25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

TornadoETA

Docela často jsem měl pocit, že spíš koukám na další díl Scary Movie: Děsnej biják (2000), protože jak todle vůbec někdo může brát jako solidní pokračování? Většinou věřím místním uživatelům s hodnocením, ale todle je pro mě naprostá kravina plná nelogických nepřesností .... U finále jsem dokonce začal uvažovat, zda to není studenstký film? Horor/thriller? Ani náhodou, spíš komedie pro úsměv, která se změní v údiv a zklamání ... ()

Brooks

Nový Scream je zábavný snaživou obhajobou svojho vzniku (celý meta rozhovor všetkých dôležitých postáv v obývačke na gauči) a ešte zábavnejší režijným umom dua Gillett/Bettinelli-Olpin. Trebárs Minnetteova sólo scéna je vďaka ich kreatívnemu využitiu kamery a hudby labužnícky slasherový bonbónik. Aj finále je fajn, len je trochu naťahované. Záporáci skvelí, nová hlavná hrdinka nevýrazná, celá banda okolo nej ešte nevýraznejšia. Nápad s fan fanatizmom sa mi pozdával, napojenie hlavnej hrdinky na pôvodné postavy už nie. Zvrat v polovici (smrť jednej z dôležitých postáv) príliš nasilu a z diania ľahko odhadnuteľný. Vo výsledku nakoniec prekvapivo dobré, ale ďalší diel už fakt radšej nie. 3* ()

GameboyNES

tak kvóty splněny, multibarevný film plný hnusných mongolů. Mno a exhumovaná Kártný s Néév, hnus pohledět. Plno řešení citečků, minimum zabíjení. Lituji chudáky co za tohle platí v kině. ()

ANTYCHRYST

Paráda starej dobrej vřískot se vrátil v plné síle a parádě.. :) úplně na mě dýchla nostalgie.. Nejvíce potěšila účast původních postav.. Jako bych koukal na původní klasiku v novém kabátě.. 80% konečně něco co se povedlo.. Akorát jedna věc mě mrzí.. :( ale nebudu prozrazovat ()

Toshio

Vadí mi nelogický jednání postav ve více případech. To řešení prequelů/sequelů/remaků/rebootů přímo v ději filmu taky není žádná novinka. ()

ŠpetaMarek

To, co v 90-kách bylo závanem originality je v roce 2022 trochu honipérstvím a většina scén se starou gardou, která poučuje "jak to určitě je, protože to tak bylo", je strašně cringe. Nicméně stále je to mírně nadprůměrná slasherová zábava. ()

ForGump

Myslí si to o sobě, že je to strašně moc meta až už to není zábavné a v konečném důsledku se to neustále připomínání klišé hororů stane klišé a je to otrava. 40% ()

Sundance.cz

A pojďme si udělat další díl Vřískotu, když už jsme probudili Sněženky a jiné filmy. Vřískot sérii jsem sice taky "nežral", ale bylo to koukatelný. U tohodle jsme se dost často i smáli. Ano, být to komedie, dám asi i o hvězdičku navíc. Ale tady bylo více absurdit, než u běžného hororu (a že i u těch jich bývá hodně). Ale jak už tu zaznělo - postřelený vrah z nemocnice nebyl v dalším ději ani jeden. A když už jsme u té nemocnice, wau, ta byla prázdná. Nikde žádní doktoři, sestřičky, ani pacienti. Dr. House by si v takové nemocnici nudou kousal nehty u nohou. A herci, jak po několika bodných ranách jsou ještě akční - normálně na nominaci na Avengers. Z úcty k tématu 35 % (*). ()

jprmusic

Fajn záležitist - nejlepší od prvního Vřískotu. Snad jen Courteney Cox vypadající trochu jako mumie .... ale co, Neve je stále stejně sexy, takže pohoda. ()

AgnesDee

Než jsem šla na tento film, tak jsem neviděla žádný trailer, ani obsazení, takže jsem šla do kina neposkvrněná. A možná i díky tomu mohu říct, že jsem si ten film neskutečně užila. Líbí se mi, s jakou úctou pracovali tvůrci s předlohou a jak opět dokázali vměstnat do této série meta- humor, na kterém původní film doslova stál. Je pravda, že se zde objeví i dost sentimentálních scén, ty jsou sem ale aspoň vpasované v rámci pochopení motivace postav a jejich minulosti ( i když věřím tomu, že si pár lidí u toho poklepe na čelo). Dokonce mě překvapuje, jak moc je snímek relevantní ( co se týče oživování starých klasik). Ve výsledku jde o velmi povedený Vřískot film, a jako jeden z mála podobných filmů si zaslouží respekt. ()

Mr.Ward

K Vřískotu mám velký vztah. Byl to jeden z prvních hororů, které jsem jako malý kluk viděl a hrozně mě bavil… Proto jsem rád, že se opět vrací. A vrací se s plnohodnotným pokračováním, i když podle názvu může vypadat, že se jedná o remake. Ano, je to prostě Vřískot 5 a ten debilní název podle původního filmu jim neodpustím (i když je to moderní a ve filmu je to vysvětleno). Vřískot není obyčejná hororová série. Je postavený na tom, že si dělá srandu z hororů a zabiják Ghostface není jedna osoba ale vždy někdo jiný. A stejně je to i tady - hlavní prim hrají odkazy na ostatní horory a odhalování, kdo je to tentokrát… No, na to že je to už pátý díl, tak vše dává hezky smysl a jedná se o velmi povedené pokračování. Nevím jestli je to po jedničce nejlepší film, protože u čtverky jsem se asi bavil víc, ale rozhodně je lepší než dvojka a trojka. A je strašně fajn vidět staré známé znovu v akci. A že mě dokáže Vřískot i dojmout, to jsem nečekal. Jinak je to klasický Vřískot v tom nejlepším slova smyslu, chytrý a hravý meta slasher jak má být. ()

mark9th

Vreskot si konstantne drzi kvalitu a  ako jeden z mala vie aj dorucit co sa od neho ziada. Priznam sa, neveril som tomu zo zaciatku.  Ale je to doslova zazrak, ze aj po tolkych rokoch tvorcovia dokazali najst tu  trosku originality aj v tom "requeli". Znova nove pojmy, ach jo.Ci uz to je requel, sequel, ci fucking prequel nemusi byt az taky problem, ak si  film dokaze sam zo seba vystrelit. Cielavedome (ne)pouzivanie evidentnych lakaciek pri vsetkych tych klise situaciach je pozoruhodne a osviezujuce. Finale stalo za to, aj ked priestoru na sklamanie bolo neurekom. Fakt, ze sa jedna uz o piatu cast, sam o sebe poskytuje viac priestoru na chyby nez originalitu a predsa. Je rok 2022 horor ako zaner nam uz peknych par rokov stagnuje a viac zabava nez strasi. O to viac si treba vazit taketo male svetielka nadeje.Ghostface vo svojom slasheri zachranuje co v tomto zanri este zostalo.Wes Craven moze odpocivat v pokoji. ()

petrik11 odpad!

Uf, tak to bol nárez. Nepozerateľný šit, ale napokon som to dal. Postavy pozbierané hádam z celého sveta. Príšerne nesympatickí do nohy. Hrdinky z pôvodného Vreskotu tam pôsobili skoro odstrašujúco. Hádam len Djúi ešte ako tak ušiel. Inak to bola skôr paródia na pôvodný Vreskot. ()

Grondal

Kašlite prosím na „meta“. V poslednej dobe je zdá sa cool vytvárať vo filmových sériách odkazy na samých seba v podobe rôznych filmov vo filmoch/hier vo filmoch/..., ukazovať na to celý čas prstom, tváriť sa aké je to chytré a originálne a čakať uznalé potlapkanie po chrbte. Celé zle. Tento film bol tak „meta“, že sa stal pre mňa nepochopiteľným a keď tam začali postavy blúzniť o requeloch a legasequeloch, už mi bolo do smiechu, čo pri horore (aj keď ide o teenedžerský slasher) nie je dobrá vizitka. Už štandardom sú potom paranormálne schopnosti vraha, avšak keď sa nakoniec ukáže jeho identita a divák si v pamäti prehrá, ktože to tieto kúsky vystrájal, smiech vystrieda plač... čo sa síce k žánru hodí viac, ale this is not the way. V niektorých scénach film chce dokonca žmýkať emócie, čo je iba ďalší dôkaz, že tvorcovia úplne stratili súdnosť. V tejto alternatívnej realite sa síce ulicami Woodsboro opakovane preháňa Ghostface, táto anomália však prináša závideniahodnú odolnosť obyvateľov na guľky a hlavne bodné zranenia (čo je vo filmoch dosť nezvyklé), kde na zabitie je potrebný dvojciferný počet dodatočných otvorov a teda keď ste postrelený jednou guľkou, alebo ste mali v žalúdku 15 cm železa iba raz, tak zdravotníkom nestojíte ani za pohľad. Po hodnoteniach som čakal kvalitný slasher, ale dostal som iba ďalší dôkaz, že tieto dve slová proste nejdú dokopy. ()

boumik

Zhlédnuto, musim uznat že na první díl (klasika) to rozhodně nemá. Ovsem za mě je to jeden z nejlepších slasheru posledních let. Jsem rád ze se to vrátilo ke kořenům, viděli jsme staré známé. Dům kde vše začalo a nemyslím si že i skončilo. Dokonce i nový herci byli celkem fajn a soundtrack neurazil. Příběh se od prvního dílu moc nezměnil ale pořád fanoušky bude bavit. Můj osobní názor? Povedlo se to, bavilo to a 8/10 si to u mě zaslouží ❤️ ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám