Reklama

Reklama

Meg 2: Příkop

  • USA Meg 2: The Trench (více)
Trailer 1

Připravte se na dokonalý adrenalin ve filmu Meg 2: Příkop, doslova nadživotní jízda, která trhák z roku 2018 posouvá do ještě větších výšek a ještě větších hloubek s několika obřími Megy a mnohem víc! Ponořte se do neprobádaných vod s Jasonem Stathamem a světovou akční ikonou Wu Jingem, kteří vedou odvážný výzkumný tým na průzkumný ponor do nejhlubších hlubin oceánu. Jejich plavba se zvrtne v chaos, když jejich misi ohrozí zlovolná těžební operace a donutí je svádět vysoce riskantní boj o přežití. Naši hrdinové se musí postavit proti kolosálním Megům a neúprosným drancovačům životního prostředí a v pulzujícím závodě s časem předejít, přelstít a přeplout své nemilosrdné predátory. (Vertical Ent.)

(více)

Recenze (242)

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Paryby pro pablby. Odborným termitem „Slaboduše přeplácané pyré pro markantní idioty“ kategorizuje moderní filmově – teoretická věda takový audiovizuální počin, do něhož bez ohledu na žánrovou konzistenci či elementární vkus jeho paautoři, ve snaze neurovegetativně iritovat to nejretardovanější či asijské publikum, přitrouble pomelou jakoukoliv sebevětší, sebetrapnější a sebekýčovitější debilitu, která se jim při kreaturivním procesu objeví v müsli. A toto je učebnicový příklad ryzí definice výše zmíněné kategorizace. Již první díl, jakž takž snesitelný, pokud jeden hodil deku přes detektor přitroublých kokotin, hodně balacoval na hraně mezi „vinným potěšením” a „nevinnou lobotomií”, ovšem držel se alespoň žánrového schématu a vesměs se vyhýbal trapným ťamanským o-pičárnám a ryžožroutskému pýči. Satanžel díl druhý byl už zjevně plně financován výhradně chüjany, tudíž výsledkem je mimořádně pohlupavý eintopf nevkusné Ce-tung oligofrenie, kýčovitých, klišovitých a mentálně atrofovaných pičovin, žinantního rádoby tumoru, ztrapňování se Jasoně, ukrutného přehrávání protekčních žlutých a hnědých neherců, papundeklových paryb a hnusného digitálního mrdníku, spatlaného patrně v upirátěné kopii Sonny Fekas. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Digotální žralok, žere digitální lidi, strachy jsem se z toho úplně posral. Viděl si to taky Stevene Spibelbergu ?  A přežils ? ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Jason Statham si podruhé vyšlápl na vládce pravěkých oceánů. A ačkoliv je Meg 2 béčkovější a méně vážný než jednička, není bohužel o moc lepší. Hlavní problém tkví ve snaze narvat tam co nejvíc témat, nápadů, odboček a konin, které nikam nevedou, což má za následek přeplácanost, která je chvílemi až unavující. A obstojné finále zase kazí dětinský humor. I v rámci letních výplachů je druhý Meg přinejlepším průměrný. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $129miliónov║ Tržby USA $74,432,805║ Tržby Celosvetovo $352,532,805▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Ako hlboko sme až klesli. Neskutočný pád na dno. Tento krát žiadne letné osvieženie neprichádza. Je to otravnejšie než ktorékoľvek lacné žraločie béčko. /20%/ ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Slabých 50% a na konci filmu jsem už zaspával :-( Jason Statham si hraje na tátu šeredné holčičce... Z horroru se tak stal rodinný film. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Meg 2 je za mne slabším pokračováním zábavnější jedničky. Ben Wheatley nebyla pro mne nejlepší režisérská volba, tenhle kontrovérzní režisér pomalých slowburnů a divných indýček nemohl přinést žádnou jiskru zábavnému žraločímu blockbusteru a taky, že ne. Jason Statham je pořád sympaťák a Wu Jinga vždy rád vidím ( škoda, že nedostal žádný fight), zbytek postav vůbec nezaujme. Vizuálně je to ok ( občas CGI sice drhlo, ale ve strávitelné formě), atmosféra zde chybí úplně, přišlo mi, že to není ani tak napínavé jak jednička ( ta měla i nespočet fajn jumpscarů, které zde vůbec nefungují), humor se nepovedl ( kdežto v jedničce hláškující černoch byl TOP), zde to bylo poněkud sušší, potěší, že přibyly nová monstra (Chobotnice však mohla dostat více prostoru a rozhodně mohli přidat více zvířat z podmořského světa), Megové jsou fajn, ale přišlo mi, že nebyli na scéně tak často, jak bych si přál. Zbytečně se film zaobírá lidskými záporáky, na které zde nikdo nebyl zvědavý. První půlka v Trenchi je fajn, jakmile se to přehoupne do druhé půlky, tak zábava klesá, rozhodně šlo cítit, že Wheatley zkrátka neumí natočit zábavný film utržený z řetězů. Je to koukatelné, ale o chlup slabší než zábavnější jednička. 55% ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Dokud se s baterkou hledí do tmy a pochoduje se po mořském dně, vzpomínal jsem na nedávné a zapomenuté Pod vodou a divil se, proč se nepřidá na množství atrakcí a nadsázky. A pak Jason Statham aktivuje svoje cheaty a přijde ještě daleko větší ohňostroj, než v jaký jsem se odvažoval doufat. Přiznaný zamilovaný přístup k béčkům, jaký žene hlavního hrdinu ke schopnostem Supermana, dost možná není možné překonat a pokoušet se o to v podobném měřítku může být i trochu škoda. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Asi už mne přehnané akční scény na efekt přestávají bavit. Buď to a nebo byl tento počin opravdu velmi slabý a nezáživný. Skoro dvě hodiny a nakonec mi stejnak připadá, jako by se ve filmu neodehrálo vůbec nic zajímavého. Průzkum příkopu jsme si přeci odbyli již v jedničce a tentokrát byl zahalen do mnohem větší tmy a obohacen pouze světelnými záblesky, které nepochybně potěšily každého epileptika. Nebavil jsem se a po 40 minutách jsem měl již velmi silná nutkání odejít. Odpad sice nedávám, ale narozdíl od ucházející jedničky to byl velmi překvapivý propadák. Co mohu alespoň pochválit a obhájit si tu jednu hvězdu? No, pokud na tom někomu záleží, alespoň speciální efekty u příšer vypadaly moc hezky a občasné humorné příhody potlačily mé rostoucí choutky rozmlátit televizi a ukončit tak to trápení..... 20% ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Půlku filmu jsem si říkal, že je to jasná tří hvězda, stejně jako jednička, na které jsem byl kdysi v kině a podvodní pasáže mě až tak nezaujaly. Má to ale pěkný vizuál, čínský balík peněz je na filmu vidět a nakonec to dopadlo tak, že jsem si ujasnil, že se, hlavně díky finále, jedná o natolik zábavnou blbost, že si to tu čtvrtou zaslouží. Velkým tahákem je samozřejmě i tentokrát Jason Statham, který zde předvádí i kumšt svého bojového stylu a jeho závěrečný fight s megem rozhodně stojí za to a mohutně mě rozesmál. Kvalitativně to samozřejmě není nijak dobře napsaný blockbuster, ovšem já nejsem kritik a nemám problém uštědřit neškodnou sedmičku i snímku, který je zkrátka ptákovina, která mě však hodně bavila. A nebýt podvodní anabáze, možná bych šel i výše, paradoxně jsem i výše než u přízemnější jedničky. Třeba si ji dám někdy znovu v tandemu, což o mnohých filmech co za rok vidím dobrovolně říci nemohu. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Nový Meg sráží na kolena hlavně zbytečně dlouhá "úvodní" pasáž z příkopu, která je v té tmě hrozně nepřehledná a ubírá tak filmu extrémně na napětí. Obsahuje sice jednu velmi nepříjemnou smrt, ale jinak nepředvede víceméně nic. Vedlejší postavy mizí jedna po druhé bez toho, aniž byste vlastně poznali, kdo to zrovna vypustil duši (protože je tam tma) a vy jen čekáte, kdy už to začne být ten zábavný popcorn, na který jsme se všichni těšili. Ta pravá sranda tak nastává až v poslední třetině filmu. Chemie mezi postavami je funkční a správně přiblblá, hlášky fungují a konečně vás to začne bavit. Ve finále z toho tak vyleze aspoň průměrné zábavná letní žánrovka, která je pro fanoušky žraločích honiček fajn, ale pro zbytek? To už je na delší debatu. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tvůrci před pěti lety prostě splnili nijak sofistikované zadání. Čistokrevný popcorn, hladoví přerostlí žraloci, opatrný rating, dětinskost, poklonkování Číně, béčkový scénář... Dvojka je prakticky totéž, jen se v první polovině zbytečně moc pohybujeme pod vodou, pár solidních momentů to sice má, ale vesměs jsem se jen ujišťoval, že mě to vlastně nijak extra nebaví. Máme tu víc megalodonů, obří chobotnici, jakési po souši běhající pravěké potvory... ale tenhle skoroprůšvih znovu začíná hlavně scénářem, který je prostě blbý. Jakmile se ale dostaneme nad hladinu, konečně se začneme drápat ke třem hvězdám. I když je to celé hloupé, místy až směšné, zápletky bez nějakého řádu se objevují a mizí a rovněž postavy jsou snadno zapomenutelné. Samozřejmě vyčnívá Jason Statham, který se vždy v poslední vteřině zjeví, udělá nějakou superhrdinou koninu, a zatímco koupající se dovolenkáře nějaká ta příšera v mžiku zhltne, u postav, na kterých Stathamovi záleží, pokaždé dojde k nějakému „ale“. Co nicméně zamrzí nejvíc, je znovu zoufale chybějící ostřejší/krvavější akce. A nedostatek emocí a humoru. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od jedničky jsem se bavil. Nečekaně hodně. A to je u filmu, jehož námět nemůže snad nikdo myslet vážně, určitě plus. Meg 2 díky té béčkové upřímnosti z mého pohledu trumfnul například druhý i třetí Jurský svět a ze všeho nejvíc mi připomněl asi Emmerichovu Godzillu. Ať se děje, co se děje, víte, že to dobře dopadne, a když je režisér šikovný, dovede vás i díky tomu několikrát překvapit, může si dovolit odkazovat na Čelisti, Jurský park, Ztracený svět i Indianu Jonese a nabídnout i několik fakt skvělých momentů, jako je ten s kamerou uvnitř veležraločí tlamy. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Jurský Park s prerastenými ropuchami. Kým jednotka aspoň ako tak dávala zmysel, toto je kurva scenáristický paskvil, ktorý nezachráni ani rolami upadajúci "Kuriér". ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Nakonec na podobný úrovni jako první díl snad až s tím rozdílem, že jednička byla víceméně komediální monster horor s akčními prvky zatím co dvojka působí hodně jako čistokrevná akčňárna s tím, že tam vykoukne občas nějaký to monstrum. Samozřejmě, že v tradici druhých dílů je všeho víc a tak se k Megům přidají ještě zabijáčtí ještěři a obrovská chobotnice. Souhlasím, že po relativně seriózní první hodině je finále ultra debilní, ale má to v sobě jistý kouzlo a v tomhle směru se to bere ještě míň vážně než jednička. Takže zůstaňme u toho lehce nadprůměrnýho hodnocení a uvidíme jaká monstra na nás vybafnou v třetím díle.60% ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Jednička byla zábavná kravina, která trošku lezla Číňanům do zadku. Dvojka je už pouze kravina, která svůj čínský původ vůbec nemaskuje. Stathamův prostor se zmenšil na úkor nějakého Jackyho Wu. No kdo bude schválně nakoukávat jeho filmografii opravdu netuším. O příběhu se nemá cenu bavit, kdo čeká gigantické souboje žraloka s chobotnicí bude velmi zklamán. 40% ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

V jedničce připlaval bezzubý, vykastrovaný a po všech stránkách připosraný žralok, s nímž bylo asi tolik zábavy, jako když v Horní Dolní hodinu čekáte na bus. Ve dvojce mu sice někdo narval do držky takové ty plastikové upírské zuby ze stánku na pouti, ale pořád je to stejně zdechlý dement. Papá Statham opět zachraňuje kámíky, fakana a celý svět před megaparybou, jež si při vzpomínce na poslední průser přitáhla na pomoc Krakena a stádo steroidových čolků. No a protože v produkčním týmu seděl génius s vizí nové megafranšízy, má film opět těžko snesitelné dvě hodiny a ucházející technické parametry, byť z té reklamy na dovolenkové destinace vlastně nikdo nic moc nevytřískal. Wheatley, čemu ses to proboha upsal? P.S. Ve filmu je úžasně debilní scéna, kdy Statham plave v několikakilometrové hloubce bez jakéhokoliv skafandru. Škoda, že to nenaučil ty chudáky z ponorky Titan - nějaká imploze by si na ně pak nepřišla! ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Mala to byť letná popcornová zábava a presne to som aj dostal. Dvojka sa riadi pravidlom všetkého viac, a ak vám už pri prvom diely prišlo, že je tam veľa veci prestrelených, tu v dvojke, je ich ešte viac. No priznám sa, že mi to nevadilo. Dvojka je úplná iná, ako jednotka a okrem mega žraloka, vás tu čaká viac mega žralokov, mega chobotníc, mega príšer, mega namakaných teroristov a nechýbajú ani Stathomové mega parádičky. Potešilo ma aj, že Statham dostal viac priestoru v akčných scénach. V jednotke na to nebol priestor, no tu dvojke si asi niekto uvedomil, že ma palube Stathama, ktorý kope prvú ligu a tak mu pár kopov aj dopriali. Čo sa týka vizuálnej stránky filmu, tak efekty mi prišli v pohode, dokonca výprava, kulisy (podmorská základňa) a kostýmy (štýlové hi-tech oblečky) ma celkom milo prekvapili. Príbeh nie je síce nič extra, ale bavili ma herci, vtipy a predovšetkým akcia, ktorej nechýbali celkom dobre nápady. Kludne by som si dal aj trojku. 75% - 4* ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Pokud čekáte letní blockbuster  plný fantazie bez hranic, pak nemůžete být zklamáni. Bondovský svět nabídne padoušskou ženu, která má ale na špinavou práci své lidi. A že jde o peníze v první řadě, by jistě potvrdil i zrádce těch dobrých. Statham je muž z oceli, který se nezalekne ničeho, a tak i ve scéně, kde Quint (Čelisti) prohrál, si hravě poradí. Jurský park, Vetřelci, Propast, Chobotnice, Godzilla (oblíbené tříštící se molo), Pod vodou a další snímky z toho pěkně vyčuhují, ale to mně nevadí. Nejen finální akce jsou za hranicí možností, ale při tom pomrkávají na diváka, že je to jenom jako. Občas se vloudí chybka - Statham na skútru hodí oštěp a zbydou mu dva, pak má na zádech tři, pak opět dva...někdo ve střižně by zasloužil záhlavec. Hlubiny s luminiscencí jsou krásné, avšak záludné - kdopak si při jedné scéně vzpomněl na roztomilé příšerky z Galaxy Quest? Několik věcí sice nechápu - opět bleskové vynoření z 7600 metrů bez dekomprese a potažmo jen ve skafandru? Pravěcí obojživelníci (dýchají vzduch) žijící na dně příkopu? Ale všechna ta fofr mega akce to vynahrazuje a velké plátno filmu rozhodně sluší. Pro oddechovou zábavu bez většího přemýšlení, pro milovníky žraloků (efekty jsou výborné), chobotnice a fanoušky Stathama jako dělané. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Nakonec nevadí, že samotní žraloci dlouho hrají druhé housle. Obrovští megové beztak svou kořist jen ve velkém polykají a tvůrci se většinou nepokoušejí vzbudit bázeň z jejich smrtonosných nástupů. Moc by jim v tom nepomohlo ani poněkud umělé CGI. Tohle je v jádru osmdesátkový akčňák říznutý buddy komedií, do něhož se přimíchali megalodoni. A když se v závěru všichni sejdou v ostrovním letovisku, kde hrdinové nahání monstra ve vodě, na souši i ve vzduchu a do toho zlí lidé střílejí po hrdinech, je to zábava. Finální akce trvá dost dlouho, má spád a dobře obsazeným a celkem slušně napsaným protagonistům sežrání nepřejeme. Meg 2 hrdě tasí očekávanou stupiditu, ale rovněž působivé (byť místy nepřehledné) podmořské lokace a inscenace, kde Wheatley zdatně opisuje od Camerona, a nálož akce, která má hlavně bavit. Příběh samozřejmě kdekomu přijde jen pitomý a nejde říct, že nebude mít pravdu. Přece však jde o výplach, k němuž můžete pociťovat sympatie docela beze studu. ()

sheen 

všechny recenze uživatele

Tvl, to je konina jak sviňa xD ale přesně takovou koninu jsem potřeboval. Statham drsný jak šmirglpapír a dává na držku všemu co má i nemá ploutve :) ()

Související novinky

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

V celkových číslech relativně dobře, ačkoliv za sebou má několik neuspokojivých výsledků z kin a novým titulům z úspěšných franšíz se nedařilo tolik, jako v minulosti. Celkově Hollywoodské filmy na… (více)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Reklama

Reklama