Babylon Berlín

Německo, (2017–2022), 31 h 17 min (Minutáž: 42–62 min)

Předloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Benno Fürmann, Lars Eidinger, Peter Kurth, Mišel Matičević, Leonie Benesch, Ronald Zehrfeld, Karl Markovics, Hannah Herzsprung (více)

Série(4) / Epizody(40)

Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. (HBO Max)

Recenze uživatele BonRStone k tomuto seriálu (7)

Série 1 (2017) (S01)

Je to niečo iné ako všetky ostatné seriály a neviem ho k ničomu priradiť. To je dôležité povedať. Prvovojnové, medzi a druhovojnové obdobia mám veľmi rád a z toho dôvodu odporúčam tento seriál podobným úchylákom na všetky tie svinstvá, ktoré sa v Berlíne pred aj po 30 rokoch diali. Budete seriál považovať za dobrú zábavu a nazvem to iný pohľad na vec. Avšak len priemernú. Zo stoličky ma to nedvihlo. Vlastne jediné čo mi teoreticky mohlo niečo dvíhnúť bola Lotta. Bravúrne napísaná postava, so skvelým obsadením. V jednej časti by som jej najradšej ublížil, v druhej jej fandím. Vzťah k postave hore-dole. Len sa hovorí, že hlavná postava je geroj Gereon a nie ona. A ten už tak nenadchýna a nepúta k obrazovke. Takže 3/5 seriál, navyše pol hviezdy Lotta a ešte druhú polku za Zu Asche, Zu Staub! Ten song a scéna je božia!!! ()

Epizoda 2 (2017) (S01E02)

Za ten song musím dať 5 hviezdu, inak si seriál drží svoj štandard. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Seriál baví, dívať sa na Lottu baví, návaznosť na prvú sériu baví. Ale aj druhá seriá zatiaľ baví len svoj priemer. 3/5 ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

Okrem jednej scény, kedy som si povedal, že sa konečne niečo zvláštne stalo, si seriál ide stále svoje 3 hviezdy. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Séria si tu stále drží priemer a pobaví, ale výrazne nenadchne. Dávam hviezdu plus za scénu s lietadlom. Ukážka toho ako kritické boli prvé lety a hlavne vzťah civilistov k lietaniu alá zagrcajme si všetci a už prosím viac neleťme, utkvela v pamäti a stála za zamyslenie. To oceňujem. ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

Super, mám pocit, že konečne tvorcovia odhodili MP 18, nabili MP 28 a výsledok sa dostavil! Scéna návratu z misie bola brutálna. Chcel by som si ju prežiť v Rathovej koži, pretože si absolútne neviem predstaviť, čo to musí byť za pocit, ten moment zistenia. ()

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

Táto časť je užasná. Atmosféra vrcholí, jednotlivé postavy zaradia vyšší stupeň, začíname sa tešiť na veľké finále, minutáž ukazuje čosi cez hodinu vrátane ôsmej epizódy a zrazu, musím okamžite dať pauzu a zhliadnuť scénu ešte raz. Zamýšľam sa a nechapém, ako dokázali z nečakanej udalosti prejsť v sekunde do očakávaneho scenárisrického klišé, nato ma prinútia pýtať sa a krutiť hlavou, čo to kurva ten idiot robí, až si zrazu uvedomujem, že doprdele oni to myslia vážne a ostávam v šoku a nato sa dívam na scénu, pri ktorej si vravím, že som dlho niečo tak nepríjemne nevidel. Prichádza strih a som asi aj rád. Kto videl, pochopí ma. Za mňa bravóóó majstre! Navyše, na scénu prichadzajú hnedáci. Musím dať 6 z 5. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna