Halloween: H20

Halloween H20: 20 Years Later

Halloween: H20

Horor / Thriller

USA, 1998, 83 min

Michael si chtěl nostalgicky zavzpomínat na starý dobrý časy ve společnosti svojí milovaný sestřičky, a divák tak může zavzpomínat s nima. Kultovní zabiják tu totiž vůbec nepřipomíná ten vraždící kombajn, co kosí všechno živý kolem sebe. Kdepak, zdejší Michael se opravdu podobá tomu z prvních dvou dílů: chytře a hlavně nenápadně si jde za svym cílem i přes to, aniž by musel zamordovat každýho, kdo mu stojí v cestě. Bodycount je tudíž slabší (pouze 5 obětí), ale v týhle části jde o něco úplně jinýho. Správně, mluvim o momentu, kdy Laurie Strodeová - do tý doby neustále vyděšená z každýho blížícího se Halloweenu - uzavírá celej školní areál a se sekerou v ruce si jde srovnat účty s bráškou, nadobro skoncovat se svojí noční můrou a zároveň důstojně uzavřít celou sérii. Dneska samozřejmě už všichni víme, že se tak bohužel nestalo a vzniklo to dementní Ressurection, ale HáDvacítku nám nikdo nevezme. Pro mě osobně tak všechno skončilo právě tady. P.S. Všimněte si, jak umře Adam Arkin (Lauřin rádoby nabíječ) - to je taky moc pěkná připomínka druhýho Halloweenu.(7.11.2017)

Kupodivu maximálně fungující hororová vyražďovačka, jejíž tempo je ještě vražednější než to chlapců z dálniční policie. Je to efektivní, je to zábavné, je to blbé. Scénka v přepravním výtahu je opravdu nechutná, Josh roztomile mírně-přehrávající a minimálně od Fakulty - kde si také střihnul roli - jsem se na začátku milénia tak nepobavil. Čistých 80%.(21.8.2009)

Výborné herecké obsadenie, réžia a prostredie ma pri sledovaní filmu pribili do sedačky. Možno je to zo začiatku trochu zdĺhavejšie ale keď to vypukne tak to stojí za to. A Jamie Lee Curtis (hoci by som ju za učiteľku teda nechcel) má na tom asi najväčšiu zásluhu, najviac ma pohltila scéna v ktorej sa postaví zoči voči Michaelovi Myersovi. Pre mňa najlepší Halloween z celej série a teraz ma už aj mrzí, že nakrútili pokračovanie (Zmŕtvychvstanie).(1.9.2010)

„To vám nikdo neřekl, že pasívní kouření zabíjí?“ „Ano, ale už zemřel.“ Tenhle díl ke dvacetiletému výročí se docela povedl. Sice je to necelou hodinku docela nuda (kromě scény na záchodcích na odpočívadle), ale od okamžiku, kdy se Laurie nasere a vykopne vytrínku se sekyrou, to chytá správný říz. A ten konec... Když jsem to viděl poprvé, říkal jsem si paráda, super konec, jen jsem zvědavý, jak se z toho vylížou v dalším pokračování. Radši ho ani neměli točit, protože tím ten konec zpětně pokazili.(3.12.2009)

Na tenhle díl jsem se těšil nejvíc už kvuli hereckému obsazení a návratu jedné z hlavních postav Lee Curtis. Halloween díl po díle stoupá kvalitou a napětím nahoru a Myers je čim dál tim víc nasranější. Tohle už je na kvalitě thrillerový vyvraždovačky jako film Vřískot. Lee Curtis je tu o hodně drsnější a s Myersem se nesere! :)(25.6.2012)

• - Snímka je plná televíznych hviezdičiek: Adam Arkin („Nemocnica Chicago Hope“), Michelle Williamsová („Dawsonov svet“), Joseph Gordon-Levitt („Takí normálni mimozemšťania“) a Jodi Lyn O´Keefeová („Detektív Nash Bridges“). (tron)

• - Podtitul "H20" nemusí nutne znamenať len „H“ ako Halloween a „20“ ako „o 20 rokov neskôr“ (dej sa odohráva na dvadsiate výročie pod udalostí z originálu Johna Carpentera), ale zároveň môže odkazovať na chemický vzorec vody (snímka bola v čase premiéry uvádzaná s výrečným sloganom „Krv nie je voda“). (tron)

• - Snímka vyniká vyvrcholením, počas ktorého sa z obete stáva nekompromisný lovec. ***SPOILER: Hoci snímka končí oddelením vrahovej hlavy od tela, nasledujúci diel z roku 2002 tvrdí, že o hlavu „omylom“ prišiel nevinný civil, čím sa vysvetlila ďalšia existencia legendárneho vraha Michaela Myersa. SPOILER (tron)