Reklama

Reklama

Meg 2: Příkop

  • USA Meg 2: The Trench (více)
Trailer 1

Připravte se na dokonalý adrenalin ve filmu Meg 2: Příkop, doslova nadživotní jízda, která trhák z roku 2018 posouvá do ještě větších výšek a ještě větších hloubek s několika obřími Megy a mnohem víc! Ponořte se do neprobádaných vod s Jasonem Stathamem a světovou akční ikonou Wu Jingem, kteří vedou odvážný výzkumný tým na průzkumný ponor do nejhlubších hlubin oceánu. Jejich plavba se zvrtne v chaos, když jejich misi ohrozí zlovolná těžební operace a donutí je svádět vysoce riskantní boj o přežití. Naši hrdinové se musí postavit proti kolosálním Megům a neúprosným drancovačům životního prostředí a v pulzujícím závodě s časem předejít, přelstít a přeplout své nemilosrdné predátory. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (332)

silentname 

všechny recenze uživatele

Bez akéhokoľvek prikrášľovania môžem povedať, že "Meg II: The Trench" je rozhodne slabším filmom oproti pôvodnému a navyše až vo svojej druhej polovici sa dočkáme toho, čo ten film mal reálne byť celú dobu. Najhoršia vec, ktorú môže film tohto typu urobiť je to, že sa začne brať príliš vážne a postaví na tom celú svoju atmosféru. To nie je zrovna najlepšie riešenie, nakoľko tento koncept by mal byť dokopy len bezduchou zábavnou akciou s obrovskými žralokmi a úžasným Jasonom Stathamom. Keby ten film bol dokopy len tým, išlo by to oveľa lepšie. V druhej polke sa to našťastie celkom vytiahne, no treba priznať, že to už je celkom neskoro. Minimálne na to, aby som povedal, že ide o celkovo dobrý film. Navyše vieme presne ako to celé dopadne a so všetkým dokopy viete odhadnúť kto prežije aj kto zomrie a podobne. Sienna Guillory je ale miestami celkom vtipná a tiež je tu ešte zopár scénok, čo stálo za to. Vo výsledku to ale stačí na priemerný filmový zážitok, ktorý si môžete kľudne odpustiť. Hodnotenie: C+ ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Jason Statham si podruhé vyšlápl na vládce pravěkých oceánů. A ačkoliv je Meg 2 béčkovější a méně vážný než jednička, není bohužel o moc lepší. Hlavní problém tkví ve snaze narvat tam co nejvíc témat, nápadů, odboček a konin, které nikam nevedou, což má za následek přeplácanost, která je chvílemi až unavující. A obstojné finále zase kazí dětinský humor. I v rámci letních výplachů je druhý Meg přinejlepším průměrný. ()

Reklama

BMW12 

všechny recenze uživatele

Jason Statham se opět vrhá vstříc megalodonům. Bohužel už u toho není krásná Bingbing Li, tvůrci její postavu bez vysvětlení zabili. Každopádně opět je to hezká podmořská podívaná, ze začátku hodně napínavá. Jason Statham v roli drsňáka je prostě fajn. Avšak ve druhé polovině filmu už je to takové trochu béčkovější, hlavně když se děj přesune na ostrov. Některé věci jsou už opravdu přehnané a těžko uvěřitelné. Celkově je ale film pořád dobrá zábava, i když o něco horší než první díl. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Poďte ho smelo objať. Pošteklite ho. Ľudí fakt miluje.“ Jednotka ma nečakane bavila, takže som sa na dvojku tešil. Zaujala ma zmena na stoličke režiséra, ale asi nad tým zbytočne premýšľam, pretože veď koho iného najmete na natočenie vysokorozpočtového rodinného hororového blockbustru, ak nie tvorcu nízkorozpočtových anglických umeleckých folk hororov? Zarazilo ma, že „megovia“ sa do toho naplno oprú v podstate až 20 minút pred koncom (a aj potom majú skôr len väčšie cameo, keďže na scénu prichádzajú nové hrozby a to ako ľudské, tak zvieracie): nejak extra mi to ale nevadilo, lebo postavy boli síce hovadské, ale istým zvrhlým spôsobom ma bavili a páčilo sa mi striedanie prostredí, pričom v niektorých okamihoch mi snímka dokonca pripomenula moje obľúbené vecičky Zradná hlbočina, Pod vodou s Kristen Stewart a samozrejme Deep Star Six. Pri hercoch som nemal problém ani tak v tom, aké príšerne klišé postavy museli hrať, ale to, že boli prinútení skĺzavať k trápnemu humoru, takže pôsobilo divne, keď nejaký borec po namakanom akčnom kúsku urobil niečo detsky vtipné. Snímka je v prvej polovici prekvapivo komorná. Nevyzerá ako niečo, čo stálo 129 miliónov dolárov. Jednotka stála len o jeden milión viac, ale v skutočnosti akoby stála 200 a dvojka 85. Dokonca plus-mínus absentuje „avatarovský“ rozprávkový podmorský svet z jednotky. Vo finále sa filmári utrhnú z reťaze a spravia z toho čosi medzi Jurskými parkami/svetmi a Kongom: Ostrovom lebiek. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem to mnohem horší.. S troškou dobré vůle se dá napsat, že je to fajn pitomost na odreágování. Ze začátku mi bylo skoro líto, že jsem na to tenkrát nešel do toho kina, ale ke konci už to bylo pocitově příliš dlouhé a úmorné (což při 116minutách není úplně dobrá vizitka filmu). Že mě to nenasralo a, že mám vpoho den, tak za 3 ať nežeru. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (17)

  • Steve Alten o filme povedal: "Vždy som mal pocit, že toto je miliardová franšíza, len ju treba zrobiť správne. Ale ak to chcete urobiť správne, potrebujete správneho žraloka, správne obsadenie, správne naladenie. A Warner Bros. to maximálne zmákli. Producenti to zmákli." (Arsenal83)
  • Scéna, v ktorej Meg zožerie Tyranosaura Rexa, je priamo prevzatá z prvej kapitoly knihy z roku 1997 „Meg: A Novel of Deep Terror“ od Steva Altena, na ktorej je založený prvý film. (Arsenal83)
  • Promo k tomuto filmu se objevilo ve videohrách „Hungry Shark Evolution“ a „Hungry Shark World“. Už během uvedení prvního dílu v roce 2018 měli hráči hry „Hungry Shark Evolution“ možnost odemknout speciální skin megalodona, jehož vzhled byl převzat právě z filmu The Meg. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

V pondělí 22. ledna 2024, den před vyhlašováním nominací na Ceny Akademie, byly oznámeny nominace na nechvalně známé anticeny Golden Raspberry Awards, které každoročně vyzdvihují spíše ty nelichotivé… (více)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

V celkových číslech relativně dobře, ačkoliv za sebou má několik neuspokojivých výsledků z kin a novým titulům z úspěšných franšíz se nedařilo tolik, jako v minulosti. Celkově Hollywoodské filmy na… (více)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Reklama

Reklama