Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

cheyene

Až na několik ikonických a legendárních scén s mladým Arnoldem mě Barbar Conan příliš nezaujal. Krom hlavního hrdiny potěší hudba a aranžmá některých záběrů. ()

paascha

Švarný Arnie v jedné ze svých lepších rolí. Conan je má oblíbená fantasy figura a kdo jiný, než Mr. Universe by měl a směl? Je to sice mega blbost, ale přesto velmi povedená:-)) ()

juta

Film se mohl udělat tak o půl hodiny kratší a některé scény by nebyly tak zdlouhavé. Souboje mohly být propracovanější, hlavně ten souboj s hadem. Ten se dal udělat o hodně lépe. Conan se nakonec dočkal své pomsty a mě utvrdil v to, že na svou dobu byl film na vysoké úrovni, což tomu také hodně napomohla skvělá hudba. ()

Kass

"That which does not kill us makes us stronger" Příběh samotný má své rezervy, ale těžko v tomhle směru očekávat a požadovat od barbarské legendy nějakou význačnou sofistikovanost. Rovněž herecké výkony, snad s vyjímkou J. E. Jonese v roli Thulsa Doom, ani zdaleka neaspirují na pozlacené sošky. Tady si ale nelze nevšimnout, jak jsou zde veškeré dialogy často zredukovány na nejnižší únosnou míru, aby vyznělo to, o co šlo tvůrcům zjevně především - o scény, kdy se film zcela poddává své atmosféře, a pod taktovkou impozantní hudby s lehkostí atakuje to nejlepší co kdy ve filmovém fantasy žánru vzniklo. S lehkostí. ()

Shakers

"Co tě nezabije, to tě posílí." Stone-ov scenár obsahoval povodne viac príšer, no rozpočet by bol príliš vysoký a tak sa John Milius, ktorého čakanie a odkladanie projektu už unavovalo vrhol do toho sám. Špecialista, fanúšik mečov a predlohy roztrhal pôvodný scenár a upravil si film do podoby akú dnes môžeme vidieť. Conan je nie len skvelý film, ale aj klenot vo svojom žánre. Jeden s tých filmov, ktorému nie je čo vytknúť. James Earl Jones je tak odporne slizký až je to geniálny záporák. Kostýmy, masky, výprava, dekorácie, či Valeria vyzerajú ešte do dnes vynikajúco a Arniemu s dlhými vlasmi to vlastne aj celkom ide. Zábery kde Conan a Subotaiom utekajú po plániach a popri tom hraje geniálna hudba sú vynikajúce doteraz. Basil Poleduris zložil skvelý soundtrack, ktorý pridáva filmu aspoň + 15%. To, že sa vo filme moc nehovorí, robí z neho nádherný fantasy historický (skoro) videoklip. Skvelá réžia a skvelé záverečné finále, ktoré je asi rovnako dobre, ako keď Conan prehovára k bohovi. Skrátka stará dobrá klasika ze vším všudy. Obľúbený soundtrack: Riddle Of Steel - Riders Of Doom, The Gift Of Fury, Atlantean Sword, Theology - Civilization, The Tower Of Set - Snake Attack, The Tavern, The Wifeing, Conan Leaves Valeria - The Search, The Kitchen - The Orgy, Orgy Fight, Funeral Pyre, Battle Preparations - Battle of the Mounds (Part 1), Battle of the Mounds (Part III) - Night of Doom, Orphans of Doom - The Awakening. „Crome, nikdy jsem se k tobě nemodlil, nemám na to dar. Nikdo, ani ty sám, si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří, nebo zlí lidé, za co jsme bojovali, nebo proč jsme zemřeli. Jediné, na čem záleží, je, že dva stáli proti řadě nepřátel, na tom záleží! Udatnost tě, Crome, těší. Splň mi tedy jedno přání - dopřej mi pomstu! A jestli neposloucháš, táhni do horoucích pekel!” 100% - 5* ()

lamps

Tak koukám, tohle je moje hodnocení číslo 900. A řeknu vám, mohl jsem si vybrat lépe. Od filmu s takovým věhlasem bych čekal určitě víc. Svou úlohu tady splnil snad akorát mlaďas Arnold, kterej běhá po place dvě hodiny do půl těla a svoje vymakaný tělo vystavuje detailně na odiv. Což ale neni nic pro mě, já bych spíš ocenil, kdyby se detailně vystavovala jeho společnice. Film samotný je dost o ničem, všechno strašně trvá, akce je poskrovnu a té opravdu zábavné ještě míň. Ocenit by si zasloužila snad už jen hudba, která mi ale také v některých chvílích moc neseděla. V paměti mi tak nejvíc zůstane asi upřený a ďábelský pohled Jamese Earla Jonese, který byl do role záporáka obsazen perfektně. 60% ()

Jhershaw

Tři hvězdičky za průměrný fantasy film, ta čtvrtá je za geniální hudbu. Ovšem pořád je 20 let starý Barbar Conan mnohem lepší než filmy, které Arnie točí teď. ()

JohnnyD

Klasika Sword and Sorcery žánru, ktorá ma nebavila ani ako decko. James Earl "Vader" Jones je na moje veľké prekvapenie veľmi čajový záporák. ()

Paldini

Tohle má být ten barbar, který svými opánky zašlapává hroby králů? Zatím ještě ne. Zatím je to jen mladý zloděj z několika prvních povídek R.E. Howarda, jehož fantasy svět se podařilo skvěle převést do filmu i se všemi těmi kouzelníky, zloději, monstry a tajemnými kulty. ()

Nin

I po letech opravdu poctivé, fungující fantasy ve stylu "sword and sorcery". Vnímám u tvůrců velkou snahu oživit dílo Roberta E. Howarda a nejspíš se i inspirovali tehdejšími populárními komiksy. Máme tu spoře oděné ženy, krvavé bitky i nějaké to ohavné monstrum (obrovský had). Mile mě i překvapily dobrá hudba a výprava. Opravdu to funguje dobře i dnes, zastaralo jen několik speciálních triků. Každopádně skvělá atmosféra zůstává. Musím však podotknout, že Arnold vypadá jako Conan dobře, ale hrát moc neumí (v některých scénách je to lepší, v některých horší) a především jeho rakouský přízvuk působí u Conana fakt zvláštně. Možná jedna z mála výjimek, kde si film užijete víc s dabingem. I když možná ne - Thulsa Doom v podání Jamese Earl Jonese je impozantní. Skvělé. (8/10) ()

sheen

Film, který vynesl Arnieho mezi hereckou smetánku. Arnold se na tu roli hodil, byla pro něho jako stvořená, jak říkal v jednom rozhovoru John Milius, kdyby nebylo Arnolda, museli by tu postavu "vytvořit". Jeho svalnatá postava, obličej, gestikulace, rockové háro:)) prostě šité na míru. Film je výborná akční/fantasy řežba, "One Man Show". Arnie seká, půlí, čtvrtí vše co mu přijde do cesty. Atmosféru filmu ještě umocňuje totálně geniální a strhující OST, jeden z nejlepších, který kdy byl k slyšení. Další z filmů, který nesmí chybět v mé TOpce. "Conan, what is best in life?To crush your enemies, see them driven before you and to hear the lamentation of their women!" 9.05.2022 projekce Conana v kině Aero. Pro člověka, který na tomto filmu vyrůstal to byla neskutečná pecka a emoce vidět to na velkém plátně kde ten film násobně vynikl a ta hudba také. Atmosféra v kině neskutečná, husina celé úvodní titulky a přepadení vesnice, zážitek. ()

Beckett51

"He is Conan, Cimmerian, he won't cry, so I cry for him." Nejlepší heroic fantasy všech dob? Pravděpodobně ano. Zážitek budiž umocňován monumentálním soundtrackem Basila Poledourise a skvělým (ne)hereckým výkonem Arnolda. 95% ()

salahadin

Arnie papal proteiny (2g/kg tělesné váhy) ne proto, aby vyhrál 6x titul Mr. Olympia, ale aby se stal Conanem. Pro pravidelné čtenáře magazínu Muscle & Fitness určitě ukájeníhodné dílo. Ale pro nás ostatní hlavně výpravně-hudební hody, kdy vůbec nevadí, že pár herců tu neumí hrát, to je úplně fuk (Arnie před kameru nahnal pár kámošů z fitka, důležité je, že se tu moc nemluví :-). Protože všechno zachraňuje smrtelně chladný Earl, Basilova hudba, s níž navždy vstoupil do hudební Walhally a samozřejmě tělesné proporce (ne)hrajících kulturistů, kteří si jen odskočili z Gold´s gymu. Ono je ale vlastně úplně jedno, jestli je režie chatrná jak Arnieho vědomosti o kvantové fyzice, protože Mílius tu byl jen od toho, aby natočil dlouhý videoklip pasující na kapitální hudební nářez, který z ostatních soundtracků dělá sekanou. Nenapodobitelné dílo. A díky Poledourisovi zcela určitě nenapodobitelné. ()

Stegr

90% - Conana já můžu. Mlčenlivý barbar s tváří Arnieho, kráčející za svou pomstou i skvělá hudba Basila Poledourise mě dokáží vždycky naprosto odrovnat... ()

Disk

Pro mě byl Barbar Conan nesmírné utrpení. Zoufale průměrný scénář zachraňuje výborná hudba Basila Poledourise a výtečná atmosféra, kterou doplňuje krev a sada souloží. Ale jinak není o co stát. Raději se ani nezmiňuji o hrozných hereckých výkonech. Je velká škoda, že se John Milius nedal cestou úvodních deseti minut, které jsou opravdu geniální. Kdepak, místo sypatického dětského herce, který jako jediný opravdu hrál, se po deseti minutách objevil Arnold a výborný potenciál byl zašlapán do země._________EDIT: Jak jsem byl napoprvé zklamán, napodruhé už mě Barbar Conan zasáhl a jsem z něj relativně nadšený. Může za to i lepší kopie než u minulého vysílání (tehdy brutální ořez 4:3, nyní formát 16:9). Ale stejně nejlepší složkou je Poledourisova hudba, nepřekonatelný soundtrack, který se dá poslouchat i samostatně. ()

Cappuccino

Klasika s Arnoldom, ktorá poriadne zostarla – a to nemyslím len po vizuálnej stránke. Barbar Conan má skvelé hlášky a kopec zábavných momentov, ale takýto jednoduchý príbeh s množstvom (ne)hercov na 129 minút neobstojí. Rozumiem vysoko pozitívnym hodnoteniam, ale mňa to celkom minulo. ()

Ruut

Uznávám - nostalgie pracuje naplno, triky jsou směšná a tempo nic moc. Ale .. Ale tohle je prostě Barbar Conan :-) ()

HAL

Nebýt Pána Prstenů tak je Barbar Conan nejlepší fantasy film vůbec. Navíc na rozdíl od LOTRa není nijak idealizovaný a nedrží se křečovitě nízkého PR ratingu, naopak je přesně tak barbarsky krutou řeží, jakou si jen člověk může představit. Příběh je sice jednoduchý a později je film trochu zdlouhavý, ale o to víc zapůsobí pustiny po kterých Conan putuje... což samozřejmě vynikne hlavně díky jednomu z nejlepších soundtracků, jaké kdy lahodily mému uchu. ()

Adam Bernau

Skvělé kšefty tento týden. Včera jsem koupil Encyklopedii antiky za 50 Kč, dnes jsem za 120 Kč viděl Conana na velkém plátně. Co Conana nezabije, to ho posílí. Ale co Conana zabije, to ho posílí ještě víc. Málokdy se podaří tak věkovitý film, navíc s ideálním neandrtálcem, který neumí zahrát ani mrtvýho. Ano, obávám se, že opravdického mýtického héróa nemůže věrohodně ztvárnit nikdo jiný než tenhle Arnold. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)