Tales of Halloween

• Velká Británie Tales of Halloween
Horor / Povídkový / Komedie
USA, 2015, 92 min

Jose Pablo Cantillo, Keir Gilchrist, Austin Falk, Gracie Gillam, Lin Shaye, Booboo Stewart, Greg Grunberg, Sam Witwer, Cameron Easton, Barry Bostwick (více)

Súbor hororových príbehov viažúcich sa k tematike Halloweenu.
1. Sweet Tooth - Malý chlapec chce zjesť všetky sladkosti, ktoré dostal na Halloween. Jeho opatrovateľka so svojím priateľom si vymyslia strašidelnú historku o chlapcovi, ktorý natoľko túžil po sladkostiach, že neváhal zabiť vlastných rodičov. Povedia mu, že tento chlapec na Halloween opäť a opäť pátra po svojich sladkostiach. Chlapca táto historka vystraší a zoberie si z nej poučenie. Nie však o tom, že nemá jesť sladkosti, ale o tom, že chce získať čo najviac sladkostí, aj keby mal ísť cez mŕtvoly.
2. The Night Billy Raised Hell - Starší teenageri prehovoria malého chlapca na to, aby dodržal miestnu tradíciu, a vystrelil si zo zvláštneho chlapa, ktorý žije sám v dome. Starý muž však chlapca prichytí pri čine a rozhodne sa ho patrične potrestať.
3. Trick - Partia priateľov sa na Halloweeu dobre zabáva. Na dvere každú chvíľu klopú deti, ktoré si sem prišli pre sladkosti. Keď však jedno milé dievčatko brutálne napadne jedného z partie, mení sa zábava na boj proti krvilačným deťom.
4. The Weak and The Wicked - Partia mladých výtržníkov si vždy večer nájde bezbrannú obeť, ktorej ubližuje. Dnes si zvolili za terč šikany chlapca, ktorému sa darí dlho unikať. Nakoniec ho dobehnú a chystajú sa mu ublížiť. Chlapec má však svoje eso v rukáve a násilníkov sa nebojí, pretože ho ochraňuje nadpozemská démonická sila.
5. Grim Grinning Ghost - Organizátorka halloweenovej oslavy (Lin Shaye) rozpovie príbeh o tajomnej Mary Bailey, ktorá straší osamelých ľudí. Jedna z účastníčok má po skončení oslavy zvláštny pocit a tuší, že ju niekto sleduje. Čoskoro zistí, že duch Mary Bailey je ozajstný.
6. Ding Dong - Mladá žena (Pollyanna MacIntosh) je na Halloween naozaj zdrvená, pretože so svojím manželom nemôže mať deti, a tak sa koledníkom prizerá so slzami v očiach. Jej smútok z toho, že nemôže mať deti, sa dostane do takého štádia, že sa zmení na démona a začne zneužívať svojho muža. Keď sa však dozvie, že to jej muž je neplodný, rozhodne sa svoje trápenie navždy ukončiť a zbaviť sa ho.
7. This Means War - Medzi majiteľmi dvoch domov stojacich oproti sebe sa strhne boj o to, kto bude mať na Halloween lepšiu výzdobu pred domom. Jeden z nich už večer nevydrží nápor konkurencie a rozhodne sa jeho výzdobu poškodiť. Začína sa tak krvavá vojna medzi dvoma susedmi.
8. Friday The 31st - Pri úteku pred sériovým vrahom sa žena skryje v jeho dome. To ale nebol veľmi dobrý nápad, pretože sa pre vraha stane jednoduchou korisťou. V tej chvíli však na zemi pristáva malý mimozemšťan, ktorý vstúpi do tela ženy a vrahovi prichystá krvavú pomstu.
9. The Ransom of Rusty Rex - Dvaja kriminálnici sa na Halloween rozhodnú uniesť syna veľmi bohatého muža. Problém nastane vtedy, keď im otec odmietne dať výkupné za svojho syna. Neurobil tak preto, pretože vie, že jeho dieťa je stelesnené zlo, takže je rád, že sa ho zbavil. Pre únoscov sa, naopak, namiesto očakávaného zárobku začínajú obrovské problémy.
10. Bad Seed - Muž pred oslavou Halloweenu vyrezáva tekvice, aby nimi mohol vyzdobiť svoj dom. Všetko sa však zmení, keď jedna z tekvíc ožije a zavraždí ho. Detektívka, ktorá dostane tento prípad, si najskôr myslí, že ide o vtip, ale po niekoľkých ďalších prípadoch napadnutia tekvicou zisťuje, že vyriešenie tohto prípadu bude naozaj náročné. (Marceloo)

Asmodin

Povídky na sebe příliš navazují a některé působí spíše vtipně (Pátek 31. - Povídka s ufounkem byla parodií i na Kill Bill). Úvod byl špičkový, stejně tak i vizuální efekty. ()

E´Tonno

Sweet Tooth - 75%, The Night Billy Raised Hell - 45%, Trick - 80%, The Weak & The Wicked - 40%, Grim Grinning Ghost - 60%, Ding Dong - 10%, This Means War - 15%, Friday The 31st - 30%, The Ransom of Rusty Rex - 65% a Bad Seed - 55%. Som sklamaný, čakal som lepšie poviedky. 48% ()

cskomando

Vypisovat všechny povídky je tu zdlouhavé, snad jen těšil jsem se dlouze, než jsem se ktomu dokopal také to trvalo ale výsledek výborný ! Takového Gore se tu člověk může nabažit do sytosti a co se týká děje, který se odehrává neustále v jednom městečku určitě není k zahození, více postav se tam objeví ve více povídkách. Místama dobře obohacené černým humorem, v případě kresleného mimozemšťana se nedalo udržet nesmát se. Pecka tak snad za rok dáme další Halloweeen. ()

Flopik

U mňa sklamanie a z 10 príbehov ma bavili štyri. Hneď prvý bol výborný, skvelá maska a celkom aj vnútorností. Ďalší ma bavil hneď tretí diel, kde sú deti zabijaci a nakoniec sa ukáže ako je to v skutočnosti. Potom však nasleduje kopa nudných príbehov a ďalší ktorý stojí za niečo je ôsmy. Síce blbosť ale aspoň vtipná. A deviaty, ktorý tiež blbosť ale zase vtipná a dobre sa nato pozeralo. Zvyšok príbehov nič moc alebo ako v prípade 4,5 sa niečo dobré udeje v posledných sekundách. No a 7, s 10 ma absolutne nebavili. Skôr nedoporučujem ale keď sa nudíte nie je to zas také hrozné. ()

HonzyR

Něco jo, něco vůbec ne. U povídkových hororů je to těžké. Ty lepší jsou vyváženy 2x horšími. Tady alespoň za něco stál příběh číslo 1 (Sweet tooth - začalo to takovým zvláštním masakrem, Urban Legend mě vždy bavily a o krev a místy vtip nebylo neouze), 3 (Trick - perfektní myšlenka, zpracování, jeden z nejsylnějších příběhů filmu), 5 (Grim Grinning Ghost - trošku kýčovité, ale přesto perfektní kamera, jakž takž napětí, dobré přesto předvídatelný konec). Naopak naprostá katastrofa ve formě 2 (The Night Billy Raised Hell - naprosto jsem nepochopil nějaký smysl, totálně trapný příběh), 7 (This Means War - totální parodie na horor která úplně nevyšla a hrozně se snaží tvářit dospěle, za mě tohle ne!), 9 (The Ransom of Rusty Rex - tady už naprosto tvůrci netušili jak se mají k hororu + komedii postavit a proto udělali největší kravinu jaká je asi napadla, jinak si to nedokáži vysvětli). Takže půl na půl, zbytek už se tak nějak pohupuje v rámci občas trapného průměru, občas zajímavého (ale nedotaženého) nadprůměru. Určitě lepší než poslední VHSka (trojka)... __50%__ ()

Jurkodak1

Byl jeden z volnějších dní na základní škole a učitelka Ruského jazyka se nám (mě a hlupcům ze třídy, které tento jazyk nezajímal a těšili se, až si po škole zapálí a zajezdí si na skejtu) rozhodla pustit film, dle našeho výběru, většina hlasovala pro tento film. Nelíbil se mi už od úvodních titulků, a další povídky, kde vystupovaly postavy které mi připadaly jako vizuální (ale ne charakterové, to se musí pochválit) kopie hororových ikon. Také mě celkem naštvaly některé nelogické věci, jakože policie zastřelila na Halloween cca. osmiletého chlapce, jen proto že měl nůž. Zkrátka to byla blbost. ()

Punkey

Soubor 10 halloweenských povídek, jak to tak bývá, různé kvality. Jako otvírák Sweet Tooth zde máme klasický halloweenský příběh, který patří k nejlepším z povídek. 4. povídka The Weak and The Wicked má zajímavý westernový potenciál, který bohužel zůstal nedotažen. Pokračujeme nejslabšími kusy Grim Grinning Ghost a Ding Dong, než se dostaneme přes 7. This Means War, rvačce dvou sousedů k 8. a nejlepší Friday The 31st. Vtipný gore splatter s malým mimozemšťanem z plastelíny jak z druhého patra. Celý soubor zakončuje 10. povídka Bad Seed, která nemá špatný námět se zabijáckýmí dýněmi, ale provedené a zahrané to je hrozně špatně. V některých případech je dobře, že povídky mají kolem 10minut a nestihnou vás tolik unudit nebo naštvat. Takový klasický povídkový soubor halloweenských příběhů. Neurazí, nenadchne. ()

Hapretor

Jediná koukatelná Sweet Tooth. S tim Alza Ufonem si snad dělali srandu, ne? Nekoukatelné a stupidní. Zbytečná ztráta času. ()

Raziel_cz

Nechtělo se mi věřit, že se dá do hodiny a půl narvat deset příběhů, ale The October Society to zvládla. Jednotlivé sekvence mají z většiny konzistentní kvalitu a na daném prostoru jsou patřičně úderné. Je tu příjemně zvrácený humor a spousta praktických efektů – paráda. Nejvíc mě podle očekávání bavilo Bad Seed Neila Marshalla a hned po něm raimiovský Friday The 31st. Iritovalo mě Ding Dong, ale to je jediné, jinak je tahle antologie opravdu skvělá. Trick 'r Treat má vyšší produkční hodnoty a lépe provázané kapitoly, ale tady je zase sranda hledat odkazy na jiné filmy (Necronomicon, John Trent...) a v nejlepších momentech dokážou Tales of Halloween bodovat atmosférou jako od Carpentera. Za mě dobrý. ()

Ben Nevis

Povídek je moc, takže nemají mnoho prostoru na zajímavější zápletku. Pak to dopadne, že v mnoha povídkách jde jenom o to, že se stane přesně to, co vypráví vypravěč strašidelné historky. Divák tedy může akorát dávat body za gore provedení. Některé povídky mě ale opravdu pobavily. Celý film by měli pouštět před Halloweenem americkým děckám v rámci povinného školního promítání. Určitě by ubylo otravných děcek. :-) ()

helloween93

Kdybych si na Netflixu tohoto hororu nevšiml, tak bych na něho asi nenarazil. Mám rád povídkové horory a atmosféru Halloweenu, tak jsem do toho šel. Ačkoliv film obsahuje vyloženě skvělé i naopak slabší povídky (celkem jich je 10), rozhodně ho doporučuji ke shlédnutí, protože některé z povídek se opravdu povedly. Zejména ta s weird chlápkem, kterému každý rok na Halloween hází vejce na dům nebo příběh o dívce, která se zjevuje na Halloween a člověk se jí nesmí podívat do očí. Celkově 4* ()

Rathalos

Velmi rad pozeram film,ktory sa sklada z niekolkych poviedok od roznych reziserov,samozrejme v hororovom zanri,no tieto ma nejako extra neohurili,jedine ta uplne prva s nazvom Sweet Tooth bola super,ale ostatne,no neviem,cize dve hviezdicky budu tak akurat...:-) ()

MickeyStuma

Povídková smršť deseti příběhů odehrávajících se o Halloweenu a v jednom městě, kdy každá z nich má délku kolem deseti minut. Takže tu máme antologický hororový film v plné palbě a přesvědčení pro zaryté fanoušky hororových příběhů. Každou povídku má na svědomí jiný režisér, což slibuje rozdílnost ve ztvárnění. Vlivem krátké stopáže každé povídky se může snímek jako celek zdát dosti zmatečný. Tady rozhodně nelze očekávat nějaký ucelený příběh po celou dobu celovečerní stopáže. Je to vlastně něco jako souhrn episod internetového seriálu, takže coby plnohodnotný hororový film se tento počin užít nedá. Spíše jen jako zábava ve společnosti. Co povídka, to jiná atmosféra. Některé se vyznačují směsí hrůzy, některé temnou komedií a některé dokonce i přímou komedií. Z oblasti hororového žánru ti tak každý vybere to své. Takováto povídková směs by mohla snad oslovit např. diváky dnes již filmové klasiky z roku 1982 'Creepshow'. Sice to vypadá jako fanouškovský projekt,  ale svůj potenciál to má. Nakonec, když si vezmeme právě desetiminutovou stopáž každé povídky, v televizi něco jako Večerníček pro dospělé by to fungovat mohlo. ()

helraiser

Tak tu máme hlalloweenský povídkoví maraton, který vůbec nedopadl špatně, ale na druhou stranu se nejedná ani o žádný veledílo. Máme tu deset samostatných povídek které mají společnou jedinou věc a to, že se odehrávají na Halloween, žádná z povídek není nijak extra špatná u který by se divák nějak nudil, ale bohužel ani kdovíjak skvělá na kterou by čučel s otevřenou hubou. Masky jsou povedené, některé příběhy jsou zábavné méně některé více jak to u podobných filmů bývá, ale celkově to funguje celkem dobře a pobaví, navíc z každé povídky na vás dejchá atmosféra Halloweenu i když na takový TRICK R TREAT to opravdu ztrácí, ale i tak se divák bude zaručeně bavit. Na zpestření Halloweena jasná volba a za mě lehce palec nahoru mohlo to být lepší, ale pochopitelně i mnohem horší a abych pravdu řekl tak já osobně jsem vděčný za každý takový to výtvor takže spokojenost. ()

Vabr odpad!

Povídkové filmy i knížky mám v oblibě, ještě víc spolu s žánrem horor. Zde to absolutně nefungovalo, protože kombinace hororu a komedie je ta nejhorší kombinace. Nepočítám ty úplně parodie, ty jsou dobrý. Nejlepší - 1. a 5. Nejhorší 2., 4., 6., 7., 8., 9. Nic moc povídky - 3. a 10. Ty nejlepší 2 povídky byly průměrné, ty nejhorší byly strašný odpad a ty nic moc byly tak na 1 nebo 2 hvězdy, takže vychází v průměru 0,9, ale stejně dám odpad, kvůli těm nejhorším. Čekal jsem od toho mnohem víc. Od 1. povídky se nic výrazně dobrého nestane. Hodně mě to zklamalo a nemyslím si, že si každý vybere svou oblíbenou. VYHODNOCENÍ: MŇAM! MŇAM! CO ZÍRÁŠ?! TOBĚ NIC NEDÁM TY ŠMEJDE! ()

pumpkinqueen

Tales of Halloween jsem letos viděla po pěti letech podruhé a stále si stojím za svým hodnocením. Povídky jsou různé - některé slabší, jiné lepší. Všechny ale tak trochu šílené, béčkové a naprosto neseriózní až komické. Povídkové hororové filmy mám ráda z toho důvodu, že se v nich jednotliví režiséři ukáží pokaždé v docela jiném světle; jako by teprve tady mohly propustit uzdu i svým nejdivočejším a nejšílenějším nápadům, které se bojí použít do celovečeráku. A já to prostě zbožňuju. Ale taky plně chápu a respektuji, že ne každému takový počin sedne. Je to nápadité, vtipné, vizuálně lákavé a i když to má pár směšně trapných okamžiků, ty skutečně vtipné převažují a jako celek je to geniální. ()

NorseSword24

Hororové komédie ťahajú tento film a viac hororové poviedky sú slabšie. Sweet Tooth-klasika 3*; The Night Billy-pekná hororová komédia 4*; Trick-fajn brutalita 3*; The Weak and The Wicked-priemerný short horor z ytb 3*; Grim Grinning Ghost-2*; Ding Dong- pekna maska 3*; This Means War, Friday The 31st- najviac pobavili, highlighty celého filmu 2x 4*;  The Ransom of Rusty Rex-4*; Bad Seed-3* ()

andrew88

Líbila se mně jedna povídka...a byla dokonce děsivá. Jinak zbytek bylo utrpení sledovat. Byly to strašně pitomé příběhy a ta růžová barva ("krev") byla jako myšlena vážně?? ()