poster

Svět pod hlavou (TV seriál)

 • anglický

  Shadow of the Ferns

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Svet pod hlavou

Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi

Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 10x59 min)

Hrají:

Václav Neužil ml., Ivan Trojan, Judit Bárdos, Jan Budař, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Michal Dalecký, Marie Doležalová, David Máj, Jan Plouhar, Miroslav Hanuš, Kryštof Hádek, Jan Cina, Marek Daniel, Marek Adamczyk, Igor Chmela, Alžbeta Stanková, Ljuba Krbová, Jiří Šimek, Marek Pospíchal, Richard Němec, Tomáš Bambušek, Jitka Schneiderová, Jan Španbauer, Roman Zach, Roman Mrázik, Jana Plodková, Ladislav Hampl, Jiří Černý, Ondřej Malý, Aneta Krejčíková, Robert Mikluš, Daniel Tůma, Pavel Gajdoš, Tobiáš Rímský, Joshua Adam Kostel, Jiří Maryško, Pavel Lagner, Anita Krausová, Vasil Fridrich, Prokop Zach, Magdalena Zimová, Václav Helšus, Miroslav Maršálek, Vladislav Georgiev, Tomáš Sýkora, Václav Marhold, Jana Altmannová, Jakub Koudela, Ondřej Nosálek, Jiří Král, Robert Soukup, Sára Märcová, Jakub Gottwald, Ján Sedal, Tomáš Kořének, Anna Fišerová, Daniel Svoboda, Pavel Šimčík, Dušan Sitek, Marek Taclík, Tomáš Měcháček, Marek Brodský, Jakub Wehrenberg, Zuzana Stavná, Joe Weintraub, Veronika Lapková, Tomáš Dianiška, Eduard Jenický, Jaroslav Pížl, Dana Marková, Dan Dittrich, Tereza Nádvorníková, Zuzana Stivínová, Roman Skamene, Rostislav Novák ml., Kamil Švejda, Vladimír Škultéty, Eduard Endt, Martin E. Kyšperský, Ivan Shvedoff, Tereza Hofová, Jana Podlipná, Jan Jankovský, František Staněk, Martin Papesch Huleja, Petr Vršek, René Šmotek, Štěpánka Ludvíková, Zdeněk Dušek, Josef Kadeřábek, Halka Třešňáková, Jiří Štrébl, Jaroslava Pokorná, Lukáš Jůza, Kryštof Rímský, Radim Novák, Jiří Rendl, Marie Ludvíková, David Punčochář, Berenika Kohoutová, Josef Trojan, Barbora Milotová, Hynek Chmelař, Jan Vlasák, Jiří Ployhar ml., Jakub Žáček, Vojtěch Vondráček, Kryštof Krhovják, Johana Švarcová, Jiří Žaloudek, Petra Nesvačilová, Viktor Martiník, Igor Ivanov, Ivan Sochor
(další profese)

Komentáře uživatele Praxis k tomuto TV seriálu

 • Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)
  *****

  Po určitém časovém odstupu můžu říci, že Svět pod hlavou je jeden z nejlepších novodobých českých seriálů, které se kdy na tv obrazovkách objevily. I když se to rozjíždí trochu ve stylu WTF, a některé díly trochu skřípou, dokázal mě tento seriál přikovat každé zimní pondělí k televizi, což se už dlouho nestalo. Komplexní postavy, skvělý suchar Neužil, vynikající (jako vždy) Trojan a luxusní záporná svině Budař. A pak samozřejmě Jana Kratochvílová a V stínu kapradiny, což je vlastně song, který mě již před vánocemi zaujal v traileru a já tomu dal šanci. Nejdříve ústřednímu dílu, a pak dalšímu a dalšímu... 88% P.S.: Ne bombu ne... pane Regane(30.5.2017)

 • Stín kapradiny (E01) (epizoda) (2017)
  ***

  V osmdesátkách se to soudruhy a ukazováním šedivých paneláků teda jenom hemží. Trojan výbornej, ale zatim tak nějak nevim, o co jde. Rozjezd velmi pomalý až opatrný. Uvidíme, kam se to posune dál...(2.1.2017)

 • Orchidej na smetišti (E04) (epizoda) (2017)
  ****

  Hodně dobrej díl. Mám pocit, že díl od dílu kvalita stoupá... Skvělej Trojan.(23.1.2017)

 • Závadová mládež (E05) (epizoda) (2017)
  ****

  Z kriminálky se pomalu stává solidní psychologické drama. Dnešní díl hodně zaměřen na hlavní postavu, Trojan dnes hodně v pozadí, Budař se stává ultra sviní, která si svoje ideologicky napsané party těžce užívá.(30.1.2017)

 • Dvojboj (E06) (epizoda) (2017)
  ****

  stále více mysteriozna a tajemna, a stále méně detektivky. A stále mě to baví a chci vědět, jak to dopadne(6.2.2017)

 • Rodinná záležitost (E08) (epizoda) (2017)
  *****

  Né bombu né... opět stoupající kvalita, která potvrzuje, že Svět pod hlavou je jeden z nejlepších seriálů poslední doby.(20.2.2017)

 • 1983 (E10) (epizoda) (2017)
  *****

  i když to v současnosti už hodně dřelo, jsem vlastně moc, tuze moc spokojený, protože už teď považuji tento seriál za moderní klasiku České televize. A za tu Kratochvílku a její V stínu kapradiny nemůžu na závěr jinak než za pět...(6.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace