Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

jasiska

Podľa kvality filmu som Múmii chcela dať len2 hviezdičky, ale keď som sa pozrela medzi aké chabosti by som snímok zaradila, uvedomila som si, že napriek všetkých výtkam Múmia nebola až taká hrozná. ()

Haymar

Tak tohleto prostě žeru! Indy konečně dostal pořádného nástupce... Fraser je drsňák k pohledání, Weiszová je super, Hannah je parádní odlehčení a Vosloo je parádní svině... Sommers se překonal!... "Imothep! Imothep! Imothep! ()

ThomasL

Pro mě jeden z nejlepších dobrodružných snímků devadesátých let. Akční scény jsou pojaté s velkou dávkou nadsázky a spoustou humoru (a to docela povedeného). Výprava je naprosto luxusní, no a digitální mumie je absolutně nechutná (přesně jak má být). Na tenhle film se podívám pokaždé, kdykoli o něj někde zavadím. ()

dozana

Jedním slovem zábava. U tohoto filmu se nenudím, a to z několika důvodů:.... krásná Rachel Weisz, něco jako Indy Brendan Fraser, uhrančivý Imothep Arnold Vosloo, a pak řada hlášek a docela ucházejícíh scén. ()

Wishkah

zřetelné, ale celkem podařené a zábavné vykrádání indiany jonese. Brendan Fraser je dokonalý a do své role sedí, i když mu chybí kus Fordova charismatu ()

Prochy38

Parádní jízda ve stylu Indiany Jonese, tentokrát v podání skvělého B. Frasera a okouzlující R. Weisz. Myšlenka suprová, provedení ještě lepší, efekty zdařilé, dobrá hudba a svižná akční dobrodružná komedie je na světě. ()

Hyb_rid

Velmi svižný mix akce a komedie s pořádnou porcí hlášek a mumií doplněný charasmatickou ústřední trojicí ... už bych se nejspíš nedopočítal kolikrát jsem tento film viděl a pokaždé se rád podívám znova ()

Xavi6

Tento díl je naprosto nenahraditelný, pokračování už bohužel není tak perfektní, jak se mohlo zdát. Strašně jsem si tímto filmem oblíbil herce Frasera, který hrál postavu O'Connell, jako neohrožený zabiják mumií. ()

Hanes88

Velké nadšení!! Když jsem šel na to do kina, určitě jsem nečekal, že to bude taková pecka! Brendan Fraser a Rachel Weisz parádní dvojice. Jinak celkově velice dobrý akční film, navíc plný super hlášek. 90%. ()

J*A*M*A*L

Mumie je má obrovská srdcovka kterou jsem si nenechal ujít snad nikdy a viděl jsem ji snad stokrát a vždy se mi to moc líbilo.Jako kluk jsem to viděl poprvé tak před dvanácti lety a přijde mi to jako by to bylo včera kdy jsem viděl můj asi nejoblíbenější dětský film.Ty perfektní akční scény s arsenálem z druhé světové a ty vtipné hlášky.Možná že až moc prožívám tento komentář, ale já si pomoct nemůžu, protože je to prostě nádhera.100% ()

Itar

Čistokrevný popcorn, který má své čtyři prvky jasně nalajnované. Je to démonický záporák Arnold Vosloo, ňouma a side-kick John Hannah, famme fatale Rachel Weisz a nahláškovaný hlavní hrdina Brendan Fraser. Bavit se u toho dá... a to překvapivě nejenom jednou. ()

Jespi

"Novodobý" Indiana Jones se mi líbí strasně moc a docela nechápu nizké hodnocení na ČSFD. Výprava filmu, herecké výkony, efekty a humor skvěle ladí a dohromady ve mě vzbuzují velmi příjemný dojem z filmu, viděl jsem jej asi 7x a nikdy mě nepřestane bavit. 90% ()

buzzwoody

Po dlouhé době povedený dobrodružný film se sympatickými postavami, slizkými padouchy a příjemnou atmosférou, sem tam doplněnou nějakým tím povedeným vtípkem. Akce je fajn, hudba se povedla a celkově se mi to líbí natolik, že jsem film shlédl už mnohokrát a jistě ještě mnohokrát shlédnu. ()

Paldiny

Dokonalá oddychovka aj na viac pozretí. Rick' O'Connell je Indiana Jones 90tych rokov práve vďaka Sommersovi, ktorý zaprášenú egyptskú tematiku poňal tým najpriateľskejším spôsobom. Hromada akcie, obstojných trikov, vtipných scénok a postavičiek, z ktorých je každá niečím neodolateľná. Záver minulého tisícročia patril Hollywoodu a Múmia v spoločnosti Armageddonu a Dňa nezávislosti prakticky vyformovala moje detstvo. Ak patríte k dobrodruhom pokojne pridajte hviezdu, ak nie, uberte dve. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 43 369 635 $ (3210 kin) Náklady na výrobu: 80 mil. $ Ocenění: Oscar 1999 - nominace: zvuk BAFTA - nominace: vizuální efekty ()

Wiluna

Za mňa geniálny snímok, ktorý zaujme od prvých okamihov, ponúkne príjemnú dávku dobrého humoru a divák sa rozhodne nenudí. Krásne efekty, neskutočný zvuk, skvelé herecké obsadenie a mnohé iné atribúty, ktoré si zaslúžia obdiv a uznanie. Aj po rokoch stále krásne pobaví. ()

willis

Typická popcornová zábava, která si na nic nehraje. Přeci jenom scénář akční archeo-komedie je už vyčerpaný Indym, takže kliše střídá klišé a stále máte pocit, že už jste tohle někde viděli....a máte pravdu. ()

Spectre

Stephen Sommers zobral niekoľkokrát prevarený a vyúdený horrový námet (čiže bez chuti) a pomixoval ho s dobrodružným ponímaním, objaviteľskou výpravou a charakteristickými hláškami s Indiana Jonesa. Z činu, ktorý by sa dal označiť za sprosté kacírstvo, však vznikol film, ktorý je na prvý krát bežnému divákovi bez rozhľadu vysoko stráviteľný. Samo osebe by ma to nejako netrápilo, musím sa však priznať, že z rýdzo osobných dôvodov mám voči tomu filmu odmeraný postoj. Svoje hodnotenie a popis kompletizujem až teraz, keď som zhliadol remake s Ch. Leem z roku 1959. Originál odo mňa obdržal 4*, remake 3* a logicky by som mal dať tomuto požváchancu 2*, avšak určitá podvedomá snaha o objektivitu ma núti ostať pri 3*. Dôvod je ten, že je to divácky stráviteľné, ba dokonca, za predpokladu, že divák nemá naštudované originály a Indianu, sa to môže priemernému popcornovému divákovi páčiť. Holt, popcorn je popcorn... ()

AIMÉE

Čtyři hvězdičky dávám už jenom proto, že pokaždé, když je možnost tenhle film vidět (ano, TV) řekla bych, že i s chutí se na něj podívám. Příběh není až tak unikátní, a podle žánru se dá i odhadnout jak to skončí. Ale obsazení herci mi přijdou nad míru sympatičtí, nakonec i ten Imhotep. Vizuální efekty jsou podle mě-laika taky celkem slušný (s přihlédnutím na rok 1999), takže když se to všechno smíchá dohromady vzejde z toho vlastně dobře koukatelný film. ()

MkSallam

Úžasná a nezapomenutelná akční jízda. Stephen Sommers nám k ní navíc přimíchává várku příjemného humoru, parádní triky a také skvělé herce. 90% ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014