Praštěná holka (TV seriál)

Clueless

Komedie

USA, 1996, 61x30 min

David Kitay

Rachel Blanchard, Stacey Dash, Sean Holland, Doug Sheehan, Michael Lerner, Twink Caplan, Wallace Shawn, Gabrielle Union, Frances Bay, J. August Richards, Dick Miller, Donald Faison, Lisa K. Wyatt, Anna Galvin, Clive Revill, Ali Landry, Paul Rudd, Seth Peterson, Kara Holden, Marla Maples, Danny Strong, Leslie Kendall Dye, Melissa Joan Hart, Todd Babcock, David Lascher, William Gregory Lee, Delaina Mitchell, Taylor Negron, Loni Anderson, Lisa Rotondi, Bart Johnson, Eddie Mills, Tim Conway, Cristine Rose, Jesse Woodrow, Christopher Wiehl, Lane Davies, Scott Gurney, Robert Torti, Connie Stevens, Joe Dimmick, Jim Rash, Dwayne Hickman, Rance Howard, Brian Peck, Sherman Hemsley, Shar Jackson, Lea Moreno, Jennifer Elise Cox, Daisy Fuentes, Persia White, J.A. Preston, Rib Hillis, Moon Unit Zappa, Randee Heller, Christin Hinojosa, Robin Riker, Bert Remsen, Reena Tolentino, Betsey Johnson, Donna Pescow, Christina Milian, James Greene, Ellen Albertini Dow, Scott Thomson, Brady Bluhm, Blake McIver Ewing, Christine Estabrook, Sara Melson, Linda Porter, Mimi Lieber, Todd Robert Anderson, Lynne Moody, Bobby Slayton, Lou Richards, Jane Carr, Kathleen Card, John Livingston, Kenneth Kimmins, Brittany Murphy, Chris M. Allport, Kenny Johnston, Molly Morgan, Evan Gore, Jon Kean, Sally Levi, John O'Brien, Bill Applebaum, Shadoe Stevens, Kathleen Freeman, Scott Hamm, Becky Wahlstrom, Jeanette Miller, John J. York, Ja'net DuBois, Rick Scarry, Beverly Archer, Lesley Woods, Kevin Scannell, Bill Kirchenbauer, Deborah Harmon, Beans Morocco, Brooke Theiss, Sal Viscuso, Nick LaTour
  • Compadre

No tak tohle bylo úplně k zblití....megadebilní ubohost z pitomé střední školy o problémech úplně debilních studentů. Nevim co na tom mělo bejt vtipnýho. Já sem se nesmál ani vteřinu. Všude je sice vidět snaha o neustálé vtipné scénky, ale podle mého mínění z nich nevyšla ani jedna. Už to nechci nikdy vidět. Hnus!(31.7.2008)

• berg.12

Myslíte si, že se nedá natočit seriál na motivy světa panenky Barbie? Myslíte si, že nikdo nemůže natočit seriál o životě teenagerů z high society, jejichž největší starostí je, co si vzít ráno na sebe? Myslíte si, že se cukráři nemohou podílet na výtvarné stránce filmu? Tak tenhle seriál vás dokonale vyvede z omylu. Bohužel jsem nějak nepostřehl náznak toho, že by to tvůrci nemysleli tak úplně vážně a po tom, jak dalece je seriál blízko původnímu filmu, pátrat opravdu nehodlám. Ale s ohledem na naprostou nevinnost, tolerancí pro cílovou věkovou skupinu a pro opravdu odzbrojující filmový zážitek, beru na milost.(23.4.2006)

Pamatuji si, že jsme se na tento seriál dívali v pubertě :D :D Člověk to musí brát opravdu s velikým nadhledem, jinak to totiž nejde :D Nevinnost nadevše, tolik peněz, že nevíte co s nimi, rozmazlení puberťáci, výrazné oblečení a barvy, po kterých Vás po určité době začnou bolet oči a samozřejmě "problémy života a smrti" :D :D Nic víc než zábavu a pohodu jsem v tom nehledala a musím říct, že v seriálu jsem narazila na množství dobrých vtipů a narážek :)(30.12.2012)

• Jara.Cimrman.jr

Seriálů o nádherných, bohatých a přesto občas utrápených studentech není nikdy dost. Třeba taková Cher se uměla narodit do patřičně zazobané rodiny a považuje to za důkaz svých schopností. Školu si také vybrala spíše podle kvalit vozového parku rodičů svých spolužáků, než podle kvality výuky. Obstojně číst už Cher totiž umí, psaní jí také celkem jde a bez větších problémů rozezná 7 číslic z desítkové soustavy. S takovým vzděláním se směle řadí k vědomostnímu nadprůměru prestižní školy a může se naplno věnovat smyslu svého života - skvěle vypadat, hodně nakupovat a vysmívat se těm, kteří nedokáží být dostatečně krásní. Mám řidký vlas, břišní svaly lehce vyklenuté do prostoru, nevkusně chlupatou hruď a holou řiť - já tomuto seriálu prostě musím rozumět.(3.1.2012)

No, mě to prostě přijde jako rozkošný a vtipný seriál. Sice tady lidi tvrdí, že je to tuctové, něco jako ze světa barbie, ale mně se to zdá paradoxně ojedinělé. vždyť mně zas tak nepřijde, že by bylo nějakých serialu (mozna ani ne filmu) o prostě slušných slečnách, které jsou třeba i v 18 panny stejně jako tady hlavní postava. Zkrátka mi to přijde ojedinělé v tom, že je to slušná holka a celkem vtipná. Škoda jen, že to má jen dvě serie (teda co vím já).(24.6.2010)