Svět pod hlavou

• angličtina World under Head (více)
Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi
Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Epizody(10)

Recenze uživatele stration k tomuto seriálu (8)

Stín kapradiny (2017) (E01)

Zatím hodnotím velice opatrně. Zápletka vypadá zajímavě, herci v pohodě. Nešvar přehnaného zdůrazňování tehdejších reálií, chování esembáků a celkové vykreslení doby se bohužel nevyhnul ani tomuto seriálu. Na komunismu a socialismu není ani krapet pozitivního, ale lepší je, když si divák udělá obraz sám o tehdejším morálním marasmu, zde je to až moc polopatisticky pojaté. Ale na další díly jsem zvědavý. ()

Anděl odplaty (2017) (E02)

Tentokrát to bylo fakt dobrý. Dobrý případ, svižné tempo. Akorát "Sovětská zmrzlina" se fakt neříkalo. ()

Mrtvý lidi (2017) (E03)

Tentokrát skoro na plný počet. Příběh se nám začíná rýsovat, k tomu výborný Marek Taclík v roli kapelníka a potěšily i vsuvky od Hegerové a titulková Čajovna. ()

Orchidej na smetišti (2017) (E04)

Jeden podezřelý lepší než druhý - místní debil, hostinský, Dingo :-) Perfektní díl! ()

Závadová mládež (2017) (E05)

Absence detektivní zápletky trochu vadila, za to se mnoho vysvětlilo. ()

Smrt špiona (2017) (E07)

Tak tentokrát jsem až tak spokojený nebyl. Situace přehnané ad absurdum hlavně u rusky mluvícího osazenstva, děj se kupředu moc neposunul a celý díl mi připadal v podstatě zbytečný. No, snad se to příště pohne kapánek kupředu. ()

Rodinná záležitost (2017) (E08)

Soudruh syn a soudruh otec se do toho pořádně namočili. Ústup spíše ke komediálnímu žánru tentokrát nevadil, protože napsané a zahrané je to fakt dobře. ()

Mrtvý muž (2017) (E09)

Díl o nervy. Trochu mě zklamalo místy debilní a nelogické chování hlavní postavy, ale celé to bylo tak napínavé, že se nemůžu dočkat posledního dílu. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky