25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

Mamutol odpad!

Co to jako mělo být ? Sérii Vřískot neznám, ale jestli jsou všechny díly taková stupidní fraška, tako tenhle, tak to je něco hodně špatně s diváky, co hodnotí poměrně vysoko. ()

Facerr

Odvar, který se snaží vytěžit co nejvíc z dřívější zašlé slávy vlastně nebyl špatný nápad. Bohužel to, co frčelo v devadesátkách už nemusí fungovat dneska a upřímně vlastně ani moc nefunguje. ()

AndrewNewman

Toto by sa Wesovi páčilo. Tento Vreskot je totiž najlepšie prepojený s prvou a vôbec najlepšou časťou, lenže tých sebaparodických vtipov už bolo trochu priveľa a to aj napriek tomu, že pri niektorých scénach som sa dobre pobavil. ()

PTomA

copy paste Honza Škoda - film má potřebu všechno komentovat jak hrozně je meta, až se stává film parodii sebe sama. Tohle fakt není cesta, kterou by měli tvůrci jít, zvlášť když ten film nefunguje ani jako horor. ()

JasonV

Meta na druhú. Samozrejme originál je originál, ale keď sa nad tým človek zamyslí, lepšie sa to natočiť asi nedalo a nebiť tých pár logických kiksov to k originálu nemalo až tak ďaleko. Nový Vreskot už nesumarizuje a nedekonštruuje pravidlá iných hororov, ale aj svoje vlastné, navyše sa asi ešte viac pohráva so žánrovými klišé a sebakriticky rozoberá slabú kvalitu pokračovaní hororových sérií. ()

blondboss

Tento zatiaľ posledný Vreskot vzdáva poctu jednak režisérovi originálu z 90-tych rokov a zároveň na neho vo veľa veciach odkazuje. Je pekné vidieť takmer všetky zásadné postavy z celej série pokope a navyše je tu pekne zasadená dejová linka s teenagermi do celkového univerza. Samozrejme si to zo seba ako vždy robí tak trošku prdel, ale zásadne nevybočuje z tej klasickej vreskotovskej šablóny a tým pádom neprináša nič nové. Je to skôr nostalgický snímok, ktorý bude mať úspech hlavne u zarytých fanúšikov série. 60 % ()

xxmurphyxx

Videl som všetky diely, aj keď si z nich prd pamätám a nikdy som nebol žiaden extra fanúšik tejto hororovej série a tomu zodpovedá aj moje hodnotenie. Určite to nie je zlý film, ale pre mňa býva väčší horor každo týždenný výlet do Kauflandu, ako nejaký vymastený atletický manták v hidžábe s maskou vyhulenca, ktorý nevie v izbe o rozmere 6x7m2 chytiť jednu nadržanú puberťáčku bez toho, aby nezakopol o nohu stola. Ale ak sa niekomu páčili prvé časti, bude sa mu páčiť aj táto. Ak niekto bral predošlé filmy štýlom meh, na jedno pozretie ok, svoj názor pravdepodobne ani po tomto počine nezmení. A kto sa ujebával vtedy bude sa aj teraz. Je to verné svojmu originálu a k tomu to prihodilo pár odkazov a eastereggov pre skalných. Horory sa už od prvého Vreskotu dosť posunuli. Chvála bohu. ()

Sady1993

Nebere se to vubec vazne, to je fajn. Ale tady je to tak blby, az me to bavilo, hehe...Jako leccos bych jim odpustil, ale ono to jako horor bohuzel nefunguje. Tuna nefunkcnich lekacek a pramalo napeti. Skoda. P.S.: Daberi nedostali instrukce, jak spravne vyslovovat anglicky vyrazy a jmena, ostuda. Druha ostuda je, ze scenaristi filmu o seriovym vrahovi neznaji rozdil mezi pojmy seriovy a masovy vrah, to je teda uz tragedie (pokud to neposral prekladatel). Jsou to drobnosti, ale takovy zbytecny chyby me vzdycky serou nejvic. ()

Arigato

A stejně jako v předchozím díle se vracíme hezky ke kořenům, tam, kde to všechno začalo. Nový Scream bude v hodně ohledech připomínat díl první, ale zatím se mi jeví jako nejlepší pokračovatel série, ne-li nejlepší díl. Nejenže je oproti jedničce lepší v budování napětí, ale i celkově zábavnější. Hraje více na divákovo city, a navíc může díky svému předchůdci opřít značnou část filmu o sentimentální stránku vůči starším postavám. Opět se vcelku odvážně naváží do všemožných hororových klišé, z čehož nejspíš vyplývá i další krása Vřískotu, jež tedy tkví v tom, že i nad zcela absurdním chováním některých postav se zkrátka už ani nepozastavíte. Nyní se i elegantní analogií strefuje do svých odpůrců, což se tvůrcům povedlo. Myslím si, že pro každého, kdo na Scream filmech vyrůstal je tento díl patřičným zadostiučiněním a jen doufám, že v podobném duchu pojede i jeho pokračování. ()

jim_clark65

Zlá kópia 4ky. Akokoľvek sa snažili, bez Wesa Cravena tomu na isto chýba jeho rukopis. Pri niektorých postavách je naozaj otrasné sledovať ich herecké výkony, obzvlášť hl. hrdinka, ktorá po novom (SPOILER) halucinuje a vidí "ducha" svojho nebohého otca, čo vôbec nedáva zmysel, pretože sa snažia naznačovať, že je to nejak "vrodené", lenže Billy Loomis (v prvom Vreskote) vraždil kvôli určitým osobným dôvodom, a nie pretože bol rodený psychopat. Väčšina z postáv sú len karikatúry, ktoré zapadajú do dosť priemerného slasheru, sú ploché a dosť o ničom. Niektoré scény sú až príliš zbytočne naťahované a kompletne strácajú akúkoľvek gradáciu. Scenár je celkom otrasný (ani sa nečudujem, keď jedným zo scenáristov je človek, ktorý robil na Dni nezávislosti 2 = niet, čo viac dodať). Reboot a v podstate všetky veci s referenciami na dnešný moderný svet zvládol oveľa lepšie predošlý Vreskot, ktorý bol zároveň posledný diel natočený už nebohým Wesom Cravenom. Koniec pôsobí úplne "desatisfakčne", dôvodom na vraždu je nejaká kompletne stupídna idea o posadnutých fanúšikoch, žiadne osobné väzby, ktoré boli vždy súčasťou predošlých častí. Miestami film pôsobí, akoby sa snažil ospravedlňovať filmy, ktoré si nezaslúžia "backlash" od fanúšikov a vehementne pritom používa Riana Johnsona, ktorý si to ale do istej miery fakt objektívne "zaslúžil". Bohužiaľ, tento diel je asi najviac zabudnutia-hodný z celej série, nič tam nie je unikátne alebo epické, všetko s danou tematikou (nové postavy vs staré postavy, reboot, problém s fanúšikmi) bolo lepšie zvládnuté v 4ke. Pôvodne som mal tento nový film ohodnotený 2/5, ale po hlbšom uvažovaní a pozretí si všetkých dielov po sebe, musím skonštatovať, že toto je jednoducho najslabší diel z celej série, a áno, aj keď trojka je dosť otrasná, stále by som si ju radšej pustil znova, ako tento počin, čiže 1/5 dávam za ako-takú réžiu inak to je dosť o ničom - žiadne poriadne široké zábery, samé "close-upy", dosť slabá produkcia a celkovo výzor filmu nezapadal do série, miestami to pôsobí, ako priemerná časť seriálu z dielne MTV, ktorý bol práveže naopak stále lepší, ako tento film. Scenáristi a režiséri sa snažili urobiť tzv "love letter" tejto sérií filmov ale nakoniec je len z toho priemerný, zabudnutia-hodný slasher, ktorý tlačí príliš na to aby bol "meta", má zle napísané a v mnohých prípadoch aj zahrané postavy, nevyužité pôvodné charaktery z originálneho obsadenia predošlých dielov = jednoducho to pôsobí, ako "wannabe" Scream, ktorý Williamsona s Cravenom vôbec nechápe. Plus (SPOILER) smrť Deweyho bola fakt zbytočná a až blbo vymyslená, pôsobí to snahou o to, aby mali aspoň jednu "šokantnú" smrť hlavnej postavy z predošlých dielov. Z Deweyho (so zámerom alebo bez) urobili akoby kópiu Luka Skywalkera z TLJ, je mizerný, sklamal ľudí, žije osamote, najprv odmieta pomôcť, potom sa vyberie pomáhať a zomrie trápnou a v podstate zbytočnou smrťou. Taktiež v tomto filme chýbali dobré a napínavé naháňačky, ktoré sa hádam objavia v ďalšom pokračovaní Vrestot 6 alias Ghostface na Manhattane (variácia na diel zo série Piatok trinásteho). () (méně) (více)

Fin_429

Jasně, beru to tak, že to má být parodie na klasické hororové slashery, ale parodie by měla být aspoň dobrá. Tohle byla parodie na dělání parodií. Interakce mezi postavami byly otřesné asi jako v halloween ends. Krve přehršel. Příběh mid. Kamera a akce byly v pořádku, ale jen v pořádku. Ale hlavně jsem z proma čekal absolutně něco jiného. Temný svět. Že se ghostface neodhalí a zůstane záhadou, jako třeba mike myers. A logika toho světa také nebyla nic moc. Spíš nic než moc. Ale říkám, pokud bych měl jít do kina na 6. Díl tak půjdu rád i přesto, že se mi tento díl moc nelíbil. 5,5/10 ()

blazma

Přiznám se, že nejsme velký fanda vřískotu. Předešlé filmy jsem nijak výrazně nekoukal a ani mě nebavily. Prostě další série pofiderních hororů co se tváří strašidelně, ale sami vědí, že je to jen absolutní absurdita a přesně na tom se snaží vydělat. Tak nějak se prostě snaží vyždímat co nejvíc peněz to jde z umírající značky. Noví herci, ale stejný příběh. Pořád se točíme kolem dokola toho stejného. Nic nového, nic překvapivého. Zkrátka je to pořád jedno a to samé. ()

Nikolas__

Strašně dobrej slasher. Tenhle film se opravdu mimořádně povedl, první polovina mířila pocitově i skoro na pět hvězd, jen obzvláště poslední třetina byla trošičku slabší, ale jako celek to funguje bezvadně. Ten film je hrozně zajímavej a já nevím co popisovat dříve. Je to fakt meta, ten nadhled, náznaky, zvukové efekty, odkazy, prostě je to hrozně nad věcí a i když je tohle často cringe, tady se mi to hrozně líbilo. Navíc herecké výkony byly velice v pohodě, postavy nebyly vůbec otravné (a to je u Vřískotu co říct), takže největším problémem zůstávají nakonec momenty kde je chování postav dosti neuvěřitelné ( jak fakin paradoxní!!). Je to nicméně bravurně natočeno a zrežírováno, jisté výhrady mám k tomu že zajímavé postavy umírají moc rychle, ty méně zajímavé umírají až u konce, ale to jsou malé chybky na kráse, kterou podle mě Scream 5 je, tvůrci přesně věděli co chtěli natočit, a řemeslně to zvládli prostě skvěle. Fungovalo to i po emocionální stránce, díky skvělému obsazení. Nejlepší díl série, change my mind. 85% ()

Lendak

"Stab is on the Netflix. What? I want to be prepared."______ Síce sme museli čakať 25 rokov, ale konečne tu máme plnohodnotné pokračovanie, ktoré plnohodnotne vzdáva hold originálu a ohýba klišé, inovuje žáner a hraje si s fanúšikmi. A niekedy aj lepšie než predošlé filmy. Tiež sa skláňam pred novými tvorcami, lebo asi nikto neveril, že by sa dalo nadviazať na Cravenovu robotu, lebo keby som nevedel, že zomrel, tak by som kľudne uveril, že to režíroval on. Film krásne vzdáva hold Wesovi a aj fanúšikom, aj keď niektoré veci boli až veľmi okaté. Napríklad to, že jedna z postáv sa volá Wes, alebo že úvod úplne kopíruje jedničku. Tvorcovia dokonca aj napravili niekoľko vecí, ktoré nielen mňa srali na tých pokračovaniach. Napríklad to, že Sidney už neje stredobodom vesmíru a nemôže byť furt hlavnou postavou. Tu si to uvedomili a nahradili ju novou hrdinkou, ktorá je sympatická a aj dobre napísaná nová postava a Sidney tu funguje ako mentor. Alebo že Ďjuví bol furt úplne zbytočný. Tu mu dali skvelú dejovú linku a dostal akoby vykúpenie a človek sa v jeho prítomnosti cítil v bezpečí. Koniec je už jak vždy naťahovaný, finálny zvrat ma trochu sklamal, ale prekvapivo som s vrahmi tak trochu sympatizoval a aj vrah(ovia) vlastne reflektujú súčasnú toxickú komunitu, a nie len v rámci filmov. Pre mňa, ako človeka čo vyrastal na tejto sérii je toto obrovský posun, ktorý sa najviac priblížil jedničke. #ForWes. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám