Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším a zároveň nezanedbával přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho silný soupeř, jehož jméno se navíc spojuje s dávným neštěstím v jeho rodině, a blížící se zápas bude proto nejen náročný, ale i velmi osobní. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svém boku se Adonis pokusí naplnit dávný odkaz a získat odpověď na otázku, za co se vyplatí bojovat. Creed II je filmem o návratu, který oživí vzpomínky a znovu připomene, co dělá šampióna šampiónem. Poselství zní jasně - nezáleží na tom, jak daleko ve svém životě dojdeš, tvá minulost a tvá rodina bude vždy s tebou. (Forum Film CZ)

agentmiky

Za mě brutálně nevyužitý potenciál. Vemte si, že se do role Ivana Draga vrací Dolph Lundgren. A po 30 letech se shledá s Rockym. A filmařům přijde v pohodě, že ti dva dostanou tak málo prostoru na obrazovce. Jediná společná rozmluva na asi 3 minutky, to je vše z interakce těchto dvou. Smutný fakt...Ale abych jen nebrblal, tak se mi dost zamlouvalo, jak do toho celého příběhu zakomponovali Viktora Draga a jeho vnitřní boj. Jinak oproti jedniččce to fakt nemělo takový náboj. Jasně, samotné mače (hlavně závěrečný mezi Adonisem a Viktorem) a tréninky měly náboj, ale první díl mě dokázal daleko více uhranout. Možná to bylo tím, že se na plátně objevoval Stallone ve větší míře (holt, nostalgie vyhrála, no)...Je to možné....O to více se bojím pokračování. Bez jeho přítomnosti to za mě ztrácí kouzlo. Ale dám tomu šanci, nechci nic odsuzovat ještě před zhlédnutím. Uvidíme. Za mě si dvojka odnáší 6,5/10 ()

Wysch

Oukej. Musím asi napsat tu nejdůležitější věc: Dolph Lundgren neumí hrát. Nikdy neuměl. Sly nebyl taky nikdy žádnej bůhvíjakej herec, ale s postupujícími roky se do toho herectví dostal. Přemýšlivá tvář stárnoucího Rockyho mu sedí, stejně tak mu seděl dvouvětnej Stakar Ogord (v GoTG 2), ale Lundgren je prostě neherec. A že se vedle něj mihne Brigitte Nielsen mu rozhodně nepomůže, protože oba dva jsou herecký prkna. That being said, Creed II je pecka. Jestli Creed jednička byl poctou Rockymu I, Creed dvojka je poctou Rockymu IV, ne že ne. Se všemi nešvary svého žánru - od klišé přes patos až kýč, ale všechno dohromady je to relativně dobře sepsaný, takže to odsejpá, má to dobře zahraný i napsaný postavy (MBJ i Tessa, Sly a vlastně i ten Florian), má to potřebnou dávku nostalgie, myšlenku a hlavně to celkem solidně uzavírá celou tu Rocky ságu. Pokud bude někdy Creed III, doufejme, že už to nevyhrabe nějakýho Rockyho kostlivce, protože co potřeboval Sylvester všechno doříct o své nejslavnější postavě, to už řekl a napsal, a tak nezbejvá než zavřít dveře a budoucnost frančízy nasměrovat ke Creedovic rodině. Tím chci říct, že si dovedu tu trojku představit, ale už ne jako poctu Rockymu I nebo IV, ale jako další krok novým směrem. Tak jako tak jsem se ale u dvojky Creeda bavil možná o špetku víc než u jedničky, byť uznávám, že ten patos a klišé asi někomu za ty dvě hodiny docela zhořkne. Jediný, co mi dost chybí, je nějakej wow moment preciznosti, jakým třeba byly dlouhé záběry bez střihu v jedničce. ()

Paxxx.cz

Kultovní postava Rocky Balboa už po osmé ve filmu (neuvěřitelné, že první díl vznikl už pred 42mi lety), ale co je nejdůležitější - stále si drží svou kvalitu (průserem byl jen Rocky V). Jasně todle pokračování bylo docela předvídatelné, ale přeci jen par překvapivých věci se tu našlo. Pasáž před finálním bojem působila trošku zdlouhavě, ale jinak jsem se bavil, především díky scénám v ringu. Mám trošku obavy, jestli se nedočkáme i dalšího dílu, protože bych přál Rockymu ať končí na vrcholu, kde teď už je. Další díl by ale mohl dopadnout špatně a mohl by působit jako nastavovaná kaše...7,5/10. ()

Vxxx

Pro mě to fungovalo o něco více než první díl. Zaměřuje se to opravdu jen na box a sem tam rodinný život, ale mnohem méně než v jedničce. Mezi prvním a druhým zápasem se to ale šíleně vleče a člověk si nemůžu pomoct nekoukat na hodinky. Ale když se k tomu druhému zápasu konečně dostaneme, jéje. Napínavé jak kšandy. Skvělé finále. 4* ()

kobejn

Zklamání. Creed 2 je minimálně o polovičku horší než jednička. Všechno ve dvojce je už jen vykradený a opakování všeho z předchozích dílů Rockyho, něco z dvojky, něco z trojky, něco ze čtyřky. Sly se prostě nezapře a svůj stín nepřekročí. Jenže Creed neni Rocky, a to co fungovalo u něj, nefunguje u Creeda. Jenže starýho hunda novym kouskům nenaučíš. Normálně sem si přál, aby to konečně ti Dragovi vyhráli, i když ten Viktor byl idiot, starej fotr Ivan by si to zasloužil, ale ne, zase musela zvítězit předvídatelnost, škoda, asi by musel scénář napsat Lundgren a ne Stallone. Nejlepší by bylo už tudle legendu uzavřít a jestli natočit dalšího Creeda tak jedině bez Rockyho, ať si de svou vlastní cestou. A nebo ať už k tomu nepíše scénář Stallone, protože to bude vypadat furt stejně. ()

Ellmariachi

První Creed byl ne jen pro mě velkým překvapením. Pamatuji si, že film ale byla jedna velká jízda Slye a jedné z jeho ikonických postav. 2ka je jiná. Tvůrci i Sly plní slib a z Rocka se stává skutečně vedlejší postava. A to se vším všudy. Méně prostoru ale dělá to, že film musí utáhnout postava Creeda. No a to se podle mého nedaří. Film ovšem zachraňuje rudý roh ringu. Tandem Ivan a Viktor Drago je vynikající. Člověka hodně zamrzí, že toho prostoru na úkor jiných postav nemají pánové víc. Lundgren si je dobře vědom, že této postavě určitým způsobem dluží a splácí vše měrou vrchovatou. Často slyším, kritiku na Slye, slyším kritiku na postavu Creeda. Kritika padá i na děj jako takový. Já tohle vše ale přehlížím a užívám si toho, že na velkém plátně vidím co vidím. Něco ale vytknu. Je to první film s Rockym, kde mě trénink, ani zápas nebolí a chybí mi mé vlastní emoce. Za to dávám 75 procent. ()

Laxik

Creed II tak všeho nejvíc působí rozpačitě a nedotaženě. Skvělé momenty střídá se slabými, odvážné pokusy vymanit se ze škatulky prokládá nostalgickým odkazováním a úlitbami fanatickým hledačům odkazů na staré díly, a přestože se ohání emocemi a nejednoho tvrdého fandu přinutí na konci uronit slzu, v mnoha případech se jen veze na dědictví minulých dílů a magnetickém Michaelu B. Jordanovi, který v roli Adonise působí dojmem perfektně naolejovaného stroje. Perfektně naolejovaného polonahého stroje, což některé dámy ocení možná víc, než by se jejich partnerům líbilo. Plná recenze ()

zipper111

Zápletka filmu je tak divně vystavěná, že jsem spíš fandil tomu Dragovi než Creedovi... No nic, ale natočený to je pěkně. 3,5* ()

stration

Vzpomněl jsem si na Připoutejte se, prosím! a plakát na Rocky XXXVIII. Je to tak. Jako by to byl další díl o filosofujícím boxerovi v důchodku, který má zase nějakého toho problematického a minulostí zatíženého svěřence. Natočené je to pěkně, Lundgren je jakýsi ošumtělý a ani v jednom momentu film nepřekvapí. Trochu zklamání. ()

PogoJoe

Creed II mi připadal takový rutinní, nevýrazný, sešlo se zde několik "starých známých" postav, hraje se tady dost hodně na nostalgickou notu, což částečně funguje. Postava Rockyho je moje srdeční záležitost, technicky i hudebně je vše v cajku, takže dávám za čtyři, ale ze všech filmů s Rockym je tohle asi druhý nejslabší počin (po pětce). Třeba po druhém podívání přehodnotím, každopádně další díl už by byl zbytečný. ()

Derek

nie je to taky priamy "hak" s devastacnymi ucinkami ako prvy CREED, ale stale dost dobry prirastok do ROCKY CINEMATIC UNIVERSE. vacsina filmu je dost predvidatelna, ale to ako tak patri k filmom s ROCKYm... ()

salalala

Velmi zkráceně by se dalo napsat, že Creed II je Rocky IV ve verzi 2018. Příběh je vskutku pouze aktualizací starého souboje Rocky (Creed) vs. Drago, což není úplně špatně, ale nic moc to nepřinese a vše jede v zaběhnutých kolejích. Steven Caple Jr. se ani nesnaží cokoli inovovat, ale pouze odškrtává nutné žánrové položky, naštěstí ale umí natočit výborné boxerské zápasy, které mají spád a diváka vtáhnou, i když trochu postrádají syrovost. Nechybí ani hodně slušná atmosféra a docela solidní hudba, která v závěru pochopitelně variuje legendární téma. Postava Rockyho už definitivně vyklidila pole, což se dalo čekat, přesto to mrzí, protože je pořád sympatická. Stallone ji ztvárňuje vesměs stejně, oproti předchozímu filmu ale logicky už není tak výrazný, Michael B. Jordan je velmi dobrý, jen jeho postava není úplně sympatická a místy se chová až moc jako rozmazlený fracek. Ocenit si zaslouží i Florian Munteanu, který není prkenný, ale v rámci možností slušně hraje a není to ten typický "bijec". Je škoda, že se tvůrci víc nevěnovali oběma Dragům, protože právě ve chvílích, kdy jsou oni ve středu pozornosti, je film nejsilnější a mění se v sociální drama, které se ale bohužel nerozvine a jen letmo naznačí, jaké by mohlo být. Dojmy kazí i přehnaná stopáž, v níž je hodně sentimentu a vaty a být film o takových dvacet minut kratší, bylo by to lepší. Ve výsledku tak je Creed II "jen" lehce nadprůměrný film, jemuž alespoň z mého pohledu čtvrtou hvězdičku přidává závěrečný boxerský souboj. 70 % ()

Stanislav_H

To, co se tam odehrává mezi kočkováním, je pro mě dneska už prakticky nestravitelné. Všechny ty rozumy jsou nesnesitelné a hlavně je jich tam neúnosně mnoho. Tento film je tristní karikaturou minulosti. ()

CageDepp

Asi ani nevim za co dávám hvězdu asi abych nebyl tak krutý..  Tohle je možná tak dobrý pro generaci co neviděla Rockyho, ale už je vidět, že v boxu toho moc už vymyslet nejde..  A ještě dr z toho dělá velký rodinný drama to mi tady teda dost vadilo. ()

Ediebalboa

Šleha, v jakou jsem doufal, se neděje. Tohle mělo být ikonické vyvrcholení Rockyho i Creedovy cesty, kde bych očekával zvraty nad rámec klasické rockyovské osnovy. S kým jiným tyto příběhy uzavřít než s protivníky s příjmením Drago? Nechápu. Přitom za oba Rusáky se nedá nic namítnout. Lundgren vždycky byl a vždycky bude zabiják a Munteanu rozhodně nepůsobí, že by nikdy nestanul před kamerou. Jejich příběh dává smysl, a přináší nám proto alespoň jedno zásadní osvěžení, co tu v ringu ještě nebylo. Dodal nám záporáky, kterým se dá fandit úplně stejně, jako jejich oponentům v protějším rohu. A toho si cením. ()

TominoLa

Sérii Rockyho miluji a tak mi nechybí ve sbírce Blu-ray. První Creed to bylo ještě velké překvapení. Bohužel na druhý díl už jsem se těšil a přišlo zklamání. Bylo super vidět Rockyho, Ivana Draga, nebo Creeda ml. Bohužel Viktor Drago byl samej sval, ale jinak na tom klukovi nic není. Prázdno. Další nevýhoda je, že člověk může porovnávat a tak jsem si říkal nejen záporák, ale i ten trénink je slabota, box to taky není žádná sláva a nejvíce chyběl ten parádní soundtrack. Je to průměr, ale k lásce k Rockymu a hlavně Slyovi přimhouřím oči. 6/10 ()

higuain

Moje letošní guilty pleasure. Creed II nepřichází vůbec s ničím novým, je to pořád ta samá boxerská pohádka s dokola omílanou šablonou, kde Rocky/Creed musí nejdřív dostat na držku, aby se pak heroicky vzepřel osudu a porazil fyzicky silnějšího soupeře. Pokud člověk viděl předešlých 7 filmů, tak tady se opravdu nestane nic, co by už předtím neviděl a co by od toho už dopředu neočekával. Ale přesto to na mě tentokrát zafungovalo. Jednak díky tomu, že film je na vysoký technický úrovni, ale hlavně asi díky nostalgii. Přiznám se, že jsem tuhle sérii už tak trochu odepsal a po posledním filmu jsem neměl potřebu vidět další pokračování, ale nakonec jsem na to dokonce šel do kina. Důvodem je právě ona nostalgie a jmenuje se Drago. Creed II sliboval návrat legendy a pokračování podle mě nejlepšího dílu celý série a tomu jsem zkrátka neodolal. A i přes tu šílenou předvídatelnost jsem neprohloupil. Slabší 4*. ()

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)