47 metrů: Mimo klec

• Velká Británie 47 Meters Down: Uncaged (více)

Když se čtyři mladé dívky vydají potápět do zaniklého podmořského města, pochopí záhy, že se ocitly v teritoriu nejnebezpečnějšího druhu žraloků a motají se v klaustrofobickém labyrintu podvodních jeskyní a úkrytů. (Filmbox)

Brooks

Úvodné predstavenie postáv je postačujúce, scény preskúmavania jaskyne sú atmosferické, ale v momente, kedy sa ukáže tá CGI potvora, rýchlo pochopíte aký typ filmu vlastne pozeráte. Tvorcovia s jej zbystrenými zmyslami pracujú prinajmenšom zvláštne, občas stačí nepatrný zvuk a žralok okamžite reaguje, inokedy tam hlavné hrdinky jačia pol minuty a nič. Nemal by som s tým problém, keby prvý diel neukázal, že aj s takto ohraným námetom a záporákom sa dá pracovať v rámci možností originálne. Veď si len porovnajte konce oboch filmov. Ten z jednotky prekvapil šikovným zvratom, kdežto ten z dvojky len nasadil korunu neuveriteľne prepálenému dianiu. Zbytočné pokračovanie. ()

Worry77

47 Meters Down: Uncaged má za mě naprosto stejnej problém jako třeba Black Water. Má skvělou atmosféru a záběry z vody, ale co se týče zábavnosti a napětí, tak za spoustou žánrovek dost zaostává. Hrozně se mi líbilo prostředí jeskynního potápění. Režisér aspoň párkrát využil okolí, když spadl sloup a zakalila se voda nebo když se tvořily vzduchový bubliny, co by záchytný body pro hlavní hrdinky. Je vidět, že většina rozpočtu šla do natáčení pod vodou, protože efekty a žraloci vypadají hlavně zblízka levně a nedodělaně, což mi vlastně vůbec nevadilo. Celej film se ale nese ve znamení repetetivnosti a tak se ani tentokrát nekoná žádný vystoupení z mainstreamu. Možná se někdy kouknu i na jedničku. (45%) ()

hurki

Do sebe zahleděný plácal Psychor opět nezklamal. Aneb jeho pětihvězdičkovým sračkám je dobré se vyhýbat :) ()

Mamlas

Po dlouhé době jsem se bez přeskakování podíval se zájmem na celý film. Jistě, bylo to přitažené za uši, konec vrchovaně, ale aspoň to bylo nevšední, napínavé a takové omezené prostorem a časem. Líbilo. ()

tombarider

Prvních 20 min. totální nuda. Potom krásná a houstnoucí atmosféra, ponuré podvodní jeskyně plné podivnýchfigur, klaustrofobie, a žraloků. Když pod vodou na jednu z protagonistek doslova vybafla jedna z ryb, říkal jsem si, Že větší kravinu už tam nikdo nevymyslí. Vypadalo to, že mám pravdu, jak to gradovalo. pak je konci jsem se málem udusil společně s těma kočičkama v bikinách. Jenomže pak se to stalo. Když tě zrovna chytne zralok, jedno jistý. Už tě nepustí. A už vůbec né dvakrát. Místo čtyřhvězdičky Jsem začal zvažovat hvězdičku jednu. Když ale pominu dva totální a absolutně nepochopitelný mine fucks, jako horor mě to bavilo. ()

curil

Taková spousta naivity kolem potápění se vidí málokdy. Zasmál jsem se, když se veselé výskání dívek změnilo na zoufalé skřeky. Ty hlásky mě lezly na nervy a nevěřím, že to bylo jen tím českým dabingem na Filmboxu. Vrcholem je, když topící se dívka, nejprotivnější z Asiatek, křičí bez masky "pomoc" s pusou plnou vody. Konec filmu se skákajícími žraloky v bezprostřední blízkosti lodi a beroucí si do tlamy holky přímo ze žebříku snad byly z pokračování "Čelistí XXIII.". Nakonec jsem byl rád, že jsem se ve dvě ráno zbavil těch protivných dívčích hlásků a mohl ulehnout vedle tiché společnice. ()

R.O.man

Dalsi klasicky pribeh o zralokovi ludozrutovi - tentokrat taky poloslepy...zijuci v hlbinach...trocha pritiahnute za vlasy, a aj ta s "otlackou" celusti na trupe aby este dokazala stat...no neviem neviem. Film inak pozeratelny...taky priemer. Bolo mi jasne od zaciatku kto prezije, takze prekvanie sa nekonalo. Fetch TV - Movie Box - 21.09.2021 ()

Facerr

Někde jsem četl o dialogové plytkosti filmu. Jenže o nějaké dialogy tady ani moc nejde. Spíš o napětí, atmosféru a to film splňuje na plný bomby. S přihlédnutím ke strhujícímu, i když pro někoho možná až přehnanýmu, závěru - jasný čtyři hvězdy. Stejná pecka, jako předchozí 47 metrů. ()

J.Mayen

Mno, tak si to podme shrnout, kdyz pominu vsechny ty technicke nesmysly (jak uz tu psal Psychor, protoze mne jako zkusenemu potapeci mi 90% podvodnich scen prislo velmi usmevnych, tohle zkratka neni mozne :-) ), tak se jedna o celkem solidni zraloci podivanou. Film si zaklada spis na lekacich scenach, ktere prekvapive fungujou,ale po delsi dobre se stanou stereotypem. Na druhou stranu si nemyslim, ze si film zaslouzi odpad, melo by se hodnotit s rozumem a ne v afektu nebo ve vzteku, ze to byla sracka. Sracka to nebyla, jen tu jde dost veci proti logice. Pokud se J. Roberts rozhodne tocit trojku, proc ne? Zralocich filmu neni nikdy dost. ()

DonBraso

Jelikož jsem jedničce dal odpad a říkal jsem si,že nedám těmto žralokům šanci.A hle,už zase s partou ve vodě.Pravda je,že jsem si to pustil jen ze zvědavosti kvůli Sistine Stallone,to by mě Sly hnal:) Její první film a nevím jestli poslední,ale hrála tam dlouho.Inu jsem ze všech sil a přetáček dodíval tento počin.Dobrý bylo,že už jsem věděl co mě čeká.Nápad se zatopeným městem byl fajn a kupodivu lekačky taky.Parta si prostě šla zaplavat někam dolů,aby se na konci vynořila.Po jedničce která popírala třicet zákonů gravitace,tak zde jich máte jen pár.Sice to občas vypadá zas jak v tom bazénu,kdy místo potápění se tam chodí po nohách,ale čert to vem.Žralok útočí nahodile a vcelku nepřesně a digitálně mě přišel malinko horší,ale hlavní byla blbost,která tento snímek prostě nabídne.Doopravdy pár dílčích úspěchů by to mělo,jen to opět chtělo malinko promyslet a nedělat žraloka jen útočícího bez rozmyslu.Chápu,že to musí nějak na plátně vypadat,ale aby bouchal do stěny o průměru trpaslíka?.Kupodivu holky řvou,ječej a nějak se někam snaží dostat,ale je to nepřehledný.Já už pak nevěděl ani kdo je kdo.O jeden level lepší než ten předešlej starší žralok.Kupodivu kdyby trojka zvedla lano,tak by z toho mohl být nakonec i průměr.Zatím jen 35% ()

xxmurphyxx

Tie nízke hodnotenia teda vôbec nechápem a dosť ma mrzia, tesne pred týmto filmom som pozrel iný ,,horor,, menom The Prodigy a to bola teda celkom slušná píčovina, pri ktorej som zaspával no napriek tomu je hodnoteniami vyššie ako tento kúsok. Nehovorím, že toto je tiež nejaká hitparáda, námet originálny asi ako nike boty na tržnici a logika si miestami, hlavne ku koncu filmu zobrala dovolenku, tiež ma trochu sralo, ako debilne a účelovo, bez štipky logiky sú vystavané niektoré scény so žralokom, keď na jednej strane zaregistruje babský prd pod vodou a vletí tam jak nemci na poľsko v 39om no to, že si tam týpek vypeká roxette pri zváraní pod vodou, mimochodom parádna scéna, už nie. ALE napriek absencii logiky v niktorých scénach sa podľa mňa jedná o zábavnú hororovú jednohubku s nádhernou lokalitou zatopeného chrámu na štýl tomb raidera, so štvoricou sexi pičiek v plavkách a dostatkom blbnutia s digi žralokom, ktorý bol za mňa zvládnutý dobre, žiadne syfy digi shit fest orgie sa nekonali chválabohu. Nenudil som sa ani minútu. ()

Mamutol

Atraktivní prostředí starobylého podmořského města, multikulturně vyvážená čtveřice dívek a slepí žraloci rozjedou po 20-ti minutovém úvodním blábolení nesmyslných keců docela slušnou podmořskou jízdu. Ovšem čím více se blížíme k závěru, tím více se z toho stává fraška s naprosto stupidním koncem. Jestli je režisér Johannes Roberts přesvědčený, že dívky přežijí několikanásobné kousnutí do hrudníku a břicha od sedmi metrového žraloka bílého, tak dělá ostudu městu Cambridge, z kterého pochází. ()

MT_Y

Druhý díl (první jsem komentoval), mi přišel lepší, jasně to že ty husy furt museli ječet a vlastně si pak SPOILER SPOILER!!! ZA Své smrti mohli sami jasný to je jedna věc, ale zase bylo to takový příběhovější a ukázali tam že pro jednou opravdu může hlavní postava i přemýšlet... Líto mi bylo otce těch holek, a nejhorší fajt že za smrt tě jedné si mohla sama tím že musela se chovat jak k....atak... Naštěstí přeživší tu je a myslím si že dokázala pro obě si život doslovně vybojovat. Film jako takový pěkný, dalo se koukat, neměl jsem chuť to vypnout a až na ty tupé hlavy které tam furt jeceli, tak film beru mnohem lépe než první a tak.. 4 hvězdy : 87% ()

wowylgu313

Myslím si že v kleci lepší než mimo klec. Snižuji hvězdu, oproti prvnímu dílu zmizelo napětí a taková ta zajímavá jiskra. Překročilo to hranici do béčkové zóny. V půlce už jsem se nezajímal o "příběh" ale jen o herecký výkon dcery Stalloneho. Jelikož je to její první akt. Tak jsem byl zvědavý zda půjde v tatínkových stopách. ()

elanista1

Akože žraločie horory zbožňujem, ale tak toto ne. Keď si človek odtrpí úvodnú prázdnu polhodinku, tak dostane 4 otravné uvrieskané, preafektované (dobre vyzerajúce) teenegerky, ktoré celú stopáž vrieskajú, sťažujú sa na nedostatok O2 a sem tam ponad nimi prepláva slepý žralok. Nie. 2/5 ()

FLVEKK

Vše super, až na těžce sativou přepálený konec :-D Ale jinak jsem byl napjatý celou dobu, parádní lekačky ! ()

TesterX

Rozhodně zklamání. Předchozí snímek považuji za imho nejnapínavější se žraločími predátory v čele. Toto je vlastně slabý odvar a i když se snaží osvěžit poměrně fádní zpracování několika originalitami (i když v některých případech tupými), nedokáže vytvořit tu tísnivou a strachuplnou atmosféru jako předtím. Postavy jsou nezáživné, žraločí animace se v některých scénách dokonce viditelně opakují a celé to působí jako narychlo spíchnutá levnější variace na předchozí nadprůměrný počin. Plusem budiž, že i přesto všechno se v několika momentech daří vytvořit slušné lekačky a některé scény mají potenciál vtáhnout, takže se to dá celé poměrně v klidu zpracovat a zas rychle zapomenout. ()