Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším a zároveň nezanedbával přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho silný soupeř, jehož jméno se navíc spojuje s dávným neštěstím v jeho rodině, a blížící se zápas bude proto nejen náročný, ale i velmi osobní. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svém boku se Adonis pokusí naplnit dávný odkaz a získat odpověď na otázku, za co se vyplatí bojovat. Creed II je filmem o návratu, který oživí vzpomínky a znovu připomene, co dělá šampióna šampiónem. Poselství zní jasně - nezáleží na tom, jak daleko ve svém životě dojdeš, tvá minulost a tvá rodina bude vždy s tebou. (Forum Film CZ)

mala_kea

Možná jsem zdědkovatěl, ale já si film užíval. Probudia se ve mně nostalgie úplně stejně jako tehdy, když jsem viděl Rockyho 4. Nový Creed nemá jakožto boxerské drama nic nového nabídnout a přes jasně dané finále od prvních minut film nenudí - a to je v dnešní době důležité, udržet diváka v jakémsi napětí.To se Stevenovi povedlo a přes kulervoucí neohratelný soundtrack byl Creed II jasná volba na sobotní odpoledne. Vypněte mozky, nechte si rozdat pár ran a o zábavu máte postaráno. ()

helloween93

Sága Rocky vs Drago pokračuje, když Adonis Creed trénovaný Rockym bojuje se synem Ivana Draga ze čtyřky Rockyho. Stallone hezky hodil lano Lundgrenovi, aby se mohl vrátit do áčkového filmu, vrátila se i mrcha Brigitte Nielsen, ex-wife Stalloneho, jejíž herecká kariéra šla k šípku přesně po Rockym IV. Tvůrci vykreslili ruskou vítěznou mentalitu úplně stejně, jako před 30 lety - prohraješ a upadneš v zapomnění. Myslím si, že Ryan Coogler (režisér Creeda) a Steven Caple Jr., jenž režíroval dvojku vcelku dobře uzavřeli tuhle ságu, která hlavně v tomto díle hraje na nostalgii a vychází jí to. A jak se říká, v nejlepším se má přestat (pravda, měli to zabalit buď u čtyřky a nebo teď). Komerčně to vyšlo taky a Stallone může být po krachu série Expendables rád za tenhle úspěch, protože podobně jako Arnie už mu moc A-filmů, kam by mohl naskočit nezbylo, respektive po loňském definitivně posledním Rambovi, který v kinech vyhořel, nemá krom camea v Guardianech a céčkové série Escape plan nic. Budu mu přát ještě nějaké kvalitní role, a třeba návrat Expendables, než půjde do hereckého důchodu. 4* ()

Luk Skywalker

Odkaz na nejlepší pokračování Rockyho je dobrý nápad, ale jinak to zase taková hitparáda není. Rusové se zde od rozpadu SSSR nezměnili. Posttraumatický stres z prohry zatížené osobní minulostí a emocemi až k závěru, který předvídali všichni (i když mohli tvůrci udělat nečekaný závěr a pak by to byla pecka). Nestalo se tak, takže lehký nadprůměr. ()

Olík

Když jsem při komentáři první rohovačky Creedova levobočka pochyboval o vhodnosti pokračovat ve stopách legendárního Italského hřebce, netušil jsem, že za tři roky na nás Sylvester vyrukuje z ještě těžším kalibrem……….Drago family na scéně už je podle mne úplně špatně. Nejen že zápletkou kopíruje Rockyho IV (podobně jako první Creed jedničku), ale víc než sportovním kouskem se stává utahaným melodramatem, který se neřídí lidovým moudrem „mlčeti zlato“. Nevím, tohle už ani není slušný film z boxerského prostředí, jak jsem napsal u prvního příběhu. ()

Nerd4Dreaming

Nejdřív mi to přišlo dost utahaný. Ale poslední třetina filmu je ok a finální bitva jedna z nejemocialnejsich z cele série. Poprvé mi bylo líto protivnika. ()

GOREGASM

S boxerskými filmy mám obecně vzato a dlouhodobě jeden zásadní problém a tím jsou samotné zápasy, ve kterým dostává hlavní hrdina totální sadu, a že ji tady Creed schytává, ale nakonec se vše "nečekaně" otočí a on nakonec shodou různých okolností a náhod vyhraju. V sérii Rockyho to fungovalo, díky boxerskému stylu Rockyho, který režiséři udrželi v rovnováze s tím, jako čočku vždycky dostal. U Creeda II s tím mám velký problém, protože 1 kolo boxu rovná se 10 KO úderů na hlavu přemotivovaného Michaela B. Jordana, kór od takové bestie, která proti němu v ringu stojí. Předvídatelné, nereálné a v důsledku úsměvné, přestože skvěle natočené. Jordan je v brutální fyzické kondici a je vidět, že pro tu roli fakt dřel, ale je škoda, že tvůrcům utekla míra akceptovatelného, uvěřitelného a vtahujícího realismu boxu hodně přes funkční linii. Návrat Dolpha Lungrena i mentorsky pohupující se Rocky přitom fungují výborně a vytvářejí silně emotivní oslí můstky, ale ty nestačí zakrýt vcelku bezkontaktní vnitřní drama hlavního hrdiny. A tomu říkám propásnutá příležitost. 60% ()

joker30

Nostalgia z detstva stale funguje, no predsa len uz to nie je 100% ten Rocky feeling, Mozno v poslednom kole ked zazneju zname tony. Samozrejme stale to funguje a je to zabavna podivana, no uz mi troska chybaju Rockyho rany :) 75% ()

Dm1tr1j

Veľká nostalgia v novom kabáte. Možno tých rodinných vecí tam bolo priveľa ale kvôli starým časom... Chýbala nejaká scéna draga a rockyho, ktorá by bola emotívnejšia ako len rocky sediaci vedľa ringu v tieni slávy novej hviezdy. ()

Johny M.

Už když jsem kdysi četl, že se má vrátit Lundgren, bylo mi jasný, že to bude dobrý. A je! Nic lepšího, než se vrátit ke čtyřce Rockyho a Dragovi Sly nemohl vymyslet. Navíc navrátivší se Nielsen a štěk Ventimiglii... prostě paráda. ()

Kingjiri

Čtvrtýho Rockyho jsem sice neviděl, ale líbilo se mi, jak se na něj navazovalo. Začátek i závěr v podobě samotnejch zápasů nebo tréninků byly fajn. Jenže mimo boxérskej ring vyplňovaly stopáž zejména utahaný a místama patetický scény z Adonisova soukromýho života, který ve výsledku tvořily snad většinu stopáže. Kdyby se tyhle scény pořádně zredukovaly, mohla by být stopáž kratší o dobrou půl hodinku a celej biják by hned dostal tolik chybějící svižnější tempo vyprávění a dokázal by bez problémů udržet divákovu pozornost. Akce, soundtrack nebo atmosféra solidní, bohužel mě však trochu děsí představa, že bych se na Creeda II musel dívat znova, takže nemůžu dát víc než dvě silnější hvězdy. ()

Torgal

Primálo boxu, priveľa Slyových mentorských monológov. Ešte ani atraktívnu konfrontáciu s Dragom sa nepodarilo vyťažiť, lebo scenár sa až príliš zameral na osobné trápenia Adonisa Creeda. Úprimne povedané, radšej by som namiesto Creeda II videl Draga I. Koncept from zero to hero sa úplne ponúkal, škoda že niečo takéto v americkom mainstreame nemá šancu. 6/10 ()

HenryIvan

Film bez zjavného antagonistu, vidím tu len 4 životom zlomených mužov, ktorí sa snažia dať svojej existencii nejaký taký zmysel a vymyslieť prečo robia, to čo robia. Záver bo celkom emocionálny a dostal aj mňa. Stačilo sa len trochu viac vyhrať s postavou Viktora a bolo by to perfektné. 80 %. ()

PEZ

Nerád to hovorím, ale Creed II je najslabši diel celej ROCKY série. Raz to muselo prísť a je zázrak, že únava materiálu je cítiť až pri ôsmom dieli! Film je ako celok v pohode a obsahuje aj pekné referencie na predošlé diely, najmä na ROCKY IV, samozrejme kvôli Ivanovi Dragovi. Je super, že sa vrátil na scénu Dolph Lundgren, ako aj Brigitte Nielsen. Avšak okrem toho a ešte pár narážok na Apola Creeda nemá film nič navyše, niečo čo by výraznejšie zanechalo stopu. Všetko to sme už videli v predošlých dieloch a lepšie. V tomto smere sa nedivím Stallonemu, že toto bol posledný film, v ktorom hral Rockyho. Myslím, že už aj on vycítil, že stačilo. Stále je to ale neuveriteľná a ojedinelá filmová séria, resp. masívna sága, ktorá nemá obdobu. Veľká VĎAKA Stallonemu za ňu! [#49/2018] ()

Stíba

No, víc než tradiční Rocky/Creed je to takové rodinné melodrama s občasným odskokem do ringu, které těží hlavně z historie, kterou psaly předchozí a především první díly. Není to ve finále průser, ale bylo by na čase si přiznat, že už jsme asi došli k cíli a víc netřeba. ()

geek.ondra

Stále skvělý mix moderního dramatu a staromódního boxerskýho náhulu. Herecky i režijně stále neskutečně vyspělé a moderní. Kámen úrazu je ale strašně šablonovitý příběh vystřižený jak z libovolného pokračování Rockyho. I přes výhrady je to ale stále vysoce nadstandardní žánrovka. 7/10 ()

tranquill

"Věděls, že to bude válka, ne?" Já jsem věděl nebo spíš tušil, že Rocky 4 se opakovat nedá, i když snaha byla. Tři hvězdy za parádní bojové scény, rozhodně ne za pro mne příšernou muziku. ()

Razzor_82

Creed ve druhém dějství je sevřenější a především řeší třicet let staré křivdy. Film je hladový a srší odplatou. Sly je sice ukecanější ale jeho babská moudra už nějak postrádají energii. Adonis ale šlape vodu a jeho postava se nikam neposouvá. Působí jako tvrdohlavý fracek. Naopak Viktor se chystá splnit tátův sen o odplatě. Nicméně oproti jedničce to tady nějak vázne a drhne. Celé se to snaží navázat marně na Rockyho čtyřku. Závěrečný boj ničím nepřekvapí. Creed je opět jako minule za bouchací pytel ale následně prožije další zmrtvýchvstání! 6/10 ()

NitroXcz

Creed II je velmi povedené pokračování stejnojmenného snímku z roku 2015. Vzhledem k tomu, že se navazuje na 33 let starou událost, tak je celkem jasné, že tady nepůjde jenom o akci, ale i o city a emoce, které jednotlivé  postavy mezi sebou mají. Krásně tady je uveden charakter Ivana Draga a my se dozvídáme střípky z jeho života, co se dělo, když ho porazil Rocky na jeho vlastní půdě. Doba se ale posouvá a my tu máme další generaci boxerů. Které spojuje minulost mezi Apollem a Ivanem. Hladina testosteronu a chuť stopnout film a začít cvičit a nabírat hromady svalů přichází spíše v druhé polovině filmu, kde Adonis díky Rockymu pochopí, že boxovat s Viktorem nebude jen tak, a bude muset začít úplně od začátku... Při filmu jsem míval dost často husí kůži, hlavně při závěrečném zápase, který byl napínavý po celou dobu. Neskutečnou roli tady má i  hudba, se kterou si za mě Göransson vyhrál naprosto parádně. Je fajn, že se zachovalo téma z původní série Rocky, ale i Creedovo téma je super. Vyskytuje se zde i plno motivačních řečí a hlášek, ale cenu za nejlepší hlášku filmu získává: „Když chceš bolest rozdat, musíš ji umět i přijmout.“ ()

Fat'Fatal

Rocky IV je nejlepší z celé série a nedivím se, že zkusili na stará kolena z tohoto filmu vykřesat pokračování, které se do jisté míry povedlo. Vidět znovu v očích Rockyho a Draga ten oheň, který tam byl před 30 lety, znovu spatřit jeho chladnou (ex) ženu, tvrdé tréninky, všechno. Creed nejprve dostane čočku, aby se pak vrátil silnější než kdy dřív a pomstil smrt svého táty. Potud asi OK, a dalo by se z toho udělat ještě víc - k tomu bude nejspíš sloužit plánovaný spin off s Dragem. Jenže mimo tohle všechno se jedná o dost slabý film, kde hlavní postavy spíše jen žvaní a hledají až moc dlouho motivaci na to, cokoliv udělat. Z Rockyho postavy nějak sálá ta vyčpělost, nemá vůbec drajv a celkově působí dost unaveně. Utahaný film, který těch pár skvělých scén nezachrání. Za ten konec, kde se objevila jedna postava z jednoho z předchozích dílů, jsem ale měl slzy na krajíčku, ne že ne. Sbohem, Rocko. // EN, CZ SUB ()

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)