Epizody(7)

Hlavním hrdinou dnes již klasického seriálu Jiřího Hubače a režiséra Františka Filipa z roku 1982 je inženýr Josef Hovora, vzdělaný zemědělský odborník, který chovu ušlechtilých koní zasvětil celý život. Velká pozornost je věnována i dalším lidem, kteří s ním podstupují dlouhá léta hledání a omylů a v jejichž trpělivé práci je obsažen vklad příštím generacím. Je to třeba ošetřovatel koní Lojza, který si s koňmi rozumí víc než s lidmi a jehož mínění respektuje i sám ředitel statku... V prvním dílu se Hovora vrací z aukce, která byla prvním objektivním měřítkem jeho chovatelských výsledků, ale dopadla špatně. Nikdo žádného koně nekoupil. Za nízké ceny Hovora prodej odmítl, neboť je přesvědčen o jejich nesporných hodnotách. Ředitel statku se rozhoduje zrušit Hovorův chov a prodat koně za užitnou cenu. Hovora se snaží situaci zachránit... (oficiální text distributora)

rigby

První tři díly hodně nudné, vlastně se vůbec nic neděje, a to je špatný začátek, protože mnoho diváků to vzdá. Pak se to trochu zlepší, přibydou lidská dramata, ale zase tak dramatické to stejně není. Je to zbytečně utahané, i když se jedná o atraktivní prostředí pro mnohé diváky. Byly natočeny lepší seriály. ()

fooggyy7

Taková byla doba. Komunistickej tatínek prosazoval svého neschopnýho syna, a nejenom syna, ale to bylo normální a je to i dnes, jenom strana se zmenila. A cikán se tenkrát nazýval cikán. Je tam vynikající výběr herců - to dneska už není. ()

Saprofag odpad!

Dobrá Voda mi nechutná a Petr Kočičinec je antihrdina všech dob! To nemluvím ani o Vladimíru Dlouhém, který mě tu taky pěkně nakakával. Jdu si koupit koninu :D. ()

Cesty timem

Bylo by to za 3* kdyby nebylo dvojky Nedbal / Kemr... která je třešničkou na dortu i dalších výborných hereckých výkonů (Hanzlík...) ... no a samozřejmě nebýt koní. ()

emihorsen

Hlavně proto, protože mám ráda zvířata. Jednak mi ale vadilo, že se furt "mlelo" o koních - jak je člověk musí milovat a musí jim obětovat život, aby je doopravdy pochopil - to je trochu moc. A taky srážím hvězdu dolů za to, že seriál se často zamotal někam, kam neměl a mě ty scény vážně nebavily. 70% ()

Barney

Nikdy jsem neměl tenhle seriál rád a asi se to nezmění. Petr Haničinec je výborný herec, ale možná právě proto, jak dobře roli sehrál, ten seriál opravdu nemusím. Poctivý, pracovitý, zásadový, inteligentní vedoucí, ale pracovat s někým takovým, tak vydržím v práci maximálně týden. ()

JARDAHONDA

Příběhy lidí,jejichž osudem se stali koně.....podaří se inženýru Hovorovi vyšlechtit koně,kteří budou mít úspěch na dostihové dráze a zachovat chov koní na dobré vodě ,,?? Dramatický příběh z 80 let. ukáže divákovi : přátelství,zradu,odhodlání vyhrát..Závěr u mě za 2 ** ()

bratr_jezek

Kdo miluje koně, nesmí si tento seriál nechat ujít. My ostatní, které bereme koně jako každé jiné zvíře, si můžeme odpočinout u nenáročného seriálu se spoustou oblíbených herců. ()

Martazoe

Čekala jsem nějakou komunistickou ptákovinu, ale byl to fajn seriál, na který se pěkně kouká. Pan Haničinec exceluje, ostatní herci působí ale trochu rozpačitě. Příběh je sice poměrně zdlouhavě vyprávěný, to je pravda, jenže to co je v něm schované, mě oslovilo. A navíc je dost aktuální pro dnešní dobu, kdy se všichni honí jen za ziskem a na ideály se kašle. ()

smutnySermir odpad!

Tohle fakt ne ... bohuzel vedle Sanitky druhej serial, kterej me vzdycky priserne s..al. Vsechno bylo takovy upoceny, voddreny, dost neuveritelny - ani ten Dlouhy tam neni za sebe ... ()

PORTER44

I když koně nijak zvlášť nemiluji tak seriál byl docela dobře koukatelný a hlavně dobře herecky obsazený,nechyběli ani správní prudiči Nedbal byl výborný. ()

pajkir

Původně za dve, ale nějak do toho seriálu dorůstám:) Ing. Hovora, Kapitán, Janýr, vrchní Sklenčka a jeho:"Ty tady musíš bejt a nebejt."Věřím, že za pár let to bude za pět!!! ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička