Místo zločinu Ostrava

• Slovensko Miesto zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (více)

Epizody(13)

Hlavními postavami seriálu je dvojice zdánlivě velmi odlišných kriminalistů – Ema (Pavla Beretová) a Honza (Stanislav Majer). Ona je přímočará, racionální a soutěživá, on je výbušný, náladový a bere si vše osobně. Ema se rozhodne zúčastnit výběrového řízení na šéfa mordparty a k velkému údivu svých budoucích kolegů výběrové řízení vyhraje. Jediný vážný kandidát Honza je totiž vyšetřován za postřelení pachatele. Obtížná role matky a práce v oddělení vražd Emě připraví těžký začátek. Honza je jedním z těch, kteří novou šéfovou berou od začátku s rezervou. Nevadí mu, že ho přeskočil někdo jiný, ale že je to někdo, kdo na tu práci podle něj nemá. Během dalších případů se z nich stane dvojice, která se profesionálně doplňuje a postupně v sobě nachází dokonce možná víc než kolegiální náklonnost... Jednotlivé díly jsou inspirovány případy, které policie vyšetřovala na Ostravsku v průběhu několika uplynulých let. (Česká televize)

Recenze uživatele quokam k tomuto seriálu (14)

Místo zločinu Ostrava (2020)

Vcelku fajn serial. Jako nektere nesmyly bily do oci i mne (pes vycmuchajici detske porno na pocitaci za dvermi ve sklepe byl opravdovej majstrstyk), ale kdyz zmizel z deje polak mluvici ruskym prizvukem, tak se to nejak stabilizovalo. Jako prisel jeden straslivej dil naprosto mimo zanr, ale rekneme napriklad, ze tvurci chteli odlehcit dej. Ale mordparta castingove musim priznat ze vynikajici, Majer obdobne jako Stransky se snad pro role pldu narodil, ok ten knirek se moc odpustit neda. Obdobne jako dobrej Dobrej, bohuzel jeho roli scenariste zabili a ani on jeji fnale nezahral moc chvalyhodne. Kozub svym prihajzlickym vyrazem prubehem serialu rostl, clovek si dokonce zacal prat, aby dostaval stale vice a vice prostoru, scenariste vsak toto prani bohuzel nevyslyseli. Kriz odvedl svuj velice dobrej standart, pasik jeden. Pani Beretova jako ceska Julie Lescautova docela obstala, poldu ji slo vice verit nez napr Bockove v prvnim oddeleni. Celkovy dojem tech stabilnich 6/10 ()

Krásné světlo (2020) (E01)

Kurna, to je pes, co dokaze vycuchat i detske porno na pocitaci za dvermi ve sklepe. Takoveho psa by mel mit kazdy oddil nasi slavne policie... Proc ten polak ma rusky prizvuk? Od detstvi koukam na polskou televizi, za svuj zivot jsem poznal mraky polaku, ale nikdo nemel takto ruskej prizvuk. Pripojuji se k otazce jednoho z predkritiku: To byl vazne problem najit dobreho polskeho herce? Dobry pribeh kazi velke nesmysly. 6/10 ()

Kilometr pod zemí (2020) (E02)

Tak nejak to zustava tak nejak na stejny urovni. Jako co ten modus vivendi? Urcite skupina nudicich se vyrosktu, ktera jen tak z prezu v parku prepadava narkomany, by se takto organizovane beze slova dokazala pokusit o znasilneni nahodne prochazejici holky? Bez toho, aniz by se vzajemne neorganizovali (nekriceli na sebe vetami typu: Ty mu dej, ty mi ji podrz, ty jdi na ni jako prvni?) To bylo az moc dobre secvicene na to, ze to vlastne mela byt nestastna nahoda. Proc Dobry vycita Majerovi, kdyz to pokakala zasahovka?  Tomu polakovi pres ten rusky prizvuk nejde rozumet. Pribeh vcelku dobrej, ale vystavel bych ho trosku jinak. 6/10. ()

Tichošlápek (2020) (E03)

Za mne lepší. Zajimava byla posledni vypoved pachatele a nebyl tam polak s ruskym prizvukem. E. Maximova se profiluje do jedne z nasich nejlepsich "epizodnich" herecek. 7/10 ()

Smrt v Tunisu (2020) (E04)

Polák zapomnel mluvit polsky - a to i doma, kde pred nekolika dily polsky mluvil. Jako srozumitelnosti to pomohlo. Nekdy dokonce pozapomnel i na rusky prizvuk. Pripad - prekombinovanej. Mazat kameru dzemem, aniz by byl pri tom natocen ksicht, je vazne kumst. Zabery tajne kamery protiteroristicke jednotky v tuniskem hotelu? To jako fakt? To tam jako soucasne bydel i Usama? A, tak ten asi ne, ten uz nezil.  Zenska zemre na moznou zamenu leku a nikdo nechce videt krabicky, ktere si tam vezla? Zvlast, kdyz jeste v prubehu vysetrovani vyjde najevo, ze s nimi manipulobala jeji sokyne z lasky, pracujici spolu s ni na kardiologii?  S Castorem dale souhlasim, ze uvod byl proste peklo. Scenare byvaj nedomyslene. Zpetny unos holcicky sice zajimavej, jj na takove silne od pohledu zcela spolehlive motorce se zivej stit vzdycky hodi, ale jaksi navic. Jenom mala otazka, proc se pred tim vydal z Tuniska na otocku do Ostravy. Aby si zasel pokecat s kamosema od kriminalky, jak jde pripad? A oni si s nim radi o tom podeli?  3/10. ()

Pro nic za nic (2020) (E05)

Normalka. Spechame. Klicovy dukaz? Jiste, povoleni k prohlidce dodatecne bohate staci. Sef chce vysledky... 6/10 ()

17 vteřin (2020) (E06)

Drobny posun vpred. Polaci skutecne mluvi polsky. I ten Borek si zacina uvedomovat, ze nehraje ruskeho mafiana. Dobry, tolik k pokrokum.  JJ Ondrejnik, Stolova, Knehyne, krasne hory Beskydske z Celadne. K negativum. Pusteni tchyne na misto cinu, bylo, hm jak to rict, echt profesionalni, ze jestli chce krajsky reditel vyrazit hlavni hrdinku na hodinu z oddeleni, lepsi naservirovanou prilezitost se snad ani neda vymyslet. A ze zrovnata tchyne poznala sveho zaka? Hm, scenarista evidentne nevedel, kudy kam.  A dále, "nejlepsi agent", jehoz jedinou slabosti jsou krasne zeny a ne vzdy dodržuje přepisy - to už je snad padesát let ohrané klišé, které lze tolerovat jenom u nových bondovek. PS: Valašský ogar se nikdy, opravdu nikdy nekryje, to necht si vsichni zapametaju!  6/10. ()

Rituál (2020) (E07)

Nevyrovnany dil. Na jedne strane skveli Narozny s Vlasakovou, na druhe strane priserny prehravajici taxikar. Pozornost na sebe  strahava i Kozub. Zacina mne bavit jeho polda s drzym prihajzlackym vyrazem. Pokud se jeho postava bude vyvyjet dal, tak to ten serial na ty ctyri hvezdy dotahne. Zatim zustavam na svych trech a na 6/10. ()

Ohrožení (2020) (E08)

Jo, dobry, takhle nejak by to melo vypadat, mufiku. Jeste zlepsit tu technickou stranku veci. Jo, ten rucnik, jak o tom pise Simpy, jsem taky nepochopil . 8.5/10. ()

Kubelíkův případ (2020) (E09)

Uff, to bylo co? Parodie? Hercule Polaroid? Hrichy pro patera Knoxe? Columbo na malinach? Nepovedena reportaz z Receptare prima napadu? Zdali byl opily, se dovime AZ PO pitve? Diskoteka modernich tanecnich kreaci? 1/10 ()

Kyselina (2020) (E10)

Navrat k tomu lepsimu. Az na par hluchych mist zaplnovanymi Kozubem a docela pruhlednych lzi dobry. 7/10. ()

Všechny barvy léta (2020) (E11)

Tak už jsme byli v dole, na Čeladné, V oblasti Dolních Vítkovic, v Polsku, ted Coloursy, co nam jeste z Ostravy chybi? Stodolni.... ()

Konec tiskaře (2020) (E12)

Tak i Stodolní si tedy muzeme odskrtnout. Mit 3 poldy u zaverecneho vyslechu mi prislo uz nejak moc. Scenarista si musel vybrat, bud posili Kozuba a p neco umrqavni Majera, nebo naopak. Oboji naraz jaksi nefunguje, byt Dobreho kdovi proc odstrelili nekam na Mars. Panu Bartosovi role vraha sedela lepe nez role kriminalisty v Devadesatkach, to uznavam, ale tak nejak se nabizel uz od zacatku. Zvlast ta chvala na jeho postavu bila az moc do oci. Pani Hynková byla zahrana toporne jak deska. A pachove stopy u zbrane lezici x hodin pod vodou nekde v bahne? 4/10. ()

Krvavý olej (2020) (E13)

Hm. Jo, Forum Karolina. Vcelku čisté, výrazně bílé espezetky. V GIBSu jako fakt nehrajou na podjatost? A to zadnej z podrizenych nema samostatnej usudek a neni mu divny, ze v pripadu, kde je sef podjaty, sleduji poldu, co se to snazi rozplest, zvlast, kdyz vzhledem k pozdnimu nastupu fakt neni podezrelej? Jako kdyby tak sledovali Dobrého, tak oka, melo by to nejaou logiku. Ale nekoho, kdo v tom fakt od pohledu nefiguruje? Jinak jako vždy skvělej Čermák ve své typické poloze. Škoda postavy Dobrého, jeho poslední scena se mi nezdala uveritelna, navic ani logickym sledem deje mi jaksi nestymuluje . A Kozub měl dostat větší prostor. Teda nejenom v tomto díle. 7/10. ()