47 metrů

• Velká Británie 47 Meters Down (více)

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

mark9th

Veľmi dobre marketingovo zvládnutý a zároveň aj veľmi preceňovaný film. Naschvál píšem film a nie horor, pretože to NIE JE HOROR. Kritéria na žáner horor ako to tak vyzerá sú čoraz menšie a menšie a v podstate stačí mať jednu jedinú scary scénu a ste tam. Za mňa teda nie! Toto je tak maximálne psycho-dráma. Možno niekto bude oponovať, že pri horore je podstatná hlavne stránka napätia, či vyvolanie strachu , áno je, ale hoci hranice tej stránky sú diskutabilné a subjektívne (niekoho evidentne vystraší aj predstava hodinového pobytu pod vodou s dostatkom kyslíka v ochrannej klietke) pokiaľ ide o propagáciu a popis k filmu stále by sa mali dať určiť. 47 metrov bol podľa mňa označený za horor čisto len z marketingových dôvodov, čo sa nakoniec aj vyplatilo. Na porovnanie pri filme 127 hodín sa podľa mňa divák viac vydesí nad celkovou situáciou hrdinu, dokonca vidieť aj aké-také gore :), ale rozhodne to nikto nepovažuje za horor, ale za skvelú drámu, tak prečo je takýto brak tak vysoko hodnotený??? Ako som už spomínal, nároky ľudí na film sa skutočne znižujú a v žánri horor je ten rozdiel najmarkantnejší. Bohužiaľ. ()

XXXXXXXX

Čtyřiceti sedmi metrový daun, by byl zajisté pastva pro oči a bylo by neméně zábavné sledovat, kterak se takovýto výtečník, popasuje s touto vodně-rybí situací. Nadšený divák, však místo tolik očekávaného spektáklu, jen nevěřícně čumí, kterak oslnivá, zábavná a společenská blondýnka, zatáhne svou škaredou, plochou a zcela disocializovanou bruneto kamarádku, na jistojistě epický, a neotřelý výlet mezi paryby, v kleci vyrobené někdy v dobách, kdy byl Miloš Pakeš ještě mladistvým kojencem. Je tedy opravdu nečekané, když se zdvihový mechanismus, vyrobený ve stejném roce jako zmiňovaná klec, opravdu nečekaně posere. A tím nemyslím, že vyloží svůj obsah střev, neboť jak všichni dobře víme, neumí ocelový naviják trávit (ani potravu, ani nikoho jiného), nýbrž že se zkrátka a dobře, celé mechanické zařízení, v důsledku popasování s brunetčinými břišáky a také jinými svaly, prostě vzdá a šmitec. Být já blonďatý a téhož času mezi žraloky, otevřu dveře klece a než paryba sežere tamnějšího kytovce, vynořím se já na hladině, jen to šplouchne.Divácky nenáročná alternativa, k podle mně lépe propracovanému, The Shallows. ()

Mr.Ward

Tenhle nenápadný film je velké překvapení. Napětí se dá krájet a já se po dlouhé době dost solidně děsím. Pár nelogičností a poslední 2 minuty bych dal pryč a byl by to plný počet. (SPOILER!!>>bez záchrany by to mělo totiž mnohem větší dopad, viz. film Life<<) ()

mivr

po The Shallows je tu In the Deep a ani tento ma nesklamal, mne osobne viac sadol The Shallows, ale toto bolo tiež dosť zaujímavé, nevedel som komu mám fandiť a hlavne ten koniec ma dostal a dosť prekvapil :) ()

Facerr

To to trvalo, než dorazil takovej dobrej napínák se žralokama. Vybavuju si třeba docela ok The Reef, nebo žánrově podobné Open water. Taky v tomhle případě se mi občas pěkně svírala zadnice. Přitom všem děj pěkně šlape a úplně nevisí na hlavních hrdinkách, který se nechovaj úúplně pitomě, i když mě častokrát napadlo "to kdybych tam byl já, tak bych ...". Vzápětí jsem to ale zavrhnul, protože v takovýhle situaci bych se fakt ocitnout nechtěl. Každopádně všem milovníkům napětí vřele doporučuju. ()

Zoltar78

Modrá temnota mě děsí a protože se více jak 2/3 filmu odehrávají neustále pod vodou, byl jsem převážnou část filmu opravdu dost nesvůj. Nervovala mě ta nejistota co se v té neprostupné modři skrývá a odkud se ten obávaný zabiják vynoří. Velmi slušná porce napětí. Tématicky podobné "Mělčiny" se mi líbily o něco málo více, nicméně i tady spokojenost a palec nahoru za kvalitní ztvárnění žraloků! ()

B3n

Keby ste nevedeli, ako sa skryť pred žralokom, tak sa stačí učupiť na morské dno k nejakému kameňu. Žralok prepláva popri vás a nič si nevšimne. A navyše nasledujúcich päť minút dá pokoj. ()

bigjames

Chápu že ne každému se film líbil, ale já jako fanoušek žánru jsem byl po jeho shlédnutí nadšený. Příběhu nechybí napětí a nejsou v něm žádné hlouposti typické pro thrillery se žraloky. Celková stopáž je podle mě velmi rozumná. Celý snímek mě velmi bavil a proto nemůžu hodnotit jinak než za 5. ()

moviefan4

Tak ako to bolo pri Smrtiacom prílive tak to je aj tu, další skvelý horor o žralokoch! Som rád že prišiel ďalší a tiež tak skvelý. Ja milujem žraloky a hlavne super horory o nich a dostal som ďalší. Atmoška filmu je naozaj skvelá a strašne temná, čož je len dobre a filmu to dodalo tú správnu vlnu. Herecké obsadenie bolo skvelé a tak isto aj hudba. Kamera bola perfektná a zábery z first person boli mega perfektné. Za mňa nadšne plný počet hviez a hlavne velká spokojnosť! ()

J.Mayen

Film postradal celkem dost potapecsky, technicky i fyzikalni logiky, kdyz tohle vse pominu, + to dusikovy opojeni ke konci, tak je z toho celkem neprijemnej zraloci film, byt zralokum samotnym zde tolik prostoru nebylo dano, slo vicemen o temnotu, hloubku, zimu a samotu, coz vyvolavalo rekl bych desivejsi atmosferu nez 7 mi metrovy zralok. Hodnotil bych snad i vic, nebyt takovy okaty rychlokvasky..za me koukatelny, dobry.. ()

DonBraso odpad!

Já myslel,že to bude lepší než Mělčiny a ono to bylo ještě horší.Na tenhle typ filmů se přestávám dívat,protože to bych musel vypnout mozek,srdce a film po 10 minutách.Jediný co doopravdy jde,je ten digitální žralok,jinak je to absolutně nelogická krávovina.Už podle názvu jsem se bál,trailer si radši nepouštěl,protože bych viděl už vše.Za to herectví,kdy dvě krávy tam ječí u hladiny bazénu,se třema velkýma šutrama,kde by tlak je zabil,kyslík hadr a hlavně,že si tam povídaj jak přes Skype.Jestli tohle viděl kdo se vůbec chodí potápět aspoň do bazénu,tak mu musí být hrozně zle.Tohle se někomu může vůbec líbit.Když pominu naprostou nelogičnost celého filmu,tak tu je vlastně co?Žralok tu hraje jakoby element jsem tu,tak bacha a přitom stačí,aby spadla dvakrát klec na dno,kdy holky pianko si opět jdou pokecat.Závěrečná myšlenka může překvapit,ale to je tak všechno.Ani neříkám,že by v uších už každá řekla po pár minutách"děkuji za film,ale byla to rychlovka".Příšerný film,který prej má atmosféru?To možná prvních onech 10 minut na souši s klukama u baru :D ()

Hannahh

Viděla jsem film Mělčiny, které mě až tak nenadchly. Myslela jsem si, že snad tenhle snímek překvapí, ale bohužel opak byl pravdou. Některé scény byly opravdu nelogické a já jsem se docela u filmu nudila. Sice se to na závěr trochu rozjede, ale už to nezachrání ten celkový dojem z filmu. ()

djbarrel odpad!

Pokud vypnu mozek a zavřu obě oči, možná by se to dalo. Bohužel jsem se na film díval při smyslech a upřímně bylo fyzicky bolestivé dokoukat to. No jako kousnul jsem se a dal jsem to. Plno nelogických situací, hovadin, dvě ječící krávy a pár krvelačných digitálních žraloků. Jakože možná v osmdesátých letech a nebo pro kanál Syfy by to bylo OK, ale já prostě nevím ? Je pravdou, že při sledování hororů by měl člověk vypnout a malinko se vysrat na logiku, ale když dostává logika a fyzikální zákony na prdel každý dvě minuty, tak to prostě ignorovat nelze. Na film jsem byl nalákán hláškami jako nejlepší film od dob Čelistí, ale realita je jiná. Nemůžu říct opačná, protože jsem asu viděl větší sračky, ale tohle dobrý film nevidělo ani z rychlíku. 8 % ()

blondboss

Po Shallows som čakal o niečo horšiu a nezáživnejšiu verziu boja so žralokmi, ale tento snímok mi v dobrom vyrazil dych. Mrazivo reálny so síce jednoduchým scenárom, ale za to o to lepšou podmorskou skľučujúcou atmosférou. Nebyť pár hlúpych momentov, napálil by som možno aj o hviezdu viac, takto je to ale slušný survival movie, ktorý neurazí a ktorý ubehne čo nevidieť. 75 % ()

waltosin

Dobrodružné to nebylo tak dobré jak jsem čekal, ale temná atmosfera a napětí se dalo krajet akorát finále nemá štávu. 55% ()