Cesta do Avonlea (TV seriál)

Road to Avonlea

Kanada, 1990, 60 min

Předloha:

Lucy Maud Montgomery (kniha)

Sarah Polley, Jackie Burroughs, Mag Ruffman, Zachary Bennett, Gema Zamprogna, Colleen Dewhurst, David Ferry, David Fox, Miklos Perlus, Marc Worden, Frances Bay, Michael Hogan, Chandra West, Patricia Hamilton, Mairon Bennett, Christopher Redman, Peter Coyote, Ryan Gosling, Kevin Zegers, Chuck Campbell, Shannon Lawson, Alyson Court, Peter Donaldson, Kyle Labine, Cara Pifko, Joseph Bottoms, Tom Butler, Zoe Caldwell, Karyn Dwyer, Wayne Robson, Rosemary Dunsmore, Janet-Laine Green, Robin Dunne, Barbara Gordon, Lloyd Bochner, Corinne Conley, Kristin Fairlie, Ned Beatty, David Hemblen, Jonathan David Crombie, Elizabeth Shepherd, Mia Kirshner, Kevin Jubinville, Shirley Douglas, Paulino Nunes, Judy Marshak, Bill Lake, Gary Reineke, Malcolm Stoddard, Adrian Truss, Andrew Gillies, Cedric Smith, Leslie Carlson, Ken James, Gerry Quigley, Keith Knight, Kate Lynch, Ron White, Matthew Bennett, Catherine Barroll, Domini Blythe, Zachary Ansley, Kay Hawtrey, Andrew Hurley

Jako dítě jsem to sledovala. Dávali to o prázdninách na ČT. Už si moc nevzpomínám o čem přesně to bylo, jen vim, že se mi to moc líbilo a ráda bych ten seriál viděla znovu(10.4.2012)

Som velkou fanusickou Anny zo Zeleneho domu, Lucy Maud Montgomery a Ostrova Princa Eduarda, takze aj preto sa mi velmi pacil serial Road to Avonlea. Urceny pre detskeho divaka, ale aj pre dospele romanticke duse. :) Je to take mile, priam balzam na dusu. Potesili ma aj niektori herci z Anny zo Zeleneho domu. A krasne prostredie kanadskeho ostrova stoji za to.(24.6.2017)

Taky mi to asociuje Doktorku Quinnovou, ale společný bod je opravdu jen jeden: obojí je to rodinný historizující seriál. Doktorka byla situována do poměrně optimistického desetiletí 1867-1877 a Cesta do Avonlea do Belle Époque 1907-1914. Naučme se tedy konečně rozlišovat desetiletí nedávné minulosti alespoň na pozadí televizních seriálů!(2.4.2009)

Kdysi jsem to hodně sledoval. Teď už si sotva vzpomenu.(5.6.2011)

Milý seriál o prostých radostech a strastech života obyčejných lidí. Žádné střílení a sex, a přeci můžeme mít krásný seriál, tak trochu jakoby ve stylu "skutečnější" a méně klišé doktorka Quinnová(19.4.2009)