Reklama

Reklama

Praštěná holka

(seriál)
  • USA Clueless
USA, (1996–1999), 22 h 44 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Amy Heckerling

Hudba:

David Kitay

Hrají:

Rachel Blanchard, Stacey Dash, Donald Faison, Elisa Donovan, Sean Holland, Doug Sheehan, Michael Lerner, Twink Caplan, Wallace Shawn, Gabrielle Union (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(62)

Obsahy(1)

Příběhy dobrodružného života středoškoláků z Beverly Hills zachytil v seriálu z roku 1996 režisér Paris Barclay. S humorem a nadsázkou ukázal svět mladých, vymezujících se proti snobskému životu těch „dospělých“, tedy těm, kterým je víc jak třicet. Vypráví o tom, že v ničem není třeba vidět problém. Když se na věc podíváme z tohoto úhlu pohledu, není nic tak složité a nic není třeba důkladně promýšlet. Televizní seriál mají v Americe v oblibě především mladé dívky. Střílí si například z Beverly Hills 90210, vtipné nadsázce neunikne ani počínání současných módních návrhářů a prostředí jejich salonů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

Kity162 

všechny recenze uživatele

No, mě to prostě přijde jako rozkošný a vtipný seriál. Sice tady lidi tvrdí, že je to tuctové, něco jako ze světa barbie, ale mně se to zdá paradoxně ojedinělé. vždyť mně zas tak nepřijde, že by bylo nějakých serialu (mozna ani ne filmu) o prostě slušných slečnách, které jsou třeba i v 18 panny stejně jako tady hlavní postava. Zkrátka mi to přijde ojedinělé v tom, že je to slušná holka a celkem vtipná. Škoda jen, že to má jen dvě serie (teda co vím já). ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Myslíte si, že se nedá natočit seriál na motivy světa panenky Barbie? Myslíte si, že nikdo nemůže natočit seriál o životě teenagerů z high society, jejichž největší starostí je, co si vzít ráno na sebe? Myslíte si, že se cukráři nemohou podílet na výtvarné stránce filmu? Tak tenhle seriál vás dokonale vyvede z omylu. Bohužel jsem nějak nepostřehl náznak toho, že by to tvůrci nemysleli tak úplně vážně a po tom, jak dalece je seriál blízko původnímu filmu, pátrat opravdu nehodlám. Ale s ohledem na naprostou nevinnost, tolerancí pro cílovou věkovou skupinu a pro opravdu odzbrojující filmový zážitek, beru na milost. ()

Reklama

Compadre odpad!

všechny recenze uživatele

No tak tohle bylo úplně k zblití....megadebilní ubohost z pitomé střední školy o problémech úplně debilních studentů. Nevim co na tom mělo bejt vtipnýho. Já sem se nesmál ani vteřinu. Všude je sice vidět snaha o neustálé vtipné scénky, ale podle mého mínění z nich nevyšla ani jedna. Už to nechci nikdy vidět. Hnus! ()

fNdEsIECLE 

všechny recenze uživatele

Well, již nějaký čas nejsem mladým rozhněvaným mužem, u tohoto seriálu se bavíme s mou třináctiletou dcerou. Dí ku mně dcera má: „Myslíš, že je to totální nesmysl, nebo si z nás dělají srandu?“ (A to se vylučuje?) Mohl bych dceru zasypat sprškou interpretací toho růžového tornáda, mohl bych jí sdělit své pocity i to, že bych za bezesporu nemalý rozpočet vytvořil bezesporu něco, co by nikdo (a ani možná já) nechtěl sledovat a utrácet tak tepy srdce, ale zaprvé co hotovo jest, hotovo jest, a za druhé nechci, aby mě dcera považovala za otce-žvanila (a nadto by na povrch vylezlo, že dcera je chytřejší než já), proto jsem reakci sesumíroval do dvou vět, po krátce úvaze do jedné. „Takřka DOKONALÝ KÝČ NEHRAJÍCÍ SI ANI NA MALOUMĚNÍ, BUDIŽ POCHVÁLEN.“ Odděl jsem jí. Dcerka se zachmuřila, sešpulila se, zažvýkala ret a poté se usmála a políbila mě na čelo. A já zahřát, dojat a obšťasten láskou dceřinou v duchu poděkoval praštěné holce z PRVNÍ série. Well, měšťácká idylka. ()

hippyman 

všechny recenze uživatele

"Příběhy dobrodružného života středoškoláků"?!?! :))) nejdobrodružnější je na tom dokoukat aspoň pár dílů... mně se povedl zatím jen jeden, takže radši nehodnotím... ;-) - - - update - - - no, tak pár epizod zdárně za sebou a názor potvrzen: je to trapárna. většina rádoby vtipných hlášek vyzní v tom lepším případě naprázdno, v tom horším se otřepete hrůzou a záchvěvem trapnosti... ale něco se tu a tam povede... 30% ()

Galerie (8)

Zajímavosti (5)

  • Snímek byl natočen na motivy knihy "Emma" od Jane Austenové. (Terva)

Reklama

Reklama