Epizody(7)

Hlavním hrdinou dnes již klasického seriálu Jiřího Hubače a režiséra Františka Filipa z roku 1982 je inženýr Josef Hovora, vzdělaný zemědělský odborník, který chovu ušlechtilých koní zasvětil celý život. Velká pozornost je věnována i dalším lidem, kteří s ním podstupují dlouhá léta hledání a omylů a v jejichž trpělivé práci je obsažen vklad příštím generacím. Je to třeba ošetřovatel koní Lojza, který si s koňmi rozumí víc než s lidmi a jehož mínění respektuje i sám ředitel statku... V prvním dílu se Hovora vrací z aukce, která byla prvním objektivním měřítkem jeho chovatelských výsledků, ale dopadla špatně. Nikdo žádného koně nekoupil. Za nízké ceny Hovora prodej odmítl, neboť je přesvědčen o jejich nesporných hodnotách. Ředitel statku se rozhoduje zrušit Hovorův chov a prodat koně za užitnou cenu. Hovora se snaží situaci zachránit... (oficiální text distributora)

Shellou

I když se koní bojím, Dobrou Vodu si pustím moc rád. Úžasnou plejádu herců u mne korunoval Haničinec. Možná Vaculík by nemusel bejt tak přeslazenej, ale to už je opravdu detail. Koním i lidským osudům čest! ()

710.cz

Zajímavé na tom seriálu je to, že tam zšedli i jinak skvělí herci. Jen ten Nedbal je pořád skvělý a sám to fakt nevytrhne. ()

milos.bradik

Seriál, který má dobrá i slabší místa. Jsou v něm nádherné záběry koní a perfektní Hanzlík a Mrkvička i kapitán v podání Radka Brzobohatého a Nedbal, slabší je Vaculík a zcela mne rozčiloval Dlouhý nebo Haničinec, který se chová jako feudální baron, ale přitom je to komanč, který statkářům koně vždycky záviděl a teď se snaží si z toho udělat rodinný podnik pro svého syna, který má však jiné zájmy, ale on jej přesto stále prosazuje i když ví, že Vaculík pro koně žije. Také to Haničinec hraje strašně, uboze přehrává. V seriálu jsou také vyložené nesmysly, například když Dlouhý jde dělat číšníka do hotelové restaurace, což je absolutní hloupost, protože na taková místa by musel vystudovat hotelovou školu, za komančů by mu protekce maminky, která v hotelu pracuje, nestačila. Také působí hloupě, když se Haničinec na aukci koní chová jako by tam koně přijel jen ukázat a vůbec nevěděl jak to tam chodí nebo v posledním díle, kdy vůbec není ani naznačené, že na Velkou pardubickou by se museli koně napřed kvalifikovat. ()

Generi

S ohledem na příliš slabé hodnocení ostatních, dávám 5, jinak by to bylo za 4*. Skvělý scénář, skvělý Haničinec, Kemr, Mrkvička, Dlouhý. Nádherná atmosféra, uvěřitelné rozhovory a moc zajímavé prostředí koní a dostihů. S dnešním brakem neporovnatelné. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička