Reklama

Reklama

Cloak & Dagger

(seriál)
Trailer
USA, (2018–2019), 14 h 22 min (Minutáž: 40–49 min)

Tvůrci:

Joe Pokaski

Předloha:

Ed Hannigan (komiks), Rick Leonardi (komiks)

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

Olivia Holt, Aubrey Joseph, Gloria Reuben, Andrea Roth, J.D. Evermore, James Saito, Emma Lahana, Wayne Pére, Jim Klock, Divine Prince Ty Emmecca (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Tandy Bowen (Olivia Holt) a Tyrone Johnson (Aubrey Joseph) při náhodném setkání zjistí, že mají superschopnosti. Postupně se je učí ovládat a zjišťují, že schopnosti nejlépe fungují, když jsou spolu. Zároveň se oba snaží vypořádat se svou minulostí a chránit New Orleans, město pohlcené drogami a násilím. A na ochranu města nejsou sami, kromě nich je tu ještě detektivka Brigid O'Reilly (Emma Lahana), ochotná vyčistit město za každou cenu. (Adasin)

(více)

Recenze uživatele BaronMartin k tomuto seriálu (7)

First Light (2018) (S01E01) 

Jsem vlastně až překvapen, jak oproti Runaways působí pilot Cloak & Dagger mnohem dospěleji, zajímavěji a celkově prostě lépe. Hned na začátek chci říct, že mě hrozně překvapilo, jak dobře seriál pracuje s kamerou, s vizuálem a obecně si hraje třeba s nasvícením (když ve flashbacku dostávají postavy schopnosti, auto s Tandy je ozářeno světly kamionu, naopak Ty plave ve temnotě (foreshadowing na jejich získané schopnosti)). Taky mi to zatím přijde mnohem dospělejší v porovnání s Runaways, které taky obsahovaly nějaká dospělá témata, ale celé to bylo zaobalené v příběhu pro teenagery, tohle působí tisíckrát lépe (nevím, jestli to bylo tím, že jsem měl podobná očekávání, jako od Runaways, když se tam Ty s Tandy objevili, ale fakt jsem to čekal horší). Hlavní dvojka je zatím poměrně sympatická (i když si myslím, že Tyův herec občas až příliš často prostě blbě čumí :D), líbí se mi i soundtrack a využití externí hudby, flashbacky jsou poměrně fajn a přijde mi super nápad, že jak Ty, tak Tandy mají nějakou tragickou minulost, která je ale obalená ve společné záhadě a kterou budou muset vyřešit. Určitě to má své chyby - mně třeba přijde, že se Cloak a Dagger potkají strašně brzo a jejich schopnosti se projeví hrozně rychle; já bych třeba ocenil, kdyby se v této epizodě ještě vůbec nesetkali a mohly by se více budovat vedlejší postavy jako jsou rodiče hlavních postav; dále mi taky přijde, že Ty není doslova vůbec překvapený z toho, že se najednou dokáže teleportovat a přišlo mi taky trochu zvláštní, že seriál úplně skipnul jakékoliv vysvětlení, jak se polonahý Ty dostal z nějakého random místa, kam se omylem teleportoval, k sobě domů :D Jinak je to ale hrozně fajnově působící pilot. Hodnocení: 70% ()

Suicide Sprints (2018) (S01E02) 

I s druhým dílem si zatím seriál drží pro mě osobně stále překvapivé kvality. Mezi ně patří poměrně dost poutavý příběh, který je svými tématy celkem vážný (fakt to nechci opět srovnávat, ale když se podíváme na Runaways, kteří ty dospělá témata jen tak jako předstírají :D) Dále je zde režie, která je opravdu výborná, některé záběry vypadají extrémně dobře, celkově nasvícení se mi také líbí a obecně je audiovizuál opravdu dobrý. Ještě obecně k seriálu, hrozně se mi líbí způsob, jak fungují Tyovy schopnosti: fakt, že pro to, aby se teleportoval, se musí zahalit do nějaké látky, to je prostě mega cool :D Taky, samotná schopnost nahlížení do snů či strachů lidí je hrozně zajímavá a nabízí poměrně fajnové vizuální hrátky s kamerou, barvami a režií - třeba ta sekvence se strachem Tyovy matky je hrozně pěkně natočená - jak tam blikají světla, je to celé takové tmavé, má to super atmosféru. Na závěr chci asi jen říct, že si chudák Liam nevybral zrovna nejlepší holku na světě :D Hodnocení: 73% ()

Stained Glass (2018) (S01E03) 

Lehce filleroidní díl, který se skládá převážně z podivných snových sekvencí našich hlavních postav, které nejsou vyloženě špatné (třeba po vizuální stránce jsou přímo skvělé), trpí ale na to, že jsou taky hrozně dlouhé a vlastně celkem zbytečné, jelikož my jako diváci se v nich nedozvíme vůbec nic nového - to, že Ty chce pomstít bratra, dávno víme, a že Tandy místo řešení svých problémů radši zdrhá, to jsme taky už mohli párkrát vidět (dokonce v této epizodě, Tandy doslova zažívá tu snovou sekvenci, když je na útěku :D). Vlastně jediné, čeho epizoda dosáhla, je to, že se o těchto věcech dozví i postavy navzájem. Jinak je díl ale vlastně hodně fajn, stále tu jsou dobré postavy, skvělá režie, dobře napsané dialogy a taky já osobně cením zakomponování vúdú, jelikož sám jsem poměrně velký fanda celé téhle kultury, tudíž mě jakýkoliv vúdú prvek dokáže vždy potěšit. Doufám, že v příštích dílech konečně dostaneme pořádnou interakci mezi Tandy a Tyem a konečně se rozjede ta Cloak & Dagger dynamika. Hodnocení: 60% ()

Call/Response (2018) (S01E04) 

Ucházející díl, který nijak neurazí, ani nenadchne. Jeho převážná část se skládá z rozhovorů Tandy a Tye, které jsou možná trošku filosofičtější, než bych si přál (a taky scénář je občas fakt podivný a nevím, jestli to je tím, že jsem epizodu sledoval někdy o půlnoci, poměrně znaven, ale přišlo mi, že některé věty a repliky doslova nedávají smysl), ale není to špatné, i když já osobně bych ocenil trošku jiný přístup. Samotný příběh epizody není špatný, nicméně jsem měl trošku problém s chronologií samotných scén, jelikož ta je taková podivná a není úplně jasné, které scény se dějově odehrávají jako první. Mě osobně trošku mrzí, že zemřela pro mě asi nejsympatičtější postava  (Greg) a taky chci říct, že Tandynina máma je ta nejvíc pitomá a nesympatická postava celého seriálu :D Hodnocení: 58% ()

Princeton Offense (2018) (S01E05) 

Cloak & Dagger si stále udržuje poměrně dost vysokou kvalitu a já si tento seriál prostě celkem užívám. Tahle epizoda konečně přináší tu správnou dynamiku mezi Tandy a Tyronem, kterou jsem chtěl u dílu minulého, tedy takové to jemné, kamarádské pošťuchování. Epizodou jsou navíc propletené 2 celkem důležité události, tedy večírek Roxxonu (ještě jsem to tuším nezmínil, nicméně se mi hrozně líbí, že od druhé řady Agent Carter má konečně Roxxon v MCU nějakou významnější roli) a především basketbalový zápas, který má extrémně silnou atmosféru. Díl má určitě své problémy, ať už celá část s O'Reilly, která je zatím mega zbytečná, nebo třeba fakt absolutní nahodilosti Tyových schopností, které ho prostě teleportují zrovna tam a zrovna v moment, kdy a kam to scénář potřebuje (a já chápu, že se nejspíš ukáže, že to funguje přesně na tento princip: že se Ty přemisťuje tam, kde zrovna touží být, je to ale prostě mega divně zpracované. Jakože, proč se na konci epizody přenesl za Billyho kámošem? Však to vůbec nechtěl :D). A taky je zde podivný moment, kdy Tandy se vydá na večírek Roxxonu, aby se něco dozvěděla o chlápkovi, který dost možná může za její životní útrapy, a na tom večírku si out of nowhere vzpomene, že toho týpka vlastně zná :D Jinak ale fajn díl. Hodnocení: 70% ()

Funhouse Mirrors (2018) (S01E06) 

Cloak & Dagger je s dalšími díly stále fajn seriálem, který sice nedělá nic extra výborně, není to ale vůbec špatné. Tandy se zde snaží sblížit s vědkyní z Roxxonu, aby se dostala k jejímu otci, který by mohl vědět nějaké nové informace, což je poměrně fajn dějová linka, hlavně díky prostředí jakéhosi močálu, které je dost příjemné. Tyronova linka je podstatně slabší a obecně si uvědomuju, že Ty nemá v celém seriálu tolik moc co dělat. V téhle epizodě mi ale obzvlášť vadily občas fakt podivné dialogy, které sem tam působí, jako kdyby tvůrci vytvořili nějaký první draft scénáře, ale už neměli čas to vypilovat. Taky nejsem úplně fanoušek vúdú tetičky, která má za úkol předat divákovi expozici a vysvětlení, jen tak, z ničeho nic. A také si stále myslím, že linka O'Reilly je brutálně zbytečná a tahle postava prostě nemá co nabídnout. Nicméně, abych na závěr něco pochválil, tak moment, kdy Ty utíká a vyhýbá se kulkám pomocí teleportace, to bylo zatraceně cool :D Hodnocení: 65% ()

Lotus Eaters (2018) (S01E07) 

Well, asi nejzajímavější epizoda Cloak & Dagger zatím. Já osobně mám strašně rád tématiku časových smyček, protože mi to prostě přijde mega cool, ale jsem celkem háklivý na to, aby to celé bylo logické a dávalo to smysl. Což tady teda na rovinu tak úplně není :D Doba samotné smyčky se mění ze scény na scénu, v jednu chvíli telefon zazvoní pár vteřin po začátku smyčky, v jiné scéně tam postavy vedou rozsáhlé dialogy a čekají, než začne zvonit. Někdy to působí, že smyčka trvá max. dvě minutky, jindy se to táhne a postavy mají tunu času dělat různé věci. Naštěstí je v tomto díle poměrně zajímavá linka a jakési vnitřní dilema u Tandy v podobě jejího otce, volajícího z telefonu, které to celé velice hezky zpestřuje a díky tomu zde poprvé v seriálu dostáváme pořádné a velmi dobré interakce mezi hlavní dvojkou. Taky se mi líbilo, že Ty konečně přebral iniciativu a v tomto díle působí jako aktivní postava, ne jako v epizodách předchozích, kde v podstatě jen dělal takové random věci, ale vlastně neměl pořádně co na práci. Líbila se mi taky celá myšlenka toho, že někdo je tak dlouho zavřený v časové smyčce, až z toho v podstatě zmagořil a totálně ztratil přehled o realitě, i když si myslím, že tento námět mohl být mnohem zajímavěji rozpracován. Každopádně velice solidní epizodka. Hodnocení: 75% ()

Související novinky

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (více)

Reklama

Reklama