Rapl - Série 1

(série)
Krimi / Drama / Thriller / Akční
Česko, 2016, 12 h 52 min (Minutáž: 58–61 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Kristýna Frejová, Cyril Drozda, Aneta Krejčíková, Sara Sandeva, (více)

Epizody(13)

Malarkey

Letos jsme vyrazili na dovolenou do Krušných hor a když nám první večer pan majitel penzionu sdělil, že kousek odsud se natáčel Rapl, hned večer jsme se do něj pustili. A nelitovali. Jan Pachl detektivky prostě umí. Hynek Čermák je přesně ta postava vyšetřovatele, která tady dlouhá léta chyběla. I když pravda, šlape mu lehce na paty David Matásek s Primáckou variací na Schimanskiho. Nicméně co dělá tento seriál opravdu jedinečný, tak to je právě atmosféra Krušných hor. Místní mě sice ubezpečili o tom, že v Jáchymově to opravdu tak strašný není, ale co by tvůrci pro kvalitní atmosféru neudělali, že. Třeba i radnici převlékli za policejní stanici, protože pořád je lepší snímat krásnou radnici, než-li nevzhledný dům, kde policajti v Jáchymově reálně sídlí. Za tu úžasnou a naprosto jedinečnou atmosféru, která v českých seriálech chybí, tvůrcům odpustím i tu sérii blbostí, které se zde děly. Řekl bych, že český policajt by se takhle prostě nechoval. Nicméně herecké obsazení to do puntíku zjemňuje a tak díl za dílem byla čest tento seriál sledovat. ()

troufalka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Rapl se zjevil na obrazovkách jako volné pokračování série Cirkus Bukowský. Postava Kuneše se stačila dostatečně dobře zapsat u diváků a já jsem vděčná tvůrcům, že se nás nepokoušeli dostat rozmělňováním už vysloveného v podobě Cirkus Bukowský 3 a 4. Kuneš oproštěný od původních reálií dostává více možností, západní Čechy skýtají svou scenérií krásnou kulisu, která je zabíraná vytříbenou kamerou. Hlavní potěchou jsou dialogy. Troufám si je označit jako hlavní slabinu naší současné televizní tvorby. Když se ale povede kostra příběhu, vykreslení postav a dialogy, je už vlastně vyhráno. U Rapla se nedá hlavní kostře příliš vytknout. První série nechává dostatečný prostor pro pokračování a zároveň nabídl strhující podívanou v rozkrývání jednotlivých případů. Na pokračování se opravdu těším. ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

1. série Kunešova vyhnanství na sever mě bavila. Co na tom, že u nás neexistuje místo, kde by svítilo slunce tři hodiny denně a k severnímu polárnímu kruhu je to od nás nejméně čtyři dny jízdy na sobovi, když na Jáchymovsku řádí holohlavé ušaté torpédo, jehož jazykové schopnosti jsou pro mne častým zdrojem zábavy. ()

malylada

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

1. série je celkově velmi podařená. Postavy jsou velmi dobře napsané a dokážou se za těch třináct dílů vrýt pod kůži. Trošku jsem měl problém v jednotlivých dílech s případy, které jsou velmi jednoduché a z detektivního žánru ne příliš strhující. Co se méně povedlo z detektivního žánru, tak vynahrazuje vývoj postav a bočních linek z osobního života, který se spojuje v zajímavé nitky. Poslední díly jsou výborně vygradované a určitě se Rapl může považovat za jeden z nejlepších českých seriálů......8/10 ()

Ampi

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jáchymov, dle údajů z roku 2018 má 2549 obyvatel, by při tempu vražd stál vylidněným městěm. Kdo by nebyl mrtvý, ten by se snažil do Karlových Varů, vnitrozemí nebo Německa. Když odhlédneme od tohoto faktu, tak Hynek Čermák je dobrým tahounem seriálu, jeho major Kuneš odpovídá názvu seriálu. Příjemně mne překvapily další postavy, atmosféru s prostředím jak někde v Skandinávii poblíž polárnímu kruhu, vícejazyčnost. Jen ta kauza Vágnerová mohla ke konci dostat více prostoru. Jsem zvědav na další sérii, prý se bude vyvraždovat Ústí nad Labem a dokonce i zahraničí v Černé Hoře. ()

• „V den vraždy se u Steigerwalda (Dušan Sitek) našlo 8 tisíc liber,“ praví policista Kuneš (Hynek Čermák). Jenže nenašlo. Právě motiv zmizení peněz přiměl vyšetřovatele přiklonit se od verze nešťastné náhody k úkladné vraždě. (sator)
  • Kapitán Gregor (Jan Dolanský), se v této epizodě „objeví“, i když je už po smrti. To když Rohan v nemocnici zapne televizi a objeví se ukázka z filmu Jan Hus. (milad80)
  • Ve scéně, kdy na začátku major Kuneš (Hynek Čermák) sedí před komisí, lze spatřit i plukovníka se špatným hodnostním označením. Místo tří velkých hvězd pro plukovníky jsou na výložkách tři malé hvězdičky pro strážmistry a praporčíky. (Pimburger)