Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

Bozvav

Skvělá záležitost, snad ještě vtipnější ( a místy blbější) než jednička. Skvělé obsazení, hudba, akce, humor. Za mne plný počet. ()

vito_corle

Druhý díl Mumie se vrací opět představuje postavy z prvního dílu a je ještě zábavnější. Kromě dobrých starých postav přibily nové postavy-syn ústředních postav, který má dovést oživlého egyptského velekněze Imothepa ke králi Škorpionovi. Nová postava a taky je tady skvělý nezištný pilot vzducholodi a Rickův kamarád Izzy. Ten je hodně zábavný, Kostýmy, efekty, hudba=dobré. Ale počítačový Škorpion, byl humorný. Egypt byl nádherný (ať už se točilo kdekoliv). Izzi a Jonathan tomu všemu dali humor, aby z Mumie nebyla jen střílečka. Král Škorpion v podání Dwayna Johnsona byl hodně směšný umělohmotný ksicht se nepovedl. Na to, jak skvělé vypadaly mumie, byl Škorpík lajdácky odfláknutý. ()

zdeny99

Bohužel pokračování Mumie je strašný pokles oproti prvnímu dílu. Sice akčních scén a triků je tu mnohem víc, ale přijdou mi takové bezúčelné a bezduché. Ten příběh moc nedává smysl. [37720. hodnocení, 516. komentář, 66%] ()

mls

Tá podobnosť z prvou časťou je závratná, niekedy som mal pocit, že sú to tie isté scény ako v jednotke natočené inými kamerami. Ale keď ste neboli po jednotke znechutený tak nebudete ani po tomto. ()

Dement

Ještě horší než první díl, což se samozřejmě dalo čekat...musím se opakovat, ruce pryč, pokud nechcete přijít k trvalému poškození mozku a šup s tím na videokazety do zaprděných půjčoven. Trapárna plná lacině pusobících digitálních triků a kýče. ()

merigieren

Normálně by to byla standardní mlátička se zajímavou grafikou a dvěmi bojovnicemi. Jenže je tam to malé dítě a jedno přerostlé, takže to občas srší i vtipem "no ice ? :-)". Také pigmejové připomínají chováním gremlíny. Tu závěrečnou apokalipsu si mohli odpustit, ale i přes mnohé hloupé (vykonstruováno pro efekt, člověk si znuděně říká, usekni mu tu hlavu ať je to za námi) soubojové scény na to lze koukat v jednom kuse a navíc to má i vtip, který to zvedá na 4*. ()

zelda82

Docela zabava, ktera sice na prvni dil nema, ale na druhou stranu zase skoro nepoznate, ze to neni nic jinyho nez nastavena kase, ktera ma jen vytahat lidem penize z kapes. Vazne sem zvedavej na nastavenou kasi z Ciny, ktera ma zanedlouho premieru:) ()

bangee

Mumie se vrátila a tak možná ani nemusela... Mdlé, nijaké, nicneříkající, možná to s těma dvěma hvězdama přehánim... ()

Vakomlok

Všechny ingredience jedničky namíchané hezky dohromady, plus pár trošek navrch. Bohužel už to tolik nefunguje a ze svěžího koktejlu se stává lehce natahovaná kopie jedničky, samozřejmě s hromadou akčních scén a více či méně povedených vtípků. Nejvíc mě ale zklamal nechutně digitální The Rock jako Král Škorpion. ()

DHDV

Rachel dospěla a ukázala, že patří ke kvalitním herečkám. Fraser hraje o něco lépe než v prvním dílu a jako celek působí film minimálně stejně kvalitně jako 1 díl. Bohužel velkolepé finále ztratí velmi rychle dech a pak už jen čekáte na jasný konec. .. Pár dobrých vtipů a jedna možná 2 scény, kde herci opravdu hrají nepřebije „popcornovost filmu“ a necitlivý zásah digitálních efektů- ale doba si to žádá. Sommers už asi nevědl co všechno má natlačit do filmu, když měl po komerečně úspěšné jedničce volné ruce! ()

Ukubumbahoo

Myslím si, že je to ještě solidní nástupce vynikající jedničky. Není to sice už nic originálního, ale i tak si užijeme spoustu skěvých hlášek a akce. Rozhodně velice koukatelné. ()

Hapretor

Mumie se vrací - Divák se akorát nudí - Slabší povahy zvrací - Fandové se rozčilují - Děti se bojí - Dospělí se smějí - Důchodci se křižují. Prvním filmem (dílem) to mělo skončit. Sestupná tendence kvality a zábavy. "Just Only MoneyGainer"! ()

helloween93

Imhoteph se vrací a spolu s ním i celá parta z jedničky. Navíc jsme obohaceni o Krále Škorpiona. Důstojné pokračování, které je sice o něco horší, přesto stále dobře koukatelný popkorn. 3* ()

Heroine

I když jako pakárna o mumiích je to slušné pokračování, pro každýho kdo chce vidět Dwayna Johnsona je to spíš podraz. Celou dobu čekám až se tam objeví, a on je na konci jenom animovaný! Ale jinak tohle byl pro mně v dětství ideální film. Dost černý humor, kombinovaný akcí, a docela dobré hlavní postavy. Navíc celkem ucházející triky. ()

char_t

Typická dvojka. Obsazení z jedničky celkem šlape, ale už bylo v pár případech třeba porušit pravidla jedničkou nastavená a pár jich vzkřísit... znovu. K tomu na můj vkus až příliš komických postaviček a levných CGI efektů - v čele s plastikovým Rockem na konci... 50% ()

Ombak▼Penari

Tohle už bylo horší. Pořád hromada dobrých vtipů a dobrodružství jede dál, ale už je to prostě přeplácané a nafouklé. Škoda že se nepodařilo udržet laťku dostatečně vysoko. Nicméně pořád to dokáže dobře pobavit, zvlášť milovníky prvního dílu. ()

BOURQUE

Z niekoľkých dôvodov je to slabšia ako prvé (dnes v podstate vo svojom žánru už klasické) dielo, ale stále je to svižné a dokáže získať pozornosť diváka. Všetci, ktorý sa objavia v pokračovaní, dali do toho všetko. Výsledok je taký, za ktorý by sa nemali nejako hanbiť (hlavne z hľadiska toho, že sa jedná o pokračovanie). Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

GOREGASM

Před téměř dvaceti lety mě v kině Vracející se Mumie pobavila a byl jsem spokojený. Po dvou dekádách moje nadšení zmizelo nenávratně a musím natvrdo vyplivnout, že jde o velký kvalitativní sešup a u Sommerse se začal poprvé viditelně projevovat jeho necit pro zdravou míru čehokoliv. Od neskutečně rozkolísaných vizuálních efektů až po v digitálním prostoru naprosto ztracené herce (John Hannah je mimo a to na totálku). Kouzlo prvního dílu drtí Sommers v každé přibývající minutě v duchu svého motta, že více musí být přece zákonitě více :-). A ono opravdu není. Hřejivou mytologii prvního dílu jsi vyměnil za demenci kombinovanou se spoustou nul a minimem jedniček a výsledku se nemůžeš ani sám divit. Nenáročný a nezkušený divák ti to možná před tou spoustou let zbaštil i s navijákem, ale nejen on naštěstí vyzrál ;-). 35% ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo