Místo zločinu Ostrava (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková, Marie Boková, Milan Hloušek, Nataša Gáčová, Ondřej Nosálek, Petr Polák, Naďa Kovářová, Simona Prasková, Dana Pešková, Anna Randárová, Martin Havelka, Martin Sitta, Miloslav Čížek, Jiří Šoch, Lukáš Burian, Hana Igonda Ševčíková, Přemysl Bureš, David Steigerwald, Martin Novotny, Jaroslav Šutara, Martin Pechlát, Luboš Veselý, Oldřich Vlach, Elizaveta Maximová, Adam Ernest, Tomáš Jirman, Matouš Rajmont, Václav Čížkovský, Alexandr Postler ml., Ivo Trajkov, Vlastimil Fridrich, Jan Mazák, Michal Reichert, Václav Legner, Pavel Lagner, David Máj, Petr Motloch, Michaela Horká, Robert Poláček, Romana Goščíková, Peter Bažo, Anna Kratochvílová, Vojtěch Záveský, Michal Jagelka, Jiří Konvalinka, Dušan Urban, Milan Gunár, Lukáš Král, Martin Brtník, Monika Horsáková, Lada Bělašková, Vítězslav Jandák, Sarah Haváčová, Halina Paseková, Mariusz Drężek, Paweł Ferens, Jaroslav Pížl, Jan Monczka, Petr Buchta, Zuzana Ščerbová, Mateusz Malecki, Miroslav Kumhala, Irena Křehlíková, Evžen Hájek, Vladimíra Krakovková, Magdalena Wronková, Lenka Vlasáková, Petr Nárožný, Regina Řandová, Gustav Hašek, Marcela Čapková, Miloslav König, Daniel Junas, Magdaléna Moudrá, Sara Sandeva, Vladimír Kulhavý, Pavel Leicman, Viktor Skála, Stanislav Hyžík, Pavel Hasmuk, Eva Elsnerová, Matěj Nechvátal, Lukáš Křišťan, Vendula Hlásková, Lukáš Kantor, Mária Zajacová, Kateřina Krejčí, Vojtěch Hříbek, Patrik Plešinger, Barbora Kepková, Petr Vodička, Roberta Pracná, Tomáš Hanák, Martina Delišová, Matěj Anděl, Vendula Fialová, Zdeněk Podhůrský, Marcela Holubcová, Marián Chalány, Daniel Volný, Eva Goldmannová, Vladimír Polák, Martin Zahálka, Tomáš Palatý, Zuzana Kronerová, Stanislav Lehký, Milena Steinmasslová, Dominika Býmová, Jáchym Kučera, Sarah Arató, Robert Stodůlka, Jan Lefner, Petr Vondráček, Klára Miklasová, Táňa Malíková, Petr Besta, Claudia Vašeková, Pavlína Kafková, Rostislav Gajdoš, Kryštof Bartoš, Štepánka Fingerhutová, Hana Vagnerová, Kateřina Lojdová, Daniela Bakerová, Josef Kaluža, Petr Franěk, Bohumír Starý, František Večeřa, Josef Vrána, Libor Hruška, Petr Volek, Jiří Krupica, Sára Arnsteinová, Eva Hacurová, Pavla Gajdošíková, Jan Komínek, Viola Černodrinská, Jiří Štrébl, Patrik Holubář, Adam Vacula, Josef Wiesner, Pavel Majkus, Richard Fiala, Kateřina Seidlová-Hrušková, Jan Chudý, Martin Stránský, Hynek Čermák, Vojtěch Říha, Lada Jelínková, Tomáš Hajíček, Libor Jeník, Josef Horák, Antonín Šimela, Jakub Vašek, Johnny Horák, Jan Šraitr, Radek Jiříček, Nela Kailová

Zkurvení Čété čecháčci! To, že je Ostrava plná skvělých herců a oni si sem v rámci šetření nákladů natahají bandu pražských xichtů, aby se jim to prodražilo na ubytování a Sodexkách, přičemž Štěpo, nejtalentovanější našinec, který je do jednoho strčí do kapsy, tam hraje skoro celou dobu akorát tak kancelářský nábytek a parkové keře, je ještě jakž takž odpustitelné, protože kašpaři jsou vcelku sympatičtí a dokonce i hrají. Ale když ostravski organ, udajny ostravak jak cyp, pronese v přímém přenosu ke svému koorgánovi „Helééé, na týýý kauze se mně zdá něco fááákt podezřelýýýho …“ nebo vitkovicki morgoš vyplivne „výýýď, tak to, pyčo, vidím barevně a rozesílám poštou obálky s antraxem. I přes různé dialekty a přízvuky našich lůzrů a hnojů pořád existuje globální matrice spisovné češtiny, kterou ovšem kokotcentrický tvůrčí štáb zjevně pohrdal a dělal nám v Ostravě parodii na Případy cajzlovskýho voddělení! Tax tim fuckt běžte do pyče, buzeranti, anebo důrazně požaduji, aby v 55. řadě Kriminálky Invalidovna mluvil komisař Vosáhlo s inspektorkou Pražákovou minimálně takto: „Nečum na mě jak štajger do kurevni a dupej pendrekovať, pyčo, bo samo se to něvyřeši…“. A je to docela škoda. Až na to trestuhodné plýtvání Kozubem a nepochopitelné obsazení prkenného vychlastaného buzikálového džigola jako druhého našince je to jinak seroš zábavný, příjemně ubíhající a poměrně slušně napsaný, zdramatizovaný i porežírovaný. Hele, takže jako můj libovej patriotismus mi velí to jakoby kapku zdissit, páč mě z tý lyngvystyky jako fak místama vomejvalo, čyly hustě rymůvnu dvě a budu houpit, že to těm píčusům kucí vostravský teďkonc vrátěj ještě vostřejc!(20.4.2020)

Myslím si, že takhle se detektivka v dnešní době netočí. A ano, sice jsem pouhopouhý divák a valí se na mě detektivek z celého světa jako smetí...a navíc je mi jedno, jestli půlka osazenstva má nebo nemá ostravský dialekt, ale na druhou stranu bych chtěl, aby ty případy dávaly alespoň logiku, a abych si u těch postav dokázal vytvořit nějaký osobnější vztah. V tomto případě to nejde a divím se, že jsem seriálu nakonec vysázel tři hvězdy. Asi to zachraňuje jediná sympatická Pavla Beretová, která to nelogicky (a mnohdy dost šovinisticky) schytává ze všech stran, jako snad nikdo. Šílenej průměr a už o něm nikdy nechci slyšet.(3.4.2020)

Většina dílů byla hodně dobrá, ale našlo se pár podprůměrných, které celý seriál pro mě stáhly dolů. Trochu mi bylo líto, že Karel Dobrý nehrál ve všech dílech a jeho postava zmizela víceméně bez vysvětlení. A taky bylo divné, že z hlavních postav pouze jedna pocházela z Ostravska... čekala bych více typického přízvuku. Ale jinak to byl celkově dobrý seriál.(19.4.2020)

Kdyby kriminálka Ostrava přišla před deseti lety, dal bych možná i pět hvězd, jenže dneska to je průměrná kriminálka, ke které se určitě nevrátím., nehledě na to, že některé díly jsou hooodně slabé. Silnou stránkou je určitě Ostrava a kvalitní ( mé oblíbené kromě Beretové ) obsazení, u kterého mne osobně překvapil maestro Kozub, který se v průběhu času stal z nejtrapnější postavy tou nejzajímavější.(1.4.2020)

Diky bohu, dnes uz mohu rict, ze se jedna o prumerny cesky serial poslednich let. Uroven nasich serialu a zvlast tech kriminalnich se zvedla. Posledni dil ukazal, ze by to slo lepe treba uz od zacatku... Hodne nevyrovnany serial, treba zlocin v Karlove Studance mi prisel az detinsky. Potesila Beretova v hlavni roli, to je moc hezka herecka. Stejne tak Ostrava, ja myslim, ze krome jiz otupelych Prazanu, udela kazdemu mistnimu radost, kdyz vidi jit v serialu policajta stejnou cestou, jakou ja roky chodil treba na postu.-).(2.4.2020)

• - Natáčelo se 117 dnů. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (SONY_)

• - Kromě Ostravy se natáčelo i v lázních Karlova Studánka, lázních Čeladná a dále pak v okolí Prahy, zejména na Kladensku. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (SONY_)

• - Jednotlivé díly jsou inspirovány případy, které policie vyšetřovala na Ostravsku v průběhu několika uplynulých let. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (rakovnik)