Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

PamPero 1

Byl jsem zvědavý, zda se Wan ve dvojce vytasí s nějakým úžasně novým příběhem a nebo zůstane u toho samého a přidá nám navíc jen lekačky, démony atd. Nepřekvapil, zůstává praktický stejný ''tuctový'' příběh, jen lekaček a démonů nám přidává o poznání více a musím říct, že to překvapivě celé funguje pořád stejně, jak tomu bylo u předchozího dílu. Nutno podotknout a to dost důrazně, že to stále celé drží v nadprůměru naprosto perfektní Wanova režie, která je hravá a technicky naprosto dokonalá! Ten chlapec prostě umí :) Vzhledem k tomu, co poslední roky vzniká v tomto žánru za odpady, je tohle stále vyčnívající a dobrá záležitost na kterou se vyplatí jít do kina. 70% ()

kramatos

Úžasný zážitek. Už si ani nevzpomínám, kdy naposled jsem u filmu zažil takovýto niterný strach, který postupně slábne a opět nabírá na intenzitě. A v dnešní době pozitivní pohled na římskokatolickou církev také potěšil. Skvělý horror, který bych určitě nedoporučil slabším povahám sledovat osamoceně po půlnoci. ()

tybro

Pokud byl první díl super, tak tento je boží. Málo který horor se může chlubit zdařilejším pokračováním, leč u tohoto kousku se to tomuto mistrovi Jamesovi skutečně vydařilo. Sešla se tu osvědčená dvojice nočních můr démonů (cha, to zní zvláštně takhle napsané, no snad se to bude správně chápat), zdařilá adaptace sedmdesátek, bylo by toho jistě víc, ale proč to všechno vypisovat, že. Každej si najde to svý. No, zkrátka po dlouuuhé době další velmi kvalitně zpracované pokračování horor duchařské akce, při které budeš v kině cukat rukama (tak ať nikoho nepokecáš limčou) a vrnět blahem, no a v lepším případě se ještě budit ze spaní. ()

Majoslav11

"Ed, Edward, Eddieeee...." James Wan je môj miláček. V súčasnosti tak potrebný dobrý horor sa dá nájsť len s námahou, u neho je to ale zatiaľ istota. Skvelá atmosféra filmu, skvelí herci, aj keď sem tam trochu prehrávania. Logických nepresností minimum. Remeselne zvládnuté na jednotku. Ako sa tu už spomínalo, s väčšou štipkou originality by to bol masterpiece. Aj tak v rámci žánru za 5*. ()

@nthr4X

Jasně, je to pořád dokola ale proč něco měnit když to funguje ? Wan tady ještě přitlačil na pilu a vyšší stopáž tomu zase tolik neuškodila. Prostě musím uznat že Wan je nyní jeden z TOP hororových rejžů a i když nepřinesl v podstatě nic nového, má to pořad koule a přesně ten styl a napětí který vyhledávám a očekávám. Jen tak dál... ()

littleplayer

Samozrejme, nebolo to dokonalé,ale ja som si film v kine 100 % užil. Niektoré scény boli čitateľné,ale niektoré úplne nepredvídateľné a poriadne vyľakali. Nestáva sa často, že plná kinosála mlčí a sleduje film... U mňa bez váhania 5*. ()

FLVEKK

Wan si jede pořád to svoje, což není úplně špatné, ale člověk už ví, co od toho čekat. No, hlavně je to taková ta klasika, u které když je v místnosti osoba pomalu se pohybující a ticho, víte, že jste připraveni se bát a připraveni se leknout..Což trochu kazí napětí, protože vždycky se leknete více toho o čem netušíte, že bude :). Třeba Billova hlava u televize, to jsem opravdu nečekal..až jsem se v křesle zavrtěl :). Jako bylo tam ještě pár celkem dobrých lekaček, ale nic, co bych jak říkám netušil. Jinak jsem byl celkem spokojený a proto dávám 80%, párkrát mi naskočila husina, což je známka toho, že to byl dobrý horor :). ps. režisér by už měl změnit prostředí :o) ()

Dzusifruit

Jednotkou som bol unesený, pretože James Wan dokázal spraviť síce opozeraný, ale skvelo natočený komplex hororových klišé, ktorým dodal akúsi vyššiu vážnosť. Čo mohol vlastne v dvojke urobiť inak? Popravde mi bolo jasné, že príliš iné to nebude (okrem dĺžky). Mohol akurát pridať démonov, viac lakačiek a "akčných" scén a samozrejme pozrieť sa viac do hĺbky Warrenovských vzťahu. To síce zvládol, ale keďže "opozeranina opozeraniny" je predsa len to isté, nebál som sa až tak ako pri jednotke, čomu sa podľa mňa vyhnúť nedalo, no zo zážitku to jednoznačne ubralo. A bol som sklamaný aj z finále, pretože potenciál, asi najstrašnejšej masky jeptišky doposiaľ, bol málo využitý. 70% ()

brasek

V zajatí démonov 2... v porovnaní s jednotkou má tento snímok lepšie vizuálne efekty, zápletka je prepracovanejšia a ak divák očakáva nejaký zvrat tak príbeh ho presvedčí, že to tak nebude a keď už tomu verí na 100% tak ten zvrat príde. Slabosťou je pokus o dva paralelné príbehy. Aspoň ja tak vnímam samostatne zobrazené udalosti v Enfielde a udalosti okolo Warrenovcov. ()

Willynka

Nudné, neinovativní, trapné, plytké, dlouhé, zkrátka další jebka do řady zbytečných hororových jebek, která sází jen na trapné lekačky. Atmosféra nulová. Zdejší hodnocení je totální ostudou diváků. ()

linger

U mna prekvapivo lepsie nez jednotka. Ani neviem, comu by som to pripisala, kedze dejova linia bola skoro identicka. Plus sceny, ktore vykresluju Eda ako muza snov, aby onho divak mal trocha starost. Nuz, klisovitost tam stale je, ale asi 2x sa mi v kine podarilo vyskocit, respektive vtlacit sa do sedadla po podarenej lakacke. Pre mna vzor mainstreamoveho hororu, cieleneho na co najsirsie publikum, ktory im serviruje presne to, co od tohto typu filmu cakaju, ale nesokuje, neznepokojuje, nie je invencny. Co su prvky, ktore by vynikajuci horor mal mat. Wan ide na istotu,mozno to trocha prehana s roznymi strasidlami, ale nakoniec to bol celkom fajn kino zazitok. ()

czema

Mám tyhle horory podle skutečné události rád. Ikdyž jak tu někteří píší, že to bylo kapitola za kapitolou ve stejným spádu jako jednička a konec byl trochu uspěchanější se mi zdá. Účel to splnilo. Fakt mi v jednom okamžiku vstala husina a párkrát sem sebou trhnul leknutím. Ale líbilo se mi to, takže 5* ()

SuzieS

Chyba u tohoto filmu bylo, ze jsem ho sledovala sama, a dala jsem si k nemu sladky popcorn. :D pak jsem celou noc chodila pit hektolitry vody a pak zase na zachod, pricemz sejit po schodech, aniz by me v nasem starem dome nedesily stiny byl neliby zazitek :D U tohoto filmu je velkym faktorem to, ze je na bazi skutecnych udalosti. Na to se pak clovek kouka hned jinak. Lekacek tam neni moc, spis pracuje s postupnym narustanim napeti a litosti nad malou unavenou vycerpanou holcickou. shrnuto podtrženo: toto byl muj první horor, kde jsem opravdu citila, jak mam zvednuty adrenalin v krvi. Prvni horor, kde jsem se nerozchechtala nad debitou tvurcu (ok, konec a zaverecne dialogy byly trochu nezvladnute), ale jinak velmi zajimavy pocin :) Jednicku jsme nevidela, ale urcite se na ni podivam :))) ()

Naghavi

Výborný úvod z Amityville, se skvěle natočenou rekonstrukcí zločinu, který se v nejznámějším haunted house v USA stal...Následný příběh z Enfieldu nepřinesl sice něco, co bych neviděl v prvním filmu, ale opravdu mi nebude vadit, pokud vznikne i třetí díl, budu se opět moc těšit...Jak někdo napsal v jiných recenzích, je to zkrátka pěkný film o lásce a já souhlasím, takže bravo, pane Wane, jste králem studiových horrorů ! ;-) Viděno v kině. EDIT 09/2016 : Snižuji hodnocení o jednu hvězdičku, nadšení trošku vyprchalo, díky lepším horrorům letos...;) ()

Ace.A.T.L.

Pokud člověk zná původní příběh rodiny Hodgsonových(The Enfield Haunting), tak ho to zaujme na plno. Je to zase silný, temný, agresivní a bubákovský(až místama člověk zvažuje, jestli chce víc). Pokud porovnáváme s prvním dílem The Conjurng, tak to drobátko ztratilo to temno v neznámu, co jsme měli v jedničce, ale zase to našlo něco jinýho, místy i temnějšího. Pokud se na to někdo bude koukat, jen jako na film bez reálnýho základu, tak ho to asi nepotěší, jako jednička. Ale kdo v duchy věří a zná příběh Hodgsonových(The Enfield Haunting), ten si to s mrazením užije. Za mě pevných 5* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

JenomDominik

Nedokážu říct čím to je, ale Wan je prostě bůh, a tohle je pro mě zatím nejlepší horor vůbec, jestli někdo udělá lepší horor, tak to bude beztak určitě zase Wan :D jediný co se mi moc na tom všem nelíbilo bylo to, jak jednoduše zlikvidovali toho démona, nic víc ale vytknout z mého pohledu nemůžu. pro mě každý film od Wana je špička tohohle žánru a tady to platí dvojnásobně. 5* (90%) ()

kamals

Je to jako opakovany vtip. Nebo jeste jinak, opakovenemu vtipu se clovek muze zasmat, protoze je fakt dobrej, je to jako vylozene blbej vtip, kterej uz po sty opakuje stejnou pointu. Skoda casu. ()

fritol34

Jak už bylo psáno, dobrých hororů narozdíl od Marveláků (nic proti) je hrozně málo, takže když někdo natočí takovouhle lekačku kde i já nadskakuju na křesle v kině tak mu dám za pět, příběh dobrý, všechno dobrý už se těšim jak si koupim blueray zhasnu světla ve dvě ráno a hurá nebo spíš budu nadávat s mrazením v zádech. ()

Matonny1012

James Wan opäť ukázal že aj keď tento žáner už je pomerne dosť ohrany on to stále vie vymaxovat. Tá mníška je proste strašidelné dokonalá. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)