Cesta do Avonlea (TV seriál)

• Kanada

Road to Avonlea

Drama / Dobrodružný / Rodinný

Kanada, 1990–1996, 91 h (Minutáž: 60 min)

Tvůrci:

Kevin Sullivan

Předloha:

Lucy Maud Montgomery (kniha)

Zachary Bennett, Lally Cadeau, Mag Ruffman, Cedric Smith, Jackie Burroughs, Gema Zamprogna, Sarah Polley, Elva Mai Hoover, Colleen Dewhurst, David Ferry, David Fox, Miklos Perlus, Marc Worden, Frances Bay, Michael Hogan, Chandra West, Patricia Hamilton, Mairon Bennett, Christopher Redman, Peter Coyote, Ryan Gosling, Kevin Zegers, Chuck Campbell, Shannon Lawson, Alyson Court, Peter Donaldson, Kyle Labine, Cara Pifko, Joseph Bottoms, Tom Butler, Zoe Caldwell, Karyn Dwyer, Wayne Robson, Rosemary Dunsmore, Janet-Laine Green, Robin Dunne, Barbara Gordon, Lloyd Bochner, Corinne Conley, Kristin Fairlie, Ned Beatty, David Hemblen, Jonathan Crombie, Elizabeth Shepherd, Mia Kirshner, Kevin Jubinville, Shirley Douglas, Paulino Nunes, Judy Marshak, Bill Lake, Gary Reineke, Malcolm Stoddard, Adrian Truss, Andrew Gillies, Leslie Carlson, Ken James, Gerry Quigley, Keith Knight, Kate Lynch, Ron White, Matthew Bennett, Catherine Barroll, Domini Blythe, Zachary Ansley, Kay Hawtrey, Andrew Hurley, Melyssa Ade, Linda Sorensen, Araby Lockhart, Scott Gibson, Michael Mahonen, James Millington, Ray Jewers, Frances Hyland, David Lawrence Brown, J. Winston Carroll, Melody Johnson, Susan Coyne, R.H. Thomson, Rebecca Jenkins, John Shepherd, Fiona Reid, Gordon Masten, Patricia Gage, Michael York, Don Francks, Amos Crawley, Madeline Kahn, Sean Hewitt, Christopher Lloyd, Tyler Labine, Nicky Guadagni, Christopher Reeve, John Neville, Kate Nelligan, Colin Fox, Meg Tilly, Peter MacNeill, Treat Williams, August Schellenberg, Robby Benson, Diana Rigg, Bruce Boa, Bruce Greenwood, Gordon Pinsent, Stockard Channing, Jaimz Woolvett, Jonathan Potts, Lew Lehman, Terri Hawkes, Albert Millaire, Katherine Ashby, Howard Jerome, Denise Fergusson

Taky mi to asociuje Doktorku Quinnovou, ale společný bod je opravdu jen jeden: obojí je to rodinný historizující seriál. Doktorka byla situována do poměrně optimistického desetiletí 1867-1877 a Cesta do Avonlea do Belle Époque 1907-1914. Naučme se tedy konečně rozlišovat desetiletí nedávné minulosti alespoň na pozadí televizních seriálů!(2.4.2009)

Kdysi jsem to hodně sledoval. Teď už si sotva vzpomenu.(5.6.2011)

Som velkou fanusickou Anny zo Zeleneho domu, Lucy Maud Montgomery a Ostrova Princa Eduarda, takze aj preto sa mi velmi pacil serial Road to Avonlea. Urceny pre detskeho divaka, ale aj pre dospele romanticke duse. :) Je to take mile, priam balzam na dusu. Potesili ma aj niektori herci z Anny zo Zeleneho domu. A krasne prostredie kanadskeho ostrova stoji za to.(24.6.2017)

Milý seriál o rodině Kingových ke kterým přijíždí jejich neteř Sára, odehrávající se v malém městečku Avonlea na Ostrově Prince Edwarda, který ani po letech neztratil nic ze svého kouzla.(6.5.2017)

Jako dítě jsem to sledovala. Dávali to o prázdninách na ČT. Už si moc nevzpomínám o čem přesně to bylo, jen vim, že se mi to moc líbilo a ráda bych ten seriál viděla znovu(10.4.2012)