Epizody(7)

Hlavním hrdinou dnes již klasického seriálu Jiřího Hubače a režiséra Františka Filipa z roku 1982 je inženýr Josef Hovora, vzdělaný zemědělský odborník, který chovu ušlechtilých koní zasvětil celý život. Velká pozornost je věnována i dalším lidem, kteří s ním podstupují dlouhá léta hledání a omylů a v jejichž trpělivé práci je obsažen vklad příštím generacím. Je to třeba ošetřovatel koní Lojza, který si s koňmi rozumí víc než s lidmi a jehož mínění respektuje i sám ředitel statku... V prvním dílu se Hovora vrací z aukce, která byla prvním objektivním měřítkem jeho chovatelských výsledků, ale dopadla špatně. Nikdo žádného koně nekoupil. Za nízké ceny Hovora prodej odmítl, neboť je přesvědčen o jejich nesporných hodnotách. Ředitel statku se rozhoduje zrušit Hovorův chov a prodat koně za užitnou cenu. Hovora se snaží situaci zachránit... (oficiální text distributora)

Kovaja

Seriály a filmy o koních nemusím ale rok výroby je pro mě jasná volba v seriálech.Kvantum vynikajících českých herců z nichž výrazně vyčnívá PAN HEREC Petr Haničinec.To s jakou vervou a zapálením roli zvládl bylo neskutečné a já mu na tuty věřil že on se u koní opravdu narodil.Je to pro mě herec s neuvěřitelným charismem a nezapomenutelným hlasem jenž dokázal tomuhle seriálu dodat potřebné grády. ()

Paity

Petr Haničinec se opět namontoval do něčeho, co je naprostým blábolem. Sice už to má daleko do Ženy za pultem a to hlavně ideologicky, ale pitomost je to také. K tomu ještě naprosto nepřesvědčivý Vladimír Dlouhý, který stále něco řeší a to především sebe. Nuda k ukousání. ()

mira007

Nepamatuji se, že by byl nějaký seriál o koních tak body aspoň za to, ale jinak mi to přišlo furt hrozně depresivní jak se nedařilo, rozprodávali koně a ten syn byl takovej mamlas. Životní role pana Haničince. ()

jacksax

Pěkný seriál z dob minulých, sice s rozdílnou kvalitou dílů, přesto docela dobrý. Jak je na jedné straně vidět, že učit se jazyky bylo dobré i tehdy, tak jsou tam na druhou stranu značné hlouposti ( i když z pohledu socialistické ideologie možná naprosto v pořádku...). Další ze seriálů, ve kterých můžeme vidět, jak jsme se změnili nejen politicky, ale jakou prošly změnou i všeobecné názory, mezilidské vztahy, hodnoty a v neposlední řadě i vkus (:-) ()

LuccinyFilmy

Na seriálu jsou nejlepší koně - ač se ty tři předtočené záběry starokladrubských vraníků, které jsou pouštěny na začátku, na konci a vždy, když se někdo pohybuje v okolí výběhů, trochu bijí se skutečností, že Dobrá voda chová a trénuje dostiháky. Jinak je opravdu mimořádné, že soudruzi dokázali natočit takhle pomalý a depresivní seriál, který se točí pořád kolem jedné dramatické zápletky (zrušení chovu) a při kterém vám cuchá nervy přítomnost krajně nesympatických postav (bezpáteřní syn, rozmazlená dcera běhna). ()

arcticsky

Seriál s podivně utahanými, jindy zase afektovanými dialogy. Vévodí tomu krajně nesympatická role Petra Haničince, který je zde prakticky nepřetržitě zralý na pěst za svoje poučování a moralizování. Bodík pouze za občasné pěkné obrázky a Miloše Nedbala. ()

Všežrout

Sentimentální cholerickej koňofil Hovora nedokáže vychovat ze syna řádného nástupce a navíc sabotuje přísun valut do socialistického hospodářství. Jeho banda podřízených outsiderů (kapitán paroháč, kokta, alkáč, panic - latentní homosexuál a somnabulní důchodce) mu v jeho plemenném snažení zdárně sekundují. ()

bangee

Seriál z let nedávných, leč naštěstí nikdy se nevrátivší... Hvězdu za téma o koních plus další za výbornou roli a ještě lepší herecký výkon Miloše Nedbala... ()

sadlokan

Neuvěřitelná snůška perel,zde házená kobylám.Místo ovsa.Hopsasa.Asi na páté skouknutí začínám oceňovat Liboura a Andrlovou.A samozřejmě Lothara z Bella Vista!!!To je milostný Bermudský trojůhelník!!! ()

Heavyman

Cholerik Hovora co má ženu jako služku a syna nutí do toho co ho nebaví, ani se nedivím, že začne anarchii a simulaci. ()

Ydrosten

Chtěl jsem k tomu něco napsat ale po "přidat recenzi" mi to napsalo že zvýrazněný text může být jen 10% a text zmizel. Měl jsem tam 2 věty tučně a 2 věty kurzívou. No tak si nakašlete, psát to znovu nebudu. ()

Drom

Inženýr Haničinec již dvacet let buduje chov stáda koní a stáda lidí. I díky tomu je obklopen mnoha koňmi a řádkou pečlivě vybraných nespolehlivých pracovníků: pospávajícím senilním důchodcem, zakrslým ožralou, vysloužilou gumou, standardním troubou Hanzlíkem a dalšími. I rodinný krb si věru zařídil chytře, dědek je zapšklej škarohlíd s kolotočářským snem, manželka pitomá slepice a synáček rozmazlený budižkničemu, zkrátka životní opora. Ostatně sám inženýr je zoofil s úchylkou na koně a hlavní hřebec svého chovu. Proto se zdráhá uvěřit floutkovství svého syna, ač se z něj vyklube kuchařinka a milovník bičování. To však vycítí hlavní buchta seriálu, zubatá domina Andrlová, a milého synáčka si rázně osedlává. Tedy do doby, než jí zbouchne Lothar fon Dojčland. A jelikož velkochov v těchto ideálních podmínkách veselé upadá, každý den je bojem o budoucnost celé estrády, vrcholící rozhodujícím závodem. Naštěstí je tu nenápadný hrdina Vaculík, jediná nedebilní postava, který, ač dlouho podceňován, všechno zachrání v pravý čas v sedle svého koně a zařídí tak hepyjend. Až se soudruzi podiví... ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička