Reklama

Reklama

Praštěná holka

(seriál)
  • USA Clueless
USA, (1996–1999), 22 h 44 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Amy Heckerling

Hudba:

David Kitay

Hrají:

Rachel Blanchard, Stacey Dash, Donald Faison, Elisa Donovan, Sean Holland, Doug Sheehan, Michael Lerner, Twink Caplan, Wallace Shawn, Gabrielle Union (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(62)

Obsahy(1)

Příběhy dobrodružného života středoškoláků z Beverly Hills zachytil v seriálu z roku 1996 režisér Paris Barclay. S humorem a nadsázkou ukázal svět mladých, vymezujících se proti snobskému životu těch „dospělých“, tedy těm, kterým je víc jak třicet. Vypráví o tom, že v ničem není třeba vidět problém. Když se na věc podíváme z tohoto úhlu pohledu, není nic tak složité a nic není třeba důkladně promýšlet. Televizní seriál mají v Americe v oblibě především mladé dívky. Střílí si například z Beverly Hills 90210, vtipné nadsázce neunikne ani počínání současných módních návrhářů a prostředí jejich salonů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

Kity162 

všechny recenze uživatele

No, mě to prostě přijde jako rozkošný a vtipný seriál. Sice tady lidi tvrdí, že je to tuctové, něco jako ze světa barbie, ale mně se to zdá paradoxně ojedinělé. vždyť mně zas tak nepřijde, že by bylo nějakých serialu (mozna ani ne filmu) o prostě slušných slečnách, které jsou třeba i v 18 panny stejně jako tady hlavní postava. Zkrátka mi to přijde ojedinělé v tom, že je to slušná holka a celkem vtipná. Škoda jen, že to má jen dvě serie (teda co vím já). ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Seriál na motivy úspěšné komedie, bez její hlavní herečky je celkově na stejné úrovni, co film. Kdo bude akceptovat, že je to plné bohatých a prakticky rozmazlených dětiček (jenž by Stalin asi poslal do uranových dolů na Kamčatku) co řeší chujoviny, lásky a co mýt na sobě a být šik-tak poku ano, čeká ho potrhlejší verze Beverly Hills 90210, která se až tak moc nebere vážně. ()

Reklama

Ducharme 

všechny recenze uživatele

"Třeba bych se mohla stát moderátorkou, nebo princeznou malé země..." Barbie a její kamarádi chodí ve chvílích, kdy si najdou čas mezi nakupováním a dalším nakupováním, na středí školu a řeší tam svoje rozvázané tkaničky a zlomené podpatky. Jasně že je to naprosto strašná ptákovina, ale vzhledem k tomu, že v podobně ujeté společnosti momentálně žiji a také k tomu, že jsem schopna pochopit nadsázku, tak jsem se místy celkem bavila a několikrát jsem se i uchechtla. ()

hippyman 

všechny recenze uživatele

"Příběhy dobrodružného života středoškoláků"?!?! :))) nejdobrodružnější je na tom dokoukat aspoň pár dílů... mně se povedl zatím jen jeden, takže radši nehodnotím... ;-) - - - update - - - no, tak pár epizod zdárně za sebou a názor potvrzen: je to trapárna. většina rádoby vtipných hlášek vyzní v tom lepším případě naprázdno, v tom horším se otřepete hrůzou a záchvěvem trapnosti... ale něco se tu a tam povede... 30% ()

fNdEsIECLE 

všechny recenze uživatele

Well, již nějaký čas nejsem mladým rozhněvaným mužem, u tohoto seriálu se bavíme s mou třináctiletou dcerou. Dí ku mně dcera má: „Myslíš, že je to totální nesmysl, nebo si z nás dělají srandu?“ (A to se vylučuje?) Mohl bych dceru zasypat sprškou interpretací toho růžového tornáda, mohl bych jí sdělit své pocity i to, že bych za bezesporu nemalý rozpočet vytvořil bezesporu něco, co by nikdo (a ani možná já) nechtěl sledovat a utrácet tak tepy srdce, ale zaprvé co hotovo jest, hotovo jest, a za druhé nechci, aby mě dcera považovala za otce-žvanila (a nadto by na povrch vylezlo, že dcera je chytřejší než já), proto jsem reakci sesumíroval do dvou vět, po krátce úvaze do jedné. „Takřka DOKONALÝ KÝČ NEHRAJÍCÍ SI ANI NA MALOUMĚNÍ, BUDIŽ POCHVÁLEN.“ Odděl jsem jí. Dcerka se zachmuřila, sešpulila se, zažvýkala ret a poté se usmála a políbila mě na čelo. A já zahřát, dojat a obšťasten láskou dceřinou v duchu poděkoval praštěné holce z PRVNÍ série. Well, měšťácká idylka. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (5)

  • Snímek byl natočen na motivy knihy "Emma" od Jane Austenové. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Paramount Studios v Kalifornii. (Terva)

Reklama

Reklama