Halloween: H20

• USA Halloween H20: 20 Years Later (více)

Šílený psychopat Michael Myers se vrátil a s ním i kletba jeho rodiny. Svůj pověstný nůž obrátil znovu proti své sestře Laurie (Jamie Lee Curtis), pro niž se noční můra stává skutečností. Tentokrát však je na střet s vrahem připravena.  Horor Halloween: H20 je v pořadí sedmým dílem klasické série, kterou zahájil v roce 1978 režisér John Carpenter kultovním snímkem Halloween (u nás vyšel na videu pod názvem Předvečer svátku všech svatých). Pokračování režiséra Steva Minera se odehrává o dvacet let později (odtud šifra v názvu snímku). Na scénu se v něm vrací jak ďábelský vrah Michael Myers, tak jeho sestra Laurie Strodeová, která jako jediná přežila jeho řádění. Nyní žije pod změněným jménem, má sedmnáctiletého syna, ale stále ji pronásledují děsivé vidiny o Myersově návratu. Není tedy překvapena, když se tak opravdu stane. Po dávných zkušenostech s nezničitelným zabijákem je však na střetnutí s ním připravena a je odhodlána sprovodit ho tentokrát ze světa definitivně. (oficiální text distributora)

horor2

Už bylo na čase! Zapomenout na předešlé díly a navázat na kult se vyplatilo a navíc se nám vrátila Jamie Lee Curtis. Podle mě třetí kvalitní Halloween! Opět se ve filmu objeví dusivá atmosféra, nápadité vraždy a promakané scény a jako bonus hláškující LL Cool J :-) ()

Pitryx odpad!

No, tak hlavně že si vyříkali rodinné věci ne? Ani tento snímek nepřinesl nic nového, co by tu už nebylo. Jeden záběr na pěkně zlomenou nohu, a to je vše. ()

Blazkowicz

Těžko uvěřit, že od posledního (hrozného) dílu jsou to jen tři roky. Film už konečně působí moderně a není z něho cítit taková zastaralost. Napětí se pomalu ale jistě vrací. Nízký počet mrtvol mi nevadí, aspoň si Michael vybírá a nekosí kde koho. Co už mi ale vadilo byly dosti nudné způsoby zabití, nesympatické prostředí, zbytečně moc nefungujících lekaček a délka mohla být i kousek delší. I tak ale zatím nejlepší díl série. 4-* ()

Hyperbolic

Aby se i Halloween svezl na vlně klonů Vřískotu, vrátili se tvůrci s jednoduchostí a přímočarostí prvních filmů. S devadesátkovostí to zde ovšem možná trošku přepískli. Děj je jednoduchý, po 20 letech se opět setkáváme s Laurie, která se ukrývá před svými démony v odlehlé internátní škole. Je stále plná strachu, bojuje s (možná už rozjetým) alkoholismem a dospívajícím synem, který nezažil to co ona a tak je trošku lehkovážný. Michael zde byl možná až komický, ale pár scén bylo hodně dobrých. ()

hrumsrt

Kdyby jen John Carpenter toho roku 1978 znal úplnou cenu, kterou bude muset jeho ikonický Halloween snést.. Když totiž celá značka postupně přidávala další a další sequely, došlo k totálnímu vyčerpání látky a z ikonického záporáka se stala televizní loutka. Po posledních čtyřech Halloweenech už pomalu nešlo jít níž a naštěstí si tvůrčí tým pod vedením Steve Minera, který začal právě na hororovém žánru, když se podepsal pod dvě pokračování Pátku třináctého, dokázal ještě jednou ukázat, že se dá tahle látka ještě osvěžit a přijít dokonce s kouskem, ke kterému bych se možná i někdy rád vrátil.. H20 nám ignoruje poslední čtyři filmy a přímo navazuje na události nastavené v prvních dvou filmech jen skáče o dvacet let vpřed.. Proto je JLC jako ikonická Laurie Strode zpět, ovšem s jinou identitou, aby ji třeba nesmrtelný Mayers nemohl pronásledovat.. Tenhle Halloween nám sice trošku "vřískovatí", ale i možná proto je svým pojetím tak odlišný a tak svižný. Kromě původní generace, kterou už nestihl reprezentoval doktor Loomis, se ústřední role ujímá nová krev, která velmi důstojně doplňuje odhodlanější JLC.. Michael Mayers je zpět a tentokrát bude zase nekompromisní, ale my ho díky větší skupině hlavních postav sledujeme v jiném slasherovém pojetí, kde se mu pod ruku dostávají i jiné než anonymní postavy.. Laurie už není za mladou naivní holku a poprvé má proti sobě ikonický muž s gumovou maskou rovného soupeře. H20 sice není atmosféricky tak intenzivní jako první dva díly, ale za to přidává na akci a znovu se vrací k teen pojetí.. Velmi fajn pokračování, které bych řadil k tomu nejlepšímu v rámci celé série! 75% ()

majk_n

Doufám, že alespoň zde se ví, že název zní há dvacet a ne há dvě ó, jak se nás všude snažili přesvědčovat. Dokonce i v oficiálním trajleru Intersonicu ()

ali-n

Takže Michael si už blbne 20 rokov. Za ten čas si ho jednoduchý smrteľník skrátka musel obľúbiť: strach naháňajúca maska, je takmer nemožné ho zabiť a k tomu to jeho vražedné tempo pri sledovaní obetí. Má prosto štýl a tento film mu ho v žiadnom prípade nekazí. Naviac stále s Jamie v hlavnej úlohe, s najznámejším hororovou hudobnou témou na svete a úvodnou scénou venovanou všetkým hokejovým fanúšikom :-) MOJE NAJ - Blízke stretnutie očí skrz okrúhle okienko na dverách, veľmi podobné tomu z nahrávecieho štúdia v Scream 2. Inak práve tento horor majú baby pustený na izbe v telke pred odchodom na party! ()

gotham

Bohužel jsem se zatím nedostal ke kultu od Carpentera, ale novinka od Zombieho mě dostala a ujistila, že i v tomto žánru můžu najít líbivý film. Protože to o této verzi nemůžu vůbec říct, bylo to nuda, Jamie Lee Curtis byla nějaká dřevěná a ten film mi prostě hrůzu nemohl navodit ani kdyby ty postavy vystoupili z obrazovky. Jen mě mrzí, že si vůbec nevybavuju roli Joshe Hartnetta, kvůli němu na to snad ještě jednou kouknu. 30% ()

djbarrel

Halloween H20 zdatně ignoruje pozdější sračkoidní díly a navazuje na první dva. S nima ho spojuje kromě Jamie Lee Curtis i solidní atmosféra. Děj není vůbec debilní a když se okolo Michaela neobjevují kněží a podobný nesmysly hned se to má k světu. Jedinou výtku bych měl k samotnému Michaelovi. V minulých dílech se jednalo o respekt budící postavu, ale tady to byl taková sušenka. Nicméně i přes to se jedná o perfektní návrat ke klasickému Halloweenu. Samozřejmě účast Jamie Lee Curtis taky hodně prospěla. 75 % ()

Cechyno4

Halloween je prostě mojí slabostí. Jeden z hodně mála fantastických slasherů. Druhý nejlepší díl celé série !!! ()

elanista1

V komentari moze byt spoiler. Teraz uz ani sam neviem, ktory Halloween je najlepsi, kedze na Carpenterov original si dostatocne nespominam, ale ked mozem povedat dva najlepsie diely, tak je to urcite jednotka a teraz sedmicka. Absolutne novy pristup k celemu filmu, po vsetkych tych troch predoslych zbytocnych Michaeloch Myersoch sa uz nekladie doraz na nezmyselne vrazdenie, ale stavia sa na kvalitnej atmosfere a mnohokrat sa bojime Michaela len tak stojaceho a pozorujuceho svoje obete. Niekedy ich na moje prekvapenie ani nezabija, ani nestrasi, len uprene pozoruje. Prvu obet /ak neratame uvodny mord Loomisovej osetrovatelky, ktory sa ani nestane na Halloweena/ si vychutna az po hodine cisteho casu a potom sa to cele spusti. Inokedy by mi predlhe zoznamovacie zalezitosti vadili, ale tu to mozem odpustit kvoli nevidane dobremu kastingu. Zacinajuci Josh Hartnett, LL Cool J znamy ako kuchar zo Zradnej hlbociny, Adam Hann-Byrd z Jumanji, nezamenitelna Lee Curtisova ci Janet Leigh z legendarneho Psycha, alebo nakoniec moja najoblubenejsia, Jodi Lyn Okeefe este v mladom veku. Ked som tento film zacal pozerat, tak som bol unaveny a bolela ma hlava, tak som sa trocha obaval, ze nie je najvhodnejsi cas, ale uz po uvodnom lazarete som sa hned zobudil a zotrvalo mi to do konca. Po dvadsiatich, respektive po 17tich rokoch ked ratame aj Halloween II, niekto natocil seriozne pokracovanie tejto legendy. Nemam co vytknut, aj ked stvrtu hviezdu davam z malickej casti z respektu k celej serii. ()

waltosin

Mike dlouho vyčkává aby zabil svoji ségru, ale pak to docela stojí za to, jak mu usekne hlavu to bylo hustý. :D 60% ()

Fíma

Návrat k původní linii, tedy návaznost na druhý díl, je vzhledem k postupné degradaci předchozích pokračování určitě krokem správným směrem. Tento díl chápu jako epilog. Konec, šmitec, šlus a hotovo. Tak proč to má, sakra, zase pokračování? Ve srovnání s prvními dvěma díly je to slabší, ve srovnání s navazujícími je to lepší, takže bych to zhodnotil na takový lepší průměr až slabší nadprůměr. Atmosféra napětí je budována hezky od začátku, nechybí hodně lekaček ve stylu "planý poplach" a nakonec už nastoupí sám Michael, který se přesně drží manuálu "Sto a jeden způsob jak zabíjet nadržené teenagery". Jamie Lee Curtisová nám navíc jako paní učitelka vysvětlí, proč je se zlem třeba bojovat a pak nám to i názorně předvěde. inu takhle i představuji správnou školu, kdy cvičení plynule navazuje na přednášku. ()

blondboss

Miner vrátil tejto hororovej série zašlú slávu a konečne prišiel so snímkom, ktorý je minimálne tak mrazivo atmosferický ako prvé dva diely a navyše s bonusom v podobe Jamie Lee Curtis. Ostatné diely po dvojke sa vôbec nechytajú. Navyše sa tu mihlo kopec už teraz známych hviezd, ktoré vtedy začínali, a je to na snímku vidieť v podobe slušných hereckých výkonov. Aj keď je to už obohraná platňa, stále je to slušný kúsok a vrelo odporúčam. 75 % ()

Nikolas__

Obrovské prodlužování, vata, nebyl z toho cítit horor, ani napětí. Konec je super, ale tenhle film by dopadl lépe kdyby k němu tvůrci přidaly momenty z 4,5,6 a prvky těchto dílů, smazaly je, a z H20 by udělaly třetí díl. Bohužel se to takhle nestalo. Škoda. Velmi mírně nadprůměrný slasher. ()