Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

David.Darco

Reálne to síce je skôr za dobré tri hviezdičky (60-65%) aspoň taký pocit mám, ale vzhľadom na to, že je to tu jemne podhodnotené, vzhľadom na to, že mám horory rád a hlavne vzhľadom na to, že sa nejedná o suchý reboot a tvorcovia sa šikovne pohrali s diváckymi očakávaniami nemôžem inak, ako prihodiť aj 4tú. Pre mňa sa jednalo o pozitívny zážitok (ktorý umocnil perfektný záverečný záber), aj keď v istom bode by film potreboval dotočiť pár záberov, alebo šikovnejšie pracovať s ilúziou časového posunu alebo teda výpustky. V konečnom dôsledku však bude na váš zážitok pôsobiť najviac, či poznáte kontext pôvodných filmu/ov, alebo nie. ()

BROKEN_

Ani jeden díl ze série Pach krve jsem neviděl a ani neplánuji. Nový Wrong Turn s touto sérií nemá nic společného a já se vlastně divím, že se takhle jmenuje. Stejně na tom bylo letos i nový Paranormal Activity. Wrong Turn má dobrý námět. Ve chvíli kdy se film dostane do lesa začne opravdu povedená hororová jízda a já byl nadšený, jak dobře to fungovalo. Sice tomu chyběly sympatičtější postavy, ale přišlo mi, že na poměry hororu, kde se partička mlaďochů vydává na výlet do lesa, se chovali poměrně rozumně/chápavě. Filmu nechybí i velká dávka brutality ( i když vám určitě mnozí řeknou, že by to možná chtělo ještě víc :-D ). Fanoušci hororů budou spokojeni. P.S. Na co rozhodně nezapomenu z tohoto filmu, tak je bezesporu scéna se soudem. Tam by se napětí dalo krájet. :-)    7/10 ()

LUKICKK

No klasický Wrong Turn, akorát s tím, že je to konečně něco jiného, než jen furt dokola to samé v různých lokacích. ()

Sfinkter

Všichni se asi shodnou, že film měl vyjít pod jiným názvem, protože součástí hixploitation série určitě není. Jinak je to směs Slunovratu a Proutěného muže. Závěr je povedený a trochu upraví celkový dojem. ()

Johnny.ARN

Toto je ťažká lobotómia. Nevidel som žiaden predchádzajúci diel, ale keď je toto reštart, tak ani nemám chuť vidieť ostatné. Od obsadenia, cez dialógy až po orientačný beh lesom, otrasné. 1 z 5 ()

Yoshimitsu

Podle názvu filmu jsem myslel, že jde o restart série "Pach krve", pač tam nebylo žádné pořadové číslo. S touhle sérii nechutných kanibalů to má společný, tak název a snahu zkopírovat, co jde. Nejvíce jsem postrádal bratry, co rádi lidské masíčko hlavně bílého pačesa aka pískače, který je unikátní v každém díle. Tady je to marná snaha vytvořit nějaké pořádné lovce a atmosféru, ale prej jsou tu všichni hodní a neublížili by, ani mouše. Dávám 40% ()

Koocik

Namistrovanej běloch, eko-sluníčkářskej negr, moralizační čuba s její sebestřednou kamarádkou a dvě bukvice - jeden rákosnicky řízlej původní amík a indickej přistěhovalec. No hnedka po úvodu jsem si říkal: "WTF?!?!?" a hledal tu spojitost s původní morbidní zabíjačkou Pachu krve. No furt jsem hledal srovnání a vědomě se snažil porovnat neporovnatelné a díky tomu mě začátek trošku odrazoval a já byl v přesvědčení, že tomu dám odpad. ALE.. Nenechte se mýlit, tohle totiž nemá s původními filmy vůbec co pohledávat a nejlepší je se zcela odprostit a zapomenout, pokud jste některý z filmů té série Pach krve viděli. Díky tomu si tento film vychutnáte třeba tak, jako já. Ta akce a celkové napětí se postupem stále a stále stupňuje a musím uznat, že mě neskutečně zaujala celá nepředvídatelnost filmu. Byl jsem celou dobu s postupným vývojem pořád ve větším a větším očekávání a hlavně napětí. Sekta či squadra horských rádoby "mormoňů", jejichž hlavou je diktátorský sociopat, je přesně to, co jsem chtěl vidět. Na to, že se jedná o nízkorozpočtovej snímek céčkového charakteru, tak je to fakt filmový skvost. Prostředí, herecké výkony - všechno to je banda takových amatérů, ale zahráli to celkem s přehledem dost suprově. A ten konec.. No tak něco takovýho jsem netušil ani omylem. Slušná propletenost a inspirace z jiných filmových děl, ale skvěle to do sebe zapadá a určitě bych něco takového chtěl vidět na plátně v kině, abych si zážitek o to víc vychutnal. Když oskarovej Parazit tolik zabodoval, tak tohle by si zasloužilo určitě nominaci - jen teda je zapotřebí se odprostit od všeho známého a neznámého a sledovat tento film s pocitem, že se jedná o něco zcela nového a odlišného. ()

bizz_mjc

Reboot Wrong Turn nám připravil skutečný příběh, reboot WT je natočen velmi dobře. Jediné společné s původní vyvražďovačkou jsou pasti v lese a teenageři, je to teda ještě WT? Trošku ano, víc ne. Asi se tím tedy nebudu zabývat a pokud bude reboot rebootem a dojde i k natočení druhé dvojky, pak dojde i na sesumírování, jak se tvůrci s myšlenkou obnovy původní série (no série, max tak prvních dvou dílů) popasovali. Wrong Turn 2021 beru jako start něčeho nového, s čím si budou až scenáristé muset poradit. Beru, jak je dáno, a je dáno velmi obstojně, i když prosto té explicitní a šokantní brutality. ()

Brain-D

Můj první pach krve. Tenhle řadově 7.díl je celkem kvalitka. Dynamické tempo, drsné scény a zajímavé postavy. Rozhodně jeden z těch lepších hororů poslední let. 80% ()

Jaro.Krafcik

Týmto hodnotením som privítal top 50ku slovenských užívateľov na tento databáze počtom hodnotení. A predbehol tak vytrvalého Františka. Ešte šancu ho prekonať bude mať dalši užívatel a hlavne veľký fanúšik seriálov a filmov, on si to zaslúži taktiež. Teraz k novému Wrong Turnu, alebo inak povedané Pach krve. Horor sa mi zdal trochu natiahnutý je pravda že od konca som možno aj čakal viac aj od hercov a určite chýbali mutanti, ktorí boli v predošlých častiach. Tu je fakt len spoločný názov a les plný rôznych pastí. 3* ()

zigíš

Lionel Hutz by z fleku mohl podat žalobu na Wrong Turn (2021) za podvodnou reklamu, když mu vyšla ta na Nekonečný příběh :) Tady se zpočátku hezky hraje hillbilly muzička partičce nesympatických teens do skoku, klasicky bez nějakých úskoků aby se po půl hoďce zadělalo na Midsommar 2 ?! A odkdy mají horory dvě hodiny ?! Jo, vlastně od Midsommaru ! ()

KASUGI

Remake, který jde na to úplně jinak, dokonce tak jinak, že jsem do půlky uvažoval o třech hvězdách s nadějí na čtvrtou. Důvodem byla korektníma kvótama vytvořená partička mladých městských nesympatických pičusů (arabské buzny obzvlášť nechutné), při jejichž postupné likvidaci jsem nabyl dojmu, že se jedná o scénáristy cílenou likvidaci dementních jedinců, jakousi vážnější alternativu filmu Tucker & Dale vs. Zlo. Bohužel, od půlky film úplně přepne a na scénu nastoupí šedivý Rambo dědek a Rambo dcera a jde to úplně do kopru. Finále je otravnější a natahovanější, než koncertní přídavky kapely Tři sestry a hlavně to celé vůbec nedává smysl. V lese nějaká komunita zabije vaše kamarády, jeden z nich tam dokonce zůstane živý a vy se jdete do civilizace nastěhovat do nového domečku?!!! Nějaká policie, vyšetřování, pozůstalí, to jako vážně ?!!! Kdo to psal?  Samozřejmě se jedná o naprostý odpad , protože film, u něhož se rozčilujete, že hlavní hrdinka přežije a nechcípne, si ani nic jiného nezaslouží, ale za tu první půlku tu hvězdu dám. ()

jefff

Pravda, s původním Wrong Turnem to nemá vůbec nic společného. Snad jen kulisy kdesi v amerických lesích. Postupem času šla série Wrong Turnu někam do céčkových vod a nápad sérii restartovat nebyl vůbec špatný. Proč příběh pojali úplně jinak je mi záhadou, ale film jako takový je dobrý. Kvalitně zahraný, napínavý a se solidními gore scénami. Za mě dobrý, ale klidně to mohlo být pod jiným jménem. ()

blackkocour

Tak se parta mladých batužkářů, znovu odbočila vedle, do králičí nory, kde mimo Jeskyňek a Skřítků, se obydlují Homo Sapiens, nebo lidově nazývaném, indiánům. Jojojo, tohle se mi líbí. Člověk, aby se nebál koukat na nějakou baby sračku, ze špenátu a nastrouhané mrkve, když tu od Livingdeada, Psychouše a spol. dozvídá jen samé špíny a pomluvy, od "hororových expertů". Však, já jsem také expertem na to, kdo si ve vládě rozkrade peněz na dovolenou v Dubaji. Já jsem také odborníkem na lidské vyměšování, a za jak dlouho se člověk vysere, po tuňákovým salátu s avokádem, ananasem a párků z Kosteleckých uzenin. Na to nemusíte být sexpert, abyste si vyvodili, že se člověk z toho posere nahned! A rovnou z postele. Moderní a energicky latný horor, který se dokonce strefuje do problémů dnešní doby. Ano, skáče to odevšad. Srká to fermautovaný čaj z chalul papírovým brčkem, nosí to ručně bavlněné, a z hoven vyšité hadry, které jsou 100% šetrné a ekologické, a žere nejakou divnou patlaninu ze směsy kořínků, masa asi z vyhynulýho druhu křečka, a ze zeleným koprem, podlitým filtrovanou močí z mořské škeble, a nazývají to veganskou svíčkovou!! Kurva, to není svíčková. Je to jen nechutná a syrově odpuzující sračka, která se ani nepodává na talíř, ale na špinavou prdel houmlesáká, co se nazývá ekologistou, použivajíc solární panel místo elektřiny, a nosící dredy! Tyhle všechny obludy, bezstarostnej kmen Křováků, chladnokrevně zabíjí, a dělá dobře. Jen tak dál, Apačů Vinnetou. Líbí se mi, že nikdo z herců nezůstane nazbyt, a všechny otravný týnedžri, dostanou svou zaslouženou roli, být umlácen Obelixovým šutrem, sestřelen šípem nebo ubodán na škvarky vidlemi. Nikdo zkrátka, nebude pátý kolo u vozu. Kdybych já hrál v nějakým béčkovým hororu, poděkoval bych režisérovi za to, že si zrovna mě vybral pro nějakou ošklivou smrt. Třeba aby mi byl amputován čurák do mýho řitního otvoru, a já bych v agónii dvanácti hodin, řval v závalu bolestným orgasmem, až byl zdechnul. Takovou smrt si zřejmě představuje každej černej homosexuál! Doporučeno Greenpeace. ()

borec999

Príjemné prekvapenie. Mal som tú česť(alebo smolu?) vidieť všetky filmy z tejto série. Jednotku a dvojku považujem za vydarené béčka (4*), trojku za priemer na jedno pozretie (3*). 4.,5. a 6. diel už za céčka, ktoré boli len lacnými a tupými horormi, ktoré už nezaujali takmer nikoho. Vzhľadom na kvalitu posledných filmov z tejto série som sa teda na ohlásený remake príliš netešil. Rozhodol som sa však, že mu predsa len dám šancu a o to viac som bol prekvapený, ako to nakoniec dopadlo. Je pravda, že je to o dosť iný film než predošlé. Ten kto čaká rovnaký film ako bola jednotka či dvojka ,kde budú hrať prím kanibali a hlavné postavy budú na scéne len nato aby postupne umierali, bude celkom sklamaný. Tento remake by sa vlastne ani nemusel volať Wrong Turn a verím, že veľa fanúšikov pôvodnej série bude z tohto remaku sklamaných či dokonca nahnevaných. Priznám sa, že tiež som citlivý ak v hororových sériách remaky menia akési nepísané zásady série či základné princípy, na ktorých séria stojí. Pri tomto remaku mi ale troška iné poňatie, kde partičku mladých ľudí v lesoch neohrozujú zmutovaní kanibali, ale niekto/niečo iné vôbec nevadilo. Hlavná hrdinka Charlotte Vega spolu s otcom v podaní Matthewa Modinea civilní a sympatickí, The Foundation správne záhadné a creepy. Okrem hlavného hereckého dua chválim aj výpravu, či záver, ktorý bol správne krvavý a atmosferický. Aj napriek absencii kanibalov si všeobecne nejaké krvavé a výživné úmrtia vo filme užijeme, no tie nie sú tým hlavným vo filme a asi aj preto je dosť z nich mimo záber. Film vsádza skôr na atmosféru a akési mystično a to je(aspoň za mňa) dobre. Celkovo film nie je dokonalý a určite by sa našlo pár vecí ktoré by sme mohli vytknúť( napr. slabá hudba, niekedy nelogické správanie postáv) ale celkovo je to po 7 rokoch pre mňa podarený a úspešný návrat. S hodnotením je to u mňa tak presne na 3,5*, ale keďže pol hviezdičky na ČSFD stále nemáme tak to zaokrúhlim pre tentokrát nahor. 70% ()

herr_carter

AJ-aj-aj - ajajajaj ! Prvotní nadšení ze zjištění, že nové špatné zatočení nebude s lidožravými dementními mongoloidy vystřídala po asi 35 minutách panika a nasranost. Podle mě, pokud někdo chce pokračovat v sérii, která se zapsala u diváků určitým vzezřením (sympatická lesní rodinka kanibalů), měl by pokračovat ve stejném, nebo podobném duchu. A ne, že se pokusí celou sérii obzvláštnit tím, že do lesa posadí osadu plnou alternativců, kteří žvatlají jakousi finštinorštinou a uznávají společnost bez výdobytků, plnou lidských práv a možnosti na spravedlivý soud (rozmlácená hlava klackem). Tento film byl všechno kromě hororu, který se tak krásně vyjímá pod názvem, tohle je prostě zklamání. Určitým způsobem možná lze hodnotit akorát to, že se to z céčka dostalo někam do lepšího béčka...............moje hodnocení = 4 z 10. ()

netahlo

Opravdu mi chce nekdo tvrdit, ze kdyz se parta mladych lidi v USA rozhodne udelat vylet, tak je naprostym, ale NAPROSTYM standardem, ze v aute budou sedet: jeden bily heterosexualni par, kdy kluk je samozrejme za curaka, pak blondyna prcajici s empatickym negrem a k tomu dve bukvice odnekud z Bangladese??? To uz je fakt nesnesitelny a diky temto novym poradkum, jsem byl prinucen hned po peti minutach fandit vidlakum. Jinak s vynikajicim prvnim dilem serie Wrong Turn to melo spolecneho opravdu pouze nazev. ()

sedm.1

Já zvolávám rázné NE, a je mi upřímně úplně jedno, jestli je tento snímek zamýšlen jako sedmý díl, či jako restart původní série, já bych byl totiž nejradši, kdyby to s ní nemělo společného vůbec nic, jelikož i přes výraznou nekvalitu posledních dílů šlo pořád o zábavnější podívané, než co přinesla tato nová hororová atrapa, která navíc nemá s původními filmy nic společného, tedy krom lesů, kde se většina filmu odehrává, takže se i jako spousta jiných diváků jen tak mimochodem též divím, proč se to k sérii Wrong Turn vlastně hlásí, jelikož opakuji, krom lesů je to oholené o vše, co tak zdobilo starší díly. Takže krvelační zmutovaní kanibalové? Zapomeň! Násilí, krev, brutalita? Zapomeň! Parádní působivá atmosféra? Zapomeň! Sympatičtí kluci? Zapomeň! Kozatý pohledný holky? Zapomeň! Hromada mrtvol, spád, napětí, šílenství? Na vše prostě a jednoduše zapomeň!!! A cože nám to tedy ten ,,nový,, Wrong Turn místo toho nabízí? Místo nekompromisních vraždících maniaků jakousi naprosto mdlou, nudnou a silně nepřesvědčivou sektu, jejíž jedinou touhou je mít klid. Fakt drsný :-/. Místo parádních, efektních jatek pár záběrů na mrtvoly po mordu, ty provedeny mimo záběr, nebo hloupě utnuty střihem. Taky pecka. Atmosféra zcela nepůsobivá, mrtvol pomálu, spád krutě nezáživný, napětí nefunkční a co se postav a jejich hereckých představitelů týče, to je zřejmě to vůbec nejhorší, co film nabízí, banda trapošů, složená z ekošů, emošů, buzen a dalšího podobného plevelu, díky kterému směřuje tento svět do sraček. Herci pak působí vážně nevýrazně, holky jsou ošklivé ploché dráhy, prostě casting též k popukání. No a abych se ještě vyjádřil k samotné zápletce, mě to přišlo, jako by se tu tvůrci snažili o nějakou reflexi na současné dění ve světě, která mě ovšem ani náhodou neoslovila, nepřišlo mi to nikterak zajímavé, nápadité, a především ani zábavné, takže i v tomto ohledu bída. Já tak zkrátka budu tento příspěvek radši úplně ignorovat, dělat že nikdy nevznikl, že nezkazil jméno původní sérii a až se budu chtít zase někdy v budoucnu hororově pobavit, tak se stokrát raději vrátím třeba právě ke starým dílům Wrong Turn, než abych si jen vzpomněl na tohle. ()