Halloween: H20

• USA Halloween H20: 20 Years Later (více)
Trailer

VOD (1)

Šílený psychopat Michael Myers se vrátil a s ním i kletba jeho rodiny. Svůj pověstný nůž obrátil znovu proti své sestře Laurie (Jamie Lee Curtis), pro niž se noční můra stává skutečností. Tentokrát však je na střet s vrahem připravena.  Horor Halloween: H20 je v pořadí sedmým dílem klasické série, kterou zahájil v roce 1978 režisér John Carpenter kultovním snímkem Halloween (u nás vyšel na videu pod názvem Předvečer svátku všech svatých). Pokračování režiséra Steva Minera se odehrává o dvacet let později (odtud šifra v názvu snímku). Na scénu se v něm vrací jak ďábelský vrah Michael Myers, tak jeho sestra Laurie Strodeová, která jako jediná přežila jeho řádění. Nyní žije pod změněným jménem, má sedmnáctiletého syna, ale stále ji pronásledují děsivé vidiny o Myersově návratu. Není tedy překvapena, když se tak opravdu stane. Po dávných zkušenostech s nezničitelným zabijákem je však na střetnutí s ním připravena a je odhodlána sprovodit ho tentokrát ze světa definitivně. (oficiální text distributora)

Trailer

Pumiiix

Jako už u všech ostatních Halloweenů, mě opět i v tomto díle hned uchvátila hudba, která je bezchybná, stupňuje atmosféru a zvětšuje prožitek z filmu. Hudba je vůbec velice silný klad celé série, i v třetím díle se mi líbila, i když hodně lidem určitě ne. Halloween H20 mě dlouho míjel a musím říct, že to byla jenom moje chyba, kvalitou se vyrovnává nejlepším dílům série (prozatím 1,remake Rob Zombie, H20, 2, 4, 3,6,8). Už mi chybí jenom shlédnout 5 díl a mám další hororovou sérii úspěšně za sebou. K hereckému projevu můžu říct, že Jamie Lee Curtis jako tvář Halloweenů hrála opět přesvědčivě a i její přerod v „akční hrdinku“ byl obstojně podán. Josh Hartnett nějak „ultra“ nevadil, ale více mě bavil ve Fakultě a 30 Days of Night. M.Myers klasicky ve formě a klasicky dlouho umíral ;-) tradice se přece neruší. 7+/10* ()

Anthony

Filmu svědčí krátká stopáž, která nám dovolí přežít ty nezajímavé dějové linie na začátku a uprostřed a dovolí nám vychutnat si výborný závěr, kdy se Jamie Lee konečně přestane schovávat a vyrazí Michaelovi vstříc. Tímto dílem pro mě série skončila, další díly už vidět nechci. Co filmu nesvědčí - jak již bylo zmíněno - když filmoví "odborníci" (třeba i na HBO) annoncují, že film se asi bude odehrávat na moři, v jezeře, v potoce či kde - zkrátka někde, kde je hodně vody (tedy H20). ()

Gemini

Důstojné zakončení Halloweenské série. Alespoň to tak být mělo, žádné Zmrtvýchvstání se konat nemělo, protože je urážkou jména Michaela Myerse. Nicméně H20 (leckde prezentováno jako "helouvín há dvě ó" ?!?!) je super. Kromě hafo reminiscencí na starší kusy (klasiky žánru) se dočkáte i perfektního obsazení vedlejších rolí, připomenutí Dr. Loomise (čest památce Donalda Pleasance) a spolu s geniálním Carpenterovým "main theme" a hudbou netradičního tandemu John Ottman - Marco Beltrami i Mr. Sandmana od Chordettes:) Pá pá, Miku:) ()

Tsunami_X

Výtečně budovaná a klaustrofobicky působící atmosféra dodává šmrnc poněkud fádnímu scénáři, ve kterém je sice několik výtečných náznaků, ovšem zatraceně málo postav a snímek tak celkově působí smutným a unylým dojmem epizodnosti, kterému by se měl vyhýbat jako čert kříži. Nezbývá tedy, než velebit stylově budující režii, bez níž by šla celá podívaná vcelku rychle do kytek. Herci jsou, až na jednu výjimku, příšerní a silné líčení u většiny ženských postav (dvě ze tří), je stejně iritující, jako zlobivý a emocionálně rozervaný synek hlavní hrdinky, respektive ta trapná křeč, kterou Josh Hartnett předvádí. Pokud by nám tato podívaná byla schopna nabídnout více scén jako je honička mezi stoly a samotný závěr, nebál bych se ji ohodnotit mnohem lépe. Takhle je to pěkných a hlavně překvapivě spokojených sedm z deseti... ()

Xmilden

Druhý nejlepší díl série a celkově jeden z nejlepších Slasherů všech dob. Série si nemohla nadělit lepší dárek a tak 20 výročí se slaví stylově a úmyslně se zapomíná na minulé 4 ne zrovna kvalitní díly. Režie byla svěřena do rukou Steveu Minerovi, mimochodem režisér 2. a 3. Pátku 13th. Co by to bylo za oslavu narozenin, aby do hlavní role nebyla ukecána hlavní postava, takže na scénu se vrací Jamie Lee Curtis. Koncept dílu pracuje s dlouhým vyčkáváním. Michael sice hned na začátku vyřadí 3 kousky, aby si pak dával náležitě na čas a až teprve po 60 minutách dochází k sourozeneckému setkání. 75% ()

• Vďaka produkčným nezhodám a neustálej nespokojnosti s výzorom môžeme vidieť, ako sa niekoľkokrát počas filmu mení vzhľad masky Michaela Myersa (Chris Durand). Čerešničkou na torte je záber (0:58:16), na ktorom je maska spravená kompletne pomocou počítačovej grafiky. Celkovo sú teda použité štyri verzie: maska, ktorá bola použitá v predošlej časti/Stan Winston maska/KNB maska/CGI maska. (tXtX)
  • Film měl původně - na popud Jamie Lee Curtis (Laurie Strode), která chtěla uctít dvacáté výročí původního Halloweenu (1978) - režírovat John Carpenter, ale producent Moustapha Akkad mu odmítl zaplatit požadovaný honorář ve výši 10 miliónů amerických dolarů. O ten si Carpenter řekl jako kompenzaci za ušlé zisky ze zmíněného prvního filmu, za který tehdy dostal pouhých 10 tisíc dolarů plus 10 % z tržeb. (Eldrick)
  • Počas úvodných titulkov je možné vidieť na nástenke Dr. Loomisa útržky z novín, kde je v titulku zle napísané Michaelovo (Chris Durand) priezvisko. Namiesto Myers je tam Meyers. Rovnako je zle napísaný aj dátum udalostí, ktoré sa stali v prvom filme od Johna Carpentera. Namiesto roku 1978 je v novinovom titulku spomenutý rok 1968. (tXtX)