American Horror Story - Murder House (série)

Murder House

Murder House

Drama / Horor / Thriller

USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare, Zachary Quinto, Teddy Sears, Kate Mara, Sarah Paulson, Matt Ross, Lily Rabe, Morris Chestnut, Bodhi Schulz, Kai Schulz, Christine Estabrook, Mena Suvari, Eric Stonestreet, Jamie Harris, Azura Skye, Christian Serratos, Mageina Tovah, Alessandra Torresani, Brando Eaton, Ashley Rickards, Gregory Sporleder, Rebecca Wisocky, Michael Graziadei, Drew Powell, Scott Lawrence, Ava Kolker, Abbie Cobb, Celia Finkelstein, Joshua Malina, Anthony Ruivivar, Rosa Salazar, Shauna Bloom, James Gaudioso, Amir Arison, Riley Schmidt, Tanya Clarke, Kaylee Bryant, Meredith Scott Lynn, Presciliana Esparolini, Shauna Case, Kyle Davis, Steven Anderson, David Ury, Shelby Young, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Debbie Pollack, Brennan Mejia, Andy Umberger, Bianca Lawson, Melanie Cruz, Katelyn Reed, Ben Woolf, Melissa Barker, Terry F. Smith, Aimee Deshayes, Skyler Vallo, Jacqueline Buda, Geoffrey Rivas, Eve Gordon, Eric Close, Jennifer Jostyn, Trevor Torseth, Roz Witt, Aric Cushing, Missy Doty, John Ainsworth, Carmen Blanchard, Marilyn O'Connor, Mike Peebler, Shani Pride, Courtney Schleinkofer, Elena Schuber, Steve Spel, Toni Wynne, Jordan David, Alexander Nimetz, Seelan Gunaseelan, Tom Gallop, Preston James Hillier, Heather Olt, Linda Porter, Peter Allen Vogt, Sam Kinsey, Sam Gros, Kathleen Rose Perkins, Richard Short, Tom Jourden, April Grace, Joshua Allen, Caitlin Dahl, Dennis Hill, Michael James Bell, W. Earl Brown, Malaya Rivera Drew, Derek Richardson, Shyloh Oostwald, Katelynn Rodriguez, Paul Butler, Morgan Lester, Saginaw Grant, Sancho Martin, Julia Silverman, Anthony James Whitewolf, Lisa Vidal, Camille Chen, Luke Baybak, Laura Flannery, Marla Gibbs, John Cromwell, Emily Marie Palmer, Mark Gantt, Brian Oerly, Nikki Hahn, Marco Rodríguez, Charles S. Dutton, Marisa Quintanilla, Asher Gian Starita

Nikdy bych nevěřila, že může vzniknout něco jako "hororový seriál". Jak si udrží atmosféru? Budou mít tvůrci v záloze dostatek scary-momentů, aby se z hororového dramatu nestalo jen "obyčejné" drama? Nebude mít protahovaný děj a dvanáct dílů vzdálené rozuzlení za následek vkrádající se nudu? Ale světe div se, seriál skutečně vznikl a je to pecka. Jistě, hororové a nechutné scény netvoří základ seriálu, spíše jím příjemně prostupují (mnohdy i v místech, kde byste je skutečně nečekali) a spolu s ironickým, potažmo šokujícím a neuvěřitelně chladným, chováním některých postav tvoří dokonalý souzvuk... 1. série (Murder House): 80%. Rychlé uvedení do děje, postupné budování atmosféry, sem tam povedená lekačka, zajímavé charaktery atd., atd. Jak mi nesedl předposlední díl, poslední patřil (spolu s 1x07, neptejte se proč) mezi nejzdařilejší epizody seriálu a první sezóna ve "Vražedném domě" tak skončila vskutku výtečně. Co "výtečně", skončila "nejvýtečněji", jak mohla - já totiž u podobných žánrů nesnáším happy-endy.;-) Oblíbené postavy: Tate Langdon, Constance Langdon, Hayden McClaine, Addie Langdon, Nora Montgomery, Chad Warwick. 2. série (Asylum): 50%. První polovina ucházející, druhá se však zvrtla v cosi, co lze jen těžko popsat. Rozehraný děj ztratil smysl, konzistentní příběh se rozpadl v epizodní scénky a většina nejlepších postav odešla na onen svět zbytečně brzy. Velké finále se nekonalo, oproti závěru 1. řady nám tvůrci naservírovali (nic) neobjasňující happy-end, ke kterému navíc vedla až překvapivě sentimentální cesta. Oblíbené postavy: sestra Mary Eunice McKee, Dr. Oliver Thredson, sestra Jude Martin, Grace Bertrand, Kit Walker. 3. série (Coven): X%. Úvod nebyl špatný, ale nedokoukala jsem, takže mě to čeká časem. Oblíbené postavy: Fiona Goode, Madison Montgomery, Zoe Benson, Kyle Spencer, Misty Day. 4. série (Freak Show): X%. Právě sleduji. Oblíbené postavy: Dandy Mott, Klaun, Edward Mordrake.(26.8.2013)

• honajz

Už su asi starý. Pro mne horor znamená atmosféru, vypiplané napětí a práci s ním, uvěřitelné postavy. Takové Hitchcockovo Psycho, ale třeba klidně i první Evil Dead. Tohle... nevím, jak to nazvat... je popkultura. Tohle je Californication, Dexter, Saw a Plastická chirurgie, s.r.o. v jednom, ten strašidelný dům je zde jakoby navíc. Místo vnitřního napětí se tvůrci snaží až moc spolehnout na povrchní vnější atributy - holčička s Downovým syndromem, muž bez tváře, sexy služka (největší wtf seriálu), záhadná sousedka... Nic zde nefunguje, jak má, vše je postmoderně roztříštěné včetně struktury vyprávění, kamera se klepe, světla blikají... Ne, vážně nic pro mne, podle mne zbytečný a přeceněný seriál, jako býval ve svých počátcích Lost.(27.11.2011)

Ben začína s rodinou na „novo“. Potom ako bol svojou ženou Vivien pristihnutý „in flagranti“ s mladou študentkou, jeho manželstvo je v troskách. Nakoľko spolu žijú už niekoľko rokov, rozhodnú sa zo starého domu kvôli traumatickým spomienkam odsťahovať a začať odznova v L.A. Dom kúpený značne pod cenu však skrýva svoje temné tajomstvá. Každý člen rodiny je od prvého momentu vstupu do dobu ovplyvňovaný zlými silami. Pre mňa osobne takmer dokonalý kúsok, ktorý po dobu krátkych 12 častí ponúka viac ako 60 priemerných a 40 podpriemerných hororov. Nie som seriálový fanúšik a preto odporúčam mne podobným aby sa "nebáli" spraviť krok v pred a pustili sa do sledovania tejto série. Seriál neponúkol strach ako taký. Realita z nadprirodzenom je tu zmiešaná ako váš Huhu kokteil z baru na rohu ulice. To akým originálnym spôsobom sa z časti na časť príbeh vyvíja a rozuzľuje - kto, čo, prečo, začo zgegol, ma svojou originalitou zaujalo najviac. Výnimočné napätie či lakačky však nečakajte.(29.9.2013)

Duchařská první série, která ke konci sípala jak rozedmutá plíce bez kortikoidů, dostala naštěstí psychotické dvojče, které jí svým excelentním nástupem vytrhlo trn z prdele i zmíněného laloku. Postupem času jsem dospěl k názoru, že jsem již dostatečně vyspecifikovaný a tudíž jsem si naprosto jistý kam patřím, hned zítra svůj šatník obohatím o pár svěracích kazajek, demontuji kliky ze dveří, a abych nebyl zbytečně rozptylován malichernostmi, cvičně do sebe skrzeva ptactvo budu mrskat temelínský BIO proud a budu se snažit sbalit modelínu, která se bude nejvíce svým exteriérem blížit Pepper. P.S. Strýčku Papeži, teď už chápu, žes musel sběhnout z papežské stolice i průjmu, ona ta vaše kutnolická parta stojí pěkně za hovno...No, hrom do trdlice, tedy do koštěte! Třetí série je dokonale infantilní, blbá, přeslazeně krvavá a maximálně dementní. Saxána by srala blahem z brutálních outfitů amerických kolegyň a chyběl jen Vláďa Menšík, Potrat a kouzelná francouzská hůl hluboce vražená v prdel. U laciné sukuby, já se bavil!!!(28.3.2013)

První řada AHS byla takovým poutavým úvodem.. Hltala jsem ji a zhlédnutí všech 13 dílů mi trvalo jen pár dní. Nechybí v ní napětí a nečekané zvraty. Herecké obsazení se povedlo na výbornou, za zmínku stojí hlavně Jessica Lange a moje oblíbená dvojice Evan Peters + Taissa Farmiga. Sice název svádí k tomu, že se bude jednat o horor, po které nebudete moci usnout, ale se strašidelností se to zbytečně nepřehání a působí spíše psychologicky (chápu ale, že název American Psychological Thriller Story by nezněl tak dobře :D...).(22.11.2015)

• - Keď si Dr. Charles Montgomery (Matt Ross) sadá na stoličku, si je možné všimnúť vpravo člena štábu. (ExpertRaptor)

• - Spoiler: Ashley Rickards si po boku Evana Peterse již zahrála. Ztvrátnila jeho přítelkyni v seriálu One Tree Hill (od r. 2003), zde je však naopak obětí jeho vražedného běsnění. (Mrs.Blue)

• - Ve čtvrté sérii se objevuje postava liliputa Toulouse (Drew Rin Varick), která svým jménem odkazuje na slavného francouzského malíře a šlechtice Henri de Toulouse-Lautreca, který měl podobnou tělesnou vadu. Kvůli špatnému srůstu kostí nohou, které si zlomil v dospívání, byla jeho výška pouze 152 cm. (vanityfair)