kterým film stojí za to. Také charaktery postav byly velmi dobré. Čekala jsem méně a dostala více. ()

genetique

Pokračovanie mánie vykrádačských filmíkov typu Dannyho atď. Ale priznám sa, že podľa mňa oveľa kvalitnejšie spracovaná najmä z pohľadu akcie a premyslenosti! Nápad s tunelom na autíčkach Mini (reklama jak sviňa), alebo váženie prepravovaných kamiónov ma dostali. Navyše s príjemným obsadením a námetom. 80%.. ()

StarsFan

Kupodivu mám tenhle film radši než všudemožně vychvalované Dannyho parťáky. Moc se o něm nedočtete, ale je to stejně pohodová gangsterko-kriminálka se vším všudy, hlavně Donalda Sutherlanda jsem mohla :-) ( SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER do té doby, než mi ho asi v 10. minutě zabili) ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)