Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

Kejdlo

Společně s Indianem Jonesem jeden z nejlepších dobrodružných filmů a taky film, kvůli kterému jsem začal mít rád dějepis, nosil jsem jedničky a z paní učitelky jsem si vždycky dělal srandu a ptal jsem se ji, kdy že se budeme učit o Mumii - O tom skvělém dobrodružném bijáku. No, kroutila nevěřícně hlavou, co jsem to ze sebe zase vypotil :D 9/10 ()

samuele

Parádne spojenie komédie, horroru a dobrodružstva (pre mňa čistý kult). Životné role Brendana Frasera, Rachel Weiszovej a nezabudnuteľného Arnolda Vosloo, ktorého si v inom filme ako v múmii ani predstaviť neviem. Už od malička som bol zaľúbený a pri ďalších a ďalších "views" sa mi štýl filmu viac a viac páči. Myslím že raz sa vydám hľadať Hamunaptru ... a bude tam na mňa čakať len "piesok a krv". Videné cca 20x. ()

Sdoom

No tak oblíbený film mého mládí po x letech znamenal hodně velké zklamání. Možná jsem příliš náročný, vždyť je to oddychový dobrodružný fantasy film, ale snesu jen určitou míru blbosti a přehnanosti. Tady toho bylo na můj vkus příliš, navíc nemá to až takový spád, jak bych si představoval. K tomu otravné vedlejší dementní postavy a dost marné herecké výkony. Triky už taky očividně kapánek zestárly, což na 15 let starý film není úplně dobrá vizitka. A tak zůstává velkolepá výprava, slušná zápletka, koukání na Rachel Weisz a sympaťák Imhotep. Lepší 2 hvězdičky. (HD, orig.) ()

herr_carter

Po tomhle filmu měl Sommers umřít a udržet si tak své fanouškovské dekorum. Taktéž jeden z mála filmů (možná jen jeden bez toho "z mála"), kde nemám chuť Fraserovi rozkopat držku na takhle malinké kousíčky..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Melios

Jediný film, ktorý mi kedy dokázal zavrieť hubu. Príbeh o prekliatom Imotepovi bol už toľkokrát prerobený, zremakovaný a sparodovaný, že sa v tom bordeli filmov s ním ani nedá orientovať. Len málo ľudí v skutočnosti vie, že tento film je remake. A to značne podarený remake. Originál si pamätá ešte časy, keď Bela Lugosi točil dobré filmy a nebral morfín. Každá nová doba prináša aj nové verzie klasických príbehov, preto nie je tajomstvom, že až na zápletku je to kompletne prerobené. A to v dobrom slova zmysle. Všetko má omnoho väčšiu hlavu a pätu a asi nikomu nebude vadiť, že to z dnešného pohľadu môže vyzerať smiešne ba absurdne. Ale na tento film mám z detstva len dobré spomienky, ako som si to púšťal na stokrát prehratej VHS. Preto asi nikoho neprekvapí, že tomu dávam Známku: B a 78% ... Len keby tie pokračovania neboli také braky... ()

kenkaku

Přijemná recyklace Indiana Jonese šmrncnutého mytologii starého Egypta. Vše je namixované tak akorát. Zábavnost i hladina přístupnosti. Dokonalá rodinná podívaná. ()

Jiří K. odpad!

Představte si nedozírné dálky, konec civilizace, sem tam nějaká ta pyramida, nekonečné jeskyně, tajemné štoly, nikdy nekončící sucho a poušť, všude jen písek a všespalující žár... Tu se najednou vynoří partička shic-egyptologů, jakoby právě vyšla z nejluxusnějšího módního salónu v New Yorku, s vždy čistými a vyžehlenými oblečky (alá Bushman) s napudrovanou, avšak uhlazenou pletí. Záběr na krásnou členku výpravy: ale né, to musí být nějaká modelka....černé linky, peeling, permanentní makeup a hluboký dekolt. Po velkém duševním a fyzickém náporu stále ve stejné kráse.... Takovéto arcibraky a ultrahovadiny využívám maximálně jako kulisu k plnohodnotnější práci nebo zábavě. ()

Bobek15

Prvá polovica lepšia, ale druhá si sama sebe podkopáva nohy a u mňa kazí hodnotenie každou minútou. Zo začiatku zaujímavý, možno aj nadpriemerný, dobrodružný film sa sci-fi scénami s múmiami, ich vzkriesovaním, scénami s chrobákmi, piesošnými búrkami (jednoducho tí, čo videli vedia o čom hovorím) prepadáva do tých spodnejších vrstiev filmovej tvorby. Škoda, réžia Stephena Sommersa nebola najhoršia, ale ja si nepomôžem, ja jednoducho takéto filmy nemusím a vyslovene ma nudia. A už to nezachráni ani pekná hudba Jerryho Goldsmitha! ()

velkyvezir

Sice žádné velké umění, ale přesto skvělý dobrodružný snímek ve stylu Indiana Jonese, na který se dá dívat i víckrát. Weiszová je k nakousnutí... ()

Mr.Floyd

Pri porovnaní s ostatnými záhadoakčnými filmami pomerne výrazný, nenudiaci a slušne natočený snímok s adekvátnou dávkou tajuplnosti a napätia. Zaujímavé a neotrepané nápady v mnohých akčných scénach tiež pridávajú tomuto dielku na atraktivite. Výkony dobré, réžia poctivá, scenár svižný, dej sa nikde nezasekáva a hudba k scénam sedí. Pokiaľ na tento film natrafíte v telke, nemusíte hneď prepínať. ()

Rudinsky

Toto sú úplne bezchybné tri hviezdičky. Bez rozpakov, proste dobrá trojka. Originálny motív, Brendan Frasier vo forme a krásna Rachel Weisz. V niektorých momentoch vidno určitý nadhľad, a to je dobre - tento film sa netvári príliš vážne a popcorn vám už dvíha poklicu hrnca - tak smelo do toho! ()

jondoe

Na tento film som bol v kine ppred desiatimi rokmi. A aj po takom dlhom case ma dokaze vzdy zaujat ked prave bezi v telke. Efekty su na tu dobu nadpriemerne. Z hercov ma vtedy najvizc zaujala R. Weisz ,ale aj postava Ipotepha bola. Zabavna akcia a vtipne ladeny scenar mi to vsetko podtrhuju na styri hviezdicky. ()

see_sawandrew

Hollywoodský biják, který i po dvaceti letech odolává zubu času. A ve srovnání s dnešními velkofilmy je mnohem lépe zvládnutí co do postav, scénáře, akce i základní vnitřní logiky. Plus obsahuje jednu z nejgeniálnějších scén amerického filmu - ano, je to ta, kde Benny ze strachu o svůj život vytasí na mumii hned 4 modlitbičky, pro sichr každou z jiného náboženství. :-) ()

martinez.

Ukázkový blockbuster, který si užije snad každý a v televizích bude omílán stále a stále dokola. Mladší diváci díky hororovým prvkům určitě nezaspí, ale přesto se na film budou těšit znovu, a to určitě i starší gaučmeni, kteří si zase užijou velké a skvělé dobrodružství, roztomilou, opilou Rachel Weisz, pěkné efekty, výpravu a mystickou atmosféru s ní spojenou, nadsázku a drsnou mumii v podání předsvědčivého Arnolda Voslooa. Šíleně dobré dobrodružství poháněné vpřed luxusní Goldsmithovou hudbou. A nezapomenu poznamenat, že Rick nemá do Indiany daleko... ()

Ragdoll

Již od dětství jsem miloval Egypt, to je možná důvod, proč tomu dávám tak vysoké hodnocení. Kvalitní podívaná s dobrým příběhem, sympatickými herci a skvělým soundtrackem - co víc si přát. Imhotep by sice mohl být po vizuální stránce o něco lepší, ale tuto nedokonalost hravě vynahradili brouci, kteří naopak vypadají velmi reálně a nepěkně. Viděl jsem Mumii hodněkrát a pokaždé jsem se bavil. Prostě americká pohádka s dobrým koncem. 90%. ()

KoRner

Film, pre ktorý mám slabosť. Dobrodružstvo s múmiami, ktoré nám vyplnilo čakanie na Jonesa. A nechápem ako niekto nemôže mať rád film, kde hrá nenormálne roztomilá Rachel Weisz a správne drsniacky Brendan Fraser. Alebo no...možno trochu chápem - ale priznať si to? Nepriznám! :-P. ()

ElizabethBay

Krásná ukázka návratu ke starému dobrému dobrodružnému filmu. Jedna ze základních srdcovek, navíc tam hraje moje oblíbená Rachel Weisz, která je opravdu vtipná a Oded Fehr, který zde herecky debutoval. Imothep je vynikajícíc záporák a celkově film funguje jako dobrodružný, tak i komediální počin. ()

xaver

Velkolepé efekty, ale jinak velkolepá kravina.Víc se o tom nedá napsat, aby se člověk nenaštval, jak si z něho režisér dělá srandu. ()

hefoo

Tak po pár rokoch som si pozrel opäť múmiu, tento krát vo vyššej kvalite a v originálnom znení :) a musím povedať, že mato chytilo zas viac ako naposledy. Vždy si tu nájdem niečo čo ma vždy poteší. Tento film povedažujem v rámci v žánru za jeden z najlepších, Stephen Sommers natočil túto pecku so skvelými efektami, hercami, krásnymi herečkami medzi ktorými očarila najviac Rachel Weisz, ktorá je neskonale rozkošná a krásna(v tom egyptskom kaftane by som ju zjedol :)) ) k tomu bad-ass sympaťak Brendan Fraser, charizmatický Oded Fehr a Arnold Vosloo, ktorému rola sadla ako uliata a všetko ste mu doslova uverili a trablér John Hannah. Vo filme nechýba humor! čo filmu pridáva na hodnote. Nemôžem inak ako plné hodnotenie tento film ja proste boží, film mojho dectva a vôbec! "This one is strong" ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014