American Horror Story - Murder House (série)

• Německo

Drama / Horor / Thriller

USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare, Zachary Quinto, Teddy Sears, Kate Mara, Sarah Paulson, Matt Ross, Lily Rabe, Morris Chestnut, Bodhi Schulz, Kai Schulz, Christine Estabrook, Mena Suvari, Eric Stonestreet, Jamie Harris, Azura Skye, Christian Serratos, Mageina Tovah, Alessandra Torresani, Brando Eaton, Ashley Rickards, Gregory Sporleder, Rebecca Wisocky, Michael Graziadei, Drew Powell, Scott Lawrence, Ava Kolker, Abbie Cobb, Celia Finkelstein, Joshua Malina, Anthony Ruivivar, Rosa Salazar, Shauna Bloom, James Gaudioso, Amir Arison, Riley Schmidt, Tanya Clarke, Kaylee Bryant, Meredith Scott Lynn, Presciliana Esparolini, Shauna Case, Kyle Davis, Steven Anderson, David Ury, Shelby Young, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Debbie Pollack, Brennan Mejia, Andy Umberger, Bianca Lawson, Melanie Cruz, Katelyn Reed, Ben Woolf, Melissa Barker, Terry F. Smith, Aimee Deshayes, Skyler Vallo, Jacqueline Buda, Geoffrey Rivas, Eve Gordon, Eric Close, Jennifer Jostyn, Trevor Torseth, Roz Witt, Aric Cushing, Missy Doty, John Ainsworth, Carmen Blanchard, Marilyn O'Connor, Mike Peebler, Shani Pride, Courtney Schleinkofer, Elena Schuber, Steve Spel, Toni Wynne, Jordan David, Alexander Nimetz, Seelan Gunaseelan, Tom Gallop, Preston James Hillier, Heather Olt, Linda Porter, Peter Allen Vogt, Sam Kinsey, Sam Gros, Kathleen Rose Perkins, Richard Short, Tom Jourden, April Grace, Joshua Allen, Caitlin Dahl, Dennis Hill, Michael James Bell, W. Earl Brown, Malaya Rivera Drew, Derek Richardson, Shyloh Oostwald, Katelynn Rodriguez, Paul Butler, Morgan Lester, Saginaw Grant, Sancho Martin, Julia Silverman, Anthony James Whitewolf, Lisa Vidal, Camille Chen, Luke Baybak, Laura Flannery, Marla Gibbs, John Cromwell, Emily Marie Palmer, Mark Gantt, Brian Oerly, Nikki Hahn, Marco Rodríguez, Charles S. Dutton, Marisa Quintanilla, Asher Gian Starita

První řada AHS byla takovým poutavým úvodem.. Hltala jsem ji a zhlédnutí všech 13 dílů mi trvalo jen pár dní. Nechybí v ní napětí a nečekané zvraty. Herecké obsazení se povedlo na výbornou, za zmínku stojí hlavně Jessica Lange a moje oblíbená dvojice Evan Peters + Taissa Farmiga. Sice název svádí k tomu, že se bude jednat o horor, po které nebudete moci usnout, ale se strašidelností se to zbytečně nepřehání a působí spíše psychologicky (chápu ale, že název American Psychological Thriller Story by nezněl tak dobře :D...).(22.11.2015)

Rodinka: "Straší, straší, v naší ruině straší, tak honem z domu braši, jsme v strašidelný kaši." Hlava rodinky: "Vědecky vzato žádný duch neexistuje!" Rodinka: "A co když tu je?" Duchové: "Duch? Co to je za blbost, žijeme tu 200 let a žádnýho jsme nikdy neviděli!" Já bych to s tím stěhováním jen přes vaši mrtvolu zas neviděla tak horký, koneckonců nikde není psáno, že funkční rodina musí bejt nutně živá, že ano...(22.10.2017)

První série AHS mě neskutečně nadchla. Seriál se pro mě s každým dalším dílem stával víc a víc návykovým. Celá ústřední rodina mi přirostla k srdci, obzvláště Vivien v podání Connie Britton byla vynikající. Nesmím ale zapomenout ani na úchvatnou Jessicu Lange. Nejvíce si mě seriál získal svou lehkou úchylností a bizarností, to je něco přesně pro mě:) Na jednu stranu mě trochu mrzí, že už se v dalších řadách pravděpodobně do Murder House znovu nepodíváme, na druhou stranu je to možná lepší, než to zbytečně natahovat./ Druhá řada se nám rozjela více než slibně, snad ještě lépe než první série. Všeho bylo více - více napětí, více strachu, více bizarnosti a já si chrochtala blahem u každého dílu. Nemůžu se dočkat třetí řady, snad tvůrci nezklamou ani tentokrát./ Ke třetí řadě mohu říct asi jen to, že potenciál, co to mělo na začátku, bohužel tvůrci nedokázali plně využít a já se poprvé během AHS začínala nudit a do horror to mělo celkem daleko. Škoda škoda, snad to čtvrtá série zase vylepší.(24.10.2012)

Na začiatok pre tích, čo nevideli ešte ani prvý diel: !Spoiler Alert! American Horror Story je veľmi zaujímavým objektom na rozoberanie už z hľadiska námetov, predlôh, inšpirácií a ich nachádzaní a lovení v každej časti. Zatiaľ som videl len jediný diel, no s istotou môžem tvrdiť, že tu niekto hodne pozeral filmy a seriály ako Twin Peaks, Amityville Horror (alebo jeho remake 3:15 zomrieš) a mnoho, mnoho ďalších. Rozhodne je to zatiaľ zábava, ale dej je aj dostatočne napínavý a znepokojujúci. Veď si len zoberme koľko nebezpečných vecí sa objavilo behom prvej časti (podľa nebezpečnosti, alebo aspoň desivosti: duch(x2), psychopatický šudent, staromilská suseda, matka mongoloida a vrahyňa v jednej osobe, neznámy v latexovom oblečku, hlasy v hlave a v neposlednom rade tá "vec" skrývajúca sa v pivnici... Zatiaľ na mňa seriál pôsobí celkom originálne a pomaličky odkrýva svoje karty. Uvidíme, či hodnotenie pôjde smerom hore alebo naopak. UPDATE: Od druhej polovice prvej série sa seriál mení na absolútne psycho, a to v tom najlepšom zmysle, v dôsledku čoho zdvíham hodnotenie na plný počet. Len tak ďalej. 1. séria: 90%(14.6.2013)

Žádného velkého horroru se nedočkáte, maximálně jemného zamrazení ve chvílích, kdy se objeví další z ujetých postav, ale AHS je vcelku příjemné překvapení, které se rozhodně nesnaží o rating PG13. Jsem zvědavá, jestli se tvůrci ve druhé sérii nezačnou víc bát. Poslední díl byl mimochodem úplně zbytečný.(11.7.2012)

• - Postava Pepper, kterou hraje Naomi Grossman, je první postavou v seriálu, která se objevila ve dvou sériích. Přesněji ve druhé (Asylum) a čtvrté (Freak Show) sérii seriálu. (virus10)

• - Seriál získal 17 nominácii na Emmy Awards. Z toho len jedna bola premenená vo výhru, ktorú si domov odniesla Jessica Lange za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. (DarkSaint)

• - Ve čtvrté sérii se objevuje postava liliputa Toulouse (Drew Rin Varick), která svým jménem odkazuje na slavného francouzského malíře a šlechtice Henri de Toulouse-Lautreca, který měl podobnou tělesnou vadu. Kvůli špatnému srůstu kostí nohou, které si zlomil v dospívání, byla jeho výška pouze 152 cm. (vanityfair)