Emma Woodhouseová (Anya Taylor-Joy) je hezká, chytrá, bohatá a na svou dobu notně emancipovaná. Navíc disponuje velmi zvláštním talentem, schopností svádět dohromady jedince opačného pohlaví a dopravovat je až před oltář. Tedy alespoň si to o sobě začne myslet, když několika mistrovskými tahy provdá svou vychovatelku za bohatého vdovce. Jejím dalším projektem se stane plánované spojení mladičké a naivní Harriet s místním farářem. Přestože Emmin otec (Bill Nighy) ji varuje, aby si nezahrávala, a její přítel z dětství George Knightley se jí snaží vysvětlit, že lásce se poručit nedá, dohazovačka Emma tlačí Harriet do sňatku s knězem silou umanutého Amora. Vše bohužel skončí nezdarem, katastrofou a spoustou prolitých slz, citovým uragánem, v jehož epicentru se ocitne právě Emma, které nezdar rozmetá všechny životní jistoty. Až potom pochopí, že toho pravého si každý musí najít sám a že to hledání paradoxně nemusí být až tak těžké, protože někdy ho můžete mít celý život přímo před očima. Jen nesmíte být slepí. (CinemArt)

peproch

O mnoho výpravnější než Emma z roku 1996.  Gwyneth Paltrow je veselejší a emotivnější, efektovanější. Anya Taylor-Joy je tajemnější, zajímavější. Její velikánskou předností jsou její oči – tak nezvykle daleko od sebe. Tak je jediněčná, nelze od ní odtrhnout pohled. Myslím, že ta vizuální stránka byla hlavním důvodem nového filmování. Oproti románu je Mr. Knightley daleko více věkově blízky Emmě. Originálně je totiž o 16 let starší, protřelý, zkušený, a tedy jako mentor Emmy více oprávněn, zde je to smutný, mladíček s mastnými vlasy. Takže tento nový filmový kus je prostě podívaná. Podívaná!!!! ()

angelle

Myslím si, že toto je najmä v správaní hercov a ich výkonoch neskutočne podarená komédia, ktorú, bohužiaľ, neocení každý. Navyše sa celým filmom niesla krásna hudba a kostýmy sa veľmi vydarili. ()

tepok

Film mi připadal spíš jako divadelní adaptace (místy i jako parodie). Obsazení prapodivné. Emma neměla být tak nepříjemná a pan Knightley měl být víc tajemný. A ne že po Emmě bude od začátku házet toužebné štěněčí oči. Škoda, že Miranda Hart nedostala se svojí slečnou Batesovou větší prostor. Musím ale pochválit zachování skoro doslovných pasáží z knihy. I když v něčem byl děj celkem upraven. Pro někoho, kdo děj nezná, může být však toto zpracování zmatečné. A scéna (na kterou všichni celou dobu čekají), kdy se pan Knightley vyjádří, je úplně zabitá krvácením Emmy z nosu. Proč?! Veškerá romantika je pryč. Ale na to, že má film dvě hodiny, tak to docela ubíhalo. ()

stret

Nakladna a perfektna vyprava, plytky obsah. Nie ze by to malo byt bohvieako hlboke, ale aj ta romantika sa da urobit kosatejsie. Tak ano - Austenova to napisala niekedy okolo roku 1800 - na tu dobu bomba. Alebo ze by to bolo tym, ze toto je prvy reziserkin film? ()

CheryLka

Nová adaptace Emmy je pro mne rozhodně milejším počinem než ta s Gwyneth Paltrow, která mě příšerně nudila, což je možná samotnou Gwyneth.... Kostýmy a scéna sice výraznější než v té době, ale alespoň se na to dobře koukalo. Každopádně jak Emma, tak i pan Knightley  hráli přesvědčivě a hodili se k sobě, samozřejmě nejlepší volba otec Emmy Bill Nighy, jen škoda, že měl tak málo prostoru. Jinak doporučuji. ()

raininface

Perfektně vystižení angličtí panáci a paničky a jejich jalové životy. Přesné herecké obsazení. A Miranda je určitě příbuzná Honzy Krause. ()

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly