Praštěná holka (TV seriál)

Clueless

Komedie

USA, 1996, 61x30 min

David Kitay

Rachel Blanchard, Stacey Dash, Sean Holland, Doug Sheehan, Michael Lerner, Twink Caplan, Wallace Shawn, Gabrielle Union, Frances Bay, J. August Richards, Dick Miller, Donald Faison, Lisa K. Wyatt, Anna Galvin, Clive Revill, Ali Landry, Paul Rudd, Seth Peterson, Kara Holden, Marla Maples, Danny Strong, Leslie Kendall Dye, Melissa Joan Hart, Todd Babcock, David Lascher, William Gregory Lee, Delaina Mitchell, Taylor Negron, Loni Anderson, Lisa Rotondi, Bart Johnson, Eddie Mills, Tim Conway, Cristine Rose, Jesse Woodrow, Christopher Wiehl, Lane Davies, Scott Gurney, Robert Torti, Connie Stevens, Joe Dimmick, Jim Rash, Dwayne Hickman, Rance Howard, Brian Peck, Sherman Hemsley, Shar Jackson, Lea Moreno, Jennifer Elise Cox, Daisy Fuentes, Persia White, J.A. Preston, Rib Hillis, Moon Unit Zappa, Randee Heller, Christin Hinojosa, Robin Riker, Bert Remsen, Reena Tolentino, Betsey Johnson, Donna Pescow, Christina Milian, James Greene, Ellen Albertini Dow, Scott Thomson, Brady Bluhm, Blake McIver Ewing, Christine Estabrook, Sara Melson, Linda Porter, Mimi Lieber, Todd Robert Anderson, Lynne Moody, Bobby Slayton, Lou Richards, Jane Carr, Kathleen Card, John Livingston, Kenneth Kimmins, Brittany Murphy, Chris M. Allport, Kenny Johnston, Molly Morgan, Evan Gore, Jon Kean, Sally Levi, John O'Brien, Bill Applebaum, Shadoe Stevens, Kathleen Freeman, Scott Hamm, Becky Wahlstrom, Jeanette Miller, John J. York, Ja'net DuBois, Rick Scarry, Beverly Archer, Lesley Woods, Kevin Scannell, Bill Kirchenbauer, Deborah Harmon, Beans Morocco, Brooke Theiss, Sal Viscuso, Nick LaTour, Rick Aiello, Carey Van Dyke
  • hippyman

"Příběhy dobrodružného života středoškoláků"?!?! :))) nejdobrodružnější je na tom dokoukat aspoň pár dílů... mně se povedl zatím jen jeden, takže radši nehodnotím... ;-) - - - update - - - no, tak pár epizod zdárně za sebou a názor potvrzen: je to trapárna. většina rádoby vtipných hlášek vyzní v tom lepším případě naprázdno, v tom horším se otřepete hrůzou a záchvěvem trapnosti... ale něco se tu a tam povede... 30%(28.7.2008)

• berg.12

Myslíte si, že se nedá natočit seriál na motivy světa panenky Barbie? Myslíte si, že nikdo nemůže natočit seriál o životě teenagerů z high society, jejichž největší starostí je, co si vzít ráno na sebe? Myslíte si, že se cukráři nemohou podílet na výtvarné stránce filmu? Tak tenhle seriál vás dokonale vyvede z omylu. Bohužel jsem nějak nepostřehl náznak toho, že by to tvůrci nemysleli tak úplně vážně a po tom, jak dalece je seriál blízko původnímu filmu, pátrat opravdu nehodlám. Ale s ohledem na naprostou nevinnost, tolerancí pro cílovou věkovou skupinu a pro opravdu odzbrojující filmový zážitek, beru na milost.(23.4.2006)

Seriál na motivy úspěšné komedie, bez její hlavní herečky je celkově na stejné úrovni, co film. Kdo bude akceptovat, že je to plné bohatých a prakticky rozmazlených dětiček (jenž by Stalin asi poslal do uranových dolů na Kamčatku) co řeší chujoviny, lásky a co mýt na sobě a být šik-tak poku ano, čeká ho potrhlejší verze Beverly Hills 90210, která se až tak moc nebere vážně.(17.6.2009)

Well, již nějaký čas nejsem mladým rozhněvaným mužem, u tohoto seriálu se bavíme s mou třináctiletou dcerou. Dí ku mně dcera má: „Myslíš, že je to totální nesmysl, nebo si z nás dělají srandu?“ (A to se vylučuje?) Mohl bych dceru zasypat sprškou interpretací toho růžového tornáda, mohl bych jí sdělit své pocity i to, že bych za bezesporu nemalý rozpočet vytvořil bezesporu něco, co by nikdo (a ani možná já) nechtěl sledovat a utrácet tak tepy srdce, ale zaprvé co hotovo jest, hotovo jest, a za druhé nechci, aby mě dcera považovala za otce-žvanila (a nadto by na povrch vylezlo, že dcera je chytřejší než já), proto jsem reakci sesumíroval do dvou vět, po krátce úvaze do jedné. „Takřka DOKONALÝ KÝČ NEHRAJÍCÍ SI ANI NA MALOUMĚNÍ, BUDIŽ POCHVÁLEN.“ Odděl jsem jí. Dcerka se zachmuřila, sešpulila se, zažvýkala ret a poté se usmála a políbila mě na čelo. A já zahřát, dojat a obšťasten láskou dceřinou v duchu poděkoval praštěné holce z PRVNÍ série. Well, měšťácká idylka.(30.7.2008)

• Ducharme

"Třeba bych se mohla stát moderátorkou, nebo princeznou malé země..." Barbie a její kamarádi chodí ve chvílích, kdy si najdou čas mezi nakupováním a dalším nakupováním, na středí školu a řeší tam svoje rozvázané tkaničky a zlomené podpatky. Jasně že je to naprosto strašná ptákovina, ale vzhledem k tomu, že v podobně ujeté společnosti momentálně žiji a také k tomu, že jsem schopna pochopit nadsázku, tak jsem se místy celkem bavila a několikrát jsem se i uchechtla.(26.7.2015)