Pátek třináctého 2

• USA Friday the 13th Part 2 (více)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

Pedestrian

Kdopak by se Jasona bál, když celý film legračně běhá s pytlem na hlavě a honí teenagery s vidlemi. Ale to vůbec nevadí. Režíruje totiž můj oblíbený béčkař Steve Miner, takže o zábavu je postaráno. Pěkné holky, jejichž zadečky snímá kamera v jednom kuse, mrazivý hudební motiv, hustá atmosféra a krystalicky čistá esence béčkovosti. ()

Joker Punx

Dvojka výbornýho slasheru a tady už bude konečně mordovat oběti Jason Vorhees ale ještě nebude mít svojí legendární hokejovou masku. Dvojka byla na té samé kazetě od tátovýho kámoše, jednička byla z Novy a dvojka z tehdejšího programu Premiéra TV. Dvojka navazuje hned na jedničku a režie se ujal Steve Miner. Hlavní hrdinka z prvního dílu co přežila Alice (Adrienne King) je hned na začátku dvojky ale Jason si jí vyhledá a zabije. Potom se už děj odehrává opět v táboře Crystal Lake a máme tu další teenagery, už jich je víc. Hlavní hrdinka filmu se jmenuje Ginny a hraje jí Amy Steel. Druhý díl už neni tak napínavej jako první, ale je to pořád slušná vyvražďovačka. Dospělého Jasona si tu zahrál Warrington Gillette a jeho kaskadér Steve Dash. Maska je opět dobře udělaná, dospělej Jason je fakt hnusnej :D Ve dvojce má ještě místo hokejový masky na hlavě pytel. Je docela divný že z Jasona udělali mlčenlivýho, když v jedničce jak se topí řve o pomoc. Jason furt mlčí stejně jako Michael Myers. Vraždy dobře udělaný a gore taky ujde. Dvojka je pořád fajn díl ()

klerik

Solídna vyvražďovačka, kde to Jason konečne rozbehol. Síce väčšina killsov je v štýle jednotky - obete zabíja kameraman :), ale majú šťavu. Obliečka z vankúša skôr rozosmeje, ale film ako celok dobre nakopol sériu. Miner úspešne odštartoval Jasona, aby o niekoľko rokov ešte vydarenejšie vzkriesil Michaela(H20). No skrátka chlapík, čo sa vyzná... ()

iamek

Trošku lepší pokračování hodně slabé jedničky. Smrti jsou docela zajímavé a poměrně brutální na svou dobu. ()

SeBig

Má to větší štávu než první díl. Víc lidí, víc vražd a vraždy jsou o hodně lepší než v prvním díle. Konec opět překvapil. ()

korbitch22

Naprostá příšernost.Klasická ukázka děravého scénáře brutálního béčka z 80sátých let.Jsem béčkař,ale razím heslo i béčko se musí umět a musí v sobě něco mít.Žádná atmosféra,příšerná hudba...fakt příšerná,tupé dialogy,nezáživné smrti,Jason v hadru na hlavě...těch lidí k zabití...těch možností!A čeho se dočkáme?Ničeho :-) 1* hvězdu za slide vozíčkáře a Jasonovo proběhnutí před autem.Jinak další důkaz toho,jak trapná série tohle je. ()

jojinecko

:))) Tieto old school sračkové céčkové horory mám proste rád! Jednotka bola nič moc a dvojka je ešte viac nič moc...Ale je to celé také guilty pleasure až to bolí..Logiku a nejaké súvislosti nehrozia ani v náznakoch, celé je to tak dementné, že dám ruku do ohňa za to, že toto by napísala a zrežírovala aj priemerne inteligentná opica...Atmosféry to tiež veľa nepobralo, slasherové vsuvky sú také ako by ich robila asistentka tej opice čo režíruje...Ale inak je to "super" a určite idem pozrieť celú sériu :) ()

rollman1

Zde se konečně objevil ten hromotluk Jason, ale to je tak vše, kromě většího bodycountu nenabízí pokračování nic nového. ()

MontyBrogan

Alebo Piatok trinásteho 2: Čakanie na záver filmu. Ten dokázal byť aspoň trochu napínavý a ukázal obidve Jasonove tváre... Prvá hodina bola však o ničom. Drvivá väčšina vrážd prebehla na jeden dotyk, čo je, slasher-neslasher, nuda. Videné v rámci Season Challenge Tour (Halloweenský špeciál). ()

Pítrs85

Konečně jsme se dočkali spolu s kolegou Myersem nejkultovnější slaherovské postavy- Jasona Vorheese. A nástup je to vskutku parádní, Jason, narozdíl od své matinky, budí respekt i s pytlem od brambor na hlavě. Tohle je zkrátka slasher jak má být- děj nulovej, ale spousta nadržených teenagerů, které nečeká koupačka v průzračném jezeře, ale v jejich vlastní krvi. A díky Bloodymu, že už konečně můžu pojmenovat ten ústřední hudební motiv- kill kill kill, mam mam mam ;-) ()

eraserhead666

Nástup Jasona na scénu. Skvělý nástup, evidentně se pomamil :-))). Více mládeže = více mrtvých (oproti jedničce často odpravených vynalézavějšími způsoby a různým náčiním). Co se omladiny týče, často platí to, co u jedničky – normální chování, ne až tak stupidní dialogy. Jason s pytlem přes hlavu je mnohem působivější než později v hokejové masce. Měli mu ten pytel nechat. Film má pouze dvě negativa – na počátku až příliš dlouhý flashback z jedničky a absenci atmosféry – vražd je sice více než v jedničce a jsou propracovanější, ale tak nějak mají nádech tovární sériové výroby, Jason vraždí jak na běžícím pásu a v tý rychlosti se nějak vytrácí ta houstoucí atmosféra z jedničky. No a závěr mi připadá trošku nepovedenej, nedotaženej a tak nějak vychází doztracena. Až moc okatě otvírá dveře dalšímu dílu. Dávám 3,5 a zaokrouhluju nahoru. ()

SOLOM.

Natěšen na druhý, že konečně uvidím Jasona v akci, jsem se pohodlně usadil i s nutným občerstvením a odbyl si svou premiéru. Začátek mě však příliš nepotěšil. Pominuli fakt, že jsme si přes pět minut připomínali, co že se událo u Crystal Lake v předchozím díle a poněkud zvláštní osud hlavní hrdinky Alice (docela by mě zajímalo, jak se tam Jason dostal, no asi si vzal stopa), tak jsem byl nakonec spokojen i s dvojkou. Nové maso na porážku vypadalo slušně (samozřejmě hlavně děvčata), bylo jich víc a hlavně mrtví následovali pěkně v řadě za sebou a divák má možnost vidět všechno v záběru kamer. Jen tak nějak pořád nechápu, ty výběry hereček do hlavních rolí. V obou dílech hrálo hned několik pohledných ženských a oni vždycky vybrali snad tu největší šeredku – njn pěkné musely ukázat nahá těla, nebo alespoň kalhotky a pak rychle chcípnout. Co se samotného Jasona týče, tak ten se s tím rozhodně nepáral tolik jako jeho matka. Nehodlal houkat zpoza stromu a počkat si až jeho oběť k němu přijde jako prase na porážku, ale pěkně si pro ně došel, zmasakroval a šel zas o dům dál. Ten pytel (nebo spíš povlečení na polštář) přes hlavu, byl taky super. Výrazně to přispělo k děsivosti jeho postavy – no rozhodně mnohem víc, než když měl odkrytý ten svůj hnusný ksicht. Atmosféra se však nesla skoro ve stejnému duchu jako jednička. Oba díly měli podobnou kostru příběhu, no a v obou to kupodivu fungovalo solidně. Nebylo to v tu dobu ještě tolik okoukané, jak už jsem řekl – vraždy byly nápadité / brutální, co víc si mohl divák přát. Snad jen lepší herecké výkony, protože někteří jedinci tu byli doslova na ránu a hlavně zdejší hrdinka Ginny. Ta mi k srdci vůbec nepřirostla. Navíc jsem z toho kousku i pochopil, odkud si toho vzali tvůrci stejnojmenné hry (která vyšla minulý rok) nejvíce. Zatím tato série na mě působí docela dobře, takže i tentokrát budu hodnotit lehce nadprůměrně. 70% ()

kajda.l

Jason nešika. Příběh se oproti prvnímu dílu neposununul ani o milimetr kupředu, dokonce ani nezůstal přešlapovat na místě, vlastně zůstal na míle daleko za prvním dílem. Vraždy neoriginální a nebývale nudné (snad zaujal jen vozíčkář), atmosfára nulová, herci příšerní, kozy zůstaly zahaleny (ve slasheru, to jako vážně??), když nepočítám tu ploštici. A Jason, nejen, že je nešika a zakopává přesně ve chvíli, kdy to hlavní hrdinka potřebuje, ale celkově je to strašlivej tragéd...s pytlem. Bída. 45% (Ne)těším se na (ne)kvalitu dílů následujících. Pokračování (a že jich je) předem neodsuzuji, ale musí mi umět nabídnout něco nového (zábavného) a rád budu hvězdičkovat. Dvojka v tomhle totálně selhala. Nuda, neinvence a šeď. ()

ARI50

Jason je sice trošku ve svém působení vraždy pomalejší a mírně na druhý díl celkem slabší ale věřím že má pořád co nabídnout. ()

matestlust

Konečně Jason!Sice s pytlem přes hlavu,postavou a chováním jako malé děcko,ale jeho brutalita už se veze v první lize.Hodně podobné jako první díl,ale ve vědomí že už tu máme toho kluka ušatýho našeho:). ()

JASON_X

Tak takhle nějak si představuju povedenou klasickou vyvražďovačku, druhý díl série je mnohem zdařilejší prvního. Zásluhu na tom má pestřejší a záživnější děj, sympatičtější postavy hrané sympatickými herci, osmdesátkově krásné holky (pro dámy samozřejmě i pěkní kluci), a taky odkráglování otlemené ropuchy, která nedopatřením přežila jedničku. A tady je moje největší výtka - začátek s otravnou prvodílovou ropuchou s otravnými flashbacky byl otravně zdlouhavý, pak ještě ty otravné úvodní titulky, jak bylo tehdy zvykem... no ale dá se to přeskočit, že jo. Naopak potěšila mě (jak jinak) motorovka v rukách Ginny, ale ještě víc její pěkný sek mačetou vedený šikmo shora na klíční kost, po způsobu seku kesa giri katanou. Ale samozřejmě zapomněla na to, na co se "zapomene" pokaždé - když už ten bastard ležel na zemi, měla ho důkladně a na jistotu dorazit. Ale co, aspoň můžou být další díly. ()