Alexandre

A jde nám to z kopce. Průměrný díl, poměrně natahovaný, který vyzdvihují především dobré vraždy (zejména vražda ve stodole). Nebudete se už moc bát, spíše se mu zasmějete - buďto nad některými hláškami, anebo nad nemožným chováním postav (hlavně policistů). Atmosféra se nám vytrácí, napětí taky, takže perlí jenom Michael, hudba a vraždy. Kdyby byl film alepsoň tak dobrý jako úvod, aby to hodnocení bylo zasloužené. Z úcty k sérii 5/10. ()

sarfian

Myers sa nám spustil po celkom slušnom štvrom diely zase len do priemeru. Nebyť tých pobehajúcich fízlov, ktorý sa chovajú jak slépky kam ide jeden zdrhajú všetci, nesmrtelného doktora(neviem kto tam je komu nočná mora, možno keby Loomis chcípol tak dá Myers aj pokoj) a toho čudného konca(dúfam, že ho nevyslobodil Clint Eastwood), tak to mohlo byť za 4*. Som zvedavý na šestku, ktorú som zatial ako jedinú z tejto série nevidel. VIDENÉ 1x ()

Demonic189

Chytá ma zlosť pri kazdom filme z tejto sračkoidnej serie, ale čo už...ked som sa na to dal. Okrem skvelej malej Jemie (dnes je z nej prvotriedna kočka!) nestoji tato sračka za pozornost. Hodinu a pol sledujete niečo čo aj tak skonči vzdy rovnako, a to pri vsetkych osmych častiach. ()

Likan7

Zajímalo by mě, co ty lidi v devadesátkách nutilo točit další filmy Halloween a ve finále úplně na jedno brdo. Dvojka začala tam, kde skončila jednička. Pětka začala tam, kde skončila čtyřka. A jsme přitom zase v těch samých lokacích, v těch samých situacích. Nažeňte před kameru další vlnu mladých a blbých a nechte Myerse, aby je nějak zmasakroval. Tu si veme vidle, tu hrabičky, ale hlavní je bohužel to, že to už šíleně nudí. Není tam vůbec nic zajímavý, nic novýho. Když nepočítám šílenou trojku, která je jak z jiný galaxie, tak se tu natočily 4 filmy, který jednou stále podle jednoho a toho samýho scénáře. Už ani ta ústřední melodie není znervózňující. ()

Psycho.R

I kdybych nevěděl, že v době natáčení ještě nebyl scénář dopsaný, poznal bych, že je tu něco špatně. Jako by byl film poslepovaný z různých verzí námětů, které ale působí zcela jinak. Vlastně nejen to, měl jsem pocit, jako by do filmu vstoupil muž v černém z úplně jiného filmu, vůbec mi to nepasovalo a nedávalo smysl. Propojení Jamie a Michaela bylo už za hranicí. Tahle série (když pominu, že záporák je asi nesmrtelný) nefungovala na nadpřirozených jevech. Víceméně jsou tu pozabíjeni všichni, kromě dvou postav. Proto se bojím, že šestý díl bude pouze natahování omletého námětu. ()

GTS_PUNK

Piata časť filmovej série Halloween príbehovo priamo nadväzuje na svojho predchodcu, takže divák sa tu sčasti opäť stretáva s postavami, ktoré zohrávali podstatnú úlohu v štvrtej snímke. Do popredia tu vystupuje malá Jamie (Danielle Harris), ktorá je s večne živým nie Leninom, ale Michaelom Myersom mentálne prepojená a po ktorej tento charakterovo plochý (rozumej divácky nezaujímavý a nudný) vrah v tomto filme režiséra Dominiquea Othenin-Girarda z roku 1989 poľuje. Dejová línia je prakticky totožná nielen s väčšinou dielov tejto série, ale slasher filmov vôbec, pričom je akurát odetá do upraveného "kabátiku" s novým príbehom a postavami, ale základ s vrahom, ktorý celý film naháňa obete a na konci "zomrie" alebo zmizne, zostáva zachovaný. Nič nové v tomto smere neprináša ani Othenin-Girardova snímka, čo znamená, že nemôže byť ani kvalitatívne lepšia. A veruže nie je. Opäť totiž ide o nanajvýš veľmi slabý priemer, pri ktorom divák viac-menej iba vyčkáva na koniec, aby uvidel "úžasný" cliffhanger, ktorý povedie k ďalšiemu filmu série. Snímka v tomto prípade nedokáže zaujať príbehom, pričom nevýrazná je aj svojimi ďalšími aspektami. Technické poňatie je bez viditeľnejších chýb, ale nenadchýňa. Herecké obsadenie takisto diváka príliš nedokáže zaujať. Dokonca ani Danielle Harris či Donald Pleasence, ktorí boli v predchádzajúcej časti tým málo dobrým, čo snímka má, v tomto prípade výraznejšie neexcelujú. Halloween 5: The Revenge of Michael Myers je pomstou najmä na divákovi. Pokračujúce dojenie "hororovej" značky ani tentokrát neprináša príjemný filmový zážitok, ale ak nie dokonca presný opak, tak aspoň dielo, čo najväčšmi poteší záverečnými titulkami. A to dostatočne vypovedá o jeho celkovej kvalite. Ničím výnimočný slasher žijúci iba zo svojho názvu. ()

donkocicak

Nezranitelný Myers má kolem sebe další záhadu - muž v černém s okovanými boty ho z neznámých důvodů vysvobodí z vězení a my se nedovídáme proč... (vysvětlení se nabízí až v šestém díle, ale když to vezmu z pohledu diváka, který v době vzniku tohoto filmu neměl o nějakém pokračování ani tušení a musel na něj čekat šest let, nezdá se mi to jako vhodný tah !). Jediné, co stojí za zmínku, je scéna ve stodole. Jinak nic nového pod sluncem. Přišlo mi to skoro stejné jako čtyřka. ()

IronRocky

Pátý halloween navazuje přesně tam kde končíl díl čtvrtý a jde ve stejných kolejí jako předchozí díl. Kvalita jde opět mírně dolu a patý díl mi přišel o něco horší než díl čtvrtý. Je to hlavně blbým příběhem a vložením nadpřirozených vlastností hlavní hrdinky, která je celkem protivná. Film přišel úplně o atmosféru prvních dvou dílů Halloweenu. Jediný co se mi na filmu líbilo byly úvodní titulky, které jsou dobře udělaný se skvělou hudbou a samozřejmě veterán Dr. Loomis. jinak film je hodně slabý a celkem i nudný. ()

Scraffy

Hodne prekombinovaná časť, kde Michael robí všetko možné a to aj to, čo nikdy nerobil. Tiež hodne chodí autom sem a tam, čo je miestami až otravné. Telepatia, tak ako aj v siedmej časti Piatka trinásteho je skôr otravná, ako dobrá. Každopádne sa ale nenudíme, čomu dopomáha krátka stopáž. ()

G04T

Jak je zvykem u slasherovejch sérií, postupně mají díly jiný příběh. S tímto příběhem Jamie jsem absolutně v pohodě, protože si myslím, že asi nikoho z nás by nebavilo koukat se pořád na Curtisovou. Co mě na tomhle filmu sralo bylo to, že všechno bylo moc jednoduchý. "kde je Michael? V nemocnici." Dál mě sraly fakt otravný postavy, kterejm jsem přál smrt už když něco vyblily z huby. Ale musím pochválit skvělý lekačky a celkovou atmosféru, kreativitu zabíjení a to, že jsem se ani trochu nenudil, ale záleží na tom, na co je člověk zvyklej. Na to, že je to pátej díl tak ještě překvapivě dobrý a rozhodně si nezaslouží tak podprůměrné hodnocení, které na csfd dostal. ()

GameboyNES

tohle už je hodně nastavovaná krupice. Doland Placenta je už spíš nudná a otravná postava A Darien jen celej film ječela.52% ()

mark9th

Nepáčil sa mi nápad s telekinézou, mohli to jednoducho napojiť na štvorku ako odvetu a hotovo. Zbytočne to kazilo ''auru'' Myersa. ()

horor2

Překombinované, ztrácí to na síle. Pro fanoušky série povinnost. Jinak tento díl je o něco slabší než ten předešlý. ()

JackBurda

I přes pomalejší rozjezd a dost natahovanou scénu na seníku, jsem se bavil výborně. Vražd o dost míň a narozdíl od čtyřky, tyhle působily docela reálně. Další velký plus je Loomis, který se už z věčného sledování Michaela skoro zbláznil a jeho výkyvy mě neuvěřitelně bavily. Na to, jak tenhle film lidi nemusej, mě přišel výbornej. ()

Pitryx odpad!

Tak jsem na ten guláš zíral a zíral. Stokrát ohřívaná polívčička nemůže být dobrá, byť byla zpočátku sebelepší. Půlku filmu jsem si připadal jak v mateřské škole, samé uječené děcka, a moje nervy trpěly. Netuším zač dát alespoň tu kýženou dvacku. ()

Blazkowicz

Upištěné a teď dokonce i jasnovidné děcko opět na scéně. Děsně otravné. Jinak mě opravdu nenapadá, co víc bych napsal, protože pokračujeme v sešupu kvality. Je to čím dál větší nuda. Od jedné hvězdy to tentokrát zachránily koťátka ve stodole. 2-* ()

djbarrel

Průměr jen s přihmouřením obou očí. Michael se na scénu dostává dost uhozenou cestou. Atmosféra mizí, objevují se komické vložky. Vše se odehrává hlavně okolo malé Jamie, ale filmy s dětskými hrdiny patří spíš (až na vyjímky samosebou) na nedělní odpoledne. Film trpí ale nejvíc nudou. Co naopak trochu potěšilo byli nekteré dobré vraždy. Bohužel se z Halloweenu stal jen přízrak sama sebe, je to jen nudná vyvražďovačka. Ne špatná, ale když má film v názvu Halloween tak se musí snažit o poznání víc. 49 % ()

elanista1

No uz sa z toho stava poriadna fraska. A pomaly sa mi vsetky diely vlievaju do jedneho /bohuzial aj vratane originalu/. Stvrty Halloween /nastastie uz budu len tri/ je spociatku este znesitelny, v kriteriach ktore som si urcil v predoslych castiach, ale ku koncu sa natahuje ako sopel a je nechutne zdlhavy, aj ked nema vela minut. Mal som pocit, ze poslednych tridsat bolo zbytocnych a ze keby to skoncilo scenou v senniku tak by mi to vobec nevadilo. Uz mi ani nevadia nelakajuce lakacky, ci neustale Michaelove zmrtvychvstania, ale telepaticke prepojenie medzi neterou a strykom uz na mna bolo trocha vela. ()

DonBraso

To nebylo dobré si pouštět tento díl,kdy Michael Myers tam vypadá jak kdyby chytnul parkinsona na všechny způsoby.Bohužel je chytnul hlavně režisér,který nám servíruje nesmrtelnou nudu(film jsem dodíval na potřetí) který si přímo čachtá blahem co nám to předvedl.K odpadu to mělo nášlapnuto pěkně,nebýt sekvence se stodolou,která byla hodně super a mělo to všechno,co by k tomuhle filmu mělo patřit od první minuty.Takže menší napětí,sexuální scénka a vidle v hlavě v 10 minutách,bohužel ostatní byl studentský film,kdy maska Michaela byla snad ze sekáče,holka která furt brečela a řvala,mě lezla krkem pořád,málo zabitých,trapný konec,neznámý muž nejspíš casper co se procházel chvilkama ve filmu a víme o něm nic,hudba pomalu spíše karaoke theme a naprosto nevyužito a dalo by se pomalu pokračovat dále,ale to bych už snad ani nechtěl.Tedy ještě scénka kdy si to Michael veme po vzoru off road mezi keřema a lesíkem je ještě vcelku solidní dráma:) ()