Halloween: H20

Halloween H20: 20 Years Later

Halloween: H20

Horor / Thriller

USA, 1998, 83 min

Výtečně budovaná a klaustrofobicky působící atmosféra dodává šmrnc poněkud fádnímu scénáři, ve kterém je sice několik výtečných náznaků, ovšem zatraceně málo postav a snímek tak celkově působí smutným a unylým dojmem epizodnosti, kterému by se měl vyhýbat jako čert kříži. Nezbývá tedy, než velebit stylově budující režii, bez níž by šla celá podívaná vcelku rychle do kytek. Herci jsou, až na jednu výjimku, příšerní a silné líčení u většiny ženských postav (dvě ze tří), je stejně iritující, jako zlobivý a emocionálně rozervaný synek hlavní hrdinky, respektive ta trapná křeč, kterou Josh Hartnett předvádí. Pokud by nám tato podívaná byla schopna nabídnout více scén jako je honička mezi stoly a samotný závěr, nebál bych se ji ohodnotit mnohem lépe. Takhle je to pěkných a hlavně překvapivě spokojených sedm z deseti...(18.5.2005)

Je to dosť dobrý horor, ktorý považujem za najlepší diel tejto slávnej série. Má vydarený príbeh, ktorý úplne ignoruje tri predchádzajúce filmy a nadväzuje na dvojku. Laurie, sestra Michaela Myersa, ktorá prežila vražedné vyčíňanie svojho brata si zmenila meno a už založila rodinu a získala dobrú prácu riaditeľky na strednej škole, ale s osudnou nocou sa ani po dvadsiatich rokoch nikdy nezmierila a stále ju trápia nočné mory. No Michael sa vrátil, aby dokončil to, čo začal. Spracovanie síce mohlo byť aj o niečo lepšie, ale aj tak som s ním spokojný. Vytknúť môžem jedine to, že to hlavné sa začne až v poslednej dvadsaťminútovke, čo je škoda, ale film je zaujímavý po celý čas. Po slušnom úvode sa pred spomínaným záverom prakticky nič hororové neobjaví, ale dejovo je to aj tak zaujímavé a pre fanúšika série sa je rozhodne na čo pozerať. Atmosféra je dosť slušná, asi najlepšia z celej série a spokojný som aj s napätím. A čo sa týka samotných scén s Michaelom Myersom, tak zabitých je dosť málo, čo trochu sklame, ale zase je to uveriteľnejšie a krvi je decentné množstvo, s ničím sa nepreháňa, no aj tak ma scény s ním veľmi bavili, je tu viacero výborných momentov a minimálne celá záverečná časť v škole je výborná. Herecké obsadenie je dosť dobré, v hlavnej úlohe opäť Jamie Lee Curtis, zaujmú mladý Josh Hartnett a LL Cool J, ale celkovo herecké obsadenie je tu v rámci žánru skvelo vybrané, rozhodne najlepšie z celej série. Aj Michael Myers pôsobí najlepšie tiež práve tu. A nesklame ani typická výborná hudba. Som fanúšik postavy Michaela Myersa a tak ma viac alebo menej bavia všetky diely s ním, ale tento diel má najlepší dej aj postavy a tak ho mám celkovo z celej série najradšej. Objektívna kvalira filmu- 69%, film sa páči mne na 74%.(17.11.2011)

Moje dětská srdcovka a film, který mě kdysi poslal na dráhu hororu, je místy nelogickou a velmi jednoduchou, pořád ale silně nadprůměrnou devadesátkovou vyvražďovačkou. Až mě trochu mrzelo, že ho teď 2018 "dvojka" komplet ignoruje - i když, už jen vzhledem k finále, jak jinak. Těžko odprostit se od nostalgie, pořád ale v top 3 všeho pod značkou HALLOWEEN.(11.11.2018)

Jamie Lee Curtis je späť, radujme sa! Steve Miner je vcelku zručný slasherovský remeselník (natočil najlepšie diely série Piatku 13), a treba podotknúť, že po príšernej šestke túto sériu znovu postavil na nohy. Či už ide o vcelku "áčkové" herecké obsadenie, ignoráciu všetkých Halloweenov s výnimkou prvých dvoch častí, alebo v rámci žánru dobre fungujúca psychológia Lauriených hrôzostrašných spomienok z minulosti. Scéna keď Jamie Lee chytí do rúk sekeru je vážne skvelá, AVŠAK hlavný problém H20 je v tom že nedokáže s prvými dvoma dielmi uhrať fungujúcu trilógiu. A je to dané predovšetkým dobou, holt koniec 90.rokov sa s koncom 70.tych zrovnávať nedá a film tak po vizuálnej stránke pripomína viac Vreskot než pôvodný Carpenterov počin. Atmosféra takisto nie je taká hutná a temná ako za starých zimomriavkových čias, rád by som dal 4* z nostalgie ale akosi to nejde. V každom prípade sú to silné 3* a v rámci série 3. najlepší Halloween.(3.5.2007)

• Korbitch

Tak mám za sebou Curtisovskou sérii Halloweenu (1, 2, H20). Jednička byla mistrná práce největšího z největších, dvojka slušně zvládnutá, byť místy nedopečená, ale tohle...to je nudná břečka a kaše slintů. Trvá to skoro hodinu, než se něco vůbec stane, a vzhledem k tomu, že film má 85 minut, je to fakt špatně. Když to porovnám s prvním, a v některých momentech i s druhým dílem, neděsí to, nebaví to, jen si to tak líně plyne stopáží a někdy celkem slušně nudí. Michael je vyčpělej jak poloprázdnej půllitr piva, nehledě na to, že by mohl s přehledem aspirovat, za všechny díly, na nejlínějšího a nejpomalejšího maniaka v historii. Jason by z tohohle ratardka nadělal krmení pro ryby Crystal Lake. Byť jsem Carpenterův stoupenec, Halloween mě nikdy nijak moc nelákal. A věděl jsem proč. Oproti Pátkům třináctého je to prostě nuda. Jason je rychlý, brutální psychopat, vraždící své oběti opravdu, opravdu hodně způsoby. Je invenční a má smysl pro humor. Tenhle nylonovej panák s výrazem " na primě opakujou zase Odpadlíka" a rychlostí šnečího spermatu je schopen za celou dobu tak někoho uškrtit telefonní šňůrou nebo ho napíchnout a zvednout do vzduchu. Pátek třináctého tak zůstává zcela jasně nejlepší vyvražďovací sérií historie vůbec, byť opravdu dobré jsou jen 3 díly - 3, 4, 6 a obstojné 1 a 2.(2.11.2012)

• - Snímka nadväzuje na prvé dve časti, ostatné ignoruje. (tron)

• - Hoci scenár napísali Robert Zappia a Matt Greenberg, z niekoľkých ostrých dialógov cítiť štýl scenáristu Kevina Williamsona, ktorý v roku 1996 Vreskotom oživil divácky záujem o vyvražďovačky, a ktorý sa na snímke Halloween: H20 podieľal na produkcii. (tron)

• - Najkratší diel série Halloween, dlhý len 86 minút. (beso74)