JohnSmith

Začátek filmu je opravdu hodně pomalý a nezáživný. Pak přichází na řadu klasická řezničina, která nijak zvlášť nevyčnívá ze standardu. Závěr mi přišel na jednu stranu zajímavý, ale na druhou to jen vypadá jako umělé natahování série, kdy tvůrci už nevěděli kudy kam. ()

fiLLthe3DD

Na tomto Halloweenu mohu pochválit snad jen herecký výkon Danielle Harris (scéna s Jamie v šachtě na špinavé prádlo měla celkem grády). Jinak se jedná o naprosto tupou vyvražďovačku s debilním scénářem a nevyužitým potenciálem telepatického spojení mezi Michaelem a Jamie. Postava Dr. Loomise a jeho posedlost Myersem už byla také značně iritující. Pominu-li Zombieho remaky a ty sra*ky od Gordona Greena , je tento Halloween jednoznačně ten nejhorší (i ta trojka mi připadá koukatelnější!). ()

Opsha

Zcela nudný díl se slabou režií, scénářem i střihem. Michael tentokrát zabíjí téměř výhradně zemědělskými nástroji postavy které si to naprosto zaslouží (nejvíce pár "komických" policistů). Nečekaný konec se navíc naprosto míjí účinkem. ()

Šakalík

I přes poněkud těžkopádný námět s telepatickým propojením Jamie a Michaela je i tenhle díl docela povedená vyvražďovačka, ale bohužel nic víc. Zatímco v předchozích třech dílech, ve kterých Michael Myers vystupoval, se atmosféra cílevědomě budovala pomaličku od první minuty, aby vygradovala ve famózním finále, tady sledujeme opakované záchvaty malé Jamie, kterou popadne amok pokaždé, když se Michael rozhodne do někoho říznout. To ale po chvíli přestane bavit a tak v půli filmu je to už vyloženě otravné. Ovšem když přece jen dojde na toho pána v bílé masce, působí dynamická režie tohoto filmu jako živá voda. Některé pasáže jsou přímo lahůdkové (stodola, odpadová roura – výborný nápad) a přestože celková atmosféra není tak hustá jako v prvních dvou dílech, v některých částech je film opravdu děsivý. Bohužel scénář je fakt mizerný, především pak ten vyloženě dementní konec, za který by pan scénárista zasloužil pár facek. ()

Arkanoid odpad!

Pitvanie tekvice pri úvodných titulkoch dojem nerobí. Nadväzujeme opakovaním záverečnej scény zo štvrtej časti série. Michaelova nesmrteľnosť samozrejme ostáva. Pokračujeme o rok neskôr v detskej psychiatrickej klinike. Telepatia Michaela a jeho rodiny je konečne zobrazená, lebo prečo by v sérii toľkokrát vedel, kde členovia jeho rodiny sú, je inak záhadou. Kvalite filmu to však nepridáva. Dvanásťročná Danielle Harris však hrá svoje šoky dobre, ale je ich málo. Donald Pleasance, teraz už prehrávajúci, sa pri nej objavuje práve v Halloween‘s Eve s tým, že vie, že im chce niečo povedať. Slečna má amnéziu a Rachel ju opatruje. Komediálne vsuvky pri zľahčovaní situácie tu veľmi nefungujú, lebo nejde o čierny humor. Ku nudným, hlúpym a otravným postavám sa ťažko hľadajú sympatie. Vo filme je snáď najhoršia autonaháňačka, čo som videl. Najmenej logické z obsahu je zabíjanie policajtov, ktorí ani neskúsili použiť zbraň. Loomis tu tiež nedáva na pud sebazáchovy a je totálne šialený. Zlá hudba tu prehráva okrem pôvodnej znelky na celej čiare a neostáva mi nič iné, ako označiť toto pokračovanie za doteraz najhorší Halloween, čo som videl. ()

BlackTom

V úvode pekná rekapitulácia s klasickou výhovorkou, že Michael to znovu prežil a k tomu ešte veľmi dobré zistenie, že malá Jamie (nie TÁ) akosi stratila reč - prestala hovoriť. Mike vyzerá lepšie ako v predošlej časti, dokonca sa na chvíľu zahrá na vtipálka a vymení svoju starú masku za fungl novú halloweensku a na chvíľu vezme do rúk aj niečo iné ako klasický kuchyňák, či naštartuje auto. Dr. Loomis tiež nezaostáva a jeho posadnutosť Michaelom je priam desivá. Čo však škodí, je takmer nulová zápletka, no udalosti v Myersovom rodnom dome to našťastie zachraňujú. Veľmi slušné. ()

bruceman7

Ze začátku sice podivné hrátky s časoprostorem, ale jinak to nebylo špatné podívání...jen ten záhadný cizinec, jehož účel je minimálně nejasný. 6/10 ()

Han22

Tady série začla jít do kopru a vůbec se nedivím, že autoři H20 celou od trojky výše linii ignorovali. Ty nesmysly jsou v pětce tak obrovské, že se to nedá sledovat. Hrdinka z předchozího dílu zemře, ale nikdo ji neshání. Holčička, která pobodala svoji matku je opět normální, jen nemluví a najednou má telepatické spojení s Michaelem. Ten je stále nesmrtelný, ale přes šílené zranění z předchozích dílů si sundá masku!! a vypadá jako obyčejný člověk!! Doktor Loomis je šílenější než on, policajti se chovají jako naprostí dementi - nastraží na něj past, ale pak všichni! odjedou za falešným poplachem a nechají zde holčičku jen s doktorem a jedním poldou na odpis. Jo a Michael umí řídit auto. A celkově je to nuda - pár pěkných vražd, ale většina mimo záběr, finále v domě je skvělé, ale pokažené nepochopitelným závěrem (který navíc není bůhvíproč ukázaný). Dwight H. Little tomu ve čtverce dal aspoň trošku akční grády, ale noname režisér pětky bohužel tápe a nudí. ()

Loki_Six

"No, of course you don't forget. How could you? You never looked into his face, did you? You never saw his eyes. You never saw that- that nothing, no expression, blank. My memory goes back twelve years to the night I offered... I'm gonna show you- show you something. Look. Look at this, look at that. I prayed that he would burn in Hell, but in my heart I knew that Hell would not have him." ()

Kalper odpad!

Film byl fajn, dokud ta malá holka byla němá. Pak se vše zvrhlo v nicneříkající nudný blábol o zamlklém strýčkovi a uřvané neteři. Vražedné výstupy jsou opravdu symbolické, mávání kosou před kamerou nebylo v módě snad nikdy, a ubohý konec nemůže už nikoho překvapit. Celý snímek dokonale vystihuje věta jedné z postav: "Go home, Michael. Go home.". ()

bloodline

Je smutné kam za dekádu dobačovala partia okolo Michaela od vzniku kultovej jednotky. Ikonický status vystriedala kŕčovitá paródia na horor nehodná postavenia pána Myersa v histórii kinematografie. Herecké výkony boli vyslovené protivné a trápne, scenár odbil posledný umieráčik a samotné exekúcie vyliali posledné kvapky krvi, ktoré za Halloween 5 zhasli a zavreli dvere. Z veľkej ľútosti 1 a 1/2* ()

AdamesWWE

[7.5/10] Mal som pocit, že túto piatu časť robili tí istí tvorcovia, ale pozerám že nie, čo som celkom prekvapený. Veľmi podobný film ako štvorka, po všetkých stránkach, ale mne to vyhovovalo. Je to presne také ako som si predstavoval. Tieto dve časti (4,5) hodnotím celkovo medzi to najlepšie, čo vzniklo v sérií Halloween. ()

Paldiny

V tomto Halloweene sú všetci na odstrel, násťročná mládež za extrémne hlúpe reči, chovanie, bytie, policajti za opičky a komediálnosť o akú sa snažia, pošahaný dedo čo robí iba paniku, deťom rozpráva o vykopaných hroboch a popravde naháňa väčší strach než Myers. Sám menovaný upustil od chladnej mašiny a pretransformoval v akúsi rockovú hviezdu čo na naleštenej káre balí baby, po lesoch kľučkuje medzi stromami a dokonca sa na moment zmení v chápavého strýčka. Aby toho nebolo málo tak terapiu, pri akej padne nejedna slza povedie jeho deväťročná neter, s ktorou má prepojené myšlienky. Piaty diel je tak blbý až som to po čase vzdal a bavil sa na úkor tvorcov čo sa tiež nepodarí každej kravine. ()

Martin_W

Páté pokračování, které je ze všech dosavadních dílů nejslabší. Není se taky čemu divit. Od čtvrtého dílu jde hlavně o to, aby se z velké filmové senzace jménem Michael Myers dalo vytěžit co nejvíce peněz. Ať už je pokračování jakkoliv špatné, vždy se točí, dokud to nedojde do zdárného konce "vyšťavení" všeho. Z hlediska prostých slasherů je Halloween 5 lehce podprůměrný a nebýt Michaela jako hlavní postavy, byl by naprosto nezajímavý. V tomhle díle se na nějakou akci čeká tak dlouho, až se veškeré napětí vytratí. Ano, to napětí, jímž první dva díly vynikaly nejvíce. Tenhle díl je obohacen propojením Michaela a Jamie, jinak nevyniká oproti čtvrtému dílu ničím. Ale stejně.. Pořád je to docela zábava. 42% ()

lukasd

Michael už ztratil veškeré lidské rysy a divák si tak musí zvyknout, že ho prostě zabít nejde, i kdyby na něj doktor Loomis shodil atomovku. Bohužel tomuhle filmu už dost citelně schází jakékoliv napětí a působí hodně dojmem nastavované kaše. 50% ()

Marius_ss

V štvorke ma srala len miestami, v tomto dieli to už prepuklo naplno...miestami som sa dokonca prichytil ako fandim Majklovi aby tu malu afektovanu uvreštanu princezničku Jamie už konečne čapol a bol by od nej pokoj :) ()

icedalaman

Furt lepší než čtvrtá díl, sice ne o moc ale je. Rozdíl bude v tom že zatím co v minulém díle nebylo moc čeho se bát nebo že chyběla nějaká napínavá scéna tak v tomhle díle byla alespoň scéna ve stodole která se mi opravdu zamlouvala. Asi to bude tím že Michael tam vyměnil svůj oblíbený nůž za farmářské náčiní. Taky se mi líbilo že se tak rychle zbavil Rachel protože ta mě štvala už v minulém díle. Ale jinak je to taky docela fajn kravina. Tím že se nějakým způsobem snažili psychicky propojit Michaela a s tou maolou holkou film totálně pohřbili a o závěru se není třeba ani zmiňovat ten byl jednoduše katastrofální. ()

andio

Pětka mě poměrně bavila. Některý vraždy jsou fakt skvělý a Jamie mi tu nevadí tolik, co mi vadila dříve. Děj už začíná bejt hrozná slátanina a Donald Pleasence se snad díl od dílu zhoršuje, ale je to pořád náš skvělej Halloween. 6/10 ()

pend

O hvězdičku horší než předchozí díl, několik svétlých okamžiků - občas slušná atmosféra s použitím Carpenterova motivu, pár slušných lekaček. Ale: v nemocnici není za bílého dne ani živáčka, Michael se prochází za bílého dne po ulici, aniý by vzbudil pozornost, mládež se chová jako idioti a přímo si o to říkají, děti si klidně utečou z hlídaného večírku, Michael v autě honí po lese (sic) holčičku, WTF co ty mrtvoly v jeho domě, sundání a nasazení masky a jeho oči mělo znamenta? ()