Halloween: H20

Halloween: H20

Horor / Thriller

USA, 1998, 83 min

• Korbitch

Tak mám za sebou Curtisovskou sérii Halloweenu (1, 2, H20). Jednička byla mistrná práce největšího z největších, dvojka slušně zvládnutá, byť místy nedopečená, ale tohle...to je nudná břečka a kaše slintů. Trvá to skoro hodinu, než se něco vůbec stane, a vzhledem k tomu, že film má 85 minut, je to fakt špatně. Když to porovnám s prvním, a v některých momentech i s druhým dílem, neděsí to, nebaví to, jen si to tak líně plyne stopáží a někdy celkem slušně nudí. Michael je vyčpělej jak poloprázdnej půllitr piva, nehledě na to, že by mohl s přehledem aspirovat, za všechny díly, na nejlínějšího a nejpomalejšího maniaka v historii. Jason by z tohohle ratardka nadělal krmení pro ryby Crystal Lake. Byť jsem Carpenterův stoupenec, Halloween mě nikdy nijak moc nelákal. A věděl jsem proč. Oproti Pátkům třináctého je to prostě nuda. Jason je rychlý, brutální psychopat, vraždící své oběti opravdu, opravdu hodně způsoby. Je invenční a má smysl pro humor. Tenhle nylonovej panák s výrazem " na primě opakujou zase Odpadlíka" a rychlostí šnečího spermatu je schopen za celou dobu tak někoho uškrtit telefonní šňůrou nebo ho napíchnout a zvednout do vzduchu. Pátek třináctého tak zůstává zcela jasně nejlepší vyvražďovací sérií historie vůbec, byť opravdu dobré jsou jen 3 díly - 3, 4, 6 a obstojné 1 a 2.(2.11.2012)

Michael si chtěl nostalgicky zavzpomínat na starý dobrý časy ve společnosti svojí milovaný sestřičky, a divák tak může zavzpomínat s nima. Kultovní zabiják tu totiž vůbec nepřipomíná ten vraždící kombajn, co kosí všechno živý kolem sebe. Kdepak, zdejší Michael se opravdu podobá tomu z prvních dvou dílů: chytře a hlavně nenápadně si jde za svym cílem i přes to, aniž by musel zamordovat každýho, kdo mu stojí v cestě. Bodycount je tudíž slabší (pouze 5 obětí), ale v týhle části jde o něco úplně jinýho. Správně, mluvim o momentu, kdy Laurie Strodeová - do tý doby neustále vyděšená z každýho blížícího se Halloweenu - uzavírá celej školní areál a se sekerou v ruce si jde srovnat účty s bráškou, nadobro skoncovat se svojí noční můrou a zároveň důstojně uzavřít celou sérii. Dneska samozřejmě už všichni víme, že se tak bohužel nestalo a vzniklo to dementní Ressurection, ale HáDvacítku nám nikdo nevezme. Pro mě osobně tak všechno skončilo právě tady. P.S. Všimněte si, jak umře Adam Arkin (Lauřin rádoby nabíječ) - to je taky moc pěkná připomínka druhýho Halloweenu.(7.11.2017)

Druhý nejlepší díl série a celkově jeden z nejlepších Slasherů všech dob. Série si nemohla nadělit lepší dárek a tak 20 výročí se slaví stylově a úmyslně se zapomíná na minulé 4 ne zrovna kvalitní díly. Režie byla svěřena do rukou Steveu Minerovi, mimochodem režisér 2. a 3. Pátku 13th. Co by to bylo za oslavu narozenin, aby do hlavní role nebyla ukecána hlavní postava, takže na scénu se vrací Jamie Lee Curtis. Koncept dílu pracuje s dlouhým vyčkáváním. Michael sice hned na začátku vyřadí 3 kousky, aby si pak dával náležitě na čas a až teprve po 60 minutách dochází k sourozeneckému setkání. 75%(13.8.2007)

Nejlepší Halloween,úplně ze všech.Jako oddaný fanoušek série,přecházím,že tvůrci popřeli díly 4,5 a prokletí(stejně je miluju)a pokračují prakticky od prvního dílů.Jako restart pojato více než dobře,perfektní herci,hutná atmoška,vynikající hudba a hlavně Jamie Lee....jak řikám,nejlepší díl ze všech.(6.1.2008)

Konečně k Halloweenu pustili někoho zkušeného,kdo umí točit horory a pozvdedl povzdechávající sérii trochu na předešlou úroveň. Ten,který stvořil Jasona Voorheese a vdechl mu život,oživil Michaela. Hudební průměr,nikdo nepřekoná Carpentera,není tu hromada mrtvol,aby to zabralo čas,Michael má opět svoji mimuku a dobře sedící masku,která nevypadá k smíchu. Jedná se o velmi důstojný návrat vraždicí legendy,možná,že je škoda,že předchozí díly ignoruje,tak jako nevím jestli i já je mám ignorovat. Trojku nepočítám,čtyřka padá,pětkaje pro mě dobrá a šestka je mrtvá.(9.5.2006)

• - Nakrúcania sa nedožil Donald Pleasence, predstaviteľ psychiatra Loomisa z predchádzajúcich dielov (zomrel v roku 1995). Jeho osoba je zastúpená v prvých minútach aspoň prostredníctvom jeho hlasu (v skutočnosti úvodný monológ narozprával Tom Kane), jeho kancelárie a zavraždenia zdravotnej sestry Marion Chambersovej, ktorá preňho v minulosti pracovala (jej predstaviteľka, Nancy Stephensová, hrala túto postavu v prvých dvoch dieloch). (tron)

• - Mlčanlivého Myersa pod bielou maskou stvárnil Chris Durand. (tron)

• - Snímka nadväzuje na prvé dve časti, ostatné ignoruje. (tron)