Berlínská mise (TV seriál)

Berlin Station

Berlin Station

Drama / Thriller

USA / Německo, 2016–2019, 26 h 18 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvůrci:

Olen Steinhauer

Hagen Bogdanski

Richard Armitage, Richard Dillane, Michelle Forbes, Rhys Ifans, Richard Jenkins, Leland Orser, Bernhard Schütz, Tamlyn Tomita, Alexander Yassin, Mina Tander, Caroline Goodall, Prince William E. Morris, Michael Paul Chan, Alexander Beyer, Ulas Kilic, Lenn Kudrjawizki, Alexander Cudreasov, Claudia Michelsen, Merab Ninidze, Steve Toussaint, Sabin Tambrea, Antje Traue, Daniela Ziegler, Sebastian Stielke, Rebecca Kiser, April Grace, François Chau, Sylvia Hoeks, Victoria Mayer, Roger Ringrose, Stephan Kampwirth, Nina Young, Paul Matic, Razane Jammal, Hussi Kutlucan, Joshua Grothe, Johannes Allmayer, Enno Trebs, Kida Khodr Ramadan, Cornelis Koopmans, Kerry Norton, Zahra Ahmadi, Stuart Milligan, Philip Wright, William Sadler, Keke Palmer, John Doman, Ashley Judd, Thomas Kretschmann, Emilia Schüle, Heino Ferch, Natalia Wörner, Jannis Niewöhner, Martin Laue, Pit Bukowski, Jens Schäfer, Emanuel Schiller, John Matton, Scott William Winters, Brandon Spink, Odine Johne, Steffen Wink, Damola Adelaja, Michaela Rosen, Maximilian Jaenisch, Sonja Kerskes, Joachim Paul Assböck, Claude Heinrich, Sulaika Lindemann, Kerem Can, David Christopher Roth, Kok-Hwa Lie, Timo Hack, Hanne Gjerstad Henrichsen, Rune Temte, Udo Kroschwald, Michael Epp, Oliver Bigalke, Georg Ebinal, Axel Milberg, Marian Meder, Ismael Cruz Cordova, James Cromwell, Katarina Cas, Julian Kostov, Isolda Dychauk, Derek de Lint, Torsten Michaelis, Fruzsina Hais, Barna Illyés, Irén Bordán, Ildikó Szűcs, Gergely Káli, Antos Gémes, Akemnji Ndifornyen, Tamás Szabó Sipos, Mona Pirzad, Dávid Miller, Mark Moses, Robin Weigert, Anja Antonowicz, Robbie Gee, Brigitta Szabó, György Kivés, Dániel Kanalas, Zoltán Zicherman, Ralph Gassmann, Dejan Cukic, Patrick Baladi, Pekka Strang, Kudra Owens, Rike Eckermann, Jaan Rekkor, Mart Toome, Uku Uusberg, Nick Dong-Sik, Hadrian Howard, Nikolai Kinski, Robert Paul Taylor, Caroline Faber, Martin Angerbauer, Ursula Renneke, Dino Kelly, Imad Mardnli

S Homelandem to nesnese srovnání. Málo akční, příliš často se děj odehrává v kanceláři. Zajímavá je zatím jen dvojice Hector - Daniel. Zatím si připadám jako Valerie, která sleduje nudný rodinný život teroristy a doufá, že zahlédne něco opravdu zajímavého. Zatím, jen 5 dílů, ale zkusím být vytrvalá jako Val, protože z poza rohu všemu přihlíží další ... .(18.12.2016)

Promyšleně napsaný scénář, do značné míry až příliš promyšleně. Trvalo mi několik prvních dílů, než jsem se v té spleti postav, vztahů a situací chytil, a když už jsem si myslel, že rozumím, v příštích dílem jsem se znovu ztratil. Nicméně velmi zajímavé je prostředí Berlína a vztahů mezi tajnými službami několika států, které se na tomto hřišti potkávají, střetávají, spolupracují a soupeří.(28.1.2017)

Karty jsou rozdávány rychle a vysvětlí se během několika minut. Jistá nepřehlednost, místy překombinovaná, zdlouhavá, ale v jádru nadupaná akce, ve které tvůrci hlavní postavy zdaleka nešetří a jejíž akční pasáže plní naprosto všechna očekávání. Všechny scény jsou brilantně natočené, zvukové efekty a zvuk celkově je skvěle dokreslující a kamera je jako vždy u těchto počinů dokonalá. Ovšem po prvních pár dílech tempo upadá a akční scény slouží pouze a jen na podložení nudných dialogů a trapných špionážních hrátek. Často si řeknete, že se vám seriál zamlouvá a vzápětí si přejete aby to už skončilo. Zkrátka si myslím, že by se to vše dalo shrábnout do jednoho našlapaného špionážního filmu, ale ne do desetidílného seriálu. Finále pak, ale nemá chybu a tahá celý počin o trochu výš.(12.5.2018)

Druha seria mi prisla dynamickejsia, ale i v nej mi jednoznacne herecky ulahodil hlavne Ifans. Volebne "kortesacky" s ultrapravicovymi radikalmi, tiez s ohladom na situaciu v sucasnej Europe, posobila aktualnejsie. Samozrejme ani tu sa nevyhli k par logickym barlickam, a aj ne/spolupraca tajnych sluzieb aspon posobila divacky zaujimavo. Kazdopadne zaujimavy vysledok americko-nemeckej spoluprace, ktory odporucam. Od poslednej casti Homelandu sa to v ramci "spy" zanru vyprazdnilo a Berlinska pobocka aspon zavanula tym smerom. Solidne stvorhviezdie hlavne vdaka vydarejsej druhej serii.(23.1.2018)

Solidni gradace, pomerne sympaticke, ikdyz misty lehce diskutabilne uveritelna serie.(1.5.2017)