Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Série(9) / Epizody(160)

ClintEastwood

Bendere, ty seš střízlivej jak dělo! Jediný seriál na světě, který bude aktuální ještě za tisíc let. Ta obrovská nadsázka, ironie a možnost dotáhnout všechno do totálního absurdna - díky tomu, že se seriál odehrává v budoucnosti - je originální. Futurama sice nemá tolik sérií, ale dokáže si udržet vysoko nastavenou laťku. Ať už si pustíte první, nebo třeba čtvrtou řadu, rozdíl v kvalitě je opravdu naprosto minimální, takřka žádný. Matt Groening a jeho tým by možná měli přestat natáčet nové epizody Simpsonů a naplno se věnovat tomuhle sci-fi animáku. Futurama totiž ještě svůj potenciál nevyčerpala a má divákům stále co nabídnout, aniž by se zbytečně opakovala. P.S. Úplně první díl s názvem Vesmírný pilot 3000 - je absolutně geniální počin. Jedna z nejlepších epizod napříč všemi komediálními seriály. ()

Rex Mundi

Futuramu milujem, môžem sa na ňu dívať znova a znova. A môj favorit spomedzi postáv? No predsa silná ženská hrdinka Leela ;-) Ale samozrejme aj všetci ostatní - a každý osobitne - majú takisto špeciálne miesto v mojom srdci. Či už moták Fry, senil Profesor, úžasný cynik Bender alebo nenapodobiteľný ego-megaloman Zap Brannigan :-) ()

MM_Ramone

Prvé diely som neprijal zrovna s nadšením. Díval som sa na ne s predsudkom, že nie je možné prekonať vysoko nastavenú laťku seriálom "The Simpsons". Ten je pre mňa proste dokonalý. Pestré animácie Matta Groeninga ma úplne dostali. Ale ono to funguje presne s tým istým návikovým očarením aj pri "Futurame". Možno to u mňa ešte zvyšuje aj pozitívny vzťah ku sci-fi. "Futuramu" som si tiež zamiloval a s radosťou jej prideľujem plné hodnotenie. ***** ()

Niktorius

Vesmír. Připadá nám jakoby se rozpínal do nekonečna. Ale pak dojdeš na konec a gorila po tobě začne házet sudy..... ()

freddy

Tak po čtyřech kompletně zhlédnutých sériích jsem se konečně odhodlal tento seriál ohodnotit. Musím konstatovat, že Futurama si mě získala od prvního dílu, tvůrci to totiž mají naprosto perfektně promyšlené a baví mě za pomoci tohoto seriálu poznávat budoucnost. Navíc je tento seriál i velice vtipný, což vychází především z charakterů jednotlivých postav. Možná nikoho moc nepřekvapí, že mou nejoblíbenější postavou se stal Bender, ale oblíbil jsem si i ostatní postavy, a např. takový Zap Branigan je naprosto dokonalý. Navíc každý díl je svým způsobem originální a odkrývá divákům zase něco dalšího ze života v budoucnosti. Tohle je zkrátka velice povedený a velice promyšlený seriál, který se povedl a který mě dokázal zaujmout natolik, že každý večer usedám k televizi a těším se na další díl. A nevadi mi tolikrát proklínaný dabing, naopak si myslím, že dabing je velice povedený a profesionální a ty hlasy k jednotlivým postavám velice dobře sedí. Takže nebudu svůj komentář natahovat, já jsem jednoduše nadšený a proto uděluji bez váhání pět hvězdiček. ()

Ded@M@tes

Pro mne výborné zastoupení místo Simpsnových. Matt Groening a David X. Cohen (autoři seriálu Simpsonovi) se opravdu vyšvihli a udělali další skvělý animovaný seriál. Poslíček Fry a jeho ocitnutí v budoucnosti a to rovnou 31. prosince v roce 2999, tisíc let byl nechtěně zmrazený. Kvalitní nahlédnutí jak by mohl svět vypadat, tvůrci si dali opravdu záležet a plně využili možnosti budoucnosti. Výborné postavy a dost vtipné díly, u kterých jsem se dost nasmál a pobavil, a to hlavně díky postavě Bendra ( Robota ) a spolu s dalšími členy posádky Planet Express, tvoří nerozlučnou partičku. / Viděné epizody z 1-7 série *124.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 10/10 ) 5 série nehodnoceno - viz jednotlivé filmy Futurama: Fialový trpaslík (2009) Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) Futurama: Benderova hra (2008) Futurama: Benderovo parádní terno (2007) ()

MMR

Poprvé jsem viděl nějaký díl z třetí řady a moc mě nebavil, ale přesto jsem si řekl, že tomu dám druhou šanci a zkusím se podívat na úvodní díl. Pak jsem si teprve uvědomil, o čem to je a změnil jsem na to svůj pohled. Další díly na mě zapůsobily čím dál víc a způsobilo to nakonec i plné hodnocení a mých TOP 10 seriálů. Jedná se o skvělý animovaný sitcom, který dokáže perfektně pobavit. Nejoblíbenější postava: Bender. ()

belldandy

Jsem fanynka sci-fi. A Futurama je něco jako Simpsonovi pro fanoušky sci-fi. Vždycky, když ji vidím, jsem z ní fakt odvázaná. Celou dobu jsem moc fandila Fryovi, aby se mu podařilo konečně sbalit Leelu. Gratuluji, Fryi. Bendre, tvůj postoj k životu mě pomáhá projít tím mým. Zrovna včera jsem si zamilovala tvou hlášku. "Jsou to pozéři. Já jsem nenáviděl doktora Zoidberga, když to ještě nebylo v módě." Připojuju se k přání, ať už tenhle seriál konečně uvede česká televize. Možná zde pak ubyde nekritického nadšení a začne vážná debata o kvalitách i vadách (!) tohoto seriálu. Zatím však nejsem sto. ()

Davies182

Tak tohle jsem moc nepochopil... asi nedokážu vstřebat to, že je moje milované sci-fi bráno až tak vtipně. Beru, že je to občas docela sranda, ale jinak mi tenhle mix roztodivných kreslených postaviček nesednul. ()

Reiniš

Spousta originálních nápadů, hlášek a situacích, které neomrzí ani po několikátém shlédnutí. Seriál má skvělé tempo, žádné zbytečné okecávání a hned se jde na věc (a co všechno stihnou tvůrci odvyprávět před úvodními titulky pilota je opravdu neuvěřitelné). Oproti Simpsonovým má Futurama zábavnější a rozmanitější postavy, v každém díle se to hemží roboty a všelijakou vesmírnou havětí. Žlutou rodinku mám rád, ale ňouma Philip Fry, kyklopka Leela a robot Bender mi k srdci přirostli přeci jen o něco víc. A tak si jdu radši pustit další díl a vám bych (pokud máte možnost) radil to samé. ()

sepp

Pro me osobne dokazali prekonat Simpsonovi, coz se zdalo temer nemozne. Ale postavy jako Bender me presvedcily o opaku - zejmena tenhle zeleznej hajzlik se stal jednou z mych nejoblibenejsich kinematografickych postav, a to nejen diky hlasce "Kiss my shiny metal ass!" ;) ()

Divočák

V hrůzných dobách, kdy běžela už 1X tá série Simpsonů a tvůrci seriálu na tom byli tak špatně a vyšťaveně, že začali točit vzpomínkové díly, dostal praotec všech čtyřprstých žlutokožců Mat Gorening spásný nápad: "Jak by to asi vypadalo, kdyby se debil z roku 2000 přenesl o 1000 let do budoucnosti a zamiloval se tam do sličné kyklopky?" A co z toho vzniklo dámy a pánové? Jeden z nejlepších seriálů posledních 150 let!!! Tam, kde zkostnatělí Simpsonovi už dávno vařili z vody, se s fantaskním světem roku 3000 tvůrcům Futuramy otevírají nové nezměrné možnosti. Sebevražedné budky, alkoholičtí roboti, dopravní trubky, zakonzervované hlavy bývalých prezidentů (Pozor na Richarda Nixona!!!)... - to všechno a mnoho dalšího na váš Futurama chrlí v neuvěřitelných dávkách a bez sebemenších servítek. A doktor Zoidberg je prostě Best!!! ()

Phobia

Sled absurdních situací ve sci-fi světě budoucnosti, který ovšem paradoxně nenabízí takovou tématickou rozmanitost jako "Simpsonovi". Nějak ten humor není tak štiplavý, tak aktuální skutečným situacím. Možná je vtípků víc, přesto si tahle squadra postaviček nezískala mé srdce tolik, jako Simpsonovic rodinka... zatím. Třeba hodnocení zvednu po shlédnutí všech dílů. 80% ()

Gimp

Stejně jako Red Dwarf více než seriá zaměřený na sci-fi se tento mladší bratr Simpsonových soustředí na parodii a satiru staryých dobrých časů dvacátého a jednadvacátého století využívajíc vtipně motivu budoucnosti. Pěkná kritika amerického lifestylu a absence smyslu pro ekologii... Seemore Asses? ()

LiVentura

Méně slavný pokračovatel Simpsonových, po shlédnutí několika dílů však musím uznat, že pan Groening prokazuje opět se svým tvůrčím týmem genialitu slova a animé...krásné, snad co do českého dabingu bych ještě trochu zjemnil, ale má to své velké humorné kouzlo..:-)) ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006