Tři mušketýři 2

• Česko Čtyři mušketýři (více)

Uplynula krátká doba od jmenování d’Artagnana královským mušketýrem. Královna Anna nezapomněla na služby, které jí prokázal, ale ani na kardinálovy agenty Rocheforta, a Milady de Winter neopustila nenávist a touha po pomstě za překažené plány. Spolu se svými přáteli, Athosem, Porthosem a Aramisem bojuje d’Artagnan v armádě Ludvíka XIII. u pevnosti La Rochelle proti vzbouřeným hugenotům. A cesty všech hrdinů se opět propletou, aby uzavřely osud svůj či osud toho druhého. (Česká televize)

reich

Tři mušketýři jsou klasika, která se mi snad nikdy neokouká. Pokračování úspěšného prvního filmu, které nám přináší opět výpravné dobrodružství s hvězdně obsazeným filmem. Film představuje mušketýry (Michael YorkOliver ReedRichard Chamberlain a Frank Finlay) v hodně za spravedlností, ctí a lásce, kteří se musí vypořádat s vychytralým a prohnaným kardinálem Richelieum (Charlton Heston), jeho služebníkem a nebezpečným špionem Rochefortem, kterého hraje vynikající  herec Christopher Lee a krásnou a nebezpečnou Milady de Winter (Faye Dunaway). A to vše doplňuje, za mě nejkrásnější herečka doby na celé planetě a to sice Raquel Welch, která hraje Constance de Bonacieux. Film plný napětí, strhující akce, plný soubojů. Navíc celý příběh a oba filmy podtrhuje vynikající hudba od Michela LegrandaZasloužené vysoké hodnocení, jelikož tato verze je lepší, než ta francouzská. 100%  ()

Bozvav

Luxusní provedení, výborné herecké obsazení, akce, humor a krásná hudba dělají z tohoto snímku lahůdkovou záležitost. Za mne 90%. ()

Andronikos

Výnimočne nemám ambíciu okomentovať film nejako komplexne, možno to napravím, až sa budem vyjadrovať k prvému dielu. Musím ale podotknúť, že keď som to dnes sledoval, udrela mi do očí nielen hravosť a humor scén s pracovnými názvami "záchrana Rocheforta z La Rochelle" a "raňajky na opevnení La Rochelle", ale aj to, že práve tento humor má niekedy už pomerne blízko k tomu, ktorého sú dnes filmy plné a ktorým pohŕdam. Smutné. No zdá sa, že v r. 1974 ešte dokázali neprekročiť patričnú mieru dobrého vkusu. - Celkovo sa mi toto pokračovanie páči o čosi menej než prvá časť, oi. asi preto, že je menej hravé, ponurejšie (viac úmrtí, promiskuitný d'Artagnan), jeho príbeh v jadre takmer nulový, ale nemám dôvod hodnotenie tohto pre mňa zatiaľ najlepšieho filmového spracovania románu (ktorý pohybujúcimi sa obrázkami jednoducho prekonaný nebude, howgh!) upraviť smerom "nadol". ()

Besyn

Stejně jako v jedničce se jedná o perfektní dobrodružnou zábavu se skvělým obsazením,ale pět bych tomu nedával. ()

levente

Nikoliv tak sladké jako první díl. Vše podle knižní předlohy. Co se však vymyká i temnější knize, je absolutní svůdnost Lady de Winter (Faye Dunaway) vůči Feltonovi. Hudba, interiér a oba herci... To je kouzlo! ()

Kremik

Pro mě je druhý díl ještě o fousek z morčete lepší. Líbí se mi ta větší dramatičnost a tragičnost příběhu. Herci opět vynikající. Pro mnohé tam určitě bude chybět více humoru a vtipnost Lesterovi režie. Tohle je spíše přímočaré drama, které rychle spěje k neodvratnému konci. Lalo Schifrin stvořil překrásnou hudbu, především téma Athose a Milady. ()

fandalehy

Pokračování stejně zdařilé jako první film. Opět výborné výkony hlavních protagonistů a poutavá atmosféra pod taktovkou Richarda Lestera daly vzniknout dnes již kultovním filmovým mušketýrům. ()

Sign

viděno velice dávno ale stále si pamatuji že se mi to líbilo stejně jako dvoudílná adaptace s kralovniny privesky...a to je co rict ()

danny_21

Bezkonkurenčně nejlepší Dumasova adaptace mušketýrského kvarteta. Výborné kostýmy a výprava, šermířské souboje skvěle zvládnuté výborné herci sedící do svých rolí jak klaďáci v čele s drsňákem Oliverem, tak záporáci, kterým vládne důstojný pán Heston - i přes různé jiné adaptace z moderní doby, Lesterova verze dodneška nepřekonaná - Jeden za všechny, všichni za jednoho ! - 85 % ()

junxi91

Pokračování předchozího filmu Tří mušketýrů, ve kterém opět kardinál Richelieu, jeho špion Rochefort a krásná leč proradná Milady de Winter kují pikle nejen proti vévodovi z Buckinghamu, ale také proti královským mušketýrům Atosovi, Portosovi a Aramisovi a především proti mladému a šikovnému D'Artagnanovi. Během anglo-francouzské války (1627-29) bojuje Francie proti protestantským rebelům v pevnosti La Rochelle, podporovanými Brity. Kardinál Richelieu nařídí „špehovi“ hraběti de Rochefortovi, aby unesl krásnou Constance Bonacieux, švadlenu královny Anny. Zlá a svůdná Milady de Winterová se chce pomstít d’Artagnanovi, a tak jej svede. D’Artangan brzy po šoustu odhalí, co je Milady zač, protože mu Athos řekne, že za ní byl kdysi provdán, ale zjistil, že má na sobě vypálen cejch zločince, a tak ji „údajně“ zabil. Tři mušketýři Athos, Portos a Aramis zachrání Constance z Rochefortova sídla Saint Cloud a odvezou ji do bezpečí v klášteře Armentiéres. De Winter pošle d’Artagnanovi otrávené váno a vzkaz, že byli tři mušketýři uvězněni za opilství ve městě. D’Artangan neváhá a vydává se je zachránit, ale po cestě je napaden Rocherfortem a jeho muži. Po chvíli si souboje všimnou také opodál projíždějící mušketýři a všichni Rochefortovi muži utečou nebo jsou pobiti, až na jednoho. Toho pak mušketýři mučí a tahají z něj informace a dozví se, že Richelieu míří do Dovecote Inn nedaleko La Rochelle. Pak se chlápek napije otráveného vína a umře a všem je jasné, že Milady měla zlé úmysly. Mušketýři pokračují do hostince, kde si vyslechnou rozhovor mezi Milady a Kardinálem, ve kterém Kardinál nařizuje Milady, aby pohrozila vévodovi z Buckinghamu odhalením jeho románku s královnou, a tím jej odradila od vyslání vojáků na pomoc rebelům v pevnosti. Pokud vévoda nevyhoví, tak jej má Milady zabít. Na oplátku chce ovšem Milady dostat písemné povolení zabít d’Artagnana a Constance. Richelieu sice něco napíše, ale formuluje to tak, aby se to proti němu nedalo použít: „Na můj příkaz a pro dobro státu učinil nositel to, co mělo být vykonáno“. Pak se s Milady sejde Athos a důrazně jí řekne, že se d’Artagnanovi nic nestane, jinak ji bude osobně lámat v kole. Athos si od ní vezme rozsudek smrti a řekne d’Artagnanovi o celém spiknutí. D’Artagnan posílá svého sluhu Plancheta, aby vévodu varoval. Milady řekne v Anglii Buckinghamovi to, co jí Kardinál nařídil, ale on to odmítá, a tak se jej pokusí zavraždit, ale je zajata. Buckingham nechá svého sluhu Johna Feltona, aby ji zavřel do Toweru. Milady se začne modlit a sluhovi se ji zželí, a tak jej Milady svede a přesvědčí, že nepřítelem je vévoda. Felton jí tedy pomůže utéct a vrátit se do Francie a pak sám zavraždí Buckinghama. Mezitím probíhá bitva o pevnost La Rochelle a její posádka se vzdává. Rochefort a Milady de Winter se však nevzdávají svého úmyslu zabít d’Artagnana a Constance. Společně se strážci napadnou a obsadí klášter v Armentiéres a bojují také se všemi čtyřmi mušketýry. Dojde k velkému souboji, během kterého mrcha Milady uškrtí Constance a d’Artangnan probodne Rochefortovi hrudník. Mušketýři následně odsoudí Milady k smrti a nechají ji setnout hlavu za řekou. Poté jsou zatčeni kardinálovými strážemi. Naštěstí je tu listina od Kardinála, který díky své nejasné formulaci ospravedlňuje a opravňuje d’Artagnanovi vraždy. Kardinál je tedy poražen a ohromen D’Artagnanovým úspěchem, a tak mu nabízí místo důstojníka. D’Artangnan je povýšen na poručíka mušketýrů a všechno tedy dobře dopadne. No, až na ty zbytečně mrtvé krásné ženské a na zavražděného Vévody z Buckinghamu, čestného a spravedlivého britského předsedu. Bavilo mě to o něco méně než první díl, bylo tam méně napětí, zato však více akce a také odhalení některých věcí, které byly v prvním díle jen nastíněny. () (méně) (více)

Rodin

Film provázející mé dětství, v kině jsem na něm tehdy byl asi pětkrát. Úžasný biják, nabitý hvězdami a akcí, láska a protivenství, prostě vše, co lze od dobrodružného žánru očekávat. Ovšem po létech jsem si říkal - v televizi to taky není špatné. Možná stačilo natočit to jako TV film. A hlavně - jestlipak už jednou někdo pojedná filmově tento román způsobem, který by se alespoň blížil originálu? ()

tartan

Aj po rokoch stále svieža zábava, korunovaná výbornou akciou so skvelými šermiarskymi scénami ("raňajky" na bašte počas obliehania La Rochelle sú úplne top). ()

ostravak30

A to já si myslím naopak, že oproti jedničce tvůrci ubrali z plynu. Film obsahuje méně humoru a akčních scén. Za to sledujeme více intrik a zákulisních her. Podle mě byla jednička lepší. Ovšem souboj d’Artagnana s poskokem Rochefortem byl vynikající. ()