Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

Série Fast and Furious se od 5 dílů pohybuje vždy na pomezí 4 až 5 hvězd, ale tohle je průser jak sviňě, kde nefunguje vůbec nic. The Rock a Statham měli spolu vynikající chemii, ale zde se kouzlo vytrácí a veškerý rozhovor působí uměle, nepřirozeně a nasílu. U FF se v každém díle objeví minimálně jedna akční scéna, při které si divák zařve a kouká s otevřenou pusou dokořán na něco, co ještě nikdy v životě neviděl, ale zde všechny akční scény divák prozívá, protože ani jedna není zajímavá, efekty jsou spíš průměrné a hlavně je to překvapivě docela nuda. Idris Elba jako Cyborg záporák hrozný a motorka, která jezdí bez řidiče je už na mě moc. Vůbec mě to nebavilo, nefungoval na mě humor i samotná akce mi přišla umělá, zřejmě jsem z toho už vyrostl. Trošku to zachraňuje sexy Vanessa Kirby, ale jinak nemám, co chválit. Nejhorší díl série, kde jsem poprvé vyhlížel hodinky. 50%(8.8.2019)

Chemie mezi DJ a JS funguje, víc nepotřebuji, plus Venassa Kirby a černý Supermam = Přesně to na, co jsem se celé léto těšil. Že tam bylo několik nereálných scén, mi vůbec nevadí. Pokud to někteří odsuzuje jako nereálné, tak si pustě třeba Titanic. Spoiler: Oceňuji utajované role Ryana Reynoldse a Kevina Harta. Mohli z toho udělat propagaci v trailerech, ale nechali si překvapení pro diváky, za to si zaslouží jednu hvězdu navíc. PS: Ryan už bude vždycky Deadpool. I příznivci Hry o trůny si přijdou na své.(1.8.2019)

Vysokooktanová záležitost se sympatickým obsazením, která akcí, zábavností i humorem hravě strčí poslední díly hlavní série do kapsy. Tohle je přesně ta jízda, o kterou si každý fanoušek akce říkal po posledním díle, protože tihle dva dovedou utáhnout s přehledem klidně celou svoji vlastní sérii. Přičtěte si k tomu vylepšeného Idrise Elbu, parádní Vanessu Kirby a dostatek humoru a vzájemného špičkování hlavních protagonistů a máte o zábavu na více jak dvě hodiny vystaráno. Tohle se zkrátka povedlo a já bych se rozhodně za další díl nezlobil.(2.8.2019)

Šílená, přepálená jízda jede dál!!! A funguje je to i bez Vina Benzína! Johnson contra Statham, dostanete přesně to, co čekáte! Vyhypovanou akcí nabitou, místy mírně nekorektní zábavu, plnou "wtf" momentů, které svou neskonalou přepáleností Vás jednoznačně dostanou!!!!!!!!! Takže jo, tuhle jízdu jsem si užil a zasazení Ryana Reynoldse do filmu, geniální. Myslím, že si tenhle spin-off vydobude pokračování...(12.8.2019)

To, co je v posledních několika letech na sérii "Fast & Furious" špatně je v tomto spin-offu zase konečně to pravé ořechové. Snímek Hobbs a Shaw je sice rovněž až po okraj plný přepálenou akcí, nicméně zde je přepálená a šílená v tom dobrém slova smyslu. Nechytáte se zde totiž za hlavu za nefungující logiku či fyziku, nýbrž zde skutečně můžete vypnout mozek a užívat si akci, která je tou pravou definicí slova popcornová. Můžete se tedy naplno kochat vysokooktanovou akční jízdou plnou krásných aut, různorodých destinací a půvaby Vanessy Kirby. Nebylo by to ovšem to pravé bez dvou ústředních herců s mimikrami Dwayne Johnsona a Jasona Stathama, jejichž škorpení a vzájemná chemie drží celý snímek pohromadě těmi správnými otěžemi. Za zmínku rovněž stojí i jejich nemesis v podobě výtečného Idrise Elby, kterému dokonale věříte jeho motivaci. Co tedy dodat na závěr? Pokud vynecháte narcise Vina Diesela, prázdné kecy o rodině a nefungující koncept tajných superagentů, vznikne Vám skvěle podaná nenáročná jízda, u níž si budete užívat každou vteřinu. Jistě, Hobbs a Shaw je hloupý film, nicméně je to konečně ten film, u něhož si právě tu jeho hloupost užíváte plnými doušky. A to je něco, co jsem u této série už hodně dlouho nezažil. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „Luke Hobbs and Deckard Shaw. We have got unfinished business.“ (21.8.2019)

Nahláškovaná akční jízda od začátku až do konce . Já se nesmírně bavil . SUPER(31.7.2019)

Čistokrevná akce. Prostě solidní blockbuster.(30.9.2019)

Strop totálneho výplachu! Slovo prepálená akcia sa hodí na film typu John Wick, toto je doslova debilné. Napriek tomu klobúk dolu, Hobbs & Shaw nenudia. Slovné prestrelky jednoznačne zábavnejšie ako tie so zbraňami, dostaneme však aj obrovskú porciu pästných súbojov a rôznych skokov z budov a kotrmelcov s autami alebo motorkami na pozadí s množstvom výbuchov. Je to číre bláznovstvo, stále sa však niečo deje... a to je záchrana pre diváka. Komediálna stránka filmu je na slušnej úrovni, rovnako potešia epizódne postavy známych hercov. Film sa drží konceptu úspešných častí Rýchlo a zbesilo - ťažisko je na akcii a kecoch o rodine. Toho druhého mohlo byť pomenej, rovnako stopáž je cez čiaru. Podobné filmy by mali byť skôr ojedinelé, než štandardom akčnej zábavy...(1.8.2019)

Všude se dočítám, že se jedná o pohlazení duše těm, co vyrůstali v akčních 80/90kách. Že se jedná o old school záležitost v moderním světě s nádechem sci fi apod. Já se tedy hned z kraje přiznávám, že to na mě tak nepůsobí. Z toho možná pramení mé menší zklamání. Z traileru jsem se na něco nachystal. Ohlasy kolem, mě naladily na něco lehce jiného a film mě vrátil na začátek. Aby to tak nevyznělo, to si nestěžuji, ale je to nějaký osobní pocit. Hobbs a Shaw pro mě prostě nejsou Tango a Cash. Jsou pro mě prostě Hobbs a Shaw. To co fungovalo v posledním díle FaF funguje i zde. Jen v obřím podání. Neustálé popichování hlavních hrdinů, slušné souboje, akce a rodina. Ano i zde hraje zásadní roli. Aby to nevyznělo zle. Bavil jsem se fakt dobře, ale John Wick je u mě rozhodně zatím akčním filmem roku a myslím, že jej překoná jen další John v podobě pátého Ramba. 73 procent.(19.8.2019)

Ak sa táto dvojka opäť vráti na plátno v ďalšom pokračovaní, tak tam s nimi určite budem. "Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw" je fajná príprava na rok 2020, kedy sa dočkáme "Fast & Furious 9". Musím povedať, že tento film je asi ešte viac akčná komédia, než bol posledný film, a celé to plynie z faktu, že Dwayne Johnson a Jason Statham sú ako moderní Bud Spencer a Terence Hill. A obaja majú svoje veľké ego, ktoré potrebujú nejakým spôsobom upokojiť, navzájom sa neznášajú, robia si naprieky a bojujú o svoje miesto alfy v tejto dvojke. Alebo spolu s Vanessou Kirby - trojke. A podľa mňa to funguje celkom dobre. Efekty sú na okey úrovni. Myslím si, že som už videl aj lepšie, no na druhú stranu nie sú otrasné. Ale dajú sa celkom jednoducho rozoznať. Akcia je dosť dobrá a vedel som si ju poriadne užiť. Humor filmu funguje podľa mňa dosť dobre a sú tu scénky, kde som sa skutočne poriadne nasmial. Okrem toho je tu Ryan Reynolds. Samozrejme, že si vychytí asi najlepšie fóry pre seba. Možno by som mu dokonca aj doprial toho času viac. S ním bola vždy poriadna sranda. Záverečná akčná časť je podľa mňa super, no nerozumel som prečo sa tak rýchlo rozvidnelo. Najprv to vyzeralo ako súboj počas tmy, čo mohlo byť veľmi zaujímavé. No nakoniec sa nič také nekoná. Fyziku v týchto filmoch absolútne neriešim, lebo potom by som si ich vôbec neužil. Ale priznajme si, že je tu niekoľko skutočne absurdných situácií. A potom by som ešte povedal, že využitie slow-modu v tomto filme je miestami super a inokedy nič moc. Idris Elba ako padouch je podľa mňa celkom okey, hoci mohol byť silnejší. Rozhodne mal väčší potenciál, než reálne preukázal. Ale jeho motorka bola super. To uznávam. Black Superman. Beriem. Ako celok som si film užil. Mal svoje slabšie momentky a rozhodne to nebude prvotriedne dielo, ale ako pohodový akčný film som si to užil. Hodnotenie: B+(28.9.2019)

Dnes zhlédnuto v kině. Na film jsem šla z donucení. Dokonce i s titulky, což je proti mému přesvědčení. Ovšem byla jsem naprosto unešená. Ač má film hodně dlouhou stopáž, tak jsem se ani na vteřinu nenudila. Super akce, skvělí herci.(26.8.2019)

Keďže ide o spin-off svetoznámej autíčkárskej filmovej série, počas jeho natáčania som čakal, že to bude trochu viac pri zemi s old school akciou. Potom prišiel prvý trailer a bolo vymaľované. Ale nehnevám sa. Takúto treskutú, over-the-top akciu mám rád a veľkom plátne jej to sekne ešte viac.(2.8.2019)

Série Rychle a zběsile je tu s námi od začátku tisíciletí. V roce 2001 od filmu, kterej byl o pouličních závodnících se zálibou v autech s dusíkem asi nikdo nečekal, že někdy u čtvrtého/max pátého filmu přijde zvrat, který ze série udělá jednu z nejúspěšnějších (a nutno dodat, že i nejpovedenějších) akčních sérii současnosti. Proti Rychle a zběsile a její nerealistické akci může mít každý řečí kolik se chce, musí se ale uznat fakt, že když pomineme všechny Avengery, Star Wars nebo Transformery tak se snad skutečně jedná o jednu z posledních akčních sérii, která se ještě pořád v rámci mezí drží při zemí. Rychle a zběsile vlastně tak trochu nechává vzpomínat na časy kdy kinům vládli béčkové akčňaky se Stallonem, Schwarzeneggerem a spol. v hlavních rolích. Žánr čistého akčního filmu prostě vymírá a jeden John Wick v kinech to sám nespasí! Předtím než se Dominic Toretto a jeho banda vrátí v Rychle a zběsile 9 se však ani tahle série nevyhla trendu spin-off. Spin-Off aneb vezmeme jednu postavu, která má potenciál utáhnout vlastní film a má my mu ho pak dáme se kolem postavy Lukea Hobbse zvažoval už od doby co se jeho představitel Dwayne Johnson objevil v Rychle a zběsile 5 v rámci série poprvé a hned dal za zrod kultovní postavě, která si vlastní spin-off vyžádala už uvítací scénou v Riu. Pominula ale nějaká doba a poté co se v kinech objevila šestka, sedmička a osmička to vypadalo, že na ten spin-off jen tak nedojde. Ale přece jsme se dočkali, akorát, že na to Johnson AKA Hobbs ve finále není sám a kromě něj se vrací i Jason Statham AKA Deckard Shaw. Během natáčení Rychle a zběsile 7 asi nikdo jen tak nečekal, že Shaw stane tak oblíbenou postavou, která se ještě v sérii ohřeje. Statham to ale dokázal- je to sympaťák i jako hajzlík, všechny si získal už jen svým nástupem na scénu v úvodu Rychle a zběsile 7 (některé už nástupem v po-titulkové scéně Rychle a zběsile 6) a když navíc vezmete fakt, že tohle britské hovado dokázalo celkem solidně nakopat prdel i Hobbsovi, s Torettem a jeho bandou si celou dobu hezky hrál na kočku a na myš a především nefungoval jako čistokrevný záporák tak bylo jasné, že se polootevřené dveře v jeho cele na konci Rychle a zběsile 7 náležitě využijou. I v osmičce Deckard perlil kde to šlo, s Hobbsem mezi nimi byl solidní zápach homoerotiky a jeho finální akční číslo v Rychle a zběsile 8 snad není potřeba připomínat. Hobbs a Shaw jsou sice rivalové, jakmile se ale spojí mělo by to nějak automaticky stát za to.... A Hobbs a Shaw se dost pravděpodobně může líbit i lidem, kteří série Rychle a zběsile nesedne nebo jí dokonce nikdy neviděli. O Rychle a zběsile a minulosti Hobbse a Shawa skutečně nemusíte vědět vůbec nic. A především bych do kina poslal i lidi co pořád ujíždějí na akcňákách z 80.let/první půlky 90.let. Je libo nejlepší akční buddy movie dekády?! Come and Get It! Hobbs a Shaw jsou non-stopová akce, kde zároveň někdy jen tak oklikou dojde k řešení síly přátelství a rodiny, pořád jde ale především o parádní akčňak se skvělou hlavní dvojkou na které není ve finále nejlepší to jak to oba umí v boji, ale především to jak se vlastně nemůžou vystát a kdyby nešli proti společnému nepříteli pravděpodobně by se zabili navzájem. Režii si vzal na starost David Leitch, který společně s Chadem Stahelskim natočil prvního Johna Wicka. K prvnímu Wickovi může mít člověk sebemenší výhrady, ale akci má úžasnou. A zatím co Stahelski zatím zůstal u Wicka, Leitch se vydal jiným směrem. Směrem, který spíše než na lidskou akci sází na akci digitální. Leitch už točil Deadpoola 2 a to byla především digitální akce kde na pěsti tolik nedocházelo. Hobbs a Shaw se sice bez digiefektů neobejde, sází ale i na pěsti. Leitch je bývalý kaskadér, nemá tudíž problém natočit fyzickou fackovačku aby vypadala dravě a realisticky. Stálo to 200 míčů a na akci se sází 3/4 celého filmu. Ten film nešlape na brzdu, nemá na to čas a ani to nemá zapotřebí. Především se většinu času točí kolem tří postav, které jsou úžasné- Hobbs a Shaw vyvíjí svůj vztah a tentokrát se k nim přidává i Shawova sestra Hattie, které to nejenom sekne ale umí se i prát a hackovat. A určitě by si nedal říct jenom Hobbs. Hattie je vlastně takový střed mezi Hobbsem a Shawem, který oba vede k důvodu aby mise dopadla zdárně- Shaw chce zachránit svou sestru, Hobbs zase ženu, která je mu sympatická.... Hodně filmu pomáhá fakt, že má skvělého záporáka tedy Brixtona tedy Idrise Elbu. Jak sám řekne nedělá to vše zlé pro peníze ale pro lepší svět. Má svojí víru, je technologicky vylepšen a.... Je to prostě černej Superman! Hobbs a Shaw se ani zdaleka nedrží zkrátka. Přeskakování věžmi v Abu Dhabí nebo závodění s ponorkou byste tu hledali těžko, i přesto, že mají ale Hobbs a Shaw svůj styl jsou tu trademarky téhle série vidět a možná se zajde ještě dál. Záporák je ,, terminátor", má motorku co se umí řídit sama a skoro-závěrečná akční scéna je šílenost, kterou byste čekali spíše až v Rychle a zběsile 9. Jenom to cestování do vesmíru si tvůrci pořád schovávají... Ale vyčítat tomuhle akcňáku fakt, že je to prostě obrovský akční film, který se nemá brát vážně a nepřipomenout si časy když jsme od akčního filmu chtěli především akční nářez? Hloupost! Má to především bravurní střih, který je nejvíce poznat ve perfektně přehledných akčních scénách. Prostřihy jsou v tomhle ohledu prostě geniální. Tvůrci navíc všechno nevyzradili v trailerech a film by měl tak nabídnout pro diváka několik nečekaných překvapení. Ať je to naháněcka v Londýně, naháněcka v Černobylu nebo celá sekvence na Samoe tak to šlape to náramně. Ať když Shaw vážně diskutuje se svojí sestrou nebo matkou (Helen Mirren je prostě vždycky boží!) nebo Shawova sestra diskutuje s Hobbsem a ten třeba zase diskutuje se svojí odloučenou rodinou je to dojemné. Když se Shaw a Hobbs slovně přestřelují a ještě se do toho přidá Shawova sestra je to vtipné. Šlape to prostě ve všech bodech kde by to šlapat mělo a je to fakt super! Neodsoudit Hobbse a Shawa pokud nemáte rádi sérii Rychle a zběsile! Neodsoudit Hobbse a Shawa pokud nemáte rádi ani jednoho z hlavních aktérů! A neodsoudit Hobbse a Shawa ani pokud nemáte rádi ty nejlepší akční klasiky! Krásná připomínka starého akčního žánru, která je sice upgradeovaná stylem 21. století a především nutnou dávkou akčního šílenství, rozhodně by ale mělo být snadné si Hobbse a Shawa řádně užít! Už to jenom chce získat Keanu Reevese do role záporáka v Hobbsovi a Shaw 2, všechny profese u dvojky zachovat, přijít s perfektní zápletkou a potenciál na povedený sequel tu rozhodně bude.... A kde můžu podepsat petici na odklepnutí spin-offu Hattie Shawové?!(31.7.2019)

Série "Rychle a zběsile" mě nikdy moc nebrala (nejsem fanynka Vina Diesela) a jednotlivé díly mi splývají dohromady, s příchodem dalších akčních hrdinů pro mě ale získala na větší atraktivnosti. Na tento malý dodatek k sérii jsem se vypravila dokonce do IMAXu a rozhodně nelituji. The Rock a Jason Statham jsou esa v oboru, a když se špičkují jinak než vulgárními nadávkami, je to dost dobrá zábava. Ve svém prvním společném dobrodružství (tuším, že další pokračování budou následovat) se navíc střetnou s hodně zajímavým záporákem - skvělý Idris Elba - a Vanessa Kirby je podle mě mnohem lepší sexy doplněk než děvčata z hlavní FF série. Hodně příjemná oddychovka.(5.8.2019)

Kdo by to v roce 2001 čekal, že z Rychle a zběsile se stane Mission Impossible v horším provedení. .. Osobně jsem se těšil, že uvidím originální rivalitu mezi Hobsem a Shawem, ale dočkal jsem se jen přihlouplých drsných řečí, které měli vypadat jako frajerské (drsnější)pošťuchování dvou silných osobností, leč to nevyšlo a nakonec vidíme jen nepropracovanej akřňák co ničím nezaujme a ještě bude mít nejspíš pokračování. .... HODNOCENÍ: 55% (3*)(7.9.2019)

Nice tats. Hobbs a Shaw jsou přesně to, co slibovaly trailery. Statham a Johnson se dvě hodiny špičkují uprostřed přepálené akce (o nádherné Vanesse Kirby nemluvě). A i když jsem se skvěle bavil, přesto nemohu dát více jak tři hvězdy. Hobbs a Shaw totiž už nejsou ani tak akčním filmem, jako spíše groteskou typu Tom a Jerry. Rock a Statham jsou takové kreslené postavičky, které můžou projít čímkoliv, a přesto drží svůj tvar. Je to zábavné, ale nikoliv akční.(31.7.2019)

(1.8.19/Cinestar/Dolby atmos) (28.9.19/TV)(1.8.2019)

• higuain

Absurdní přepálenost téhle série už není ani vtipná. A nejvíc je na tom smutný, že David Leitch, spolutvůrce Johna Wicka, to během pouhých pěti let stačil dopracovat až... sem.(10.8.2019)

Vzali dobre veci z Fast & Furious, pridali to najlepsie z Dwayna a Jasona, pretrepali a okorenili Idrisom. A ten vysledok vobec nie je na zahodenie. Na pokracovanie sa tesim ovela viac, nez na dalsi F&F. Pacili sa mi zmeny lokacii, aj ked u mna jednoznacne vedie Samoa a Hobbsova rodina. Najlepsia vsak urcite bola Helen. V dalsom diely sa snad stretne s Hobbsom :) PS. Takmer som zabudla na Ryana. Ale on uz tak automaticky robi vsetko lepsim len svojou pritomnostou.(18.9.2019)

• SHI-SHA

Poměrně dobře funguje zhruba první třetina. Vyvíjí se to jako takový ten klasický over-the-top macho akční film. Jenže postupně začně být té akce až příliš na úkor příběhu. Všichni mají plot-armor, takže napětí klesá a stává se z toho spíše nuda. Závěr filmu je pak vyloženě špatný, nabitý naprosto příšernými WTF momenty, stávícími na hlavu logiku i fyzikální zákony. Ani cameo role a odkazy na minulé díly nefungují, spíše filmu ještě ubírají.(31.7.2019)

Věděl jsem, že to bude technologicky nabušená p*čovina. ... GA Cinema DA(6.8.2019)