Místo zločinu Ostrava

(seriál)
  • Slovensko Miesto zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (více)

Epizody(13)

Hlavními postavami seriálu je dvojice zdánlivě velmi odlišných kriminalistů – Ema (Pavla Beretová) a Honza (Stanislav Majer). Ona je přímočará, racionální a soutěživá, on je výbušný, náladový a bere si vše osobně. Ema se rozhodne zúčastnit výběrového řízení na šéfa mordparty a k velkému údivu svých budoucích kolegů výběrové řízení vyhraje. Jediný vážný kandidát Honza je totiž vyšetřován za postřelení pachatele. Obtížná role matky a práce v oddělení vražd Emě připraví těžký začátek. Honza je jedním z těch, kteří novou šéfovou berou od začátku s rezervou. Nevadí mu, že ho přeskočil někdo jiný, ale že je to někdo, kdo na tu práci podle něj nemá. Během dalších případů se z nich stane dvojice, která se profesionálně doplňuje a postupně v sobě nachází dokonce možná víc než kolegiální náklonnost... Jednotlivé díly jsou inspirovány případy, které policie vyšetřovala na Ostravsku v průběhu několika uplynulých let. (Česká televize)

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdyby kriminálka Ostrava přišla před deseti lety, dal bych možná i pět hvězd, jenže dneska to je průměrná kriminálka, ke které se určitě nevrátím., nehledě na to, že některé díly jsou hooodně slabé. Silnou stránkou je určitě Ostrava a kvalitní ( mé oblíbené kromě Beretové ) obsazení, u kterého mne osobně překvapil maestro Kozub, který se v průběhu času stal z nejtrapnější postavy tou nejzajímavější. ()

rigby

Ostravská varianta je o stupeň lepší než ta předchozí plzeňská. Sešlo se tu i sympatičtější osazenstvo v čele s Pavlou Beretovou a občas jim to i dobře vzájemně fungovalo. Některé příběhy byly i zajímavé svým vyzněním, kdy na konci bylo divákovi až líto pachatele, který vlastně byl ke svému činu donucen bezvýchodnou situací. Většina ale byla spíše průměrnějších a našlo se i pár vyloženě zbytečných slabých dílů. A to je škoda. Stačilo by jen trochu víc zapracovat a mohl vzniknout sympatický kvalitní krimi seriál. Takhle je to jen velmi průměrné. ()

zette

Diky bohu, dnes uz mohu rict, ze se jedna o prumerny cesky serial poslednich let. Uroven nasich serialu a zvlast tech kriminalnich se zvedla. Posledni dil ukazal, ze by to slo lepe treba uz od zacatku... Hodne nevyrovnany serial, treba zlocin v Karlove Studance mi prisel az detinsky. Potesila Beretova v hlavni roli, to je moc hezka herecka. Stejne tak Ostrava, ja myslim, ze krome jiz otupelych Prazanu, udela kazdemu mistnimu radost, kdyz vidi jit v serialu policajta stejnou cestou, jakou ja roky chodil treba na postu.-). ()

petikacka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Předem musím říct, že jako rodilý Ostravak budu nekritická a neobjektivní...Jasně, že to nebyla žádná šupa a mělo to spoustu chyb, ALE !!!....Prostě konečně vznikl seriál, kde poznávám všechna místa, kde se natáčel ( a to vyvolává vzpomínky :-) ...Líbilo se mi i obsazení které bylo, tak nesourodé a přesto to fungovalo...Jo jen houšť a větší kapky...OSTRAVA MÁ CO NABÍDNOUT !!! Ještě by to chtělo opravit Bazaly a bude to jak má být...Za mě 85% ()

hazaba

Většina dílů byla hodně dobrá, ale našlo se pár podprůměrných, které celý seriál pro mě stáhly dolů. Trochu mi bylo líto, že Karel Dobrý nehrál ve všech dílech a jeho postava zmizela víceméně bez vysvětlení. A taky bylo divné, že z hlavních postav pouze jedna pocházela z Ostravska... čekala bych více typického přízvuku. Ale jinak to byl celkově dobrý seriál. ()

• Natáčelo se 117 dnů. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (SONY_)
  • Ve 48. minutě sleduje syn jedné z obětí epizodu z večerníčku Žížaláci (od r. 2009) z dílny České televize. (Achmed)
  • Scénka v závěru epizody, pád z motorky na kluzké dlažbě, nebyla ve scénáři. Jednalo se o skutečný pád a následnou improvizaci. Dle režiséra Hřebejka neměl pád naštěstí pro herce následky. (Van_Stajpen)