Praštěná holka (TV seriál)

Clueless

Komedie

USA, 1996, 61x30 min

David Kitay

Rachel Blanchard, Stacey Dash, Sean Holland, Doug Sheehan, Michael Lerner, Twink Caplan, Wallace Shawn, Gabrielle Union, Frances Bay, J. August Richards, Dick Miller, Donald Faison, Lisa K. Wyatt, Anna Galvin, Clive Revill, Ali Landry, Paul Rudd, Seth Peterson, Kara Holden, Marla Maples, Danny Strong, Leslie Kendall Dye, Melissa Joan Hart, Todd Babcock, David Lascher, William Gregory Lee, Delaina Mitchell, Taylor Negron, Loni Anderson, Lisa Rotondi, Bart Johnson, Eddie Mills, Tim Conway, Cristine Rose, Jesse Woodrow, Christopher Wiehl, Lane Davies, Scott Gurney, Robert Torti, Connie Stevens, Joe Dimmick, Jim Rash, Dwayne Hickman, Rance Howard, Brian Peck, Sherman Hemsley, Shar Jackson, Lea Moreno, Jennifer Elise Cox, Daisy Fuentes, Persia White, J.A. Preston, Rib Hillis, Moon Unit Zappa, Randee Heller, Christin Hinojosa, Robin Riker, Bert Remsen, Reena Tolentino, Betsey Johnson, Donna Pescow, Christina Milian, James Greene, Ellen Albertini Dow, Scott Thomson, Brady Bluhm, Blake McIver Ewing, Christine Estabrook, Sara Melson, Linda Porter, Mimi Lieber, Todd Robert Anderson, Lynne Moody, Bobby Slayton, Lou Richards, Jane Carr, Kathleen Card, John Livingston, Kenneth Kimmins, Brittany Murphy, Chris M. Allport, Kenny Johnston, Molly Morgan, Evan Gore, Jon Kean, Sally Levi, John O'Brien, Bill Applebaum, Shadoe Stevens, Kathleen Freeman, Scott Hamm, Becky Wahlstrom, Jeanette Miller, John J. York, Ja'net DuBois, Rick Scarry, Beverly Archer
  • Ducharme

"Třeba bych se mohla stát moderátorkou, nebo princeznou malé země..." Barbie a její kamarádi chodí ve chvílích, kdy si najdou čas mezi nakupováním a dalším nakupováním, na středí školu a řeší tam svoje rozvázané tkaničky a zlomené podpatky. Jasně že je to naprosto strašná ptákovina, ale vzhledem k tomu, že v podobně ujeté společnosti momentálně žiji a také k tomu, že jsem schopna pochopit nadsázku, tak jsem se místy celkem bavila a několikrát jsem se i uchechtla.(26.7.2015)

• Jara.Cimrman.jr

Seriálů o nádherných, bohatých a přesto občas utrápených studentech není nikdy dost. Třeba taková Cher se uměla narodit do patřičně zazobané rodiny a považuje to za důkaz svých schopností. Školu si také vybrala spíše podle kvalit vozového parku rodičů svých spolužáků, než podle kvality výuky. Obstojně číst už Cher totiž umí, psaní jí také celkem jde a bez větších problémů rozezná 7 číslic z desítkové soustavy. S takovým vzděláním se směle řadí k vědomostnímu nadprůměru prestižní školy a může se naplno věnovat smyslu svého života - skvěle vypadat, hodně nakupovat a vysmívat se těm, kteří nedokáží být dostatečně krásní. Mám řidký vlas, břišní svaly lehce vyklenuté do prostoru, nevkusně chlupatou hruď a holou řiť - já tomuto seriálu prostě musím rozumět.(3.1.2012)

• Compadre

No tak tohle bylo úplně k zblití....megadebilní ubohost z pitomé střední školy o problémech úplně debilních studentů. Nevim co na tom mělo bejt vtipnýho. Já sem se nesmál ani vteřinu. Všude je sice vidět snaha o neustálé vtipné scénky, ale podle mého mínění z nich nevyšla ani jedna. Už to nechci nikdy vidět. Hnus!(31.7.2008)

Pamatuji si, že jsme se na tento seriál dívali v pubertě :D :D Člověk to musí brát opravdu s velikým nadhledem, jinak to totiž nejde :D Nevinnost nadevše, tolik peněz, že nevíte co s nimi, rozmazlení puberťáci, výrazné oblečení a barvy, po kterých Vás po určité době začnou bolet oči a samozřejmě "problémy života a smrti" :D :D Nic víc než zábavu a pohodu jsem v tom nehledala a musím říct, že v seriálu jsem narazila na množství dobrých vtipů a narážek :)(30.12.2012)

Well, již nějaký čas nejsem mladým rozhněvaným mužem, u tohoto seriálu se bavíme s mou třináctiletou dcerou. Dí ku mně dcera má: „Myslíš, že je to totální nesmysl, nebo si z nás dělají srandu?“ (A to se vylučuje?) Mohl bych dceru zasypat sprškou interpretací toho růžového tornáda, mohl bych jí sdělit své pocity i to, že bych za bezesporu nemalý rozpočet vytvořil bezesporu něco, co by nikdo (a ani možná já) nechtěl sledovat a utrácet tak tepy srdce, ale zaprvé co hotovo jest, hotovo jest, a za druhé nechci, aby mě dcera považovala za otce-žvanila (a nadto by na povrch vylezlo, že dcera je chytřejší než já), proto jsem reakci sesumíroval do dvou vět, po krátce úvaze do jedné. „Takřka DOKONALÝ KÝČ NEHRAJÍCÍ SI ANI NA MALOUMĚNÍ, BUDIŽ POCHVÁLEN.“ Odděl jsem jí. Dcerka se zachmuřila, sešpulila se, zažvýkala ret a poté se usmála a políbila mě na čelo. A já zahřát, dojat a obšťasten láskou dceřinou v duchu poděkoval praštěné holce z PRVNÍ série. Well, měšťácká idylka.(30.7.2008)