25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

MartinTerran

Vřískot je po letech opět zpět a pořád je to to samé, ale pořád mě to baví. Teď vidím, že už je naplánovaná šestka s přeživšími z tohoto dílu., takže dokud to bude sypat, tak se bude točit a já se rád podívám. Ať žije sága. Hodnocení: 63/100. ()

Hyperbolic

Původně jsem na film zapnul, protože v něm mělo být cameo mé oblíbené podcast dvojice z Dead Meat, což pro ně v podstatě je splněný sen, protože pro ně celá Scream série hodně znamená. Jak jsem se ale koukal a čekal na to až se objeví, film mě vtáhnul. Měl jsem podobný pocit jako při sledování Halloweenu 2018, kdy se tvůrci snaží navázat a poctít původní film něčím z nové doby s novými přístupy. Asi jako každý Scream, si i tento utahuje z hororových klišé a z tzv. requelů (legacyquelů?) v této době hojně produkovaných. Mladý cast hraje dobře a návrat původních legend taky stojí za to. ()

LdaVinci

Ach jo... myslel jsem, že se film třeba i poučí z předchozích dílů a trochu to vyšperkují... Takhle jako celek to není špatné a baví mě to, stejně jako předchozí díly. Líbí se mi, že si film fakt ze sebe umí dělat srandu a několikrát mluví sám o sobě, to je prostě boží. Ale tak mě naštvali.. tak moc... jako scéna v nemocnici byla tak nesmyslná.. prostě mi řekněte, když je ten film tak uvědomělý, proč znovu a znovu jsou tam klišé a nesmysly, které byste neudělali... zbytečná neobezřetnost, zbytečné smrti... co se týče přežívání zranění, která přežít nejdou, to už jsem si zvykl... ()

titmok

S ťažkým, ale že fakt tažkým srdcom dávam tomu 3 hviezdičky, lebo tam bolo toľko scén čo som sa ja chytal za hlavu, že adios, ale tak to asi malo byť - priblblý teenage slasher, či? ()

kubas369

6/10. Šestka mne asi bavila víc, i proto že jsem jí viděl dřív a ještě k tomu v kině, jinak se jedná o prakticky stejný film, jen v malým městě. ()

B3n

Z hororových subžánrov mi slasher moc nesedí, pretože mi to pripadá všetko na jedno kopyto. Na druhej strane ale úplne chápem fanúšikov, pretože ja mám zase slabosť pre found footage a to je úplne extrémne na jedno kopyto a tam mi to nevadí. Čiže nie som nestranný a tak nebudem tento film hodnotiť hviezdičkami, aby som mu zbytočne neznižoval celkové hodnotenie. Svoju fanúšikovskú základňu má obrovskú a mňa stredný prúd nikdy v ničom nebral a nebude brať. Scream 5 je pre mňa rovnaký ako Scream 1 a 2, ktoré som videl kedysi a ničím ma neohúrili, Scream 3 a 4 som už ani nepozeral a asi ani nebudem. Novému Screamu udeľujem slovne dve hviezdičky. Nezabával som sa pri tom, nemám chuť si to už nikdy pozrieť, ale aspoň to malo peknú kameru, humoru tak akurát, neprehnané, herecké výkony celkom v pohode a tempo tak akurát. Príbeh ma však vôbec nezaujal. ()

Taron

Tohle je opravdu mistrovský dílo. Někteří komentující evidentně vůbec nechápou princip a podstatu Vřískotu. To, o co se snaží všechny čtyři předešlý díly, se tady povede poprvé naprosto bezchybně. Slashe jsou opravdu neuvěřitelně surový, herci jsou sympatičtí, návrat staré známé trojky z předešlých dílů je emocionální, humoru zde není až tak moc, ale když už, tak to vážně stojí za to... Ta sebe parodie je až neskutečně povedená. Nenapadlo by mě, že se něco takovýho může stát, ale tento díl je za mě zkrátka z celé série nejlepší. P. S. Samozvaný "zdejší hororový expert" Psychor už by měl opravdu recenze pověsit na hřebík, protože jeho hodnocení už jsou delší dobu úplně mimo realitu. ()

McMurphy

Jak zde napsal Enšpígl: "Vřískot nemá žánr, stává se totiž sám žánrem"... To podepisuji. Chytřeji a lépe to snad udělat nešlo. Kdo zná dobře první díl a případně i ty další, určitě ocení to množství narážek, odkazů a dokonce i originálním způsobem uctěnou památku původního režiséra, Wese Cravena. Ovšem největší narážka je zde na (POZOR MOŽNÝ SPOILER) Tenkrát v Hollywoodu a to taková, že jsem posledních 10 min. doslova čuměl (KONEC SPOILERU). Přiznám se, že polovinu hvězdy dávám ze zaujetí fanouška série - komu nic neříká, ten tento film nemůže plně docenit, přesto by perfektně fungoval a já věřím, že funguje, i zcela samostatně - zkrátka requel, to je to správné označení. ()

Skrivan

Názorná ukázka toho, co je to requel. A bylo to boží! Film skvěle reagoval na původní Vřískot i zbytek série a uměl si udělat srandu sám ze sebe. Potěšil návrat starých známých tváří, ale v requelu si člověk nemůže být ničím jistý. Super bylo také prolamování čtvrté stěny, které ale nepůsobilo trapně. Vtipné je, že nám postavy v průběhu vlastně prozradí, jak se bude příběh odvíjet, ale jak už jsem řekl - můžeme tady něčemu věřit? Čímž se dostávám k vraždám, které byly opravdu brutální a krvavé a nepůsobily lacině. Ve smyslu určitého návratu k původnímu filmu tady podle mě dobře fungoval i devadesátkový look hlavní skupinky "teenagerů". Co mě ale štvalo (byť chápu, že to není vina filmu jako takového), byly hrozně uhlazené titulky oproti anglickým vulgarismům, které se daly slyšet v originále. Původní Vřískot je roztomile vtipný a mám ho rád, z tohohle jsem ale vyloženě nadšený. ()

Raskoslav odpad!

V předchozích dílech byl tak otravný scénář, že jsem si tajně přál, aby konečně zabili hlavní protagonistku. Nicméně zde pozoruji menší změnu, je to tak strašně vymaštěný, až jsem doufal, že by mohli umřít komplet naprosto všichni. ()

Dweep

Chtěla bych dát 4. hvězdu za snahu, ale to bych potopila všechny ty super čtyřhvězdičkový filmy :) Vřískot se proste stále dokola vykrádá... Jasně, že jedničku všichni milujem a jasně, že je tady pár nových neokoukaných věcí... Ale furt je to už bůhví kolikátej Vřískot :) ()

darkphoenix

Vreskot, ako séria, pre mňa nepredstavuje len čistú zábavku na jedno použitie, ale výnimočnú meta sériu, ktorá vo svojej ikonickosti zdolala aj pôvodný Halloween. Na Vreskote, ako aj jeho pokračovaniach, ktoré zo srdca milujem som vyrastal. A každý rok sa k týmto filmom s láskou vraciam. Bol som vzrušený z toho čo prinesú noví tvorcovia a pôvodné tváre. Ale po druhom pozretí som sa jednoducho musel udomácniť v tom negatívnejšom hodnotení. Radio Silence sú schopní autori, o tom nepochybujem. Ale nový Vreskot má jeden zásadný problém, postráda hlavnú hrdinku, ktorá by mala dostatok charizmy a schopností byť novou Sidney Prescottovou. O to viac potom bolí, keď sa na plátne objaví Neve Campbell, ktorá aj v minime priestoru napĺňa každý frame filmu hĺbkou, rozumom a váhou. Tak ako aj ostatok legacy castu. Nový Vreskot má svoje momenty a skvelé sekvencie, ale ako celok jednoducho pôsobí zbytočne, takmer až ako remake Cravenovej štvorky, ktorá ako film a ďaľší diel série pôsobí oveľa silnejšie a vyrovnanejšie. Zatiaľ čo prvé pozretie bolo pre mňa mätúce (keďže som film naozaj chcel milovať), to druhé vo mne zasadilo jasnú ranu. Vreskot už nikdy nemôže byť tým čím bol. A preto sa radšej, aspoň na teraz, kým sa dostaví už ohlásený šiesty diel, vrátim k tým pôvodným štyrom filmom. A budem dúfať, že tvorcovia si uvedomia, že jedinou osobou, ktorá by novú sériu svojim talentom a šarmom dokázala uniesť je Jenna Ortega, ktorá si tento film (aspoň čo sa nových postáv týka) naprosto ukradla. Nový Vreskot je ok film a ak máte sériu radi, treba si ho pozrieť, ja sa len jednoducho neviem preniesť cez tú pachuť, ktorú mi vo veľmi podobnej konfigurácii v mysli spôsobilo už Star Wars The Force Awakens pred niekoľkými rokmi. Ale kto vie, The Last Jedi mi tú horkosť na chvíľu osladilo. Uvidíme čo prinesie šiesty diel už budúci rok a hlavne ako sa bude volať. Scream Again? :) ()

J.Mayen

Nebylo to uplne nejhorsi pri srovnani s originalni jednickou,ale mel jsem tu dojem, ze je tu vetsina veci jak pres kopirak a s podobnym stylem se v posledni dobe roztrhl pytel. Musim uznat, ze jsem do posledni chvile nevedel kdo je ten darebak, scenar si tak trochu hraje a mlzi a zkousi vas navest na falesnou stopu a docela se povedlo. Gore vrazdy urcite mnohem lepsi nez v predchozich dilech, U nekterych scen jsem se musel pousmat jak byly naivni a hloupe, proto dam stred. ()

muti

Za mňa slušne 4/5, oceňujem nové technológie, neschopnosť odomknúť mobil krvavými rukami, rôzne fatality, veľmi veľa meta scén a referencií na ďalšie slasher filmy, návrat pôvodných postáv a iné. V Krvou sa rozhodne nešetrilo, ale na scénach prerezanych hrdiel by mali tvorcovia ešte zapracovať. Pri prerezani karotidy krv strieka na pár metrov, ale tu tecie ako atrament 🤷 nebol som ani spokojný s druhým vrahom ktorý bol veľmi jasný, malo by to väčší zmysel ak by to bol napr policajt, ktorý by sledoval dianie a hlásenia cez vysielačku atď. Sklamal aj Dewey ktorý aj napriek znalosti pravidel podľa nich nekoná (čo je tuším tiež súčasť pravidiel slasherov - znalosť pravidiel tá nezachráni) Každopádne, good job ()

hrumsrt

Že se ještě dočkáme dalšího Vřískotu, ba dokonce s původní partou? Jsem překvapen! Úplně nehltám ty původní filmy, ale mám rád to pofňuknutí po starých čase, ty reuniony. Ve snaze tak nějak předat tu pochodeň dál ale současně udržet hlavní cast. Návrat starých původních postav je holt poctivě vypočítaný tah, který zasáhne u srdce každého fanouška. Ale takovéto, že od nikud vyjede příbuzný toho a toho, to už je trapně ohraná písnička a systém, který může (ne)fungovat až donekonečna. Určitě nejlepší byla scéna, kdy se očekává smrt Wese, naprosto boží hra s divákem! Běžně si prochází domem a na místech, kde by mělo něco vyskočit, někdo se objevit je prázdno. Ale je to uděláno tak dobře, že se to už už šponuje a najednou je v tom místě prázdno a nic se nestane. Za mě snad nejlepší scéna v celé sérii Scream! Co jsem si ale jistý, že zasáhne ještě více je scéna v nemocnici! Přestože zase je to jen pozvednutí dalšího klišé, tak to působí zcela přirozeně, hergot každý by chtěl vědět, kdo je pod tou maskou, ale Dewey holt Dewey. Jakože recept, že k zestárlému základu přihodíte novou krev není, kdo ví co. Pořád platí, že i kvalitou je to pro mě tak na hraně jen tentokrát ve vyšších číslech, prostě Scream no. Když už by se hodilo napětí, tak si to tvůrci shazují sami. Ovšem nemůžu si pomoc a tím vizuálem to působí celkem vyspěle. Nevěřil jsem, ale Vřískot mě poprvé vážně bavil. Chci víc! 70% ()

chr0ust

Wow to je ale zbytečný film. Až moc okatě stavěné kill scény - prázdná nemocnice, typek ve sprše neslyší sirénu před barákem atd atd. Je to dost nepovedena kopie jedničky. Za mě palec dolů ()

DonBraso

Tak už vím, proč Scream dopadl z posledních slasherů nejlíp. On se totiž nebál utahovat ze sebe,hororů a navrh dostal šmrnc devadesátek. Vlastně přidaná hodnota je,že tento film vyšel a vlastně jako věnování Wesovi. Do toho dostanete i starou partu,která tu aspoň něco málo zahraje, ale určitě není stěžejní což je vlastně ve výsledku fajn. Kdo je vrah či vrahama se určitě jednou strefíte,lekačky typu otevřený ledničky už je sice roky staré,ale je to vlastně pořád fajn. Není tu žádná novátorská smeč,je to prostě jen dobře natočený Ghostface ,který se vyřádí v nemocnici a pak v domku. Sice Melissa Barrera mě nebavila jako Jenna Ortega, ale to je spíš už jen můj pocit. Woodsboro opět ožije,série nejspíše také,jen si myslím,že pospíchat s dalším dílem vůbec nemusí.70% ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám