Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

Márduk33

Dobrý horor, který rozhodně zaujme svým zpracování a hororovou atmosférou. Příběh se mi zdál trochu průměrnější, ale ušlo to. Bohužel jako největší zápor filmu vidím v jeho závěru, kdy jsem čekal, že bude film normálně zakončen, spletl jsem se. Docela mě zklamalo, že závěr byl otevřený, dávající na jevo, že bude ještě dvojka. V tomto případě si myslím, že se sem takový konec nehodil a filmu to ublížilo. Dal bych 5, ale kvůli tomu závěru jen 4. ()

bolf!k

Jestli jsem se bál? Řeknu to takhle, takový mrazení v zádech sem už dlouho neměl...a to nezmiňuju, jak moc toužebně jsem vyhlížel závěrečné titulky a rozsvícení světel :P ()

salamandrr odpad!

Děsná slabota, jak tohle může mít 80%? strach tento horor opravdiu neprovází a příšera, která leze z TV...jo možná horst fuks, který mi nabízí raz dva tři mixér a ohrožuje mě náušničkou v uchu ()

Jeand´Boa

Na americkou předělávku je to luxus! Atmosféra je budována skvěle a některé scény věru stojí za to...v kině to byl nezapomenutelný zážitek... již dlouho jsem neviděl plný sál kvůli hororu... a když se objevil první záběr na obličej oběti té vraždící pásky (tuším, že to byla ta adolescentní dívka), celé kino ztuhlo a ztichlo po mohutném "ACH!" a do toho ticha se smál jeden ignorant pokoušející se o polohlasný projev, který však byl díky hrobovému tichu napětí slyšet všude: "Páni, skvělý make up!"...a to jsem byl já... ()

foundation

klobuk dole az napodlahu pred touto vecickou. Ta vynimka v pravidle o neskutocne hroznych remakoch vsetkych japonskych,korejskych vietnamskych a inych horrorov uz raz musela prist. Mozno jediny horror ktory svojou atmosferou a vobec celkovym spracovanim predcil dokonca aj svoj predobraz. Zazitok je uplne cerstvy, prave vcera som si ho pustil po rokoch druhy krat. Na posobivosti to nestratilo naozaj takmer nic aj ked uz som bol na tie veci pripraveny. ()

Biopler

Horor, ktorý ma mal vyľakať. Nestalo sa, ale beriem, že je formálne na vysokej úrovni, zároveň šmrncnutý s detektívkou. No to je aj koniec koncov jeho slabina, lebo má mnoho dier v scenári a prakticky množstvo odhalení ústrednou postavou či povedzme dvojicou nikam nevedie, resp. je to zbytočne cez symboly pozakrývané dokopy nič. ()

helraiser

Tak tohle se mi teda moc nelíbilo, vzhledem k tomu, že japonský originál patří mezi mé nejoblíbenější horory tak tohle zase patří mezi ty které zrovna dvakrát vidět nemusím. Navíc ta amerikazace je naprosto příšerná a to ani nemluvím o tom, že tento remake odstartoval tu naprosto šílenou vlnu remaků a pokračování- duch s dlouhými vlasy byl hold najednou strašně Cool. Na druhou stranu se ovšem nedá filmu upřít strašidelnost na patřičné úrovni, ale na japoskej originál nemá ani náhodou. Samozřejmě pro mnohé diváky to bude nejstrašidelnější horor všech dob u kterého hrůzou zavírali oči, alepravda je naprosto jiná. V podstatě nejstrašidelnější pasáže filmu se odehrávali vždy při sledování oné záhadné pásky a to je prakticky vše. No, ale i přesto tento remake nemůžu i přes mé antipatie úplně odstřelit jelikož své kvality jistě má. Celkově se prostě jedná o průměrnou duchařinu která se snažila přenést japonskou hrůzu k nám, ale moc se jí to teda, alepoň podle mě nepovedlo. ()

AxelWers

Pred tým ako som tento horor videl, som naň počul toľko dobrých referencií, že som začínal mať pocit, že zrejme pôjde o vôbec najlepší horor aký sa kedy natočil. Keď mám byť úprimný, po zhliadnutí filmu som čakal niečo viac. Zrejme preto, lebo Kruh je len slabším odvarom hororov. Film by sa mal označovať iba ako mysteriózny thriller. A keďže som čakal horor a nie mysteriózny thriller, tak to má aspoň poctivých 3*. ()

Pekisan

Pokial ma pamat neklame, tak to bol moj prvy horor s vlasatym dievcatkom, ktore sa neskor stalo priam trademarkom vacsiny japonskych a nejaponskych hororov. Tiez, ak sa dobre pamatam, bol som na tom v kine a po Blair Witchy to bol dalsi, po ktorom som sa cestou domov obzeral cez plece. Jasna patka. Vcera som to videl znova a mozno by som nehodnotil tak vysoko. Ide skor o mysticky triler nez o cistokrvny horor. Dalej by som to o takych 10-15 minut osekal a hlavne k zaveru u mna velmi klesla sila atmosfery a pointa bol celkovo dost plytka. Co vsak bolo urcite sposobene aj tym, ze som vedel co ma caka. Hodnotenie vsak nemenim, pretoze ucinnost niektorych filmov (hlavne hororovych) je prave v sile prveho premietania. Nehovoriac o skupinovom strachu v kine. ()

Ondr@932

Parádní hororový filmový zážitek byl jsem napjatý a chvílemi hlavně ke konci jsem skoro ani nedýchal. Skvělý Horror!!! Dávám 8/10 ()

Hanoda

Tento filmík jsem dlouho odkládal, protože jsem si vždycky pustil něco, u čeho se nebudu bát :) Pro mě to je určitě jeden z nejlepších hororů, protože to má nějaký děj, narozdíl od většiny dnešních hororů, kde jede skupina mladých lidí na výlet... Herecký výkon Noami Watts byl parádní a film si 80% určitě zaslouží. ()

1Legend1

Tak se přiznejte, kdo by se po shlédnutí odvážil podívat na tu videopásku, kdyby se mu dostala pod ruce? No sakra, takhle má vypadat psychologický horror! 95% ()

deepspace101

K nemnoha kladům japonských duchařských hororů patří, že čas od času přijdou se zápletkou, ve které dřímá nevídaně děsivý potenciál. Tím se odlišují od hororů korejských, které nepřijdou nikdy s ničím, ale poskytují benefit v podobě pěkných obrázků a uspokojivé hudby. U obou si mohu být jistá, že každý dobrý nápad zabijí absolutně neděsivým zpracováním a nulovou atmosférou. Verbinského Kruh jako by naopak stál výhradně na ní. Studené odstíny kovově šedé, modré a zelené halí krajinu i město do ponuře fantaskního hávu a hudba nepřestává našeptávat, že za vámi stojí zjevení páchnoucí rozkladem a zetlelým listím a snaží se vás dotknout na krku. Kéž by ale Ehren Kruger opisoval víc ze Suzukiho knihy než z tuctových amerických snímků. Pak bych Kruh řadila k hororové špičce. Nejde o to, kolik z původního příběhu chybí, nýbrž co chybí. Neštovice, Rjúdži, o osobnosti Sadako/Samary ani nemluvě – tyhle prvky by dokázaly vyprávění perfektně ozvláštnit a pomohly by mu se odlišit od běžné duchařské rutiny. Nezdržovali se ani s prozrazením významu výjevů z kazety. Bezkrevná Naomi Watts adoptovala syna ze Šestého smyslu a tisíckrát viděným způsobem pátrá po rozluštění záhady. Holčička je zlá, protože prostě je zlá. Co byste ještě chtěli? Důvod? Pche, k čemu? Na Krugerovu obranu však musím říct, že japonská verze je ještě daleko blbější (a o strašidelné atmosféře si můžete leda nechat zdát). Navzdory výtkám náleží americký Kruh ke vzácnému druhu hororových filmů, u nichž mne k opakovanému zhlédnutí netřeba přemlouvat. ()

ortoncz

Věřim , že je to dobrý film , ale bohužel mě to nějak nesedlo. Asi to bude tím , že jsem předtím viděl parodii a znal jsem skoro celý děj. Ani lekačky na mě moc nepůsobily. Jsem bohužel mírně zklamán 60%. ()

barcisz

Dnes již kultovní horor,který viděl snad každý teenager a kterýho se stále děsim. Na Samaru nezapomene nikdo. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006