Forsberg11

Keby nebola Kapitola 3 Kapitolou 3 slávneho a dnes už kultového Insidious ale samostatným počinom, pravdepodbne by sme tu všetci krochtali blahom ako svine v nádrži plnej hovien. Je však veľmi ťažké (ak nie nemožné) dosiahnuť diváckych a kritických ohlasov rovnako nadšených ako pri pôvodnom filme, keď je v podstate dejová línia a pointa taká istá, len v bledomodrom. Doplatil na to Saw, doplatil na to Paranormal Activity a doplatili na to mnohí iní. Keď si však odmyslím, že som to takmer všetko niekde videl, dostanem poctivý HOROR v pravom slova zmysle. Všetko tu totiž funguje ako má. Ľakačky ľakajú, atmosféra straší a film ako celok baví. Baví tak, že ani neviem ako som sa dostal na koniec. A dokonca mám pocit, že som sa zľakol viackrát ako pri jednotke, a to je čo povedať. Trochu mi vadil slabučký a veľmi predvídateľný príbeh ale čo chceme, je to MADE IN USA Á-čková hororová produkcia, ťažko čakať, že tu všetci na konci pomrú. Ale aj tak znovu palec hore. Leigh a James vedia... 80 %!! ()

civrss

Vykrádání předchozích dílů a očividná posedlost Leigha Whannella natočit si svůj vlastní horor nás dovedla ke třetímu pokračování série o démonem posedlých dětech. Pokud prominu neherectví hlavní hrdinky, tedy vlastně malého dítěte, překvapivě nenacházím nic extrémně nepříjemného či iritujícího. Babička Lin Shaye je velmi příjemná a sympatická paní, bez její účasti bych film považoval téměř za nesnesitelný. S příběhem to samozřejmě není žádná hitparáda, ale kyslíková maska potěší a celkový dojem není o moc horší než u předchozího dílu. A to přitom chybí ta dějová linka, co tvořila kostru této série. ()

SG-1

"Také si myslím, že byste se měli zamyslet nad nějakým lepším oblečením, když už spolu budeme pracovat." -Elise- ()

sedm.1

Po druhém díle jsem jemně, ale skutečně jen jemně, kritizoval, že by bylo možná pro celou tu sérii lepší nahradit na režisérském postu pana Wana někým jiným, kdo by se již tolik neopakoval, jelikož mi první a druhý Insidious přišli skutečně už až příliš si podobní a bez nějakého zásadnějšího a výraznějšího progresu. No a teď po skončení třetího pokračování si zpětně říkám, co jsem to plácal za nesmysly. Myslet si totiž, že by mohl kvalitativně někdo navázat na mistra svého oboru, Jamese Wana, bylo silně naivní, respektive spíš hloupé, a nic na tom nezměnil ani fakt, že se oné pozice ujala ,,druhá ruka´´ pana Wana, Leigh Whannell, který sice jak po scénáristické, tak režijní stránce již také mnohokrát prokázal, že patří k tomu rozhodně lepšímu, co se v Hollywoodu potuluje, ale že by navázal, či snad dokonce překonal předchozí dva díly, tak to ani náhodou. Tedy takhle, v rámci duchařin lze pořád i třetí Insidious řadit k tomu opravdu povedenějšímu, působivějšímu a v podstatě ve většině ohledech i nejfunkčnějšímu, co daný subžánr všeobecně nabízí, nicméně zásadní problém vidím v tom, že se to celé svezlo do nevýrazné rutiny, které sice nechybí působivé scény, plné napětí a očekávání, nechybí tomu atmosféra, která též naplňuje veškerá pravidla, která zaručují její funkčnost a nechybí ani mnoho přesvědčivých screepy momentů, nahánějící příjemné mrazení, ale prostě všechno je to takové postrádající cokoliv neobvyklého, zajímavého, úderného, prostě mající koule. Pro obsazení a postavy pak platí to samé, sympatické ksichty a neotravné postavy, ale nic navíc, kdy bych si mohl říct, ty vole, tenhle, nebo tahle by se mohl, mohla objevit i v dalším díle, ten, ta mě fakt bavil, bavila. Ve výsledku se tak jedná ve všech ohledech o kvalitativní ústup z vrcholu, kam tuto sérii James Wan vystřelil, pořád to ale stačí na uspokojivý zážitek, který to celé naštěstí úplně nezazdil. ()

bari68

Aj do tretice výborné pokračovanie tejto už dnes takmer kultovej série a nebojím sa povedať prelomovým trumvirátom duchárskeho žánru. ()

joora1

Veliké zklamání oproti předchozím dílům. Je zde vidět změna režiséra, protože Wan byl mistr v budování atmosféry. Zde se nebudovalo absolutně nic. Někdy mi to přišlo až parodicky směšné a rádoby lekačky avizovány snad s pulhodinovým předstihem. Ne, tenhle díl se už opravdu nepovedl. Jamesi Wane, kde ti je konec. ()

666Carnage

Nebylo to tak špatné jak se zprvu zdálo. Dobrý démon a dobře natočený horor. Sice samé otřepané klišé, ale koukatelné. Předchozí díly, ale lepší. 60% ()

Han22

Do třetice všeho dobrého. Tentokrát už tu není rodinka z prvního a druhého dílu a zmizel také překombinovaný příběh. Zůstala jen vymítačka z prvních dvou dílů a jedna dívka, kterou pronásleduje mimořádně odpudivá obluda. Jako ve všech dílech jsou tu povedené lekačky, pěkný svět duchů a zlo se kterým lze jakžtakž bojovat. Nic světoborného se nekoná ani tentokrát, ale zároveň ani nic co by extra znudilo nebo zprudilo. ()

LEATHERFAC

Příběh je tentokrát jednoznačně nejmíň zajímavý, hlavní hrdinka tuctová, nesympatická a nudná (narozdíl od její kamarádky, která je přesný opak v pozitivním smyslu a dostala tu prostor na pár minut - kdo kurva dělal ten kásting?) Wan je zatracenej zrádce - stvořitel tří kultovních sérií (Saw, Insidious a Conjuring) a každou časem opustil a přenechal do pazourů slabším režisérům, aby mohl dělat pičoviny jako je Aqvamen - fuj! Whannell není úplně špatný herec a kupodivu ani režisér, ale Wan je prostě lepší. Vtipným paradoxem tohoto dílu tak je, že jeho kvalitu nekurví Whannell svým hraním ani režijí, jako právě slabším scénářem, které jsou u jiných dílů až geniální - např. ve dvojce. Člověk by čekal, že když už píše scénář sám pro sebe, napíše si pro sebe ten nejlepší scénář celé série. No nezadařilo se. Vše ostatní se ale kupodivu vydařilo skvěle. Atmosféra je hustější než mlha u Rákosníčka a bubák tak kulervocí, že jsem mohl večer v klidu vynechat projímadlo. Jeho mytologie se sice moc nevysvětlí (viz. ten slabý scénář) ovšem scény jako klepání na zeď, nebo pozdější napadení slečny v posteli za bílého dne, kdy si bubák s ledovým klidem zatáhne závěsy a udělá atmošku vhodnější na pořádné bubákování (což diváka vyděsí zjištěním, že před ním nejsme v bezpečí ani ve dne), nebo scéna kdy jde Elise do sklepa, jsou opravdu na infarkt. Takže co se týká strašení a atmosféry tak 7*, příběh a scénář 2* a sympatičnost herců krom hlavní trojce 1*. Celkově tedy nemůžu dát víc, ale ve srovnání s jinými horory, je to furt těžký nadprůměr. ()

HiddenDragon

Anglicky nazev Chapter 3 je trochu zavadejici. Neni to pokracovani lehce otevreneho konce zminula. Cesky nazev je presnejsi, protoze se jedna o prequel prvniho dilu, coz je v tomhle zanru uz bezne. Presneji se dil odehrava tesne pred pripadem Daltona, nikoliv pred malym Joshem - ten je jeste dale v minulosti. Spojujicim prvkem je tu hlavne Elise a to, jak se potkala s "ghostbustery". Rezie se tentokrat ujal jeden z nich, Specs (Leigh Whannell), coz je scenarista a herec jiz od prvniho dilu, podobne jako u Saw. Kupodivu to neusti v zasadni vizualni rozdil, ale musim rict, ze me to misty lehce nudilo. Asi uz se toho clovek prejida. Presto to dokaze stale hezky leknout. ()

MareT.

Co dodat? Prvni a druhy dil povazuju za bajecny dvojdil plny zajimavych napadu a definitivne jeden z nej horroru za posledni dekadu. Treti je porad hodne dobry, ma dobry napad, zajimave sceny a dobrou atmosferu. Ale uz to neni ono. The Further je ale porad paradni svet do ktereho bych se vracel i v dalsich letech. Ale jakozto serie by mela prestat! Prequel je vzdy dodatecnou teckou za jakkoukoliv serii. ()

Norino12

Možno som od Insidiousu čakal o kúsok viac ale aj tak išlo o solídny horor, ktorý patrí medzi TOP tento rok v tomto žánri. Nechýbala skvelá atmosféra aj keď momentov, pri ktorých sa naozaj zľaknete nie je až tak veľa ako by ste si priali. Ak aj sú tak sú príliš skoro prerušené inou scénou a mal som pocit, že by tá dusná atmosféra mohla gradovať aj dlhšie chvíľky. Samozrejme nemôžme čakať od tretej časti taký wow efekt ako tomu bolo pri jednotke no sklamaný nebudete. ()

Retik

Jak to může dopadnout, když se vám někdo snaží již potřetí nabídnout to samé, akorát se stále klesající kvalitou? Jedině špatně. Tak je tomu i u Insidious 3, kde se vás pořád snaží nachytat na to samé a opravdu jim to nevychází. Další dojná kráva do sbírky... 2.5/10 ()

Corpsegrinder

Nejslabší díl určitě (zatim), celá linie s mrtvým manželem zbytečná, scény v mrtvým světě už nemaj koule a duch se možná neobjevuje tak často jak by mohl ale jinak mi tam nic nějak extra nevadilo. Úvodní Máváček byl krýpy jak svině, nemluvě o schovce za záclonou a následným zajetí do podlahy. Pár scén bylo přesprstovejch jak hovado. Potom co na místo dorazí pan režisér a Organic Mechanic se trochu odlehčí atmosféra aby si divák vydechl ale za pár minut se babka konečně rozhoupe, vrátí se a dá přes píču bábadukovi v druhým světě (ta hláška COME ON BITCH mi přišla šíleně mimo a cool efekt to rozhodně nemělo). Jako prequel s odkazama na první díly a co přijde je to dobrý a vše do sebe hezky pasuje. Viděl jsem letos o dost víc horších hororů takže nebudu dávat tři ale vyhodim to na čtyři, přeci jen první hodina byla pětková bez debat. ()

Junglista

Nejdřív sem myslel, že se budu bát akorát těch čínskejch titulků na pozadí... naštěstí zbytečně. Whannell odkoukal od mistra - řídícího vše pěkně z hlediště :-) - dost na to, aby se z prequelu nestala tuctově zbytečná ždímačka. I ty přehnaně nasteroidovaný lekačky odpouštim (nejlepší byla paradoxně ta nenápadná u výtahu). Děj v rámci série čim dál tim stejnej, ale pokud tomu tak bude maximálně třikrát za deset let... Před spuštěním sem byl skeptickej, ale budu v hodnocení hodnější, protože to bylo o moc lepší, než sem čekal. ()

Litvicek

Klasický Insidious se vším, co k tomu patří. Nic nového, nic světoborného a oproti jiným dílům bych řekl, že i docela slabší odvar. Hodně jsem se těšil a ono nebylo moc na co. Je to kratší a jak již jsem napsal, jako divák jsem ve filmu nenašel nic, co bych již v sérii neviděl. Závěrečná lekačka byla prvotřídní, jinak čistý průměr klišoidních předvidatelných scén. Opět výrazná, naše oblíbená hudba, která scény výborně doplnuje. Když to tedy všechno sečteme, těch 65 % se dá plně akceptovat jako hodnocení. Dávám 3 hvězdy, nejsem přímo zklamán ale člověk od duchařiny tohoto typu čeká mnohem víc. ()

t.mon

Jen by mě zajímalo, jestli si jeden jediný z vás myslel, že kvalita se třetím dílem nepůjde dolů. Jestli se někdo takový naskytne, tak se můžu opravdu jen zasmát:D. a teď vážně: Whannell odvedl řemeslně slušno práci, která ale naprosto neobstojí minulým dílům. Trojka si jede vlastní bomby, na jedničku a dvojku jako svý rodiče očividně chrchle zvysoka a stává se z toho naprosto průměrná záležitost, kterou vyzdvihuje hlavně skvělá "novodobá Jamie Lee Curtis" Lin Shaye, ostatní herci neprojevují moc snahy nějak ústřední postavu zachraňovat a tak jen přihlížejí, co se děje okolo. Další kapitolou je znatelný pokles atmosféry. Pryč jsou geniální pocity úzkosti při prvním objevováním the Further v jedničce či cestování časem a komunikování s mrtvými ve dvojce, tady sice pár odkazů najdeme, ale jinak se zde vlastně nikdo z originálních démonů neobjeví, což by ani na škodu nebylo, pokud by zdejší démon dostal více prostoru než v závěrečné dvacetiminutovce v perfektním souboji s Lin Shaye. Samotný démon vypadá dost děsivě, ale detailní záběry se nekonají, což atmosféru znatelně pohoršuje. Lekačky nefungují, ze sedadla jsem vyskočil pouze třikrát, z toho jednou se mi chtělo na záchod. V závěru jsme tedy dostali klasický, průměrný prequel, ale zklamán nejsem, věděl jsem do čeho jdu. A kdo ví, třeba se James jednou k Insidious vrátí a vše bude jako dřív. 50% ()

MatejNosal

Takže mne osobne sa tento prequel páčil, oproti prekombinovanej dvojke to bolo kludnejšie, lakačky najlepšie z trilógie, dej bol jednoduchší, ale na odreagovanie mi to prišlo úplne dostačujúce. PS: vtipné duo najslabší článok tejto trilógie. Zatiaľ čo v dvojke mi doslova vadili tu mi prišli ešte v pohode. (75%) ()

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu