Útok z hlubin 2

Mořská bioložka Misty Calhounová je pozvána na výzkumnou stanici Akhelios, umístěnou na volném moři. Miliardář Carl Durant tady provádí pokusy se žraloky. Předvede Misty, jak je ovládá pomocí speciálního zařízení, a prozradí, že jim geneticky upravil mozky, aby byli chytřejší. Jeden ze žraloků se ale chová podivně, což je důvod, proč ji pozval. Misty odhalí příčinu, žraločí samice je březí. Testy to nezjistily a ona se domnívá, že se to samici daří skrývat právě pomocí oné genetické změny. Žraloci začínají být agresivnější. Způsobí zkrat elektrického ovládání stanice a zaútočí na posádku laboratoře. Stanice se potápí a ti, co ještě zůstali naživu, se rozhodnou zachránit na motorovém člunu. Jeden z nich pak pomocí dálkového zařízení vyhodí stanici do povětří. O tři týdny později se geneticky modifikovaný žralok objeví poblíž pláže... (TV Nova)

stuntmanMIKE odpad!

Horory mam rad... tie so zralokmi este viac... a tak som sa tesil. Zial... po prvych minutach bolo jasne kam sa to bude uberat. Ked opomeniem to, ze zraloky vo filme su inteligentne ako jadrovi fyzici, opomeniem, ze nacuvaju o com sa bavia ludia poza okno (fakt nekecam...zralok pocuva bez toho, aby musel plavat za oknom a spehuje), ked opomeniem, ze male zraloky vydavaju zvuk ako male opice, opomeniem, ze zraloky vo filme vedia kopat, opomeniem katastrofalne herecke vykony a opomeniem debilne chovanie postav, dialogy, pointu... co mi vlastne ostane ? :) ()

Miseet

Co na to říct? Považuji to trochu za ztrátu času. Kromě červeně zbarvené vody, jakože krev, a jedné ukousnuté hlavy nic "hororového" neuvidíte. Některé postavy byly sympatické, tak to aspoň trochu zachránily. Moje hodnocení ale může být ovlivněno tím, že mě filmy o vraždících žralocích opravdu neberou. Kdo to má rád, tak si určitě přijde na své. ()

Deyw odpad!

Tento film je o hovne, proto přidávám recept na koprovku : Opraný kopr najemno pokrájíme. V kastrolu rozpustíme tuk, přidáme mouku a za stálého míchání usmažíme světlou jíšku. Zalijeme vývarem nebo vodou, přidáme mléko, rozmícháme a necháme asi 20 minut vařit. Pak přidáme smetanu a kopr, osolíme, osladíme, okyselíme a necháme přejít varem. Podle potřeby dochutíme (solí, cukrem, octem) a podáváme s vařeným hovězím masem nebo vejcem natvrdo. Jako příloha se hodí vařené brambory nebo houskový knedlík. btw: i prez to se tesim na 3ti dil.! ()

DJ Rocco iNc

Pre mňa veľkým sklamaním. Je to iba presladené lacné béčko s príšerným obsadením, trápnym dejom a amatérskou réžiou, ktoré sa ani z ďaleka neťahá na prvú časť. Ako fanda žralokov dávam 2 hviezdičky iba za žralokov (ale určite nie za tie žraločie trápne mláďatá). ()

Lachtaan

No jo, budu to pokoušet možná dál a dál, ale žralokům odzvonilo v koukatelných mezích již velmi dávno. Taková Noc žraloka, která také plave ve vodách hrozivého hodnocení, si jej poněkud nezasluhuje, sequel k poměrně vyrovnanému Útok z hlubin už ale k prozatimním 32% sedí naprosto trefně. Tam, kde postarší jednička nabízela zajímavé deathcounty a i chvilková napětí, se Deep Blue Sea 2 topí ve směsi uboze ohraných přesvědčení typu “Kdo se stará, že mohou zmutovaná monstra povraždit kdekoho, hlavně, že z nich budeme mít užitek ve formě léku, který nám, jakožto mrtvým, bude absolutně k ničemu”. V poslední nepřehledné půlhodině jsem si začal kousat nehty, ačkoliv kupříkladu efekty mě celkově mile překvapily. ()

oveckaoa

Jednička je právem považována spolu s Čelistmi za jeden z nejlepších žraločích hororů a ani dvojka nedělá ostudu. Jen místo vraždících žraloků zde máme převážně vraždící mladé žraloky + občas vraždící starší žraloky což tak moc děsivé není. Když pominu takové blbosti jako to, že ten černoch říkal, že mají v sobě něco zabudované co je může usmrtit a oni to nepoužijou nebo, že chlápek zde žije i přesto, že mu chybí půlka těla tak se to dá. Když to porovnám s konkurencí tak je to nadprůměr.Z posledních žraločích hororů co vycházejí je lepší snad jen 47 metrů pod vodou a Mělčiny na druhou stranu zde není moc konkurence. 60 procent za film 20 za to, že je to tak podhodnocené, ()

Yoshimitsu

Bylo jasné, že to nedosáhne kvalit prvního útoku z hlubin, ale až takovej žraločí digitální bordel jsem nečekal. Formace pětici žraloků, dalšího zvědavého, který poslouchá debatu posádky bylo humorné, ale nakonec to stejně zachraňovaly přednosti Danielly. Dávám 30% ()

lykan9

Nečekal jsem moc a dostal jsem ještě míň. Až se mi nechce věřit, že je to pokračování úžasné jedničky. Deep Blue Sea 2 je hloupý horor s hloupými herci, hloupými kulisami a ještě hloupějšími speciálními efekty. Plus je, že Danielle Savre je kočka a pohledem na ní, se dá film přežít. Asi si pustím jedničku, abych si zlepšil náladu. ()

fiLLthe3DD

První "Útok" je dle mého jeden z nejlepších žraločích thrillerů (slavné "Čelisti" opravdu nemusím) - především proto, že béčkový příběh zabalil do stylového vizuálu, nebral se vážně a měl sympatické herce. Pokračování jsem chtěl po katastrofálních trailerech obejít velkým obloukem, avšak nakonec jsem mu v televizi přeci dal šanci - má očekávání byla nízká, avšak psychické rozpoložení zapříčinilo, že jsem si toto laciné "direct to video" docela užil. Blondýně v titulní úloze sice expertku na žraloky uvěřit nešlo a zbytek obsazení rovněž podával spíše usměvné výkony, avšak vzhledově byli všichni sympatičtí a i trapných hlášek měli poskrovnu, tudíž postavy nebyly tak otravné jako v jiných (žánrově příbuzných) produkcích. Mile mne překvapilo technické zpracování - zejména proto, že digitálních efektů bylo méně, než by se od takové blbiny dalo čekat (ehm, "Žralokonádo"), scén se žralokem bylo minimum a je cítit ta snaha vyvolat u diváka strach z "neznámého." Po dlouhé době příjemné překvapení. Zdejší hodnocení mě udivuje, jelikož existují i horší sračky a od žraločího hororu s nízkým rozpočtem nějaké psychologické drama očekávat opravdu nelze :) ()

herr_carter odpad!

28 procent se vzalo jako kde? Číslo zřejmě vynalezli místní “vědci” - neurochirurg, neurolog, neuron a ostatní dementi s IQ 30-45 v čele s blonďatou doktorkou s kozama číslo 4, kteří mají zálusk podmanit si geneticky upravené žraloky, za jejichž vizualizaci by se museli stydět i kluci v Cestě do pravěku.... ()

iXtr3m3

Čistá hrôza. Hviezda len za pokus ako taký, inak to nemalo ďaleko k svetoznámej tvorbe svetoznámej značky Asylum. ()

Hanes88

Tak i když jsem tady toho moc nečekal, tak oproti jedničce jednoznačně propad. Celkem očekávaný děj i to kdo to všechno přežije. Tohle už bylo opravdu béčko. 40%. ()

mira007

První Deep blue sea byl vysoce nadprůměrný zapamatovatelný žraločí horor, ale tohle pokračování jen kopíruje a je celkem hloupé. Kvalitativně to sice je nad všemi těmi ultrabéčky typu Desetihlaví žralok, ale při srovnání s prvním filmem to je bída, nehledě na to, že digitální efekty jsou na stejné úrovni, jenže tenkrát stály miliony a dnes je to jako levnej čínskej šunt. ()

Magika82 odpad!

Pokud chci napsat nebo natočit pokračování, musím navázat tam, kde, jak, a s jakými postavami skončil první díl knihy či scénáře, pakliže navazuji přesně tam, kde jsem zakončila díl první. A to i v případě, že mezi prvním a následujícím titulem ať už knižním nebo filmovým,uplynulo několik let... Zde se však nekutálejí pověstná červená jablíčka z lidové písně proti sobě, ale dýně proti melounu... Ještě méně propracovaná myšlenka, ještě hloupější dialogy a chování herců dle scénáře, a nízký rozpočet nedovolil, aby se producent mohl obrátit na trikové a animační studio s nejmodernějším vybavením. Snímek se dal částečně zachránit, kdyby scénáristé více zapracovali na psychologii postav a dramaturgickém zpracování děje. To se však nestalo... Navíc, jako autorka a spisovatelka si neumím představit spolupráci se dvěma dalšími autory ať už na rukopisu knihy - s výjimkou učebnice -, či scénáře....: Na místo soli dáme do lívancového těsta koření a hořčici, to aby měl říz. A jedno nebo dvě vejce jsou tři vejce. A dáme je tam i se skořápkami, aby byl lívanec křupavý... Jak taková práce končí, jsme již mohli vidět v krásné pohádce Jana Wericha, Sůl nad zlato... A najít dva, natož tři scénáristy, kteří budou mít velmi podobnou představu o vývoji děje od počátku do konce, umějí si při psaní scény představit, jak bude viděna okem kamery, a poté očima diváků, doplňovat se a nikoli přepisovat napsané, protože to druhý vidí jinak, to je velké umění. Velké umění, které se v tomto filmovém počinu nezdařilo. Režisér a nedůvěryhodnost herci hraných postav jen dokonaly dílo zkázy.... ()

Garch

Původní Deep Blue Sea bylo drahé béčko, plné nesmyslů, které se snažilo působit Áčkově. Deep Blue Sea II je za evidentně mnohem méně peněz (ten oranžový ovladač mě rozesmál) kupodivu menší kravina, která si nehraje na hipe blockbuster, ani mix Vetřelce a Čelistí. Jednu * přidávám. (Jednička si za promarněný potenciál zase zasloužila jednu odebrat, ale nešť.) PS Ti první dva rybáři byli nejvíce uvěřitelné postavy obou filmů. ()

Hernycztek

Dle očekávání naprostý propadák, zároveň zatím nejhorší horor letošního roku a první letošní horor, který jsem nedokoukal. Po padesáté minutě jsem to musel vypnout a radši si nechci představovat, co se tam ještě těch 40 minut odehrávalo. Takhle umělé žraloky bych očekával v nějakých ,,Céčkách'' a ne v pokračování jednoho z lepších žraločích hororů minulého století. Deep Blue Sea mělo o několik tříd lepší všechno.. efekty, herce i děj. Tohle je tak jen snaha o přiživení se na dobrém jméně původního snímku, protože to s ním jinak nemá nic společného. Jestliže tohle vydám v roce 2018, tak chodím kanály, což by měl režisér udělat. Dám jednu hvězdu, ale sám nedokážu říct za co, snad jen za to, že jsem vydržel aspoň do poloviny a odpady dávám kravinám, které vypnu během chvilky. ()

Israha

Spotřební televizní nature amok horror, který jasně odkryl veškeré karty už v traileru. Vůbec se nejedná o pokračování Harlinovy výborné jedničky, ale spíš o nepřiznaný remake, který si půjčuje prostředí a některé dějové rekvizity, které poté předkládá ve výrazně levnějším a méně záživném podání. Vyloženě zamrzí nízký bodycount a celkově hodně střídmě dávkovaná žraločí akce, obsazení a ztvárnění postav, stejně jako technická stránka vysloveně neurazí, ale ani omylem také ničím nezaujme. To bloudění zaplavenými chodbami podmořské laboratoře místy dokáže vykřesat jakés takés napětí, ale až příliš dlouze a obsáhle se pronášejí pavědecké monology a celé je to převážně takové...suché a krotké. Nenechte se zmást relativně slavným názvem, tento průměrný až podprůměrný žraločí film na svém známějším předchůdci jen parazituje. ()

Bozvav

Třeba mne zabte, ale mně se to líbilo víc, než jednička. Jistě, pořád přitažené za vlasy, ale nápadité, pár lekaček bylo, herci opravdu hráli, žraloci veskrze sympaťáci a jako celek poutavé. Hudba sedla, závěr patetický, ale nebolel. O proti mnohým na toto téma fakt nenudil, proto nadhodnocuji, ale jen lehce. Za mne 70%. ()