PeteBuck

Trochu sa upravil koniec štvorky a tvorcovia si povedali, že snáď sa z toho stokrát prevareného námetu niečo ešte uvarí. Ale z hovna bič neupletieš a už vôbec s ním poriadne nezapráskaš, takže tak to aj dopadlo. Zasa parta blbých teenagerov, opäť Dr. Loomis, ktorý tam pobehuje ako pako, snaží sa Mikeho dokonca zvládnuť, ale vieme, ako to dopadne. No a koniec... Nekomentujem. Bude proste ďalší diel. Halloween stále zarábal, tak sa točilo ako o život. Komu vadí, že je to čím ďalej tým väčšia sračka? ()

Lukkyn

2 hvězdičky z nostalgie a úctě k této sérii. Jinak ovšem vrchol demence jak návrat Michaela na scénu , tak dítě s nadpřirozenými schopnostmi . Proboha a to jak celej film ječela vzal bych tu kudlu co Michael používá a chtěl bych ji snad zabít taky!!!!Na 5 díl to taky mohlo dopadnout hůr!!!! ()

Mahoney88

...ďalší film ktorý je úplne mimo moje chápanie. Mnou zrejme najviac obľúbený diel hororovej série Halloween. Michael Myers vystupujúci ako totálne chladná, nezastaviteľná vraždiaca mašina, likvidujúca každého, kto jej príde do cesty. Scéna Jamie líhajúcej do detstkej rakvy s kombináciou absolútne démonického hudobného podmazu má totálne devastujúci účinok, pričom to nie je jediný ľahko zapamätateľný a značne nepríjemný moment filmu. Arcidielo svetového slasheru neprávom značne zavrhované a podceňované... ()

baronGrga

Malá Danielle Harris opět terorizuje jakýkoli lepší nápad svou osobitou dřevitostí, a tak není divu, že stejně jako Halloween 4 si i halloweenská pětka může nechat o lepším hodnocení leda zdát. Nápad napsat postavě, kterou ztvárňuje herecké poleno, do scénáře ztrátu řeči a nechat ji vyjadřovat se gesty a mimikou, možná zpočátku budilo v tvůrcích dojem, že je bitva vyhraná. Zkuste si ale posadit plaze na bicykl, řekněte mu, že šlapat nemusí a že bohatě postačí, když s tím kolem párkrát přejede tam a zpátky po visuté hrazdě To prostě nevyjde. Z příběhů haddonfieldského revíru je tento společně se čtyřkou z těch marnějších, hůře už to zvládl jen Zombie ve své dvojce a Rosenthal v Resurrection. 35% ()

Rathe

Už páté pokračování a stále se drží skvělého stereotypu, který pořád dokáže překvapit a otevřít divákova ústa dokořán. ()

tXtX

Opäť obrovská tuposť. Myers po vyše 50 zásahoch z rôznych strelných zbraní (prevažne z brokovnice!) "prekvapivo" vstáva z mŕtvych a vydáva sa opäť do Haddonfieldu po svoju neter. V tejto časti je Danielle Harris už ozaj neznesiteľná. Zjazvený Loomis nezostal nikomu nič dlžný a aj tu pobehuje ako splašený a vykrikuje tie svoje zaklínadlá. Čerešňou na torte je telekinecké spojenie medzi Myersom a Jamie, čo sa mi už ani nechce komentovať, otras. Celkovo sa jedná asi o najhoršiu časť celej série. Tu sa už nikto ani len neobťažoval brať celú záležitosť nejakým spôsobom vážne. Celé je to tak seba parodické (dvojica policajtov), že je to až neznesiteľné. Vraždy sú hlúpe, Myersova maska vyzerá ako kus hovna, a teatrálne herecké výkony sú na zaplakanie. 20% ()

SidVicious

Už to postrádá svoje kouzlo po čtverce mi bylo jasné že sérii už nic výjimečného nečeká,opět postava Jamie se mi nezamlouvá stejně jako ve čtvrtém díle,Donald Pleasence jako obvykle nejlepší z postav kdyby tam nebyl film už by šel uplně dolů ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Šerife, važně jste zapomněl, jak loni roztrhal vaši dceru?" Nezastavitelné monstrum Michael Myers se vrací, aby se vypořádal se zbytky své rodiny. Michael je tady prostě vraždící mašina, která jede. Je to nezastavitelný tank, který nelze vypnout. Po zhlédnutí tohoto dílu ho lze přirovnat i k Terminátorovi! ;) Jinak Donald Pleasence, respektive jeho alter-ego doktor Sam Loomis, se zase snaží o to, aby se svět Michaela Myerse zbavil. Zase tu byl skvělý. Plus záběry na Michaela pořád děsivé a hudební motiv znovu dokonale využit. Ve výsledku slabší než díl předchozí, ale v rámci série pořád nadprůměr. - 70%. ()

Wiceman

Oproti čtyřce tohle bylo takový ... mno ... divný ... Pominu-li přežití Michaela po čtyřce (co ten chlap dopuje ... to chci taky na úřední dny :D ) tak se celej film nese v hodně zvláštním duchu. Na čtyřku to navazuje rok poté, takže tu pořád máme malou Jaime a její nevlastní ségru s kamarády. Nevlastní ségra a kamarádi skapou celkem rychle a my sledujeme sáhodlouhou Michaelovu pomstu, přičemž mu samozřejmě asistuje Dr. Loomis (spíš  tedy jen Loomis) kterej s psychiatrem má nyní společného asi jako já s Dinosaurama. Ano, Loomise už bych asi vážně někam nejradši zavřel (i když má pořád pravdu zmetek :D ) a Míša samotný by měl být zavřenej v nějaký avengers alike věznici. Každopádně tenhle díl jako pokračování skvělý čtyřky je prostě divnej a korunu tomu nasazuje tajemnej cowboy viking s kérou na ruce (což má samozřejmě i Míša aniž by bylo řečeno, jak k ní vlastně přišel). Zkrátka a dobře, tenhle díl je hrozná sračkozní slátanina bez hlavy a paty. Sry Michaele, ale fakt si byl tentokrát slabej. Slabý 2* ()

IamWerca

Sme späť z nesmrteľnou dvojkou našich superhrdinov ktorý len tak ľahko nezomrú Dr. Loomis a Michael Myers. Kto čakal že, sa Michael spoji svojim spôsobom nachvíľu so svojou neterou myslím že malo kto, čo bol pre mňa celkom zaujímavý prvok. Nastáva tu dôležitá otázka porazia tento krát Michaela? Vraždenie pokračuje a zas to bude ako na bežiacom páse ďalší klasicky krvavý boj ktorý čim ďalej tým viac prestáva byť pre mňa zaujímavý aj keď zatiaľ nestratil film môj záujem ale uvidíme čo nám dajú ďalšie časti. ()