Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

(Z)denny

Porovnávat tento snímek s Indiana Jonesem nejde. Každý stojí na jíném žebříčku hodnocení. Ale Brendan Faser mě fakt pobavil, a to je důležité. Oddechovka, pohodovka.. ()

memoman

Přeplácanější a akčnější variace na Indiana Jonese s povedenou výpravou a vcelku průměrnou fantasticko-dobrodružnou zápletkou z egyptské mytologie. Sympatický voják Brendan Fraser,krásná knihovnice Rachel Weisz a srandovní poskok John Hannah versus oživlý velekněz Imhotep(démonický Arnold Vosloo) v trikové nonstop akční jízdě,která si na nic nehraje,ale zaručeně pobaví. ()

Brejlil

Jde jen o neškodnou zábavu na deštivé letní prázdniny. Pyramidy, duny, velbloudi, dvojplošník, Nil, brouci-masožravci, mumie, krásná archeoložka (pardon, knihovnice), hbitý Američan, mumie, tupý britský bratr, mumie, egyptští obejdové všeho druhu, mumie a ještě nějaké mumie... Zapomněl jsem na něco? Áááá, další mumie! Je to skoro jako když pejsek s kočičkou pekli dort, naštěstí se to ale povedlo. ()

Lilloos

No já nevím. Nejsem zrovna příznivcem klasických dobrodružných filmů, kterým se Mumie snaží přiblížit. Někdo ocení humorné vložky uprostřed největšího krveprolívání, ale já tohle vážně nemusím. Pokud se nejedná o pořádný černý humor, veškerá pracně budovaná atmosféra tím padá. ()

maty39

Sommers není Spielberg, Fraser není Ford a Goldsmith se Williamsovi také nevyrovnal. Přesto mě Mumie baví i po letech a možná že i více než v čase premiéry. Když jsem Mumii viděl znovu po zhruba deseti letech, tak  mě překvapilo jak neskutečně našlapaná a zábaná je. Ne že by mě dříve nebavila, ale trochu jsem očekával, že jsem si ji pamatoval lepší než ve skutečnosti je. Paradoxně fakt že Sommers je oproti Spielbergovi nižší level dodává Mumii ten správně béčkový zážitek. Mumie má pekelné tempo od začátku až do konce. Akce je dobře natočená, chemie mezi postavami funguje na jedničku a příběh je správně béčkový. Mumie vypadá velkolepě i po letech, triky pořád nepůsobí příliš zastarale . Indy byl áčkový film v áčkovém balení. Mumie je béčkový film v áčkovém balení. Mumie je podle mě nejlepší Indyho následovník. ()

jane1106

Jedna z mých nejoblíbenějších dobrodružných komedií, které nechybí nadsázka, vtip a povedené vizuální efekty. Když k tomu připočtu ještě skvělý soundtrack Jerryho Goldsmithe, vyjde mi dílo, které si s chutí pravidelně jednou do roka zopakuji! ()

May_tee

Film mého dětství. Když jsem ho viděla poprvé, chtěla jsem se okamžitě vypravit do Egypta a vykoupat si tu svou mumii :) ()

AndreyCSFD

Svěží vítr do polozapomenutého žánru a důstojný nástupce Indyho dobrodružství. Velmi povedený film - atraktivní prostředí Egypta, přepychová výprava, krásná a chytrá Rachel Weisz, typově přesný Brendan Fraser, charismatický Arnold Vosloo tahající fáče, triky vymakané do posledního detailu, líbivý filtr. Je opravdu málo filmů, které jsou tak pečlivě natočeny. Žánrově je snímek skvěle vyvážený - dobrodružství, hororové prvky, legrace, romatika - všechno v naprosto dokonalém poměru, díky čemuž snímek ani po x tém shlédutí nenudí. ()

jasanka

Dobře provedené fantasy, dobré vtípky, atmosféra, prostředí Egypta. Vždycky jsem fandila Imhotepovi… Druhý díl se mi líbil ještě o trochu víc. ()

Helldo

Sympaťák Brandan Fraser a skvělá Rachel Weisz, to prostě musí fungovat, navíc když se dotoho vloží nějaká ta mumie...... ()

Mallyyy

Dobrá dvojice Brendan a Rachel, která se tu velice hodí. Vkusné vtipy. J. Hannah, jako pošuk, taky uspokojil. Imhotep skvělý záporák. Prostě dobrý fantasy film na relax. ()

Košoun

Dnešek opět potvrdil, že se Mumie neokouká. Zábavná akční jízda, několik hlášek, a i po 14 letech skvělé technické zpracování. A Rachel Weisz je prostě kočka! ()

Wardan

Sommers podle mě dokázal vytvořit dobrodružný snímek, který se svým stylem velmi dobře blíží Jonesovkám, aniž by je nějak významně vykrádal. Jinak též napsal jednoduchý, ale velmi solidní scénář, kterému nechybí fajn postavy, napětí, humor a dost místa pro akci (dost dobře natočenou akci). Herci super, režie příjemná a svižná, perfektní hudba Jerryho Goldsmithe a bezva výprava s dobovou atmosférou. Skvělá oddechová zábava. ()

vito_corle

Mumie patří mezi mé oblíbené filmy fakt dobrodružství. Krásná archeoložka, ale fakt úměrně, její přitroublý bratr chmaták Jonatham a bývalý voják, pistolník a dobrodruh Rick O´Connell stojí proti nebezpečné oživlé mumii velekněze Imothepa, který chce zničit svět a vrátit mezi živé svojí lásku. Pistolník proti nesmrtelné armádě z obvazů. Film je vtipný a nacpaný efekty, kostýmy, prostředí -Egypt jak má být trochu historie a kupa zábavy! ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014