Halloween: H20

Halloween H20: 20 Years Later

Halloween: H20

Horor / Thriller

USA, 1998, 83 min

Dôstojná spomienka na prvý diel, už bohužial bez Dr. Loomisa. Krátke a úderné..Tam kde zlyhali posledné štyri časti, tam tento siedmy diel naopak pridáva- na atmosfére a napätí. Mám pocit, že aj Michael trošku zrýchlil tempo:) A keď sa v tom najlepšom ozve Carpentorov kultový úchylný hudobný motív, je "vystaráno":) Hoci si scenár opäť s logikou nepotykal, tentokrát to vôbec nevadí a ako fanúšik celej série som viac než spokojný. Výborné...(30.5.2008)

„To vám nikdo neřekl, že pasívní kouření zabíjí?“ „Ano, ale už zemřel.“ Tenhle díl ke dvacetiletému výročí se docela povedl. Sice je to necelou hodinku docela nuda (kromě scény na záchodcích na odpočívadle), ale od okamžiku, kdy se Laurie nasere a vykopne vytrínku se sekyrou, to chytá správný říz. A ten konec... Když jsem to viděl poprvé, říkal jsem si paráda, super konec, jen jsem zvědavý, jak se z toho vylížou v dalším pokračování. Radši ho ani neměli točit, protože tím ten konec zpětně pokazili.(3.12.2009)

Tak toto bolo neco..Napínavý, krvavý, občas normálne strach naháňajúci halloween. Parádne pokračovanie a čo sa týka príbehu oveľa lepšie ako Zmrtvychvstanie. Ako sme tu mohli vidieť Mychael Myers má stále chuť zabíjať a nehodlá s tým prestať. Asi ho to upokojuje po náročnom dni v práci. Dajme tomu že je to jeho hobby. :-O(31.8.2008)

Při vší úctě ke Carpenterovi, tohle je nejlepší HALLOWEEN. Není to instantní klasika, jen příjemně snaživé a svižné uzavření nudné brakové série s geniálním hudebním motivem, vezoucí se na vřískotovské vlně. Snaha o psychologii hlavních postav se tu potkává s krásně mezigeneračním castingem (hitchcockovská Janet Leigh, carpenterovská Jamie Lee Curtis a akuální mlaďoši) a s definitivním zúčtováním s monstrem, při kterém se Laurie přepne do módu Ripleyové. Jen to Michaelovo kradení aut a kabelek je poněkud úsměvné.(29.10.2017)

Skvělý film a skvělý návrat ke kořenům, i když se děj neodehrává v Haddonfieldu, ale v Kalifornii. V lecčems to připomíná první Halloween - obětí je málo (šest), vrací se napětí, temná atmosféra a Jamie Lee Curtisová. Mimochodem, patřím k té minoritě fanoušků, kterým "vřískající královna" s tváří koně, kterému do obličeje šlápl jiný kůň, nikdy k srdci nepřirostla, z jejího návratu jsem nebyl dvakrát nadšený. Ačkoli je Michael na sestru pořád nasranej a loví ji, v jednu chvíli, místo aby utíkala, vezme si Laurie Strodeová požární sekeru a jde si pro něj sama, což je pozoruhodný moment. Bohužel film vznikl v devadesátých letech, takže jako taková úlitba tehdejšímu divákovi nebyli pozabíjeni zdaleka všichni, kdo mohli, což je dost škoda. O to větší práci si ale tvůrci dali s postupným narůstáním strachu, který roste až do efektního závěru. Minochodem, hrozně vtipná scéna je ta, při níž Janet Leighová dává Jamie Lee rady, to se fanoušek musí tetelit blahem. Moc dobré, pro mě po H1+H2 a H4 nejlepší Halloween. I přes to, že mi v úvodních titulkách řekli, že mě čeká há dvě ó. Nebylo tam, Jenom krev.(12.10.2012)