poster

American Horror Story - Murder House (série)

 • USA

  Murder House

 • Slovensko

  Murder House

Drama / Horor / Thriller

USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Hrají:

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare, Zachary Quinto, Teddy Sears, Kate Mara, Sarah Paulson, Matt Ross, Lily Rabe, Morris Chestnut, Bodhi Schulz, Kai Schulz, Christine Estabrook, Mena Suvari, Eric Stonestreet, Jamie Harris, Azura Skye, Christian Serratos, Mageina Tovah, Alessandra Torresani, Brando Eaton, Ashley Rickards, Gregory Sporleder, Rebecca Wisocky, Michael Graziadei, Drew Powell, Scott Lawrence, Ava Kolker, Abbie Cobb, Celia Finkelstein, Joshua Malina, Anthony Ruivivar, Rosa Salazar, Shauna Bloom, James Gaudioso, Amir Arison, Riley Schmidt, Tanya Clarke, Kaylee Bryant, Meredith Scott Lynn, Presciliana Esparolini, Shauna Case, Kyle Davis, Steven Anderson, David Ury, Shelby Young, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Debbie Pollack, Brennan Mejia, Andy Umberger, Bianca Lawson, Melanie Cruz, Katelyn Reed, Ben Woolf, Melissa Barker, Terry F. Smith, Aimee Deshayes, Skyler Vallo, Jacqueline Buda, Geoffrey Rivas, Eve Gordon, Eric Close, Jennifer Jostyn, Trevor Torseth, Roz Witt, Aric Cushing, Missy Doty, John Ainsworth, Carmen Blanchard, Marilyn O'Connor, Mike Peebler, Shani Pride, Courtney Schleinkofer, Elena Schuber, Steve Spel, Toni Wynne, Jordan David, Alexander Nimetz, Seelan Gunaseelan, Tom Gallop, Preston James Hillier, Heather Olt, Linda Porter, Peter Allen Vogt, Sam Kinsey, Sam Gros, Kathleen Rose Perkins, Richard Short, Tom Jourden, April Grace, Joshua Allen, Caitlin Dahl, Dennis Hill, Michael James Bell, W. Earl Brown, Malaya Rivera Drew, Derek Richardson, Shyloh Oostwald, Katelynn Rodriguez, Paul Butler, Morgan Lester, Saginaw Grant, Sancho Martin, Julia Silverman, Anthony James Whitewolf, Lisa Vidal, Camille Chen, Luke Baybak, Laura Flannery, Marla Gibbs, John Cromwell, Emily Marie Palmer, Mark Gantt, Brian Oerly, Nikki Hahn, Marco Rodríguez, Charles S. Dutton, Marisa Quintanilla, Asher Gian Starita
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Beastmaster4
  ****

  Líbilo...trošku mimo běžné schéma. Je k nelogičnostem v seriálu: Proč někteří mrtví - duchové nesly známky, zranění ze své smrti a někteří byli bez poskvrny? Proč byli všichni mrtví ve věku, v kterém umřeli, a pouze uklízečka byla stará, i když zemřela mladá a krásná? Tak se zjevovala jen mužům. Proč někteří duchové nemohli opustit dům a někteří klidně ano? Nerovností v ději bylo dle mého nějak moc. To, že duchové vystupovali jako živé bytosti - měly stejné city, cítili bolest, utrpení aj., tak bych neviděl dle schématu seriálu důvod pro život. Smrt by pak byla vysvobozením a lidé by mohli "žít" takto na věku. Také nechápu postavu ztvárněnou Jessicou Lange, která mohla v klidu zemřít mladá a zůstat na věky s mladou tváří, když znala tajemství smrti a domu, místo, aby stárnula s vědomím, že zemře jako stará a vrásčitá dáma.... Za originalitu a celkem napínavé zvraty pak dávám čtyři hvězdy.(25.1.2013)

 • HoneyBunny
  ***

  Žádného velkého horroru se nedočkáte, maximálně jemného zamrazení ve chvílích, kdy se objeví další z ujetých postav, ale AHS je vcelku příjemné překvapení, které se rozhodně nesnaží o rating PG13. Jsem zvědavá, jestli se tvůrci ve druhé sérii nezačnou víc bát. Poslední díl byl mimochodem úplně zbytečný.(11.7.2012)

 • NinadeL
  ****

  Hezké, bizarní, znepokojivé. Ryan Murphy. A nejen výborný nápad spojit příběh Viktora Frankensteina s Lindbergovým dítětem. Černá Dahlie taky vždycky potěší a dvě tváře Moiry, to je, oč tu běží. Alexandra Breckenridge mi od konce Dirtu neskutečně chyběla... A kdo by konečně nechtěl koupit dům v La La Landu na trase slavných vražd? Jessica Lange válí, stejně tak Connie Britton a kupodivu je to opět celé jedna velká romantika. Constancin koloušek je toho důkazem. Závěr je pak rozkošně uspokojivý a dává příležitost nadchnout se pro pokračování, stejně jako být spokojen se zacyklením.(11.2.2012)

 • Rex Mundi
  *****

  Zatiaľ si všetky tri videné série odo mňa vyslúžili 5*. Do AHS som sa asi zamilovala :-) Hoci TV seriály slávia renesanciu, toto je jeden z mála, ktoré ma skutočne zaujali. Vo väčšine ostatných ma doslova trýznia tony klišé a trápnych dialógov už v pilote, takže o pokračovanie nemám záujem. American Horror Story ma chytí hneď na začiatku a drží až do konca.(20.4.2014)

 • xxmartinxx
  ****

  Esence hororu oproštěná od čehokoliv děsivého. Zábavný popcorn pro teenagery, který se veze na současné vlně "chci být poučeným divákem", kdy popkulturní odkazy mohou prakticky zcela nahrazovat originalitu a progresi. Proto můžu dát buď nějaké nízké hodnocení, nebo uznat, že v rámci toho, co chce, je to víc než snesitelné.(15.8.2013)

 • - V 11. epizodě 1. série ve scéně, kdy mimčo sedí matce (Connie Britton) na klíně, dudlík nemá, po střihu ho následně ale v puse má. (dandislav1991)

 • - V 11. díle 2. série při rozhovoru Lany Winters (Sarah Paulson)a matky Claudie (Barbara Tarbuck) zazní hudba z filmu Candyman (1992). (vimanzen)

 • - Los Angelská usedlost, která se stala předobrazem "Vražedného domu", obsahuje pro svého majitele luxus v podobě šesti ložnic a pěti koupelen. Stavba byla ke konci roku 2011 uvedena do prodeje za 4,5 milionu amerických dolarů. (Nach)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace