Sestričky

Drama / Rodinný
Slovensko, (2018–2021)

Série(4) / Epizody(43)

Silné príbehy o osudoch pacientov, ale aj lekárov a sestričiek, vás chytia za srdce. Nebude chýbať napätie a reálne situácie, aké zažíva tím odborníkov úplne bežne. Bude to však nielen z prostredia nemocnice. Keďže aj zdravotníci sú "len ľudia", budú riešiť ľúbostné vzťahy, rodinné problémy a situácie, s akými sa stotožní nejeden divák. Hlavné hrdinky si zahrajú Dana Košická, Anikó Vargová, Kristína Madarová a Kristína Svarinská. Sestričky prinesú v každej epizóde dva pacientske príbehy, ktoré otvárajú zásadné otázky ľudských hodnôt a zároveň približujú prácu štyroch zdravotných sestier. Ich osobné príbehy prechádzajú jednotlivými dielmi a prinášajú problémy každodenného života. (TV Markíza)

Recenze uživatele fugyx k tomuto seriálu (1)

Episode 1 (2018) (S01E01)

S postavami sa postupne oboznamujeme, každá skrýva niečo, čo ju ovplyvňuje.Určite toho nebude málo. Len by si scenáristi mali dávať pozor, aby to neskĺzalo do žánru typu "Rodinné záležitosti". Našlo sa pár hluchých miest, ktoré by sa dobre vyplnili, keby sa rozvinula téma, ktorej sa v časti venovali - operovať aj bez súhlasu / neoperovať a nechať zomrieť - tu podľa mňa žiarila samotná pacientka - Soňa Ulická. Pri nemocničnom seriáli sa napätie dá navodiť rýchlo, aj sa to neraz podarilo v prípade nutnej transplantácie srdca. Či operácia s pilníkom a slamkou v lietadle nie je príliš, nechám bokom. ()