Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

SeBig

Po totální sračce Hannibal z roku 2001 jsem opravdu nečekal takovouhle pecku s výborným obsazením. Kvalitka. ()

Chrustyn

"Červený drak" je v mnohém podobný "Mlčení jehňátek". Uvězněný Hannibal Lecter tu opět pomáhá k dopadení vraha. Samozřejmě to kvalit "Mlčení" nedosahuje ale i tak se jedná o velice zdařilý a napínavý thriller, kde hlavně Ralph Fiennes předvádí výborný výkon v roli psychopata. ()

LaciLC

Slušne napínavý filmík, ktorý očakávane nedosahuje kvality vynikajúceho Mlčania Jahniat, ale je prekvapivo lepší než Scottov Hannibal. Z hercov najviac vyčnievajú z radu Norton a Fiennes. ()

korbitch22

škoda že v nejlepším filmu,ve kterém se objevuje postava doktora lectera,má hanibal tak málo prostoru.ralph fiennes jako red dragon je zajímavě ulítlej,edward norton je taky dobrej,ale připadalo mi jako by film vůbec neměl hlavní postavu,na kterou by se zaměřil,lecter tam je míň než v mlčení jehňátek,norton tam taky jen tak postává,no apak se příběh taky zaměřuje na červenýho draka,tam se ale popisuje jeho psychycká stránka a romkantický zbližování s kolegyní:--(ve filmu skoro nikoho nezabije,což mě mrzí,na začátku akorát řeknou že zabil dvě rodiny,pak sejme novináře a týpka,kterýho už sejmul i samuel l. jackson v pulp fiction:-)takže to filmu nedodává pořádnej spád,měl tam sejumout ještě jednu rodinu,režisér by tak diváka víc nasral aby fandil nortonovi,takhle tam dělá že ten úchyl je taky člověk.což sem teda nebaštil.ale dám čtyři hvězdičky za neopakovatelnýho hopkinse,kterej je opět nad rámec úžasu. ()

Arsenal83

Hoci by mnohí nesúhlasili, z môjho pohľadu ide o najlepšiu časť trilógie s tromi vynikajúcimi hercami, ktorý to ťahajú každú minútu. Možno by som aj povedal, že Ralph Fiennes tu bol najlepší. Netreba ani zabúdať na majstra vedľajších rolí Hoffmana a znamenite zahranú slepú Watson, čiže herecky absolútne vyšperkované dielo, ktoré v žiadnom prípade nemôže ísť pod 80%. ()

packa

Proti Hannibalovi určitý kvalitativní pokrok, ale stále jen slabý odvar fantastického Mlčení jehňátek. ()

Flego

Po zhliadnutí celej "hannibalovskej" série, musím potvrdiť svoju domnienku, že Mlčanie jahniat nastavilo latku príliš vysoko. Oba ďaľšie filmy sú len priemerom, niekedy horším ( Hannibal ), niekedy lepším ( Červený drak ). Red Dragon ma potešil svojou atmosférou, nesklamali ma žiadni predstavitelia. Malo to napätie i spád. ()

honajz

Místo agentky agent, jinak vše při starém, vyšetřování dalšího psychopata á la Norman Bates (z Psycha) může začít. Nemám rád Edwarda Nortona, líbí se mi Ratnnerův styl. OK, takže 2,5*, zaokrouhluji nahoru za kameru. ()

Ivoshek

Mlčení jehňátek mě bavilo přece jen víc. Červený drak není špatný, jen mám pocit, že jsem to všechno už někde jinde viděl. Je ale fakt, že začátek je povedený a část s Dr. Lecterem a začátek nového případu mě dost vtáhly. Vlastně mi to začalo připadat slabší od momentu, kdy se odhalila vrahova identita. ()

Nazghul

Dávám **** už jen kvůli výbornému obsazení, které se takhle pohromadě jen tak nevidí. Jinak mnohem lepší než Hannibal, ale aby to trumflo Mlčení jehňátek...tomu něco kapánek chybí. ()

d-corso

Ne, dvě hodiny tělocviku s Ralphem Fiennesem mě nikterak nezaujaly. Nebýt sympatického úvodu, stál by tento film za zlámanou mašli. Vlastně grešli. ()

SOLOM.

Trošku horší než jeho předchůdci, ale pořád velice zajímavé. Proč se nepodívat co se dělo před prvním dílem. Norton se své role ujal velmi dobře a ačkoliv ho zas až tolik nemusím, tak tady předvedl uspokojivý výkon. Hopkins sice hrál menší druhé housle, ale prostoru měl dostatek k tomu, aby exceloval celému filmu. Protože hlavní vrah tohoto snímku zas až dobrý nebyl. Měl pěkné tetování, ale nějak mi ta role prostě neseděla. I když ten hořící novinář stojí za pozornost. ()

Bauer

Dr. Hannibal Lecter je zpět za ve vězení. Ve vězení, kde místo mříží je asi tak 8 palců tlusté sklo. V této místnosti je Hannibal velice stylový a hlavně z něj jde díky Anthony Hopkinsovi strach. Ne jako v Hannibalovi, kde si pobíhal na svobodě a nebyl tak ďábelský. Červený drak zde má o par procent více, než Hannibal. Pro mně osobně je Hannibal lepší než tento film. Důvod je prostý. Kdybych z tohoto filmu vymazal postavu Hannibala Lectra, tak by šlo o obyčejný thriller, kdy agent FBI chytá vraha. A to je to, co mi kazilo z filmu ten dobrý dojem. Svěřit režii režiséru Brettu Ratnerovi nebyl dobrý nápad. Už jen to, že má za sebou několik komedii a hlavně bláznivou Křižovatku smrti, tak je to prostě čirý nesmysl, aby režíroval temný thriller. Já si dokážu představit, jak při natačení vládla veselá atmosféra, jako třeba u Křižovatky smrti a každý byl vysmatý. Hahaha tady a hahaha tam! A konec je tak příšerné kliše, že to jsem už delší dobu neviděl něco podobného. Nicméně se může Červený drak pochlubit samými zvučnými jmény. Hopkins, Norton, Fiennes, Keitel, Watsonová a Hoffman. Ale herci to nezachraňují. Nejrušivějším elementem pro mně byl Edward Norton. Mám ho rád, jelikož je to velice nadaný image, ale tady vypadá jak sexuální deviant a ne jako agent FBI. Slabší 3*. ()

JASON_X

Po Jarmuschově Dead Manovi další film, ve kterém hraje důležitou roli tvorba Williama Blakea. Po všech stránkách vynikající thriller, určitě ne horší, než jeho legendární předchůdce The Silence of the Lambs z jednadevadesátého. Příběh, scénář, atmosféra, herci... vše za jedna (vlastně za pět). Divák si ve filmu dosyta užije populárního filosofujícího kanibala doktora Lectera, ale dle mého skromného soudu hraje první housle jednoznačně Ralph Fiennes, trochu retardovaný a trochu znetvořený masový vrah, transformující se ve své choré mysli v Blakeova Velkého Rudého Draka. Herecký koncert dále zajišťují Edward Norton (i pro heterosexuála určitě pohlednější zástupce FBI než Jodie Foster), Emily Watson, Harvey Keitel, ale i výrazné vedlejší postavy jako slizký novinář P.S.Hoffman, nebo "chodící péro" Frank Whaley. Závěr je působivý, krásná je scéna se slepuškou a uspaným tygrem, ale úplně nejradši mám tu, ve které vyšinutý Fiennes neobvykle posvačí v Brooklynském muzeu. ()

Lucasion

Před Mlčením jehňátek byl stále ještě geniální psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) na svobodě. Ve vynikajícím prologu podává vskutku „zajímavou“ večeři svým přátelům ve svém domě. Řekl bych jednoduše, že Červený drak má nejlepší úvod z celé série. Děsivý, nechutný a jednoduše šokující. Následně se historie opakuje a Lecter se opět ocitá ve známé cele blázince za tlustým sklem. FBI má problém s brutálními vraždami a povolají jediného člověka, se kterým bude ochotný kanibal mluvit. Will Graham (Edward Norton) má svojí historii s Hannibalem, ale na nabídku kývne. I když role Hopkinse už v Mlčení jehňátek nebyla velká, a v Hannibalovi mi přišla ještě menší, tak přesto v Červeném drakovi je jeho postava nejméně podstatná. Vyšetřování se rozbíhá a Lecter spřádá svůj plán, ale i přesto by se film obešel bez něj. Norton je v roli Grahama skvělý jako vždy a Ralph Fiennes překvapuje svým temným charakterem. Navíc film doprovází i perfektně napsaný theme od Dannyho Elfmana. Atmosféra je hutná, ale ne natolik jako v přímém pokračování příběhu. Ve výsledku se jedná o nadprůměrně dobrý thriller detektivku, které pomáhá geniální kanibal v zavřené cele. (77 %) ()

Richie666

Upřímně řečeno scénář není zrovna kdovíjaká hitparáda, v daný okamžik se veškeré další dění ve filmu dá docela snadno prokouknout a celkově Červený drak nepůsobí úplně nejkompaktnějším dojmem, nicméně tyto nedostatky jsou bravurně eliminovány pány Edwardem Nortonem a Ralphem Fiennesem, kteří drží tento snímek minimálně o úroveň výš, nežli by byl bez nich. 75%. ()

N.Strauber

Kolik hvězdiček? 4 nebo 5? V porovnání s Mlčením 4, v porovnání s Hannibalem 5. A protože jsem čekal, že to bude o dost slabší, ale nakonec se z toho vyklubal velmi zdařilý thriller, dávám "s třesoucíma rukuma" 5* (když váhám, tak je pro mě důležitý konec a tomu nic vytknout nelze) - ale pozor, můžu si to hodnocení ještě rozmyslet! :-) Film nemá tak propracovanou atmosféru jako Jehňátka, ale oproti Hannibalovi tu je povedený příběh a navíc se tu nemusím rozčilovat nad tím, že agentku Starlingovou hraje někdo jiný než Jodie, protože tato postava se tu nevyskytovala. Podle mého názoru to Brett Ratner tedy opravdu nezkazil. Edward Norton se v průběhu filmu "zlepšil", Ralph Fiennes se na svou roli skvěle hodil a výborně svou roli zahrála také Emily Watson. Ale nemůžu si pomoct - nejlepší byl prostě Anthony Hopkins, který se své role Hannibala zhostil skoro tak dobře jako o 11 let dříve. Absolutně nesouhlasím s rozšířeným názorem, že tady Hopkins hraje tak špatně, že tu vlastně ani nemusel být. Jeho postava neměla největší prostor, ale já plně chápu a rozumím důvodům, proč je na plakátu a první v titulkách on. "Copak je tohle vlastně za delikatesu?" "Kdybych vám to řekl..., zdráhala byste se ochutnat..." ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami