Mělčiny

• USA The Shallows (více)

Likan7

Mělčiny těžko škatulkovat. Asi je to nejblíže k hororu, ale horor to prostě není. Každopádně mají Mělčiny velice moderní kabátek. Rychlý, efektní střih a krásné záběry na nádhernou pláž. Při konfrontaci se žralokem, která je díky příjemně krátké stopáži snad po 20 minutách, se to hodně rozjíždí. Přímo třeba při zpomaleném pádu Nancy do vody a prvním seznámení se žralokem jsem fakt koukal, vizuál je tady to nejlepší. Scéna se zabarvenou kví je vyloženě hustá. Celý tenhle první útok je velmi intenzivní a diváka co přiková do sedačky jako málo co. Když jsme u viuálu, líbí se mi třeba i netradiční způsob, jak dát během 2 sekund a 3 fotek vědět proč je Nancy tam, kde je. I když to v posledních 20 minutách dost zatápí pod kotel a film to hodně sráží (konec a rozuzlení je vyloženě ustřelený), tak pořád to dokážu filmu odpustit, protože před tím jsem se hodinu náramně bavil. PS - Blake Lively jen potvrzuje, že je to krásná herečka. Je krásná, a je to Herečka. Dokázala to ve Městě, rozsekla ve Věčně mladá a trend pokračuje. A takových není mnoho. ()

Demonic189

Ďalší dôkaz, že Čeluste jednoducho prekonať nejde a ani nikdy nepôjde. Dokonca je na tom lepšie aj neuveriteľne napínavý The Reef, no aj tieto Mělčiny majú svoje čaro. To spočíva najmä v ultrasexy sympaťáčke Blake Lively, krásnom prostredí a vcelku pekne stvárnenom "kapríkovy" (paradoxne, čim menej ho je vidieť, tým je atmosféra našponovanejšia!), ktorý dostal chuť na človečinku. Nech to stojí, čo to stojí... ()

netWoor

Taková jednohubka natažená na celovečerní film. A podle toho to vypadá. Záběry občas pěkný a souhlasím s autory, že toho moc vymyslet nešlo, ale jestliže v jednu chvíli serfuju na vlně, pak mě srazí žralok a vzápětí je moře bez vlnky, vypadá to podivně, asi jako vše kolem žraloka (že rozkousá klec .... no dobře, ale jeho úmrtí ...) ()

E lan

Co si budeme vyprávět, o dobrém příběhu a scénáři tento film není. Hlavních rolích je především vnadně odhalené tělo hrdinky zápasící s pořádně naštvaným a trpělivým žralokem. Že jí to celou dobu sluší je neoddiskutovatelné a proto je (alespoň pro mě) o zábavu postaráno😀 ()

DarthFailord

I přes nesporné přednosti a krásu hlavní protagonistky je to prostě průměr. Prostředí nádherné a žralok správný zabiják. Jsem rád, že jsem viděl v originálním znění, protože z celého filmu byla nejlepší hláška s rackem - This dude, my Steven Segal:-D konec toto...60% ()

bearmeedek

Béčko, které se dá zhlédnout. "Blbá blondýna" není zas až tak úplně blbá a své "logické" pochody si (nám) polohlasně sděluje. Její racek Josef (Chozé) byl docela milý. Na to, že se jedná o divadlo jednoho herce (nepočítám žraloka a Chozého), tak se to hodinu a půl dlouhé koupání dá vydržet bez náznaku propadu do beznaděje. ()

sehe

Chudák žralok,toľko sa namakal,a tak blbo skončil.Neubrzdil.Aspon pekna scenéria,ked uz film o ničom. ()

markotter

Prsatice v bikinách bojuje se žralokem - no trochu se mi do toho nechtělo, neb jsem očekával nějaké céčko s gumovou nafukovací obludou, ale zmýlil jsem se. Ono to bylo docela zábavné, strašidelné a žralok nevypadal vůbec zle. A prsatice byla sympatická a docela mazaná. Akorát že jí ty bikiny při tom všem boji pořád držely na těle jak přikovaný a skoro se nezamazaly. Ale to už bych chtěl asi moc. ()

Black-star

Trocha napětí ano, jinak mimo mísu a hlavně mimo realitu. Chápu že to má být baf efekt horror - ale aspoň trochu bych u takového příběhu očekávala víc z reality. Navíc Lively opět potvrdila že je velmi špatná a podprůměrná herečka. ()

mira.l

A mně se to líbilo a ... a ... a ty čtyři si Blake Lively zaslouží:). Zajímavá ukázka toho, jak se s minimem postav a rekvizit, za pomoci krásné přírody (po vizuální stránce opravdu nádherná podívaná, střídající úchvatné záběry ze vzduchu, hladiny i pod hladinou) a trochy toho "digitálna" dá udělat zajímavý film. Sice je pravda, že mě to nezaujalo... ne, to není ten správnej výraz... spíš možná nepřimrazilo nebo nevyděsilo ani zdaleka tak, jako když jsem kdysi dávno poprvé viděl Čelisti, a taky je pravda, že tam bylo pár momentů, o kterých by se asi dalo z faktografického hlediska pochybovat, ale co na tom... a že jsem si finále souboje s parybou musel pustit asi 3x, abych přišel na to, co vlastně Nancy v té vodě u paty bójky udělala?? A že to bylo takové malinko ... zvláštní?? Vadí to někomu?? Mně to teda nevadilo:). Protože na Blake Lively se koukalo moc pěkně, i když postupně během filmu vypadala čím dál použitější:). Co bylo hodně zajímavé - vlastně celou dobu byla Nancy tak blízko a přitom tak daleko od břehu... Jo a nepodceňujme racky:)!! ()

Acrobat

Symbiotic Woman-Shark. Na divadelnom vodnom poli sa odohráva perfektná jednoaktovka, kde postupné zraňovanie hlavnej hrdinky a útok na jej fyzickú a psychickú výdrž má účinky rovnajúce sa rozkoši.... suchého orgazmu... Pútavý Serra! ()

Kvasekus

No teda ten žralok šel po Blake jako blázen. A já se mu nedivim...celý roky pár tajnůstkářů surfařskejch a teď takováhle roštěnka...dopadne ovšem jako většina pánů, kteří se snaží o takovouhle kost a to s prázdnym výrazem: Že já se na tu krávu nevysral! Tenhle vcelku úsměvnej film má pár plusů jako místy napínavou atmosféru, pěknou a fajn herečku a kratší délku, ale na víc jak na dvě to dneska nebude. Jo a doufam, že racek se dá brzo do kupy. ()

Hashirama

Serra je prostě super. Točí svižně a energicky a tyhle žánrovky mu sednou jak prdel na hrnec, proto dokáže i s tím nejbanálnějším survivalem bez problémů bavit celých 86 minut, aniž by mu produkční zázemí nějak výrazně svazovalo ruce. Triky samozřejmě nejsou na úrovni tříáčkového blockbusteru, ale v tomhle ranku je člověk ani nečeká, a Serra je vynahrazuje režijní nápaditostí a atmosférou. Tenhle souboj naprosto neodolatelné paní Deadpoolové s nasteroidovanou piranhou, která má doma zřejmě doktorát z výpočetní techniky, má super tempo, sympatický vizuál, skvělou atmosféru a člověk vyhrál 1:0, čili všechno, co má survival mít. Je to zábava a je to strašně moc sexy. ()

Hannibal1913

Dabingforum: V českomoravském znění:, Kateřina Petrová – Blake Lively (Nancy), Tomáš Borůvka – Óscar Jaenada (Carlos), Pavel Šrom – Brett Cullen (Otec), Klára Nováková – Sedona Legge (Chloe), Matěj Havelka - Pablo Calva (Miquel), Vojtěch Hájek - Jose Manuel 'Yuco' Trujillo Salas (surfař s GoPro kamerou), Petr Burian - Angelo Josue Lozano Corzo (surfař), Roman Hájek (titulky) Překlad: Jan Zenáhlík Zvuk: Petr Neubauer Produkce: Evelyna Vrbová Dialogy a režie: Jiří Ptáček Vyrobila: LS Productions dabing 2016 ()

Belmondicek

Velmi příjemné žraločí překvapení. Zajímavou Blake Lively jsem neznal, ale budu ji určitě sledovat a zkouknu některé její předchozí filmy. ()

samkko

7,4/10 aneb skvělý letní survival thriller který vás na dovelené u moře dozajista potěší. Filmy se žraloky mají své kouzlo. To nemůže nikdo popřít. A Mělčiny jsou filmem s tímto kouzlem zmáknuty na jedničku. Jasně, není to žádné převratné dílo. V žádném ohledu to nijak nevyniká, ale jako jednorázový film na pobavení to bohatě stačí. Herecky je to docela pohoda a vizuální efekty jsou velmi věrohodné. Doporučuji tedy všem nepřátelům velkých mořských oblud. ()

neo93

Nebylo to tak úplně špatné, ale o thriller potažmo horor se vůbec nejedná. Když se jedna mladá holka rozhodne sama surfovat na neznámém místě, jelikož její kamarádka  nemůže, skončit to může jedině špatně. Na začátku sice potká další dva surfaře, ale když nepřijme jejich doprovod ke břehu, znenadání na ni zaútočí jeden velký bílý žralok. A tak začíná boj o holý život. Hlavní představitelka Black Lively je moc hezká herečka, na kterou se pěkně dívá, ale k její postavě jsem se nemohl příliš přiblížit, tak jak samotnému filmu. Holka je to šikovná, umí si poradit s poraněnou nohou i bojovat se žralokem, ale celkově to nevypadalo příliš věrohodně. I ten její "kamarád" racek mi do toho nepasoval. A CGI žralok, který útočí na hlavní hrdinku se mi taktéž zrovna nezamlouval. "Epický" závěr filmu mě jen usvědčil v hodnocení. ()